Pocitadlo.sk
CURAPROX kartáčky 5460 - RECENZE (2024) - Výživový-doplněk.cz

CURAPROX kartáčky 5460 – RECENZE

Obsah

Čištění zubů se stalo jakousi rutinní činností, nad kterou příliš neuvažujete a jednoduše ji provedete.

Někdo bere kartáček do rukou po každém jídle, další si zase zvykli čistit zuby ráno a večer. Primárním cílem není jen svěží dech a příjemný pocit v ústech, ale odstranění zubního plaku. Ten je zodpovědný za defekty a komplikace, které vás nedobrovolně dovedou k zubaři.

Zubní kaz, krvácející dásně nebo záněty již patří do rukou odborníka. Možná se divíte, proč se vám na zubech tvoří zubní kámen, když si je čistíte pravidelně. Zuby totiž musíte čistit správně a používat vhodné pomůcky, které vyčistí i mezizubní prostory.

Zubní kartáčky, pasty a pomůcky značky CURAPROX jsou považovány za číslo jedna v péči o dentální hygienu. Zajímá vás, proč je to tak a jaké jsou výhody zubních kartáčků CURAPROX? Řekneme vám více o této známé značce, jakož i o dentální hygieně a na závěr vás čeká hodnocení kartáčků od samotných uživatelů.

Kde nejvýhodněji koupit CURAPROX?

NáhledNázevKde koupit?Cena
 CURAPROX CS 5460
 CURAPROX CS 5460

Co to je?


Zubní kartáčky CURAPROX jsou speciálně navrženy tak, aby odstranily plak ze zubů, dásní i mezizubních prostorů.

Právě v mezizubních prostorech se tvoří až 80 % zubních kazů a správným čištěním můžete předcházet jejich vzniku. Efekt čištění zubními kartáčky CURAPROX spočívá ve vláknech.

Klasické nylonové vlákna jsou nahrazeny vlákny CUREN®, které jsou do hlavičky kartáčků osázené ve velmi velkém počtu.

Díky těmto vláknům pravidelné používání kartáčků spolu se správnou technikou čištění předchází vzniku problémů se zuby.

Převrat v péči o zubní hygienu


Švýcarská společnost CURAPROX začala psát svou historii již v roce 1972, kdy vyvinula první mezizubní kartáček s jemnými vlákny.

To byl počáteční krok k cestě za výrobou pomůcek, které zajistí dokonalou péči a zdraví ústní dutiny.

V roce 1993 byly na trh uvedeny zubní kartáčky s vlákny CUREN.

Společnost CURAPROX se nezaměřuje pouze na samotnou výrobu a prodej, ale i na podporu vzdělávání v oblasti ústní hygieny.

Na našem trhu působí od roku 2005 a velmi rychle si získala přízeň zákazníků i zubních lékařů.

Plak – původce problémů se zuby


Téměř vše, co se dostává do našeho těla, prochází ústy. Kromě jídla a tekutin je to i vzduch a bakterie.

Prospěšné bakterie žijí v ústech přirozeně, rozkládají potravu a udržují optimální pH. Ty z vnějšího prostředí jsou neutrální a v podstatě neškodné. No to pouze v případě, že nemají vhodné podmínky, kdy se mění na špatné bakterie způsobující vznik zubního plaku. Ten se začne tvořit už dvě hodiny po posledním umytí zubů. Jako směs ze zbytků jídla, nečistot a odumřelých buněk se lepí na zuby.

Množící se bakterie vytvářejí kyselé látky, které narušují zubní sklovinu a vzniká zubní kaz. Tyto látky zároveň dráždí dásně a může se objevit i zánět.

Možná jste dosud netušili, že plak má na svědomí i tvorbu zubního kamene. Povlak je nejdříve měkký, ale časem tvrdne. Pokud si pravidelně nečistíte zuby, smísí se s minerály, mikroorganismy a změní se na kámen.

Tělo se ho chce zbavit a spustí reakci v podobě zánětů. Později začnou ustupovat dásně, zuby se odhalují a uvolňují. Zde už mluvíme o parodontitidě.

Jak na plak?


Plak se během dne ze zubů stírá i přežvykováním tuhé stravy a nápomocné jsou i sliny. No bez mytí zubů se ho nikdy nezbavíme úplně.

Obecně se doporučuje mytí zubů dvakrát denně. Odborníci se shodují, že i jedno umytí je dostačující, ale musí se provést důsledně, včetně čištění mezizubních prostorů.

Mnoho lidí si zvykne mýt zuby hned po jídle, ale doporučuje se počkat alespoň 30 minut, kvůli probíhajícím procesům v ústech během jedení.

Vhodná technika, správný zubní kartáček a další pomůcky určené na zubní hygienu, jsou zárukou odstranění zubního plaku a prevencí před vznikem problémů.

Čím jsou kartáčky CURAPROX výjimečné?


 • Speciální vlákna CUREN – umožňují jemné, šetrné a efektivní odstraňování zubního plaku. Technologie zajišťuje, že vlákna neabsorbují vodu, zachovávají si měkkost a nepoškozují dásně. Výsledkem je dokonale vyčištěný chrup.
 • Tisíce vláken v jedném kartáčku – měkkost kartáčku závisí i na počtu vláken vsazených do hlavičky. Podle toho si můžete vybrat kartáček, který vám nejvíce vyhovuje. Počet vláken je uveden v označení jednotlivých kartáčků. Například ultrajemný kartáček CURAPROX CS 5460 má až 5460 vláken, přičemž každé jedno je vsazeno samostatně. Takový kartáček je zárukou, že důsledně vyčistíte i těžko dostupná místa. Klasický kartáček má pouze 500 až 800 vláken, ale ty kvalitnější je mají i 1000. Velké mezery mezi vlákny způsobují, že kartáček nezachytí všechny nečistoty.
 • Kompaktní hlavička – zajistí, že s kartáčkem vyčistíte i špatně přístupná místa, jako je vnitřní část horních a dolních zubů nebo vícekořenových zubů (stoliček).
 • Sedne přesně do ruky – osmihranné tělo kartáčku není pouze věcí designu, ale má své opodstatnění. Umožňuje uchopení kartáčku pod 45° úhlem, což je ideální poloha při čištění. Jedna polovina štětinek je na zubech a druhá na dásních.

Manuální zubní kartáčky CURAPROX


 • CS 3960 super soft – při čištění vyvíjí jemný tlak na zuby, ale zároveň je šetrný k dásním. 3960 vláken CUREN s průměrem 0,12 mm je zárukou důkladné péče o vaši ústní dutinu.
 • CS 5460 ultra soft – kartáček, který si získal fanoušky po celém světě, je mimořádně šetrný k dásním. O vaše zuby se během čištění stará až 5460 vláken s patentovanou technologií CUREN s průměrem 0,1 mm.
 • CS smart – kartáček určený pro děti od 4 let, ale i pro dospělé. Představuje nejměkčí model z řady. Do malé hlavičky je osazených až 7600 vláken s průměrem 0,08 mm.
 • Cura Kid CK 4260 – kartáček je navržen pro nejmenší, vrchní část hlavičky má ošetřenou gumovým povrchem. Ten zamezuje poranění dásní během čištění. Jemné a efektivní čištění je zajištěno osazením 4260 vláken s průměrem 0,1 mm.

Cena


CURAPROX zubní kartáčky rozhodně nepatří mezi nejlevnější, ale pokud vezmeme v úvahu jejich kvalitu, cena opravdu není vysoká. Za kterýkoli kvalitnější zubní kartáček jiné značky byste zaplatili více.

Výrobce využil nároky dnešní doby, která klade důraz na vzhled a své produkty nabízí v široké paletě pestrých barev.

Manuální kartáčky můžete zakoupit samostatně nebo v tříkusovém balení. Sortiment značky CURAPROX opravdu není problém sehnat. Je v nabídce lékáren, drogerií a v nákupních centrech najdete i kamenné prodejny oficiálního prodejce. Například oficiální stránka CURAPROX nabízí model CS 5460 ultra soft 1 ks za 118 Kč.

Pokud chcete ušetřit, navštivte stránku dr.max.cz a pořiďte si výhodné balení Curaprox CS  5460 zubní kartáček ultra soft 3 ks za sníženou cenu 215 Kč.

CURAPROX

3 kusy
239 Kč
(platí ke dni 13.4.2021)

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • efektivní a zároveň šetrné čištění zubů
 • celosvětově uznávaný výrobce
 • nezaměnitelný design a výběr z množství barevných odstínů
 • 100 % spokojenost s používáním

NEVÝHODY

 • vyšší cena oproti klasickým zubním kartáčkům

Závěrečné zhodnocení


Podobně jako mnoho dalších lidí, i já mám doma kartáček CURAPROX. Zatímco moji známí vsadili na komfortní používání elektrické verze, já zůstávám věrná klasice. Obě varianty však splňují kritéria pro dobrý zubní kartáček.

Používám model CS 3960 super soft v kombinaci s mezizubním kartáčkem, protože mi při čištění zubů vyhovuje pocit mírného tlaku.

Po několikaletých zkušenostech s CURAPROX mohu potvrdit, že důležitější než značka zubní pasty je způsob čištění zubů a kartáček, jaký používáte. Já jsem nadmíru spokojená.

Kartáček mi zuby perfektně vyčistí a v ústech nezůstane ani stopa po povlaku.

Moje návštěvy u zubaře se zredukovaly na pravidelné prohlídky, ale největší odměnou je zdravý chrup bez zubního kamene.

O kvalitě výrobků CURAPROX nemusíme diskutovat. Stovky nadšených recenzí mluví za všechno.

Lidé označují kartáčky CURAPROX jako nejlepší na trhu.

Čas od času se objeví nějaká ta stížnost na cenu a barevná kombinace v tříkusové balení nemusí vyhovovat každému. V případě CURAPROX však jde o zanedbatelné detaily.

Pokud hledáte dobrý zubní kartáček, nemusíte velmi přemýšlet a určitě vyzkoušejte CURAPROX.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na zuby a ústní dutinu.

Balení

Výhodné balení a dobrá cena.

Složení

Kvalitní složení.

Zaměření

Úzké zaměření.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy uživatelů
 • Účinný a ověřený produkt

 •  Šetrné čištění zubů
 • Příznivé účinky na zuby a ústní dutinu

Rate this post
Adriana
 

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď