Pocitadlo.sk
Keto dieta - Recenze, zkušenosti a cena (2024) - Výživový-doplněk.cz
4

Keto dieta – Recenze, zkušenosti a cena

Obsah

Keto dieta je dobře známá tím, že patří mezi dietu s nízkým obsahem sacharidů. Tato dieta má ještě mnoho různých názvů, jako je například ketogenní strava, nízkosacharidová dieta nebo dieta s nízkým obsahem uhlohydrátů.

Pokud konzumujete potraviny s vysokým obsahem sacharidů, vaše tělo produkuje glukózu a inzulín.

Glukóza je nejlehčí molekula, která vašemu tělu zajišťuje dostatek energie. Glukóza se v těle využívá jako primární zdroj energie a tuky v těle nejsou potřeba. To je také jeden z důvodů, proč se začnou v těle ukládat.

Typicky na normální, a tedy vyšší nízkosacharidové diety, bude vaše tělo používat glukózu jako hlavní formu energie. Snížením příjmu sacharidů je tělo indukované do stavu, který je známý jako ketóza.

Vyzkoušejte KetoMIX. Skvělou bílkovinnou dietu. Stačí si vybrat kolik chcete zhubnout a jednoduše to vydržet! Držíme palce!

Co je to ketóza?


Ketóza je přirozený proces, který tělo iniciuje na přežití, pokud je nižší příjem potravin. Během tohoto procesu naše tělo produkuje ketony, které jsou hlavní složkou rozpadu tuků v játrech.

Ketony jsou ve vodě rozpustné organické látky, které vznikají jako vedlejší produkt spalování tuků. Ketony přímo souvisejí s ketózou, jejíž podstatou je, že pokud ze stravy odstraníme všechny sacharidy a udržíme přiměřenou konzumaci bílkovin. (Zdroj)

Konečným cílem Keto dieta, pokud se dodržuje správně, je přinutit vaše tělo k takovému metabolickému stavu. Tento stav docílíte ne hladověním, ale snížením sacharidů ve stravě.

Lidské tělo je neuvěřitelně přizpůsobivé. Když ho pøetížíte tuky a zbavíte se uhlovodíků, ketony jako primární zdroj energie se začnou spalovat. Optimální hladina ketonů v těle přináší mnoho zdravotních, tělesných ale i duševních výhod.

Udělejte první důležitý krok, a to tím, že si prohlédnete jednotlivé dietní plány. Získáte tím nejen samotný stravovací plán, ale i nákupní seznamy a mnohem více s programem Ketodiet.

Výhody Ketodiet


Existuje mnoho výhod, které přináší tento typ diety. Od ztráty hmotnosti, zvýšené energetické úrovně až po terapeutické lékařské aplikace. Většina lidí, kteří se rozhodnou důvěřovat této dietě, může bezpečně užívat stravu s nízkým obsahem cukru a s vysokým obsahem tuků.

Snížení hmotnosti

Ketodiet v podstatě využívá váš tělesný tuk jako hlavní zdroj energie. Hladina vašeho inzulínu se značně sníží a vaše tělo se změní na spalovací automat.

Vědecky řečeno, ketogenní strava ukázala zjevně lepší výsledky v porovnání s dietami s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem sacharidů.

Kontrola krevního cukru

Keto dieta přirozeně snižuje hladinu cukru v krvi v důsledku potravin, které během diety přijímáte. Studie dokonce poukazují na to, že ketogenní strava je účinnějším způsobem na zvládání a prevenci cukrovky.

 

Pokud máte prediabetes nebo trpíte cukrovkou typu II, ketogenní stravu byste měli rozhodně zvážit. Máme mnoho čtenářů, kteří s Ketodiet zažili obrovský úspěch.

Zde si můžete přečíst jejich zkušenosti.

Mentální zaměření

Mnoho lidí dodržuje ketogenní dietu speciálně pro zvýšení duchovní výkonnosti.

Ketony jsou skvělým zdrojem paliva pro váš mozek. Pokud snížíte příjem sacharidů v potravě, vyhnete se tím velkým výkyvům cukru v krvi. Spolu to může mít za následek zlepšení vaší koncentrace.

Studie ukazují, že zvýšený příjem mastných kyselin může mít vliv na funkci vašeho mozku.

Zvýšení energie a kontrola hladu

Poskytnutím lepšího a spolehlivějšího zdroje energie vašemu tělu se budete během dne cítit energičtější.

Epilepsie

Ketogenní strava se již od počátku 20.století používá k úspěšnou léčbu epilepsie. Dodnes je stále jednou z nejrozšířenějších terapií pro děti, které trpí nekontrolovanou epilepsií.

Jedním z hlavních přínosů ketogenní stravy a epilepsie je to, že umožňuje užívání menšího množství léků.

V posledních letech studie potvrdily i značné pozitivní výsledky Ketodiet u dospělých lidí.

Cholesterol a krevní tlak

Ketodiet zlepšuje hladinu triglyceridů a hladinu cholesterolu v krvi. Stravování s nízkým obsahem sacharidů poukazují na zlepšení krevního tlaku oproti jiným dietám.

Některé problémy s krevním tlakem se často spojují s nadváhou. Ketodiet proto stává efektivním bonusem, protože tělo vede k úbytku hmotnosti.

Rezistence na inzulín

Inzulínová rezistence může vést k rozvoji diabetu II typu. Množství výzkumů poukazuje na to, že ketogenní strava může snížit hladinu inzulínu na normální hodnoty.

Pokud jste sportovec, optimalizaci inzulínu můžete využít prostřednictvím konzumace potravin s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin (ořechy, semínka, ryby ..).

Akné

Po přechodu na ketogenní stravu běžně dochází ke zlepšení stavu pokožky. Při přechodu na dietu s nízkým obsahem sacharidů dochází také ke snížení zánětů kůže.

Co jíst během Keto dieta?


To, co budete jíst, závisí na tom, jak rychle se chcete dostat do ketogenní stavu. Čím přísnější dodržujete množství sacharidů (méně než 15 gramů denně), tím rychleji se do tohoto stavu dostanete.

Příjem sacharidů musíte udržet omezen. Nejezte žádné rafinované uhlohydráty, jako je pšenice (chléb, cestoviny, obiloviny), škrob (brambory, fazole, luštěniny) nebo ovoce. Mimořádnými výjimkami jsou avokádo, karambola a bobulovité ovoce, které lze konzumovat, ale s mírou.

Co jíst

 • Maso – ryby, hovězí maso, jehněčí maso, drůbež, vejce
 • Listová zelenina – špenát, kapusta
 • Zelenina – brokolice, květák
 • Tučné mléčné výrobky – tvrdé sýry, máslo
 • Ořechy a semena – makadamové ořechy, vlašské ořechy, slunečnicová semínka
 • Avokádo, bobule – maliny, ostružiny
 • Sladidla – stévie, erythritol, luo han guo a jiná sladidla s nízkým obsahem cukru
 • Ostatní tukykokosový olej, nasycené tuky

Co nejíst

 • Zrna – pšenice, kukuřice, rýže, obiloviny
 • Cukr – med, agáve, javorový sirup
 • Ovoce – jablka, banány, pomeranče
 • Hlízy – brambory, sladké brambory (batáty)

Zapamatujte si, že ketodiéta je dieta s vysokým obsahem tuku, průměrnou dávkou bílkovin a velmi málo sacharidy.

Váš příjem živin by měl být kolem 70% tuků, 25% bílkovin a 5% sacharidů.

Doporučený příjem sacharidů během diety se pohybuje mezi 20-30 gramů. Samozřejmě, čím nižší obsah sacharidů si zachováte, tím budou vaše výsledky lépe.

Pokud se během dne budete cítit hladový, pochutnat si můžete na ořechách, semenech, sýrech nebo arašídovém másle.

Zelenina během ketodiéty


Tmavá zelená a listová zelenina je vždy nejlepší volbou. Většina jídel by měla obsahovat bílkoviny se zeleninou a dávkou tuku navíc. Výborným příkladem jsou kuřecí prsa na olivovém oleji s brokolicí a sýrem nebo steak pečený na másle se špenátem.

Jako příklad vám nabízíme tabulku, ve které naleznete seznam běžných druhů zeleniny s nízkým obsahem čistých sacharidů.

ZeleninaMnožstvíČisté sacharidy
Špenát (surový)polovina hrnku0,1
Salát (římský)polovina hrnku0,2
Květák (vařený)polovina hrnku0,9
Zelí (surové)polovina hrnku1,1
Květák (surový)polovina hrnku1,4
Brokolicepolovina hrnku2
Kapusta (vařená)polovina hrnku2,1
Zelená fazole (vařená)polovina hrnku2,9

Pokud nevíte, co přesně znamenají čisté sacharidy, vysvětlíme. Představte si například hrnek plný brokolice. V jednom hrnku se nachází celkem 6 gramů sacharidů ale také 2 gramy vlákniny. Abychom získali přesné množství čistých sacharidů, musíme odečíst této 2 gramy od 6 gramů. Tím získáme přesně 4 gramy čistých sacharidů.

Příklady jídel


Zde jsou některé příklady chutných Keto dieta jídel. Klikněte na libovolný obrázek a zobrazí se vám podrobná verze.

Dietní plány


Dietní plány KetoMIX obsahují pestrou škálu chutných a speciálních proteinových jídel. V každém plánu najdete sladké i slané potraviny. Na výběr máte ze tří ketonových diet na 4, 6 a 9 týdnů.

Kromě těchto dietních plánů si můžete vybrat iz mnoha dalších. Stačí si jen vybrat cíl, kolik chcete zhubnout.

Dietní plán na 2 týdny

Dietní plán na 3 týdny

Dietní plán na 4 týdny

Jak dosáhnout ketózu


Dosažení ketózy je docela jednoduché, ačkoli se to zdá být na první pohled složité. Níže najdete pár tipů, jak vytěžit ze své ketogenní stravy maximum.

 1. Omezte sacharidy. Většina lidí má tendenci soustředit se pouze na čisté sacharidy. Chcete-li dosáhnout skvělé výsledky, omezte sacharidy obecně. Snažte se přijímat do 20 gramů čistých a 35 g celkových sacharidů denně.
 2. Omezte příjem bílkovin. Příliš mnoho bílkovin může vést k nižší hladině ketózy.
  Přestaňte se starat o svůj tuk. Tuk je primárním zdrojem energie. Proto si dopřejte tuky v normálním množství. Nemusíte hladovět abyste zároveň hubli.
 3. Pijte vodu. Pokuste se vypít alespoň 2-3 litry vody denně. Ujistěte se, že jste dostatečně hydratovaný. Pravidelný příjem čisté vody pomáhá regulovat mnohé důležité tělesné funkce, ale také pomáhá kontrolovat hlad.
 4. Přidejte cvičení. Pokud chcete vytěžit z vaší diety maximum, přidejte 20-30 minut fyzické aktivity každý den. Dokonce i malá procházka může pomoci regulovat úbytek hmotnosti a hladinu cukru v krvi.

Jak zjistím, že už u mě nastala ketóza?


Stav začínající ketózy můžete zjistit podle následujících fyzických příznaků, které vám obvyklé oznamují, že jste na správné cestě: zvýšené močení, sucho v ústech, zápach z úst, snížený hlad, zvýšená energie.

KetoMIX přináší hotová jídla, které vám vystačí na celý den. Jednoduše si pomocí nich naplánujete celý den. Jeden den se skládá z 5 jídel + je doplněn různými proteinovými tyčinkami a koktejly Více info…

Nejčastější otázky

Je dieta vhodná i pro muže?

Ano, tato dieta je stejně vhodná pro muže i pro ženy.

Existuje skupina lidí, pro které není tato dieta vhodná?

Pokud máte alergii na laktózu, mléko, sóju, vejce a hořčici, tuto dietu nedoporučujeme. V případě jakýchkoliv pochybností se obraťte prosím na svého lékaře.

Co když budu jíst méně než 5x denně?

Doporučujeme jíst v pravidelných intervalech 5x denně přesně podle pokynů. Nepravidelným stravováním můžete zapříčinit úbytek svalové hmoty.

Co když se budu cítit špatně po vašich produktech?

Nevolnost, bolest hlavy a případná únava se může dostavit po 3-5 dnech. Není to ale nic neobvyklého. Všechny tyto symptomy jsou jen výsledkem, že se vaše tělo dostává do stavu ketózy. Během tohoto procesu účinně spalujete tuky. Tyto příznaky obvykle spontánně odezní po pár dnech. Pokud by nevolnosti nepřestali, konzultujte to s lékařem.

Mohu užívat vaše produkty i když jsem nemocná?

Pokud trpíte jen krátkodobým onemocněním, jako je například chřipka, samotnou dietu doporučujeme zahájit i po uzdravení. Pokud trpíte nějakým vážným onemocněním, přečtěte si prosím seznam onemocnění, u kterých není vhodné užívat naše produkty.

Mohu pít kávu, čaj nebo džusy?

Kávu pít můžete, ale jen neslazenou a nejlépe bez mléka. Totéž se týká i čajů. Ideálním způsobem je li neslazené a neobsahují sušené ovoce. Džusy se do této diety vůbec nehodí. Vyvarujte se prosím všem džusem i ovoci.

Musím cvičit?

Během této diety není nutná žádná fyzická aktivita. Návštěva posilovny a další náročné sporty se nedoporučují vůbec. Zapojit ale můžete aerobní sporty, jakými je například rychlá chůze nebo cyklistika.

4.4/5 - (12 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 4 reakcí
michaela - 9. června 2018

Doporučuji ketomix …. já pomocí něj zhubla přes 15kg a hlavně jsem je nepřibrala zpátky!

Odpovědět
  Ivana - 20. července 2019

  A co prodietix? Testoval někdo? Chtěla bych zkusit program X3.

  Odpovědět
Katka - 19. června 2019

Holky, máte s touhle dietou někdo zkušenost, fakt funguje?

Odpovědět
  Kiki - 4. července 2019

  Funguje ale třeba fakt pevnou vůli.

  Odpovědět

Napsat odpověď