Pocitadlo.sk
OCUflash kapky do očí - recenze (2023) - Výživový-doplněk.cz

OCUflash kapky do očí – recenze

Říká se, že oči jsou bránou do duše člověka. V jistém slova smyslu jsou také bránou se světa. Díky očím objevujeme nová místa, poznáváme ty staré a prostřednictvím zraku si vytváříme i vzpomínky.

Náš pohled však může být někdy zastřený, mlhavý, oči svědí, pálí a jsou červené.

Bakterie, dráždění očí kosmetickými a chemickými přípravky či dlouhé hodiny za počítačem mohou způsobit problémy, které snižují náš komfort a kvalitu vidění.

Některé formy zánětu mají lehký průběh, ale jiné mohou vést také k vážnějším onemocněním.

Obzvláště nositelé kontaktních čoček by se měli mít na pozoru. Jejich oči denně přicházejí do kontaktu s prsty, které mohou být zdrojem infekce. Všem těmto komplikacím se vhodnou péčí o oči dá včas předejít.

Pravidelným používáním kapek OCUflash můžete zamezit vzniku infekcí a zánětů.

Kapky odstraní nepříjemné pocity v oku a jsou skvělou první pomocí při podráždění. Přípravek obsahuje extrakt z světlíku lékařského a je vhodný i pro děti.

Řekneme vám více o jeho účincích, složení, způsobu používání a dozvíte se také o reálných zkušenostech s užíváním, které v příbalovém letáku nenajdete.

Kde nejvýhodněji koupit OCUflash?

NáhledNázevKde koupit?Cena
OCUflash
OCUflash

Co to je?


OCUflash je isotonický, pufrovaný roztok. Obsahuje extrakt ze světlíku lékařského, který je znám také v lidovém léčitelství.

Má významné stahující a protizánětlivé účinky.

Kapky se doporučují jako prevence a podpůrná léčba neinfekčních a chronických zánětů oka.

Pomáhají odstranit doprovodné projevy jako štípání, řezání, pocity pálení nebo zarudnutí očí.

Používají se také jako výplach po nošení kontaktních čoček, po tonometrii a gonioskopii a také na vymývání hlenů a cizorodých těles z oka.

Přípravek slouží jako první pomoc při mírném poleptání spojivek a očí kyselinami a může se použít k odstraňování očního make-upu. Ocuflash kapky představují šetrnou a bezpečnou péči o oči pro všechny věkové kategorie, včetně novorozenců.

Na našem trhu je k dispozici i OCUflash blue jako varianta přípravku bez obsahu konzervačních látek.

Naše oči jsou fascinující …


Očím přísluší hned několik superlativů.

Jsou nejkrásnější částí naší tváře, druhým nejsložitějším orgánem v těle a mnoho lidí považuje zrak za nejdůležitější přirozený smysl.

To je však pouze malý zlomek toho, co je na očích zajímavé.

Je toho mnohem více:

 • oko je nejrychlejší a jeden z nejaktivnějších svalů v lidském těle
 • zavírání očí při stresu nebo pocitu nebezpečí není reflex, ale obranná reakce organismu
 • viditelná je pouze jedna šestina oka, zbytek je ukrytý v kostěné klenbě
 • oko slouží jako „zařízení pro přenos signálu“, ale ve skutečnosti vidíme díky mozku
 • oční rohovka je jediná tkáň v lidském těle, ve které neproudí krev

… no vědí i potrápit


Jak jsme zmínili výše, oko je druhým nejsložitějším orgánem v těle.

Ve světě to ale funguje tak, že čím jsou věci složitější a mají více částí, tím častěji se kazí.

Oči jsou na tom podobně a existuje mnoho onemocnění, které je mohou zasáhnout. Některé se objevují vzácné, jiné alespoň jednou za život okusí každý.

 • Záněty – časté záněty snižují zrakovou ostrost a mohou vést až k slepotě. Nejčastěji vznikají infekcí viry, méně často jsou způsobeny bakteriemi.
 • Zánět spojivek – zánět může vzniknout na podnět alergie, bakteriální a virové infekce, poranění, UV záření a podobně. Hlavním příznakem je silné zarudnutí a tvorba vodnatého hnisavého nebo hlenového sekretu. Oči bolí, svědí a mohou být citlivé na světlo.
 • Zánět rohovky – patří mezi akutní záněty. Na rohovce se vytvoří vřed, který způsobuje poruchu vidění a bolest.
 • Oční ječmen – jeden z nejčastějších zánětů oka. Bakterie způsobí ucpání některé z mazových žláz na očních víčkách a vytvoří se bolestivá bulka u kořene řasy.
 • Červené oči – mohou být důsledkem podráždění, alergie, únavy nebo příznakem zánětu spojivek, syndromu suchého oka či blefaritidy (zánětlivé onemocnění postihující okraje víček). S červenýma očima se často setkávají zejména nositelé kontaktních čoček při nedodržení dostatečné hygieny během jejich aplikace.
 • Suché oči – teplý a suchý vzduch, klimatizace, práce s počítačem, ale také časté sledování televize, mají na svědomí pocit suchosti v očích. Ty mohou svědit, mírně štípat a někdy vidíte rozmazaně. Pokud jde o dlouhodobý problém bez vnější příčiny, může jít o syndrom suchého oka, který si již vyžaduje odbornou léčbu.

S čím vám pomohou kapky OCUflash?


 • pomáhají při ječmeni, zánětu příklopky, štípání, slzení či podráždění očí
 • zmírňují nepříjemné pocity v oku, jako je pálení, řezání, svědění a pocit cizího tělesa v oku
 • pomáhají odstraňovat zarudnutí očí při alergických reakcích, únavě, nošení kontaktních čoček nebo při pobytu v zakouřeném prostoru
 • vyčistí oči od mořské nebo chlorované vody, prachu, písku a jiných nečistot

Účinky


 • uklidňují podrážděné oči
 • působí dezinfekčně
 • zmírňují otok a zarudnutí
 • pravidelné používání předchází vzniku infekcí a zánětů

Složení


 • Světlík lékařský – léčivá bylinka s bílými květy zdobenými fialovou korunkou je odpradávna známá svými pozitivními účinky a tradičně se používá při očních onemocněních. Obsahuje účinné látky, jako jsou například glykosid aukubin, tříslovina, hořčiny, silice a flavony. Doporučuje se jako pomoc při zánětu spojivek, slzného vaku a při oční únavě vůbec. Světlík je nápomocný i při zahlenění, kataru průdušek, zánětu nosních dutin a příznivě působí i na trávení.
 • Chlorid draselný – bílá krystalická látka bez zápachu se slanou chutí. Má široké využití v potravinářském průmyslu, ale využití našel i v medicíně. Pomáhá aktivovat mnoho cytoplazmatických enzymů, syntetizovat proteiny, vede nervové impulsy, reguluje nitrobuněčný tlak a redukuje kosterní svaly. Také přispívá k transportování důležitých aminokyselin a příznivě ovlivňuje vodivost nervových impulzů.
 • Další látky – chlorid draselný, hexahydrát chloridu hořečnatého chloridu hořečnatého, borax, polysorbát 80, dihydrát edetanu disodného, ​​hydroxid sodný, benzalkonium-chlorid.

Užívání a dávkování


 • vždy dodržujte pokyny uvedené v příbalovém letáku
 • doporučené dávkování při podrážděných očích a podpůrné léčbě neinfekčních zánětů spojivek a řas je 1 – 2 kapky, a to 1 – 4x denně
 • při výplachu cizorodého tělíska se roztok aplikuje až do jeho odstranění a vymizení problému
 • kapky se aplikují do dolního spojivkového vaku stlačením lahvičky, přičemž kapátko se nemá dotýkat oka ani řas
 • po použití důkladně uzavřete lahvičku, aby se zabránilo možné kontaminaci

Cena


OCUflash isotonický roztok dostat v každé dobré lékárně i na internetu.

Farmaceutický trh zvykne občas hlásit výpadek dodávek některých léků a bývají mezi nimi i oční kapky Ophthalmo-Septonex.

Přípravek OCUflash je jejich nejčastěji nabízenou alternativou.

Výhodné 2-kusové balení nabízí stránka pilulka.cz, kde OCUflash kapky 2×10 ml koupíte pouze za 136 Kč.

Klasické balení OCUflash blue oční kapky10 ml mají v nabídce za 155 Kč.

OCUflash

ocuflash

2 x 10 ml
109 Kč
(platí ke dni 3.9.2019)

Upozornění


 • Přípravek se nesmí používat současně s měkkými kontaktními čočkami. Po dobu léčení by se neměly nosit ani tvrdé kontaktní čočky nebo by se měli alespoň vybrat před aplikací přípravku a znovu nasadit až po 20 minutách.
 • OCUflash neovlivňuje schopnost řídit obsluhu strojů ani práci ve velkých výškách. Po aplikaci může ojediněle dojít k rozmazanému vidění, proto se při zmíněných činnostech doporučuje zvýšená pozornost.
 • Přípravek je velmi dobře snášen. Vzácně se objevuje reakce při přecitlivělosti a bezprostředně po aplikaci se může objevit pocit pálení.
 • Kapky jsou na používání vhodné pro novorozence, těhotné i kojící ženy.
 • Skladujte mimo dosah dětí, chráněné před chladem při teplotě do 25 °C. Spotřebujte do 28 dní od otevření a nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • úleva od nepříjemných pocitů v očích
 • pomoc při zanícených nebo zarudlých očích
 • bezpečné používání i pro novorozence, těhotné a kojící ženy

NEVÝHODY

 • aplikace při současném nošení kontaktních čoček je zakázána

Závěrečné zhodnocení


Nedávno jsem shodou okolností absolvovala vyšetření u očního lékaře. Nosím brýle a už delší dobu mě trápil pálivý pocit v očích a rozmazané vidění. Denně strávím za počítačem hodně času a často jsem byla nucena přerušit práci kvůli unaveným očím.

Lékařka mi doporučila OCUflash jako výborné kapky na dlouhodobé použití. Zdůraznila mi, že bych je měla používat až do dalšího vyšetření na stanovení výše dioptrií, aby nedošlo ke zkreslení naměřených hodnot kvůli aktuální kondici sítnice oka.

Tak jsem ji poslechla a nelituji toho. Právě naopak, kapky si velmi pochvaluji. Pálení a štípání se již neobjevují tak často a já na počítači dokážu pracovat i několik hodin, aniž bych přestávala vidět na monitor počítače.

OCUflash kapky mají stejně pozitivní recenze i od dalších uživatelů.

Pomáhají při zánětech, rychle odstraní nepříjemné pocity v očích a stejně spolehlivé jsou i při výplachu nečistot.

Negativní zkušenosti nikdo neuvádí.

To, jak vnímáme život kolem nás, závisí i od našeho zraku. Proto bychom se měli o oči starat a nenechat jejich trpět záněty nebo drážděním.

OCUflash kapky doporučuji každému, kdo chce mít jasný pohled na svět bez nepříjemných pocitů.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na podrážděné oči.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní přírodní složení
 • Příznivé účinky na otok a zarudnutí očí

ocuflash

Rate this post
Podobné články
Žádný podobné články
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď