Pocitadlo.sk
Nolpaza - příbalový leták + zkušenosti (2024) - Výživový-doplněk.cz
1

Nolpaza – příbalový leták + zkušenosti

Obsah

Problémy s trávením jsou dnes již běžnou součástí našeho života podobně jako chřipka nebo nachlazení.

Někdy se objeví pouze jednou za čas, ale jindy nám mohou způsobovat dlouhodobé potíže.

Myslím, že pro nikoho není překvapením, že to, jak se stravujeme, si jako první „odskáče“ náš žaludek.

Pokud jíte nepravidelně, trávíte v nesprávné poloze nebo nedokážete přestat mluvit i během žvýkání nedělního řízku, nedivte se, když vám trávení nefunguje správně.

Pokud se k tomu navíc přidá ještě  stres, je více než pravděpodobné, že žaludeční vředy a pálení žáhy vám brzy zaklepou na dveře.

Lidé obecně velmi neradi mění své návyky a už vůbec se nedokáží vzdát svých oblíbených jídel. Proto jsou zde inhibitory, léky které vám mohou pomoci například také s pálením žáhy.

Nolpaza 20 mg je jedním z řady volně prodejných inhibitorů. Výrobce slibuje pomoc při refluxu.

Pojďme se tedy společně podívat, co stojí za jeho účinkem, jak se užívá, jaká je jeho cena a zda recenze potvrdí informace v příbalovém letáku.

Co to je?


Nolpaza 20 mg je volně dostupný lék ve formě tablet, který se používá ke krátkodobé léčbě refluxu a jeho příznaků.

Zařazuje se do skupiny léků s názvem inhibitory protonové pumpy.

Princip účinku je založen na snižování žaludeční kyseliny, čímž přináší účinnou pomoc při pálení žáhy.

Při problémech se žaludečními vředy, vředy dvanáctníku, a také v kombinaci s antibiotiky při tvorbě vředů kvůli bakterii Helicobacter se používá Nolpaza 40 mg.

Tento lék je však vázán na lékařský předpis. Nolpaza je vhodným řešením pro dospělé muže a ženy se zvýšeným vylučováním žaludeční kyseliny.

Jak je to se žaludeční kyselinou?


Žaludeční kyselina je velmi důležitá složka organismu při procesu trávení. Závisí na ní zpracování přijímané potravy, ale i zásobování organismu živinami ze stravy.

Přestože má kyselina žaludku v tomto ohledu pro organismus nezastupitelnou roli, může být zodpovědná za nepříjemný zdravotní problém. Dostaví se překyselení žaludku a tvorba vředů.

 • Překyselení žaludku nebo zvýšená žaludeční kyselina představuje problém s vystoupením trávicích šťáv ze žaludku vzhůru. Dostávají se do jícnu, kde způsobují pálení, škrábání a bolest za hrudní kostí. Vysvětlení, proč tyto pocity vnímáme právě v jícnu, je velmi jednoduché. Žaludeční stěny jsou pokryty sliznicí s hlenovitým povrchem. Tento ochranný film je odolný proti působení žaludečních šťáv. Jícen takovou vrstvou nemá, a proto dochází k potížím právě při výstupu žaludečních kyselin do jícnu. Tento stav je dobře známý jako pálení žáhy.
 • Vředy na žaludku nebo dvanáctníkové vředy signalizují poškození sliznice žaludku nebo sliznice dvanáctníku. Je to důsledek agresivního působení žaludečních šťáv, především kyseliny chlorovodíkové. Tuto souvislost potvrdil poprvé německý doktor Karl Dragutin, který se nechal slyšet, že „bez kyseliny není vředu“. Sliznice může být poškozena i bakterií Helicobacter pylori. Bakterie dokáže překonat ochranné mechanismy sliznice, například i hlenovou vrstvu. V důsledku toho se zvyšuje uvolňování zánětlivých metabolitů buněk sliznice. Toxicko-metabolickým působením vzniká zánět žaludku, který může vést k tvorbě vředů.

Jak dochází k nadměrnému vylučování žaludeční kyseliny?


Problém nepředstavuje pouze samotná tvorba žaludeční kyseliny, ale i její schopnost vyjít z přirozeného prostředí.

Žaludeční kyselina se dokáže dostat do jiných částí trávicího systému, tedy i do jícnu.

Nejčastěji k tomu dochází při poškození nebo nesprávné funkci jícnu, při nesprávném způsobu konzumace stravy nebo při přejídání. Když je žaludek přeplněný, kyselina je vytlačována jeho obsahem do jícnu.

Jaké jsou příznaky zvýšené žaludeční kyseliny?


 • kyselá nebo hořká chuť v ústech
 • pálení v hrudi a bolest za hrudní kostí
 • nutkání na zvracení, nevolnost, nadýmání, plynatost
 • digestivní projevy jako říhání a škytavka

Jaké prostředky vám pomohou?


Pokud je problém s nadměrným vylučováním žaludeční kyseliny krátkodobého charakteru, pacientům jsou doporučené inhibitory protonové pumpy.

V žaludku snižují sekreci kyseliny chlorovodíkové. Intenzita účinku závisí na výšce dávky a působí na základní i zvýšenou sekreci. Mezi takové léky patří i Nolpaza.

Přináší úlevu při problémech se žaludeční kyselinou vyvolávající reflux a nepříjemné doprovodné stavy.

Pokud problémy přetrvávají dlouhodobě, doporučuje se návštěva lékaře.

Samozřejmě, že pro zlepšení stavu byste měli dodržovat správnou životosprávu. Jíst častěji malé porce a vyhnout se přejídání. Také vám neprospívá ležení po jídle, noční „hodování“ a nadváha.

K problémům dochází i při zvýšeném tlaku na břišní dutinu, například nošením těsného oblečení nebo předkláněním se.

Účinky


 • snížení nadměrného vylučování žaludeční kyseliny
 • efektivní krátkodobá léčba refluxu
 • eliminace doprovodných příznaků refluxu, jako jsou pálení žáhy a digestivní projevy

Složení


Nolpaza 20 mg jsou enterosolventní svetlohnedastožlté, oválné, mírně dvojitě vypouklé tablety, přičemž každá obsahuje účinnou látku pantoprazol 20 mg.

 • Pantoprazol

Definovaný je jak substituovaný benzimidazol se specifickou blokádou protonových pump parietálních buněk, který má schopnost snižovat sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

V kyselém prostředí se mění na aktivní formu a inhibuje enzym H +, K + -ATPázu ovlivňující produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Příznaky obvykle ustoupí do 2 týdnů. Stejně jako aplikace jiných inhibitorů protonové pumpy i léčba pantoprazolem snižuje kyselost v žaludku, a tím zároveň stoupá hladina gastrinu.

Pantoprazol zvyšuje hladiny gastrinu při hladovění. Při krátkodobém používání obvykle nepřekračuje normální horní limit. Během dlouhodobé léčby se ve většině případů hladiny gastrinu zdvojnásobí. K nadměrnému zvýšení však dochází jen výjimečně.

Důsledkem toho se v ojedinělých případech při dlouhodobé léčbě pozoruje mírné až střední zvýšení počtu specifických endokrinních buněk v žaludku. Zvýšení hladiny gastrinu není trvalé.

 • Pomocné látky – mannitol, krospovidon (typ B), bezvodý uhličitan sodný, sorbitol (E420), stearan vápenatý v jádru tablet a hypromelosa, povidon (K25), oxid titaničitý (E171), žlutý oxid železitý (E172), propylenglykol, kopolymer MA / EA, laurylsíran sodný, polysorbát 80, makrogol 6000, mastek.

Užívání a dávkování


 • vždy užívejte tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • doporučená denní dávka pro dospělého je 1 tableta 1x denně
 • na zlepšení příznaků může být nutné užívání přípravku následující 2 až 3 dny
 • tablety na nesmí žvýkat ani drtit, užívají se celé a zapíjejí se vodou na lačný žaludek
 • ústup obtíží se nedostaví okamžitě, po jejich odeznění má být léčba ukončena
 • maximální doba užívání jsou 4 týdny

Cena


Nolpaza 20 mg můžete koupit v nejbližší lékárně nebo pohodlně na internetu. K dispozici je ve dvou velikostech balení po 7 nebo 14 kusů tablet.

Například internetová stránka Benu.czmá momentálně v nabídce Nolpaza 20 mg 14 tablet za cenu 119 Kč.

Nolpazanolpaza

14 tbl
129 Kč
(platí ke dni 13.4.2021)

Upozornění


 • lék se nepoužívá jako prevence vzniku refluxu a doprovodných příznaků
 • není vhodný pro děti a osoby mladší 12 let
 • těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze v nezbytných případech
 • o užívání přípravku během kojení rozhodne lékař. Po srovnání přínosů a rizik nařídí buď přerušení kojení nebo léčbu nedoporučí. Pantoprazol se vylučuje do mateřského mléka.
 • lék se nesmí užívat v kombinaci s jinými léky ze skupiny inhibitorů protonové pumpy nebo H2 – antihistaminik
 • jako všechny léky, i tento může vyvolat vedlejší účinky. Pokud se u vás projeví některý ze závažných příznaků, přerušte užívání a vyhledejte lékaře. Za takovéto příznaky se považují závažné alergické reakce a kožní reakce. Může se objevit i bolest hlavy, tvorba plynů, průjem, zácpa, nevolnost nebo svědění. Jako častý vedlejší příznak jsou označeny benigní polypy v žaludku. Více o vedlejších účincích se dozvíte v příbalové informaci.
 • v případě, že se projeví nežádoucí účinky, jako jsou závratě a vizuální poruchy, nedoporučuje se řízení vozidla nebo obsluha strojů
 • nepoužívejte po skončení data exspirace, nespotřebované balení vraťte do lékárny
 • skladujte mimo dosah dětí v originálním obalu na místě chráněném před vlhkostí

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • bez vázanosti na lékařský předpis
 • snižuje tvorbu žaludeční kyseliny
 • jednoduché dávkování

NEVÝHODY

 • těhotné a kojící ženy přípravek užívají pouze po schválení lékařem
 • nenabízí okamžitý účinek
 • není určen pro dlouhodobou léčbu

Závěrečné zhodnocení


Takže teď už znáte složení i účinky přípravku Nolpaza a máte představu také o jeho ceně. Je na čase, abychom tyto informace srovnali s reálnými zkušenostmi lidí.

Na našich českých internetových stránkách najdete dostatek recenzí.

Nolpaza dosahuje u zákazníků téměř 100 % spokojenost. Uživatelé jsou spokojeni s jeho účinky, které korespondují s popisem léku.

V některých případech dokonce přináší rychlou úlevu, což je překvapující, protože výrobce upozorňuje, že účinek se dostavuje až později.

Uživatelé neuvádějí žádné vedlejší účinky, právě naopak, pocítili výraznou úlevu při překyselení organismu.

Důvěryhodnost léku zvyšuje i obsah pantoprazolu, který je podle odborníků účinnou látkou na snižování žaludeční kyseliny.

Nolpaza je proto vhodnou pomocí při refluxu a pálení žáhy pro každého, kdo spadá do skupiny lidí, kteří nejsou omezení jeho užíváním.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na trávení.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky na pálení žáhy

nolpaza

Rate this post
Adriana
 

Zanechat komentář 1 reakcí
Eva - 6. října 2022

Nevím,zda mmám použít,když jsem nikdy neměla pálení žáhy , držím se zásadité stravy -jsem jen silně zahleněná( nekašlu -jdou samy,i tužší. Poraďte prosím

Odpovědět

Napsat odpověď