Pocitadlo.sk
Předtréninkové stimulanty - Vybrali jsme (TOP 3) (2023) - Výživový-doplněk.cz

Předtréninkové stimulanty – Vybrali jsme (TOP 3)

Obsah

Předtréninková, pre-workout, nakopávač, pumpa nebo předtréninkový stimulant. Tyto všechny výrazy pojmenovávají výživové doplňky, které mají za úkol zlepšit vytrvalost, podpořit sílu a výkon. Trh je prosycen širokou nabídkou přípravků. Ne vždy je lehké si vybrat ten správný produt. V tomto článku se budeme snažit vám co nejlépe představit jednotlivé produkty, jejich složení a hlavně účinky.

Co je to předtréninkovka?

Předtréninkové doplňky, také nazývané „předtréninovky“, jsou určeny k tomu, aby vám dodaly extra energii na cvičení.

Hlavní složkou většiny z nich je kofein. Tyto doplňky se často dodávají ve formě kapslí nebo v práškové formě.

NĚKTERÉ SLOŽKY V PŘEDTRÉNINGOVÝCH PŘÍPRAVKÁCH MOHOU BÝT DOBRÉ PRO VAŠE ZDRAVÍ A HLAVNĚ PRO VAŠE TRÉNINKY.

Některé z těchto složek mohou mít také vedlejší účinky, o kterých si musíte být vědomi.

Níže v tomto článku vám představíme jednotlivé složky, které se nejčastěji nacházejí v nakopávačích, které naleznete na našem trhu.

Jak podle nás vypadá kvalitní předtréninovka?

 • Nesmí obsahovat zakázané dopingové látky.
 • Musí obsahovat kvalitní a ověřené složky.
 • Musí mít prokázané a podložené účinky!
 • Musí mít uvedeno přesné množství složek, které obsahuje: tedy nejen doporučenou dávku (např. 10 gramů), ale rozepsané jednotlivé složky a jejich množství.

Tipy při užívání předtréninkovek

Těsně před tím, než se podíváme na výběr TOP 3 předtréninkových stimulantů, si musíme říci pár tipů při užívání nakopávačů.

Jako u každého doplňku stravy, měli byste si před začátkem užívání nakopávačů promluvit se svým lékařem.

Pokud trpíte problémy se srdcem, je toto naprostou nutností! Stejně to platí i při tom, pokud užíváte nějaké léky. Lékař vám dá nejlepší doporučení s ohledem na váš zdravotní stav!

Dá vám vědět, jestli jsou tyto doplňky stravy pro vás bezpečné. Pokud vám dá zelenou, zde je několik tipů, jak předtréninkovku používat:

TOP 3 předtréninkové stimulanty

Thor Fuel + Vitargo

Thor s vitargem patří do skupiny předtréninkovek, která je momentálně velmi oblíbená. Vitargo je nová složka v tomto nakopávači.

Jedná se o sacharid, který slouží jako zásoba rychlé energie.

Z toho vyplývá, že je velmi vhodná hlavně před náročným silovým tréninkem. Thor dokáže účinně nabudit, dodat energii a zbavit únavy.

Nechce se vám na trénink? Toto je ideální cesta jak se naladit. Jako důkaz, že jde o kvalitní předtréninkovku, tento produkt získal první místo v žebříčku mezi doporučenými produkty na oblíbeném fitness webu.

Složení a účinky jednotlivých látek

 • Beta alanin – Beta alanin dokáže zajistit nárůst svalové výkonnosti s krátkým až středním trváním.
 • AAKG (Arginin-Alfa-Ketoglutarát) – Díky této aminokyselině se v těle tvoří oxid dusnatý, který zlepšuje prokrvení svalů, a podporuje tak zásobování svalů kyslíkem a živinami během tréninku (zdroj).
 • Citrulin malát – Slouží k prokrvení svalů a může pomoci oddálit tzv. citrulin malát. zakyselení (zatuhnutí) při vysoké zátěži tréninku.
 • Taurin – Podporuje soustředění a koncentraci na trénink.
 • Sibiřský ženšen – Přírodní látka, která může pomoci snížit vnímání únavy při nářocném silovém tréninku.
 • Kofein – Kvalitní předtréninovka musí obsahovat kofein. Tečka. Kofein patří mezi nejprozkoumanější a studiemi nejpodloženější výkon podporující suplementy na trhu.
 • Vitargo – Mezi hlavní výhody vitarga patří to, že je to zdroj dobře stravitelných sacharidů. Jedná se o rychle doplněnou energii, která má výbornou vstřebatelnost a nezpůsobuje zažívací potíže.

Hlavní výhody

 • velmi dobré recenze na internetu
 • obsahuje vitargo, které je zdrojem rychlé energie
 • účinně nabudí
 • zažene únavu
 • podporuje zlepšení sportovního výkonu

Citrulin malát

Citrulin malát je přírodní doplněk stravy, který je považován za neesenciální aminokyselinu.

To znamená, že naše tělo si dokáže vyrobit vlastní citrulin a lze jej nalézt iv některých potravinách (například vodní meloun).

Účastníci studie, kteří užívají citrulin, byli obecně schopni provést více opakování při cvičeních zaměřených na únavu svalů (pumpovačkách) (zdroj).

Citrulin patří mezi nové složky a tak zatím existuje málo vědeckých výzkumných důkazů na podporu tvrzení o zdravotních výhodách citrulinu.

Často o tomto přírodním doplňku naleznete, že má několik vlastností podporujících zdraví a používá se při zdravotních problémech, včetně:

 • Zlepšení celkové fyzické kondice.
 • Pomoc při erektilní dysfunkci.
 • Snížení vysokého krevního tlaku.
 • Léčba anémie (zdroj).

Pink Drive – Beast Pink

Ani zde nechybí oblíbená složka nakopávačů, L-citrulin. Ve složení jej najdete tak často, protože pomáhá zlepšovat průtok krve, zvyšuje vytrvalost a zlepšuje kognitivní vnímání, téměř každý sportovec si pravděpodobně všimne zlepšení, když začne pravidelně užívat předtréninkovku, která obsahuje citrulin.

Dále jsou ve složení obsažené složky jako:

Beta-alanin – Beta-alanin zlepšuje sportovní výkon potlačením únavy, zvýšením vytrvalosti a zlepšením výkonu při vysoce intenzivních trénincích.

L-karnitin – Studie naznačují, že L-karnitin má několik příznivých účinků na fyzický výkon, což dokazuje zvýšení maximálního příjmu kyslíku a vyšší energetický výdej (zdroj).

Studie také ukázaly, že suplementace L-karnitinem může zlepšit regeneraci po cvičení tím, že zmírňuje svalové napětí a snižuje markery buněčného poškození. Studie u starších dospělých prokázaly pozitivní vliv na fyzickou a duševní únavu a také to, že L-karnitin může vést ke snížení únavy a podporu tukového metabolismu.

Extrakt z červené řepy – Suplementace doplňkem stravy, který obsahuje extrakt z červené řepy bohatý na obsah dusičnanů může mít pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Dusičnany mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a také podporují svalstvo během cvičení (zdroj).

 • Předtréninovka speciálně navržená pro ženy (obohacená o látky, prospěšné pro zdraví ženy).
 • Obsahuje až 11 přírodních extraktů.
 • Je bohatá na kofein a to výlučně z rostlinných zdrojů
 • Obsahuje 4 směsi vhodné při spalování tuků.
 • Zlepšuje soustředěnost, vitalitu a dodává energii
 • Potlačuje únavu a vyčerpání
 • Vegan friendly

Shrnutí

Předtréninkové stimulanty se primárně používají ke zvýšení fyzického výkonu a úrovně energie.

Většinu předtréninkových doplňků stravy považujeme za bezpečnou pro zdravé dospělé jedince, ale nejsou nezbytné pro lepší zdraví nebo výkon.

Odcvičíte i bez nich ovšem je jen na vás, co od tréninku očekáváte a zda chcete posunout své limity.

Běžné složky ve složení nakopávačů, jako je kofein, kreatin a beta-alanin, se ukázaly jako účinné, když se užívají dlouhodobě. Snažte se vždy hledat certifikované produkty. My jsme vám představili 3 nakopávače, které hodnotíme jako nejlepší volbu.

Pokud se rozhodnete užívat některý z nakopavačů, dejte nám vědět do komentářů vaše zkušenosti.

4.6/5 - (5 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď