Pocitadlo.sk
Hrazda na zeď - Na co přihlížet při jejím výběru? (2024) - Výživový-doplněk.cz

Hrazda na zeď – Na co přihlížet při jejím výběru?

Obsah

Hrazdy na zeď patří mezi jedny z nejoblíbenějších fitness náčiní, na které můžete narazit ve velké části domácnosti, zejména u mladých lidí.

Není se přece čemu divit – jsou jednoduché na montáž a nekomplikované na údržbu.

Hrazdy na zeď jsou navíc skvělou pomůckou na posilování s vlastní váhou, díky které si posílíte zejména záda, ramena a břicho.

Hrazda na stěnu je skutečně široce využitelná a nabízí mnoho možností na cvičení různých cviků a posílení horní části těla.

Kromě nástěnné hrazdy existuje několik druhů hrazd například hrazda na dveře, hrazda do rohu či dokonce volně stojící hrazda. Hrazda však patří mezi jednu z nejlepších mezi svého druhu. Jaké podmínky by ale měla splňovat?

Připravili jsme si pro vás výběr 3 nejlepších hrazd na stěnu. Momentálně na trhu nenajdete kvalitnější hrazdy jako následujících 5 produktů.

PLAN

Number

minutes

Price

Your text

Your text

inSPORTline LCR1102

minimální nároky na prostor,

jednoduchá instalace

inSPORTline LCR1103

3 možnosti úchopů

vhodná do bytů i posiloven

NÁŠ TIP

inSPORTline PU1207

jednoduchá instalace

gumové protiskluzové úchopy

Volte kvalitu


Právě se zamýšlíte nad tím, jak byste mohli ušetřit pár eur při nákupu své nové nástěnné hrazdy? Zvažujete koupi nástěnné hrazdy z bazaru, případně se odhodlává vyrobit si jednu vlastní?

Určitě nikdo nepodceňuje vaše dovednosti, avšak z hlediska kvality a bezpečnosti byste měli sáhnout určitě po nové hrazdě.

Hrazdy jsou vyráběny z pevného ocelového materiálu, který prochází protiskluzovou úpravou.

Kromě toho má každá hrazda jinou nosnost a délku, která je upravena přesně podle různých parametrů uživatelů.

A je pravděpodobné, že podomácku vyrobené hrazdy by nesplňovaly nezbytné podmínky, se kterými by měla disponovat.

Nástěnné hrazdy z bazarů také nejsou nejmoudřejší investicí, protože nemáte jasný přehled o tom, v jakém stavu dostanete koupeno náčiní.

Rovněž zatímco v normálních obchodech zaručeně najdete záruku, při produktu z druhé ruky budete moci asi jen těžko reklamovat svou hrazdu, pokud si na ní všimnete nějaké chybičky krásy.

I proto doporučujeme zakoupit si hrazdu v obchodě nebo na e-shopu, kde vám kromě kvalitního náčiní dokážou i poradit a blíže upozornit na detaily, na které byste si měli při koupi a používání dávat pozor.

Možná, že si za nástěnnou hrazdu o něco připlatíte, ale tyto fitness pomůcky patří beztak do cenově nenáročné skupiny.

 

Nezapomínejte na rozměry hrazdy


Rozměry vaší nástěnné hrazdy jsou jedním z nejhlavnějších faktorů, které budou ovlivňovat kvalitu a pohodlí vašich tréninků.

Při výběru hrazdy na stěnu dbejte na tyto tři aspekty:

  • délka
  • průměr
  • nosnost

Délka

Čím bude vaše nástěnná hrazda delší, o to výhodnější pro vás. Delší tyč vám zajistí více prostoru a také více pohodlí, díky čemuž budou probíhat vaše tréninky plynuleji.

Rovněž budete moci tyč doplnit o zavěšené kruhy nebo pomocné gumy.

Můžete natrefit na spoustu tyček s délkou v rozmezí od 90 do 110 centimetrů, ale ideálnější parametry se pohybují už nad 110 centimetry.

Průměr

Průměr (tloušťka) tyče na hrazdách je obvykle podceňovaným parametrů, nad kterým se většina lidí často ani nezamýšlí.

Pravda je však taková, že pokud průměr tyče není dostatečně silný, budete mít potíže během trénování.

Mohli byste mít problém s udržením se na tyči, nehty by se vám mohly bořit do dlaní nebo by se vám mohly klouzat ruky.

Hrazdy s průměrem pod 27 milimetrů nejsou vhodné k provádění kvalitních cviků.

Pro většinu lidí je nejideálnějších 32 nebo 34 milimetrů. Průměr ženských rukou bývá obvykle 17 centimetrů – pro tu délku je postačující průměr 32 milimetrů, zatímco mužské ruce jsou dlouhé 19 centimetrů a pro lidi s většími rukama se doporučuje tyč s 34 milimetry.

Komfortní průběh tréninků vám však nabídnou hrazdy s oběma parametry.

Nosnost

Kvalitní nástěnné hrazdy patří mezi robustnější náčiní, avšak váha každého uživatele je rozdílná a proto si třeba zvolit hrazdu, která bude vhodná pro vaši váhovou kategorii.

Minimální nosnost hrazdy se pohybuje kolem 100kg, což je však málo, pokud si chcete zajistit bezpečný průběh vašich tréninků.

Pokud si hrazdu zabezpečujete na dlouhodobé využití je lepší pořídit si hrazdu s nosností kolem 150 – 250kg. Výběr závisí na váhy uživatelů.

Ještě jste na hrazdě nikdy necvičili? V následujícím videu uvidíte jak na to.

Montáž nástěnné hrazdy


Nyní, když jste si už vybrali nástěnnou hrazdu, která bude splňovat všechny potřebné parametry, je dobré zamyslet se, kam své náčiní namontujete.

Určete zvažte, zda stěna, ze které se chystáte vyrobit domov pro vaši novou hrazdu, je dostatečně pevná a vyrobena z materiálu, který unese i nápor vyšší váhy.

Rovněž se ujistěte, že přes danou část stěny neprochází žádné elektrické vedení či jiné kabely. Nechtěli byste se přece odstavit od elektřiny.

Hrazda by měla být na stěně namontována ve výšce, při níž byste měli mít po zavěšení na ni natažené nohy.

Ideální výšku pro namontování hrazdy snadno zjistíte, pokud se postavíte na špičky a ruce natáhnete nahoru – konečky vašich prstů by měly být ukazatelem výšky, do které je třeba hrazdu namontovat.

Pro bezpečný pohyb hlavy při cvičení shybů byste měli mít minimálně 35 centimetrů prostoru mezi stropem a tyčí hrazdy.

Pokud se však chystáte cvičit náročnější cviky nad hrazdou, bude to vyžadovat mnohem více prostoru.

V případě, že váš strop není dostatečně vysoký, aby splnil podmínku prostoru nad hlavou a natažených nohou, zvolte méně prostoru pro nohy.

Nejlepší hrazda na zeď – Náš výběr TOP 3


Nevybrali jste si? Viz ještě jednou náš přehled nejlepších hrazd na stěnu. Po kliknutí tlačítka koupit se vám zobrazí stránka s daným produktem. Upozorňujeme vás, že ceny jednotlivých produktů se od data psaní článku mohly mírně změnit.

Chcete-li procházet další produkty, jednoduše klikněte na kategorii, kterou chcete zobrazit.

Ať se líbí, tady je náš výběr.

Hrazda na zeď inSPORTline LCR-1116

InSPORTline LCR-1116 je kvalitní chromová hrazda s protiskluzovou úpravou, která umožňuje až 8 rozličných úchopů.

Díky minimálním prostorovým nárokům nebudete mít problém s její montáží v bytě nebo v menších prostorách jako je například dětský pokoj.

Hrazdu ukotvíte pomocí šesti šroubů na každé straně, které jsou samozřejmě součástí hrazdy. Ušlechtilá ocel s chromovaným povrchem vám poskytne zvýšenou odolnost a dlouhou životnost.

Nástěnná hrazda inSPORTline RK200

InSPORTline RK200 je univerzální hrazda, která poskytne plnohodnotné posílení zádových partií, baží ale i břicha za pomoci přítahů.

Díky 130 centimetrů dlouhé úchopové části je možné trénovat rozličné cviky dle vlastních potřeb.

Nástěnná hrazda disponuje vysoce kvalitní povrchovou úpravou, díky čemuž je odolná vůči potu a vlhkosti.

Kombinace souběžných a šikmých úchopů vám umožní využití hrazdy k nepřebernému množství cviků, což vám zajistí komplexní a zábavné cvičení dokonce v samotném pohodlí vašeho domova.

Hrazda na zeď MAGNUS POWER MP1034

hrazda na zeď

Magnus Power MP1034 se připevňuje do stěny pomocí osmi silných šroubů, které stejně s pevnými svary a ocelovou konstrukcí zajišťují nosnost až 210kg.

Hrazda má 6 úchytů, které jsou opatřeny protiskluzovou rukojetí.

Součástí hrazdy je také poutko, na které je možné zavěsit expandéry, MultiTrainer nebo jiný fitness posilovač.

Díky pevné a odolné konstrukci hrazda unese i boxovací pytel.

4.4/5 - (8 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď