Pocitadlo.sk
Persen Forte - Zkušenosti + (recenze) (2024) - Výživový-doplněk.cz

Persen Forte – Zkušenosti + (recenze)

Obsah

persen forte jedno baleníSoučasný rychlejší způsob života si u mnohých z nás vybere svou daň. Trpíme často nedostatkem spánku, jsme často nervózní a neklidní.

Pomozte si léčivými a zklidňujícími kapslemi  Persen Forte. Jde o Přípravek v podobě kapsle bez lékařského předpisu, který má mírně uklidňující účinek.

V této recenzi si lék představíme podrobněji. Především však jeho celkové účinky, složení, představíme si jeho cenu a taky reálné hodnocení a zkušenosti od dalších lidí, co ho zkusili na vlastní kůži.

Co to je?


Persen Forte je lék ve formě tvrdých tobolek bez lékařského předpisu, který obsahuje výtažky ze tří rostlin, konkrétně z kořene kozlíku, listu meduňky a rovněž listu máty.

 Tento druh léku má mírně utišující účinek na lidský organismus.

Využívá se jako optimální lék v rámci prvotní léčby mírnějších poruch, kdy ještě není důvod užívat silnější druh léků.

Přípravek je vhodnou alternativou k zeslabení jednodušších, respektive dočasných podob nervového napětí (například při vyšší nervozitě, psychickém napětí) a stejně pomáhá i při méně častých problémech se spánkem.

Čas od času se objeví dny, kdy jsme vystresovanejší, fyzicky vyčerpanější, neumíme dobře usnout, tak v takových případech může být lék Persen forte dobrým pomocníkem pro zmírnění těchto dočasných stavů během běžných dnů.

Účinky


 • Svým složením utišuje jednodušší podoby nervového napětí
 • Prvotně léčí lehčí nepříznivé poruchy a změny
 • Léčí a utišuje psychickou bolest v průběhu dne
 • Pomáhá při vyšším napětí a rozruchu
 • Zlepšuje stavy při přechodné nespavosti
persen forte jedno balení  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet Persen Forte? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Složení


Persen Forte je lék s přírodním složením. Složení přípravku tvoří výtažky až z 3 druhů léčivých rostlinek.

Jde konkrétně o kořen rostlinky kozlíku lékařského (lat. Valeriana officinalis), listu Meduňky lékařské (lat. Melissa officinalis L.) a rovněž dopisu z bylinky Máty peprné (lat. Mentha piperita).

Není žádnou náhodou, že ve složení přípravku Persen forte je právě kořen z rostlinky kozlíku lékařského. Několik studie potvrdily, že právě čaj z kořene této rostlinky výborně působí proti nespavosti, stavům úzkosti a nervozity.

Už netřeba shánět tento kořen, v tabletě léku Persen Forte najdete výtažek z něj.

Druhou rostlinkou ve složení přípravku Persen Forte je rostlinka Meduňka lékařská. Jde o poměrně známou a oblíbenou bylinku v lékařství, stejně iv kuchyni.

 To, že je součástí tohoto přípravku je stejně účelné, protože pomáhá zlepšovat spánek, zmírňuje stavy nervozity a neklidu.

Také  eliminuje nepříjemnou bolest hlavy.

A stejně netřeba zvlášť připomínat a zdůrazňovat, že je třetí bylinka, která je obsažena ve složení přípravku – Máta peprná, je zdraví prospěšnou rostlinkou.

Máta pomáhá při bolesti hlavy (utišuje bolest a preventivně působí i proti migréně).

Stejně  prospívá i celkové kvalitě spánku, respektive účinně bojuje proti nespavosti. Nemluvě o tom, že tato bylinka má antiseptické účinky a stejně příznivě působí i na většinu zánětů v lidském organismu.

Pozitivních vlastností této bylinky je však daleko více.

V 1 kapsle přípravku Persen Forte je možné najít přesně 35 mg výtažku z kořene rostliny kozlíku lékařského, 17,5 mg z listů Meduňky lékařské a stejně 17,5 mg z listů Máty peprné.

O kompletním složení a dalších pomocných látkách se dočtete v příbalovém letáku (informací) v samotném balení léku (zdroj).

Dávkování a užívání


 • Výrobce doporučuje dospělým a dospívajícím dětem nad 12 let (pokud osobní lékař neurčil jinak) užívat při neklidu, psychické zátěži či podrážděnosti 2 tobolky 2 krát denně
 • Výrobce doporučuje dospělým a dospívajícím dětem nad 12 let užívat při nespavosti 2 tobolky 1 hodinu krátce před spánkem
 • Nejlepší je při vlastní diagnóze předem vždy konzultovat dávkování a užívání léku se svým lékařem
 • Výrobce doporučuje pro dosažení nejlepších výsledkem léčby užívat lék minimálně 2 týdny
 • Pokud po 2 týdnech léčby doporučeným množstvím přípravku nepřijde ke zlepšení příznaků, je třeba konzultovat další průběh léčby s lékařem
 • Výrobce doporučuje tobolky užívat celé a zapíjet jejich potřebným množstvím vody (jiné tekutiny)
 • Konzumace potravy neovlivňuje samotné užívání léku
 • V případě, že léčíte nespavost, tobolky je dobré užít 1 hodinu před spánkem

Cena


Zřejmě jste zvědaví i vy, kolik může stát tento uklidňující lék bez lékařského předpisu?

Persen Forte  40 tvrdých tobolek stojí 265 Kč (podle internetového obchodu drmax.cz ze dne 29.9.2018).

Pokud bychom přepočítali cenu 1 tobolky přípravku Persen Forte, cena je na úrovni 6,62 Kč.

Kromě toho se můžete spolehnout na rychlé dodání, nakolik lék je skladem, takže je ihned expedováno. 

Pokud byste se rozhodli pro dodání zásilky na adresu, můžete využít dopravu ve výhodných cenách běžnými kurýrními služba, ale stejně můžete využít i dopravu ZDARMA při objednávce nad 999 Kč.

Persen Forte

persen forte jedno balení

40 ks
Výhodná cena
 265 Kč
(platí ke dňi 29.9.2018)

Upozornění


 Výrobce nedoporučuje užívání přípravku těhotným a kojícím ženám kvůli nedostatku klinických informací. Výrobce nedoporučuje užívání přípravku dětem mladším 12 let pro nedostatek klinických informací.

 Přípravek může zkomplikovat pálení žáhy (gastroezofageální reflux). Přípravek může ovlivnit respektive může snížit schopnost řídit motorové vozilo a schopnost obsluhy strojních zařízení. Ve složení přípravku se nachází laktóza a sacharóza, proto je třeba konzultovat vhodnost užívání přípravku se svým lékařem.

 Pokud by se objevily nějaké alergické či jiné reakce, je třeba přestat s užíváním přípravku a poradit se o dalším postupu se svým lékařem nebo lékárníkem. Vždy předem před začátkem užívání přípravku si přečtěte příbalový leták.

Persen Forte Hodnocení


Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • Přírodní lék
 • Bez lékařského předpisu
 • Na lehké formy nervozity, napětí
 • Zabírá i proti prozatímní nespavosti

NEVÝHODY

 • Nevhodný pro těhotné a kojící ženy
 • Malé balení
 • Obsahuje laktózu a sacharózu

Naše hodnocení


Míváte občasné stavy úzkosti a neklidu?

Nevíte z času na čas dobře a rychle usnout?

Není se co divit, že se to stane ať stalo už každému v souvislosti s dnešním rychlým způsobem života.

I proto jsem se v této recenzi věnoval podrobněji dalšímu přípravku bez lékařského předpisu, který je volně dostupný a působí uklidňujícím dojmem. Jmenuje se Persen Forte a je ve formě 20-ti tvrdých tobolek.

Na internetu je to však jiné. Mnoho lidí o něm slyšelo a ba co víc, tento lék i reálné vyzkoušelo.

 Při tomto přípravku je dostupných rovněž pozitivních, tak negativních hodnocení. Musíte si sami zhodnotit, zda tento přípravek stojí za zkoušku nebo ne.

Já pozitivně hodnotím především přírodní složení tohoto přípravku, které sestává z  3 léčivých rostlin (kozlíku, Meduňky a Máty).

Platí, že všechny tyto rostlinky a bylinky v jednom mají co nabídnout zejména při jednodušších a dočasnejších psychických poruchách.

Zarazila mě však vyšší cena při tomto přípravku, která byla téměř  265 Kč za 40 tablet (u českého distributora je však možné tentýž lék sehnat o polovinu levnější!).

Závěrečné hodnocení


Také mě „nemile“ překvapilo poměrně malé balení, což při stanovené denní dávce představuje balení na cca. 10 dní (doporučuji informovat se o možnosti koupě hned většího balení tohoto léku).

Je zřejmé, že každý lék může a bude účinkovat na každého jinak (též u někoho může účinkovat, u jiného vůbec ne).

Ale takto to chodí u všech volně dostupných lécích.

Je tedy na vás, zda dáte šanci dalšímu přípravku bez lékařského předpisu, který je tentokrát na zmírnění dočasných stavů nespavosti, úzkosti či neklidu.

Pokud vám nezaúčinkoval jiný lék a nemáte co zkusit ze skupiny volně dostupných léků, máte tip na další lék, který může zabrat lépe, než ten současný.

Účinky

Skvělé účinky.

Cena

Levné poštovné.

Kvalita

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený na spánek.

Hlavní výhody Persenu Forte

 • účinné složení
 • jednoduchá aplikace
 • skvělé účinky
 • snadno přenosný

persen forte jedno balení

4.1/5 - (14 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď