Pocitadlo.sk
Espumisan - Kapky, cena a dávkování (2023) - Výživový-doplněk.cz

Espumisan – Kapky, cena a dávkování

espumisan

Obsah

Na nepříjemné pocity nafouknutí a plynatosti je v současné době dostupný další výživový přípravek ve formě tobolek.

 Espumisan je lék bez vázanosti na lékařský předpis, který má proti pěnivé vlastnosti a uplatnění má při žaludečně-střevních problémech.

Pomáhá stejně léčit gastrointestinální problémy, které se týkají hromadění plynů ve střevech, stejně i nadýmání respektive nepříjemný pocit plnosti.

S tímto přípravkem je možné dosáhnout zkvalitnění trávení bez nežádoucích elementů.

Co to je?


Espumisan je lék ve formě měkkých tobolek.

Tento lék není vázán na lékařský předpis, což znamená, že je volně dostupný v kamenných lékárnách a internetových obchodech.

 Přípravek obsahuje účinnou léčivou látku Simetikon, která zajišťuje nižší podíl pěnivosti v trávicím traktu a stejně zlepšuje gastrointestinální potíže díky symptomatické léčbě.

Užíváním přípravku Espumisan je možné dosáhnout  optimální fungování trávicího traktu bez nežádoucích elementů, jakými jsou především pocit nafukování, plynatosti, nadýmání a pocit plnosti.

Kromě toho tento lék je možné užít před důležitým diagnostickým vyšetřením břicha (například před ultrazvukem nebo rtg vyšetřením).

espumisan  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet Espumisan? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Účinky


 • Samotné složení přípravku redukuje množství plynů a pocity nadýmání, nadýmání a plnosti v břiše
 • Léčí žaludečně-střevní problémy, které souvisejí se zvýšenou tvorbou plynu / plynatost, nadýmání, nafouknutí, pocit plnosti a napětí v břiše /
 • Pomáhá zlepšit trávení a celkovou aktivitu trávicího traktu
 • Eliminuje příznaky problémů v žaludku a střevech – hlasité kručení ve střevech
 • Léčí i nepříjemné koliky u nejmenších dětí
 • Nápomocný i pro kvalitnější diagnostické vyšetření břicha
 

Složení


Přípravek Espumisan obsahuje účinnou léčivou látku Simetikon.

Tato látka se vyznačuje tím, že zmenšuje podíl pěnivosti v trávicím traktu (střevech) a stejně zlepšuje gastrointestinální potíže díky symptomatické léčbě.

Při pravidelném a dlouhodobém užívání látky Simetikon je možné dosáhnout optimální fungování trávicího traktu bez nežádoucích elementů, jakým jsou především pocit plnosti, nadýmání, plynatosti a nadýmání.

V 1 tabletě přípravku Espumisan se nachází  40 mg účinné látky Simetikon.

 Účinnost této látky byla předmětem zkoumání do dnešního dne více vědeckých studií.
 

Zjistilo se, že simetikon skutečně pomáhá snižovat celkové napětí vzduchových bublin v trávicím traktu.

Zmíněná účinná látka simetikon snižuje plyny ve střevech, díky čemuž je možné dosáhnout nižší plynatost a rovněž pocit nafouknutí a nadýmání.

Simetikon je skutečně jedinečnou látkou, protože díky tomu, že obsahuje silikonový olej, dokáže účinně snížit celkovou pěnivost ve střevech respektive v trávicím ústrojí.

Znamená to, že všechny nepříjemné bubliny vznikající v lidském střevě jsou průběžně redukovány, ba přímo zcela eliminovány (plyn, který vzniká ve střevě, je přirozeně vytlačován ze střeva přirozenou formou a nezpůsobuje nežádoucí pocity plnosti, nafouknutí a nadýmání).

Díky tomuto efektu se člověk cítí při trávení příjemnější a nerušivejšie pro své okolí.

Dalšími složkami, které se nacházejí v každé jedné tabletě Espumisan, jsou methyl para-hydroxybenzoátům (E218), želatina, 85% -tní glycerol, chinolinová žluť (E104) a rovněž oranžové žluť (E110) (zdroj).

Dávkování a užívání


 • Podle informací od výrobce při problémech s plynatostí užívají děti od 6 let a dospělí 2 kapsle (tj 80 mg) 3 až 4 krát denně – délka léčby závisí na intenzitě a délce přetrvávání problémů (pokud si to zdravotní stav vyžaduje, lék je možné užívat i dlouhodobě)
 • V případě přípravy na diagnostické vyšetření ultrazvukem a rtg vyšetřením – 1 den před samotným vyšetřením – 2 tobolky 3krát denně
 • Ráno před samotným vyšetřením – 2 tobolky
 • V případě, že váš lékař určí jinak samotné dávkování před diagnostickým vyšetřením, je třeba se řídit pokyny svého lékaře nebo lékárníka respektive informacemi v příbalovém letáku samotného léku
 • V případě způsobu použití přípravku platí, že lék (kapsle) je třeba užít v celistvosti nejlépe spolu s jídlem nebo krátce po jídle, i před spaním, pokud si to zdravotní stav vyžaduje

Cena


V této recenzi jsme recenzovali lék Espumisan ve formě měkkých tobolek v množství 100 kusů.

Výrobcem tohoto léku je německá firma Berlin-Chemie AG (držitelem rozhodnutí je firma Berlin-Chemie Menarini Deuschland).

V době psaní této recenze (29.10.2018) se cena léku Espumisan na internetové stránce ověřeného obchodu pilulka.cz pohybovala na úrovni 149 Kč s DPH za 100 tobolek.

Při přepočtení ceny 1 kapsle při uváděnou ceně nám vyšla cena 1,49 Kč za tobolku.

Dopravu ZDARMA při koupi tohoto produktu je možné získat při nákupu a objednávce v částce nad 999 Kč.

Espumisan tobolky

espumisan

100 x 40 mg
 Výhodní cena
149 Kč
(platí ke dni 29.10.2018)

Upozornění


 Přípravek je určen pro dospělé a pro děti od 6 let (před děti mladší 6 let je určen lék ve formě Espumisan kapek). Přípravek je vhodný i pro těhotné a kojící ženy – je však vždy předem třeba konzultovat vhodnost užívání tohoto přípravku se svým lékařem, i když výrobce nevylučuje jeho užívání a bezproblémový průběh!

 Výrobce uvádí, že lék je možné užívat i po operačních zákrocích (stejně nejlépe bude konzultovat užívání přípravku s lékařem). Během užívání přípravku se neprokázal žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat strojní zařízení. Přípravek může způsobit alergickou reakci na oranžovou žluť (E110) a methyl para-hydroxybenzoátům (E218), proto není vhodný pro lidi, kteří mají alergickou reakci na tyto látky nebo další látky obsažené v samotném léčivé.

 Další zvláštní upozornění jsou uvedeny v příbalovém letáku léku v části 4.4. Tak jako všechny léky, i tento lék může vyvolat nežádoucí účinky, které se nemusí projevit u každého. Dosud nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky související s užíváním léku Espumisan.

 Přípravek je třeba uchovávat mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte při teplotě do 30 stupňů Celsia. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu.

Výhody a nevýhody


 • Skutečně pomáhá při žaludečních potížích
 • Snížení nafouknutí a nadýmání než před užitím léku
 • Přijatelná cena produktu
 • Známý lék
 • Dobrá dostupnost léku
 • Přípravek bez lékařského předpisu
 • Potřebné užívat více tobolek, aby se dostavil účinek
 • Malá velikost balení

Naše hodnocení


Přípravek Espumisan blíže popisuje tato recenze. Jde o  poměrně známý produkt, tedy přesněji řečeno lék.

Espumisan je lék, ke koupi jehož nepotřebujete lékařský předpis.

Znamená to, že ho volně koupíte v kamenné lékárně (stejně i na internetu), čili nepotřebujete jít nutně ke svému lékaři, pokud si ho budete chtít zakoupit.

To však neznamená, že svého lékaře nepotřebujete, obzvláště pokud jste těhotná nebo kojíte, zda chcete dát užívat tento přípravek svému děťátku nebo jste krátce po operaci.

Vždy při takových stavech je nejlepší konzultovat užívání přípravku s lékařem.

Espumisan jak jsem již psal v recenzi je lék, který patří do skupiny léků proti nadýmání a nadýmání.

Ten nepříjemný pocit zná zajisté každý.

Espumisan je výjimečný v tom, že odstraňuje všechny nepříjemné gastrointestinální potíže a to nejen u dospělých, ale iu dětí (dokonce i u těch nejmenších, ale jim doporučuji Espumisan ve formě kapek pro snadnější aplikaci a vstřebávání).

Pozitivně také hodnotím cenu léku, která je na úrovni necelých 5 Eur za 50 měkkých tobolek a také množství volně dostupných příznivých hodnocení od lidí, co užili tento lék.

Závěrečné hodnocení


Jsem tedy přesvědčen, že lék  Espumisan si získá i vás (pokud jej již nemáte v domácí lékárničce), zejména však pokud vás budou trápit žaludeční nebo trávicí potíže, respektive nafouknuté břicho a nepříjemné hlasité „zvuky“ z útrob dutiny břišní.

Dejte tedy stop nepříjemným pocitům ve svém břiše co nejdříve!

Účinky

Skvělé účinky.

Cena

Levné poštovné.

Kvalita

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený na nadouvání.

Hlavní výhody Espumisanu

 • účinné složení
 • výhodní cena
 • skvělé účinky
 • kvalitné složení

espumisan

4.4/5 - (7 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď