Pocitadlo.sk
Corsodyl ústní voda - Cena a recenze (2023) - Výživový-doplněk.cz

Corsodyl ústní voda – Cena a recenze

Obsah

Máte v ústech afty nebo vám krvácejí dásně? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Tato recenze je věnována právě vám a vašemu problému se záněty ústní dutiny.

Zánět jako takový vzniká na podnět obranyschopnosti těla před infekcí.

Může a objevit kdekoli na vnějších, ale i ve vnitřních částech těla. Když zasáhne ústa, začnou se v nich tvořit různé nevzhledné útvary, které navíc bolí a nedovolí vám ani se pořádně najíst.

Infekce se může „zabydlet“ i na vašich dásních. Zmíněné problémy jsou celkem běžné, což má logické vysvětlení. Ústa jsou branou do našeho těla, a protože na nich nevisí zámek, mikroorganismy nemají nejmenší problém ní projít.

Oslabená imunita, nedostatečná hygiena nebo kouření představují pouze malou část faktorů, které přispívají k přenosu a následnému množení virů a bakterií v ústech.

V zásadě platí, že vše, co má známou příčinu, má i řešení. V případě infekcí ústní dutiny ním může být ústní voda Corsodyl.

V této recenzi vám nabídneme naše zjištění o účincích, způsobu používání, ale také o zkušenostech lidí, kteří dali na doporučení a lék vyzkoušeli.

Kde nejvýhodněji koupit Corsodyl?

Co to je?


Corsodyl 0,1 % je orální roztok určený na výplach ústní dutiny. Obsahuje léčivo chlorhexidin, které je účinné proti různým druhům bakterií, virů a plísní.

Díky svému protizánětlivému a antibakteriálnímu účinku je roztok vhodný na intenzivní krátkodobou léčbu akutních zánětlivých onemocnění ústní dutiny.

Kromě toho zamezuje tvorbě zubního plaku a používá se i po chirurgických zákrocích v ústech.

Někomu může více vyhovovat Corsodyl gel, který však není vhodný pro malé děti a mohou ho používat až od 12 let.

Oproti tomu Corsodyl 0,1 % roztok může pomoci se záněty v ústech i dětem, které už zvládnou vyplachování úst bez polykání.

Kdo je výrobce?


Corsodyl patří do sortimentu výrobků nadnárodní britské farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline, která je také známá pod zkratkou GSK.

Společnost byla založena v roce 2000, ale její historie sahá až 300 let dozadu, a to ještě do dob starého Londýna, kde dosud sídlí.

Ideologií GSK je zajistit různé kvalitní zdravotnické produkty v dostatečném množství, aby byly dostupné pro co největší počet lidí.

Problémy se záněty v ústech


Zánět v ústech vznikne na podnět infekce. Ta se v ústech objevuje v důsledku virů, bakterií nebo plísní, dráždění ústní sliznice škodlivými látkami, poruch trávení, nedostatku vitamínů a při infekčních či onkologických onemocněních.

Pokud máte oslabenou imunitu, šance, že zmíněné faktory způsobí záněty v ústní dutině, je velmi vysoká.

 • Afty – onemocnění sliznice úst se objevuje až u 17 % populace. Odhaduje se, že za ně mohou viry, oslabená imunita nebo dědičnost. Onemocnění může vzniknout z malých poranění v ústech, například při zakousnutí do vnitřní strany líc nebo jazyka. Afty se mohou objevit i jako alergická reakce na potraviny. Bolestivé vřídky jsou bílé, šedé nebo žluté barvy s červeným lemem. Komplikují mluvení, jedení, pití i čištění zubů. K léčbě se doporučují přípravky na výplach ústní dutiny s obsahem chlorhexidinu, probiotika a „babskou radou“ je potírání vřídků ušním mazem. Při akutních stavech se nejvíce osvědčila cílená léčba, kdy se afty potírají přípravkem s regeneračním, hojivým a dezinfekčním účinkem.
 • Záněty dásní – vznikají při nedostatečné hygieně, mechanickém poškození, parodontitidě nebo kvůli zubnímu kameni. Dásně otečou, zčervenají a zvyknou krvácet. Můžete pociťovat celkovou únavu, malátnost, zvýšenou teplotu a nadměrnou tvorbu slin, případně zápach z úst. Léčba je zaměřena na zvýšenou hygienu ústní dutiny a dezinfekci vhodnými přípravky.
 • Záněty jazyka – projevují se pocity pálení, bolestí a někdy i změnou chuti. Na jazyku se přitom netvoří žádné defekty. Zánět vzniká při mechanickém poškození nebo dráždění jazyka zubními protézami, ostrými hranami zubů, zubním kamenem a podobně. Často se zaměňuje s alergickou reakcí, při které jazyk svědí a oteče. Při onemocnění se vyžaduje zvýšená hygiena a doporučuje se vyplachování úst dezinfekčními přípravky.
 • Mykotické stomatitidy – jsou to bakteriální infekce nejčastěji způsobené bakterií Candida albicans, případně bakterií Aspergilus. Na jazyku se objeví šedý povlak se zarudlýma okraji, na sliznici se tvoří vředy a máte pocit pálení v ústech. Onemocnění se často objevuje po dlouhodobém užívání antibiotik, kdy dochází k oslabení imunity. Léčba zahrnuje používání antimykotik a potírání napadené sliznice borax glycerinem či 2 % pyoktanínom.

Účinky


Corsodyl 0,1 % roztok má protizánětlivé, antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, díky kterým vám může pomoci při:

 • akutních infekcích sliznic ústní dutiny
 • akutní tvorbě aftů
 • léčbě akutního zánětu dásní
 • infekcích způsobených viry, bakteriemi a některými druhy plísní
 • zotavování se po chirurgických zákrocích v dutině ústní
 • ničení zubního plaku a předcházení jeho tvorbě

Složení


Chlorhexidinu digluconas

 • antiseptikum, které ničí bakterie tak, že rozrušuje jejich buněčnou membránu. Předpokládá se, že má účinek i na některé obalené viry, ale tato vlastnost zatím nebyla podrobně prozkoumána. Chlorhexidin se pro své účinky používá jako aktivní látka v ústních vodách k dezinfekci a odstraňování plaku. Kromě bakteriálního účinku se vstřebává do zubní skloviny a působí bakteriostaticky. Látka se využívá zejména při léčbě a prevenci zánětů a onemocnění dásní. Účinek je snížen aniontovými sloučeninami, které bývají složkou zubních past a některých ústních vod. Doporučuje se použití přípravků obsahujících chlorhexidinu minimálně půl hodinu po umytí zubů nebo výplachu úst. Ve větších koncentracích může způsobit podráždění kůže a očí.

Pomocné látky

 • ethanol 95 %, hydrogenricinomakrogol, silice máty peprné, nekrystalizující sorbitol 70 %, čištěná voda

Užívání a dávkování


 • při používání přípravku se řiďte pokyny uvedenými v příbalovém letáku
 • roztok je určený k intenzivní krátkodobé léčbě akutních stavů
 • doporučuje se použít 15 ml neředěného roztoku na výplach ústní dutiny 2x denně po vyčištění zubů a po jídle, ideálně ráno a večer
 • ústa vyplachujte nebo kloktejte po dobu 1 minuty, roztok nepolykejte a po použití nevyplachujte ústa vodou
 • při náhodném spolknutí roztoku nehrozí žádné škodlivé účinky
 • roztok se používá 2 týdny, následuje 2 až 4 týdenní přestávka a následně se cyklus zopakuje

Cena


Corsodyl 0,1 % orální roztok je běžně dostupný v lékárně i na internetu.

Všechny léky, doplňky stravy, zdravotní pomůcky, jakož i speciální kosmetické přípravky nakupujte pouze u ověřeného prodejce.

Na základě spokojenosti zákazníků doporučujeme nakoupit na stránce dr.max.cz, kde CORSODYL Ústní voda 0,1 % 200 ml nabízejí za 99 Kč.

Mezi sortimentem internetové lékárny naleznete také CORSODYL 1 % gel 50 g za 225 Kč.

Corsodyl

200 ml
99 Kč
(platí ke dni 7.1.2020)

Upozornění


 • Nepoužívejte v případě alergie nebo přecitlivělosti na některou ze složek, vyhýbejte se kontaktu s očima.
 • Výrobce neuvádí žádné speciální opatření v případě těhotenství nebo kojení.
 • Interakce: chlorhexidin je deaktivován látkami aniontové povahy. Při současném používání zubních past s obsahem SLS může dojít ke snížení účinku přípravku. Proto se doporučuje používat zubní pastu bez obsahu SLS nebo si mezi použitím zubní pasty a aplikací roztoku Corsodyl důkladně vypláchnout ústa vodou.
 • Vedlejší účinky: reakce na přípravek a podráždění sliznice ústní dutiny jsou velmi vzácné. Na počátku užívání se může objevit snížené vnímání chuti nebo znecitlivění jazyka, které zmizí do několika dní nebo po ukončení používání. Dlouhodobé používání může vést k dočasnému zabarvení zubů, zubních výplní nebo zad jazyka.
 • Skladujte mimo dosah dětí, při pokojové teplotě, chráněné před přímým slunečním světlem.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • důkladná hygiena ústní dutiny
 • pomoc při infekcích ústní dutiny různého původu
 • vhodný pro děti i těhotné a kojící ženy

NEVÝHODY

 • delší používání vede k zabarvení zubů a jazyka
 • chuť přípravku může být někomu nepříjemná
 • vedlejší reakce v podobě znecitlivění úst a jazyka

Závěrečné zhodnocení


Oblast úst je sama o sobě velmi citlivá. Snadno dojde k poranění jazyka, dásní nebo vnitřní strany líc. Tehdy už jen stačí, abyste si pořádně neumyli ruky nebo snědli neumyté ovoce a infekce je na světě. Ať už máte zkušenosti s afty, nebo vám krvácejí dásně, všechno jsou to nepříjemné stavy.

Nejde přitom jen o bolest. Těžko se vám mluví a nemůžete si vychutnat oblíbené jídla a nápoje. S prázdným žaludkem narůstá i podrážděnost a vaše nálada klesne na bod mrazu. Nenechte se proto znechutit záněty v ústech a zbavte se jich.

Důležitá je hygiena a dezinfekce úst.

Corsodyl 0,1 % orální roztok vám podle doporučení spokojených uživatelů dokáže pomoci.

Dobře zabírá při zanícených dásních, akutních zánětech ústní dutiny a někomu dokonce pomohl také s bolestí hrdla.

Dalším plusem v očích lidí je nízká cena přípravku. Na druhé straně stojí několik negativních recenzí. Týkají se chuti přípravku a znecitlivění úst po jeho použití. Když však máte ústa plné aft, jsou to, podle našeho názoru, nepodstatné detaily.

Corsodyl 0,1 % tedy můžeme doporučit jako dobrý orální roztok, který ničí bakterie, viry i plísně a postará se o zdravé ústa bez zánětů.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na ústní dutinu.

Balení

Výhodné balení a dobrá cena.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Antibakteriální účinky
 • Účinný a ověřený produkt

 • Účinný při hubení zubního plaku
 • Pomoc při infekcích ústní dutiny

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď