Pocitadlo.sk
Imunoglukan PH4 - Zkušenosti + recenze (2023) - Výživový-doplněk.cz

Imunoglukan PH4 – Zkušenosti + recenze

Obsah

Možná si to neuvědomujete, ale vaše tělo je jako bitevní pole, na kterém probíhá soustavný boj obranných buněk proti patogenům.

Během celého roku jsme vystaveni výkyvům počasí, virům, bakteriím, alergenům a dalším faktorem ohrožujících naše zdraví.

Naštěstí lidský organismus je tak důmyslný, že má vlastní ochranný systém, který známe pod názvem imunita. Ale i ten nejdokonalejší systém může někdy selhat.

V případě imunity se jedná o vážný problém, který může mít dopad na celkové fungování našeho těla.

Cítíte únavu, vyčerpání, onemocníte, jakmile někdo ve vaší blízkosti zakašle. A teď si představte, že vaše obranyschopnost není jen oslabena, ale začne proti vám bojovat. Tehdy mluvíme o autoimunitních onemocněních, které již představují závažný stav vyžadující odbornou pomoc.

Pravidelné posilování imunity by tedy mělo být prioritou číslo jedna u každého z nás. Způsobů, jak toho dosáhnout, je hned několik. Můžete konzumovat potraviny bohaté na důležité vitaminy nebo se přidejte k „ledním medvědem“. Ti opravdu vědí, co je to posilování obranyschopnosti otužováním.

Způsob, který vám představíme my možná není takový vzrušující, ale podle výrobce je na posílení imunity ideální.

Doplněk stravy Imunoglukan má zajímavé složení, široký záběr účinků a jednoduché užívání, čemuž odpovídá i jeho cena. Zda je to opravdu tak, to vám prozradí naše recenze a reálné zkušenosti uživatelů.

Kde nejvýhodněji koupit Imunoglukan?

Co to je?


Imunoglukan patří mezi výživové doplňky určené k posílení obranyschopnosti organismu.

Účinek je postaven na obsahu imunoglukánu. Tato přírodní látka je získávána z hlívy ústřičné a má schopnost stimulovat některé buňky imunitního systému. Přípravek je doporučen pro krátkodobé užívání během chřipkového období, ale i na užívání z dlouhodobého hlediska.

Kromě kapslí je Imunoglukan k dispozici také ve formě krému na venkovní použití a sirupu, který je bezpečný i pro malé děti.

Kdo je výrobce?

Produkty řady výživových doplňků Imunoglukan vyrábí slovenský výrobce PLEURAN s.r.o. Je to biotechnologická společnost se sídlem v Bratislavě, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a následný prodej přírodních produktů s cílem podpořit zdraví člověka.

PLEURAN s.r.o. se speciálně zabývá izolací imunoglukánu. Využívá přitom patentované technologie a výroba probíhá pod odborným dohledem specialistů v této oblasti. Společnost rozjela spolupráci i se zahraničními partnery a neustále inovuje svůj sortiment a rozšiřuje jej o nové produkty.

Jak Imunoglukan funguje?


Princip účinku je založen na aktivní složce imunoglukan, který se po perorálním podání dostává v nezměněné formě do tenkého střeva.

Ve střevě se váže na buňky imunitního systému v Peyerových placích.

Tímto způsobem dochází k aktivaci buněk a k odbourávání patogenních látek.

Uvolňují se aktivní látky a nastává celková podpora činnosti ochranného mechanismu v organismu.

Co je imunita?


Imunita je odborně definována jako vlastnost, která organismu umožňuje vytvářet ochrannou bariéru proti ohrožujícím faktorem. Systém je složen z buněk a orgánů rozmístěných v různých částech těla.

Rozeznáváme dvě linie obranyschopnosti. Tou první je vrozená imunita, která je dána geneticky a brání naše tělo od momentu narození.

Získaná imunita se zase vytváří během života kontaktem s různými cizorodými látkami. Složkou získané imunity je látková imunita, která vytváří protilátky při kontaktu s neznámými mikroby.

Fungování imunitního systému zajišťuje komplikovaná komunikační síť.

Když se obranná buňka setká s narušitelem přirozeného prostředí, začne vytvářet chemické látky. Tyto látky umožňují dalším buňkám, aby se zmobilizovali a posílily rady buněk v problematickém místě.

Pokud dojde k nějaké poruše, selhání či oslabení, jsme v ohrožení a rychle podléháme onemocněním.

Co naši imunitu oslabuje?


 • Špatná životospráva – konzumace upravených potravin chudých na důležité látky má výrazně negativní dopad na obranyschopnost organismu. Tělo nemá dostatek energie pro boj s látkami, které ho ohrožují. Na druhé straně přijímáme nadměrné množství cukrů a tuků, které přispívají ke vzniku nadváhy a obezity.
 • Špatný životní styl – dnešní době vládne pohodlnost a komfort. Většinu času trávíme zavření v práci nebo doma. Nemáme dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a někdy máme přehnané hygienické návyky. Imunitní systém tak nemá možnost vytvořit protilátky proti látkám, které nás ohrožují a rychle jim podléháme. Důkazem toho jsou často nemocné děti, které se jejich rodiče snaží držet v co najsterilnejšom prostředí.
 • Zlozvyky – nadměrná konzumace alkoholu, kouření, drogy, ponocování nebo málo pohybu jsou velmi častými faktory, které snižují naši obranyschopnost.
 • Nadměrný stres – imunita a psychika jsou velmi úzce propojeny. Je dokázáno, že negativní emoce oslabují imunitu a zvyšují nemocnost. Jde o uzavřený kruh, ve kterém deprese způsobuje poruchu obranyschopnosti a problémy s imunitou vyvolávají depresi. Při depresi klesá hladina melatoninu, který ovlivňuje naše emoce, spánek a chování. V důsledku toho se zhoršuje i funkce brzlíku, ve kterém se tvoří látky zodpovědné za normální fungování imunity.

Účinky


Imunoglukan P4H s obsahem účinné látky Imunoglukan má na organismus tyto pozitivní účinky:

 • Podpora obranyschopnosti – imunoglukan v kombinaci s vitamínem C stimuluje imunitní systém, optimalizuje jeho funkci a zvyšuje odolnost organismu. Tím působí i jako prevence proti infekčním onemocněním.
 • Posílení psychiky – pomáhá při zvýšené psychické zátěži, odbourává stres a snižuje pocit únavy a vyčerpání způsobených špatnou psychickou kondicí.
 • Podpora regenerace – obsažené látky přispívají k rychlejší regeneraci svalové tkáně namáhaného fyzickou činností.
 • Podpora trávení – pomáhá při potížích s trávením, a to zejména u lidí se špatnou životosprávou. Vláknina je důležitá pro správnou funkci střev a imunoglukan působí na tvorbu probiotických kultur dobrých bakterií ve střevní mikroflóře.
 • Protirakovinné účinky – podpora imunity je velmi důležitá při nádorových onemocněních. Imunoglukan vykazuje pozitivní účinky jako podpůrná terapie proti určitým druhům nádorů a účastní se na úpravě narušené homeostázy.
 • Úprava cholesterolu – imunoglukan optimalizuje hladinu cholesterolu díky mevinolínu, který je momentálně jednou z nejúčinnějších přírodních látek pro úpravu cholesterolu. Pravidelné užívání pozitivně ovlivňuje úpravu vysokého tlaku.
 • Detoxikační účinky – díky podpoře činnosti střev se z trávicího traktu odplavují toxiny, usazeniny a dochází k ničení některých druhů bakterií.
 • Zmírnění kožních onemocnění – pomáhá potlačovat doprovodné příznaky oparu, alergických reakcí kůže, infekce varicellou a podobně, zmírňuje afty a jejich příznaky.

Složení


Imunoglukan P4H má podobu kapslí, přičemž každá obsahuje následující složky:

 • Imonoglukan 100 mg – přírodní látka je získávána z hlívy ústřičné a patří do skupiny betaglukanů. Tyto látky dokáží aktivovat části imunitního systému, a tím podporují schopnost těla bránit se vůči nepříznivým vlivům. Samotný imunoglukan aktivuje leukocyty, podporuje fagocytózu a působí na tvorbu cytokinů, které vystupují jako imunomodulátory. V kapslích se imunoglukan nachází v purifikované formě jako komplex biologicky aktivních polysacharidů.
 • Vitamin C 100 mg – důležitý vitamín podporující imunitní systém a celkové zdraví organismu. Známý také jako kyselina L-askorbová má antioxidační vlastnosti a podporuje látkovou přeměnu. Naše tělo si vitamín C nedokáže vytvořit samo, proto je důležité jeho doplňování prostřednictvím stravy a doplňků, a to zejména v případě oslabené imunity a během chřipkového období.

Pomocné látky:

 • Stearan hořečnatý – protispékavá látka

Užívání a dávkování


 • Imunoglukan P4H tobolky mohou užívat ženy, muži i děti od 3 let
 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař nerozhodne jinak
 • doporučené dávkování je 1 až 3 tobolky 1x denně po dobu minimálně 2 až 3 měsíce
 • tobolky se užívají celé, zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Pro snadnější podávání dětem nebo lidem, kteří mají potíže s polykáním můžete tobolku otevřít a obsah podat na lžičce.
 • nejlepší je, pokud tobolky užijete večer před spaním nebo ráno na lačný žaludek

Cena


Imunoglukan P4H tobolky je jako doplněk stravy dobře dostupný ve většině známých lékáren i na internetu. Vybrat si můžete větší nebo menší balení. Při nákupu léků, doplňků stravy i zdravotních pomůcek buďte vždy obezřetní a ověřte si spolehlivost prodejce.

Přípravky z řady Imunoglukan nepatří k těm nejlevnějším, ale podle všeho cena odpovídá jejich kvalitě.

Zkuste si prohlédnout stránky benu.cz. Oficiální stránka známé sítě lékáren má v nabídce všechny varianty tohoto produktu za doporučené ceny.

Imunoglukan P4H SynBIO 30 kapslí nyní koupíte za 395 Kč. Cena za jednu kapsli tedy činí 13 Kč.

Doporučujeme však zvýhodněné balení Imunoglukan P4H SynBIO 70 kapslí, které může být vaše za 695 Kč a cena za jednu kapsli tedy činí výhodnějších 10 Kč.

Imunoglukan

imunoglukan sirup pro deti cena recenze

60 kapslí
519 Kč
(platí ke dni 6.1.2020)

 Upozornění


 • přípravek je označen jako výživový doplněk a v žádném případě neslouží jako náhrada za plnohodnotnou a pestrou stravu
 • užívání není vhodné pro osoby s alergií na některou ze složek, děti do 3 let a lidi s transplantovanými orgány
 • kojící ženy se mají o užívání přípravku poradit s ošetřujícím lékařem
 • při současném užívání imunosupresiv se vyžaduje konzultace s lékařem
 • doporučené dávkování se nesmí překročit
 • Imunoglukan nemá žádné nežádoucí účinky. Někdy se mohou dostavit střevní potíže, které však většinou souvisí se špatným stavem trávicího traktu.
 • uchovávejte mimo dosah dětí na suchém a tmavém místě při teplotě od 5 – 25 °C

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • významná podpora imunitního systému
 • vhodný jako prevence během chřipkového období
 • přispívá k celkovému zlepšení zdraví
 • pokrývá potřebnou denní dávku vitamínu C
 • přírodní složení bez vedlejších účinků
 • vhodný i pro děti od 3 let a těhotné ženy
 • vhodný i pro dlouhodobé užívání
 • dobrá dostupnost a snadné užívání

NEVÝHODY

 • vyšší cena

Závěrečné zhodnocení


Určitě si všímáte, že zdravotní stav dnešní populace je na tom mnohem hůře, než tomu bylo takových deset let dozadu. Životní prostředí se neustále zhoršuje, kvalita potravin klesá, vznikají nové viry a nemoci, lidé žijí ve stresu a uchylují se k zlozvykům. Tohle  všechno má na svědomí oslabení imunitního systému. V podstatě můžeme říci, že to nejsou nemoci, které nás ohrožují, ale faktory snižující naši schopnost bránit jim.

Dobrá zpráva je, že oslabená imunita není nezvratný stav. Dostatek minerálů, vitamínů, pohyb na čerstvém vzduchu, ale i otužování jsou cesta jak zlepšit zdravotní stav a vyhnout se běžným i závažnějším onemocněním.

Imunoglukan má jasnou úlohu – podpořit imunitu. A to spolehlivě, efektivně a bez vedlejších účinků. Jak ukazují recenze a diskusní fóra, plní si ji svědomitě. Zkušenosti s doplňkem stravy mají všechny věkové kategorie. Někdo ho užívá pouze preventivně během chřipkového období, jiní ho berou už několik let.

Ve všech případech se Imunoglukan setkává s velkou spokojeností a je doporučený každému, kdo chce nebo potřebuje posílit svou imunitu.

Uživatelé nebývají tak často nemocní a celkově pociťují zlepšení svého zdravotního stavu. Bez problémů ho užívají i těhotné ženy. Rodiče zdůrazňují, že jejich děti při dlouhodobém užívání přípravku nebývají tak často nemocné jako jejich vrstevníci.

Velmi příjemné je také zjištění, že mezi stovkou recenzí se objevilo minimum negativních příspěvků. Netýkají se však účinků, ale ceny. Lidé doporučují nakupovat na internetu, kde je prý Imunoglukan podstatně levnější než v kamenných lékárnách – toto tvrzení vám však nemůžeme s určitostí potvrdit.

Faktem ale je, že porovnat ceny produktu na internetu je mnohem jednodušší, než obíhat všechny lékárny a zjišťovat nejlepší nabídku.

Ať si už vyberete formu kapslí, sirupu nebo krému, Imunoglukan vás nezklame.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na imunitu.

Balení

Různé velikosti balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Jednoduché užívání
 • Široký záběr účinků

 • Zajímavé složení
 • Příznivé účinky na imunitní systém

imunoglukan sirup pro deti cena recenze

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď