Pocitadlo.sk
Tantum Verde - Sprej do krku - recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Tantum Verde – Sprej do krku – recenze

Obsah

Při nachlazení nebo chřipce není bolest krku žádným překvapením. Jde o běžný doprovodný příznak sezónních onemocnění.

Škrábání v krku a otok jsou způsobeny viry, bakteriemi nebo kvasinkami.

Děti trápí při laryngitidě a objeví se i při zvětšených mandlích. Pokud bolest přetrvává dlouhodobě, může jít také o alergii. Jak vidíte, příčin je mnoho, ale u všech se projevuje stejně. Bolestí, otokem, potížemi s polykáním, které jsou nepříjemné a otráví vám život na pár dní nebo i déle.

Abyste se jich zbavili co nejdříve, zaběhněte do první lékárny a zeptejte se lékárníka na roztok Tantum Verde, který vám pomůže i se záněty v ústní dutině.

Nebo ušetřete čas a energii a přečtěte si, co jsme o tomto přípravku zjistili my.

Dozvíte se, jaké má účinky, složení a jaké další alternativy jsou dostupné na našem trhu. Zajímá vás kolik stojí Tantum Verde?

Zjistili jsme jeho cenu a dostanete i tip na nejvýhodnější nákup.

Kde nejvýhodněji koupit Tantum Verde?

Co to je?


Tantum Verde roztok přináší úlevu při bolesti v krku a zánětech ústní dutiny.

Jako jediný lék dostupný na našem trhu bez lékařského předpisu má prokazatelný trojitý účinek.

Nepůsobí pouze na bolest a zánět, ale také proti bakteriím a kvasinkám.

Obsahuje benzydamin s protizánětlivými, analgetickými a dezinfekčními účinky.

Doporučuje se při zánětech ústní dutiny, hrtanu a mandlí, při jejich mechanickém poškození nebo jako podpůrná léčba při ošetření zubů.

Pomáhá při zánětech dásní a paradentóze. Může se použít jako kloktadlo a vhodný je i na výplach ústní dutiny.

Tantum Verde je k dispozici také v aplikační formě spreje nebo pastilek. Roztok je vhodný pro muže, ženy i děti od 4 let, které trápí bolest v krku a záněty v ústní dutině.

Proč vás bolí hrdlo?


Bolest v krku je ve většině případů podmíněná záněty.

Zánět postihuje sliznici v zadní části hltanu. Je typickým průvodním příznakem chřipky, nachlazení nebo onemocnění dýchacích cest.

Při zánětu cítíte bolest, škrábání v krku, přičemž se často dostaví i otok, který způsobuje problémy s polykáním.

Co však zánět vyvolává?

 • Viry – 50 až 60% případů zánětu souvisí s viry. Například chřipka nebo rinoviry, které jsou známé jako rýma. Nejčastěji se nakazíte kapénkovou infekcí od nemocné osoby. Virus se dostává do vzduchu a jeho vdechováním zaútočí i na vaši sliznici. Infekce se šíří i kontaktně, tedy infikovaným průjmem nebo dokonce kuchyňským nádobím. V některých případech může být virový zánět kombinovaný s bakteriální infekcí, což vede ke zhoršení stavu.
 • Bakteriální infekce – nejčastěji bývá způsobena známým streptokokem, stafylokokem, ale i haemophilom. Signálem bakteriální infekce je, když se po přechodném zlepšení stavu symptomy prohloubí a dochází k celkovému zhoršení průběhu zánětu.
 • Mykotická infekce – jde o méně častou příčinu, která se objevuje zejména po léčbě antibiotiky. Zánět způsobují kvasinky, nejčastěji kvasinka candida albicans.

Bolest v krku mohou vyvolat i zvětšené mandle, tedy angína. Toto onemocnění je typické u menších dětí, ale postihuje i starší ročníky.

Mandle přirozeně zabraňují průniku virů a bakterií do těla. Často se však stane, že ty se na nich usadí a způsobí zánět. Dostaví se bolest a více pacientů se musí mandle odstranit chirurgicky.

Jak je to se záněty ústní dutiny?


Odborníci nazývají zánět ústní dutiny stomatitida. My ji známe spíše jako nepříjemné afty, zánět dásní nebo patra.

Vznikají jako reakce na chemické látky, mechanické poškození, viry a bakterie. Pokud máte oslabenou imunitu, vaše rty může „zdobit“ herpes.

 • Herpes – odborně nazývaný herpetická gingivostomatitida, vás může obtěžovat i dva týdny. Na začátku onemocnění cítíte pálení v ústech, únavu a někdy se objeví i zvýšená teplota. Problémové jsou zejména malé puchýře, které zvyknou praskat a zasychat. Špatnou zprávou je, že herpes rád chodí na návštěvu opakovaně.
 • Afty – aftózní onemocnění postihuje sliznici lící, dásní, jazyka i měkkých částí patra. Útvary jsou ostře ohraničené s povlakem bílo – žluté barvy. Podobně jako při oparu, i při aftech může docházet k opakované infekci.
 • Záněty rtů – vznikají na vnitřní straně spodního rtu. Buď se objeví malé pupínky s červenou tečkou uprostřed, nebo dochází k zahnisání hlenových žláz, z nichž se mohou stát vředy. Při pasivní infekci se tyto dvě formy mohou vyvinout do závažnějšího stavu. Pera výrazně oteče a vytvoří se na ní hnisavé dutinky, které praskají.
 • Záněty dásní – označují se jako gingivitidy. Základním příznakem jsou oteklé, červené dásně, které často krvácejí. V závislosti na povaze zánětu se může objevit i zvýšená teplota, malátnost, zvětšené uzliny, nadměrná tvorba slin a zápach z úst. Gingivitidy mohou vzniknout při zanedbání ústní hygieny, tvorbě zubního kamene nebo avitaminóze. Na záněty dásní jsou nejvíce náchylní kuřáci, lidé s oslabenou imunitou, krevním onemocněním nebo diabetici.
 • Zánět jazyka – odborným názvem nazývaný glositida, vzniká na podnět dráždění jazyka zubními protézami, zubů s ostrými hranami nebo zubním kamenem. Může se objevit i jako reakce na ústní vodu, léky nebo při nedostatku vitamínů skupiny B a železa. Pálí vás jazyk a zánět může změnit i vaše chuťové smysly.
 • Mykotické záněty – způsobuje jejich nejčastěji kvasinka Candida albicans, která si vybírá oslabený organismus po léčbě antibiotiky, cytostatiky nebo kortikosteroidy. Také může postihnout lidi po absolvování radioterapie. Projevuje se pocitem pálení v ústech a jazyk i sliznice jsou pokryty šedým povlakem s viditelně zarudlýma okraji.

Co s tím?


Při akutních zánětech hrdla nebo ústní dutiny je prioritou odstranit samotný zánět, zda je už vyvolaný virem, bakteriemi nebo kvasinkami.

V neposlední řadě je důležitá hygiena a dezinfekce.

Tantum Verde roztok v sobě spojuje trojitý účinek. Bojuje proti zánětu, tlumí bolest a dezinfikuje ústní dutinu.

Účinky


 • tlumí zánět mikrobiálního, fyzikálního a chemického původu
 • ulevuje od bolesti krku
 • pomáhá při zánětech mandlí
 • při zánětech a otocích ústní dutiny
 • při zánětech dásní a paradentóze
 • používá se při chřipce, nachlazení a po zubních ošetřeních
 • účinkuje i při potížích v oblasti ústní dutiny a hrdla po chemoterapii a radioterapii

Složení


Tantum Verde obsahuje v 1 ml roztoku následující látky:

Aktivní látka

 • Benzydamin hydrochlorid 1,5 mg – benzydamin je nesteroidní protizánětlivý lék, dostupný ve formě hydrochloridu soli. Vyznačuje se anestetickými a analgetickými účinky a je tradičně používán při zánětech hrdla a ústní dutiny. V medicíně se aplikuje buď samostatně, nebo jako součást terapie s cílem dosáhnout větší terapeutický účinek. Benzydamin má podle studií silné antibakteriální účinky a zesiluje působení antibiotik proti bakteriím Staphylococcus aureus, obecně imunních vůči antibiotikům (Wikipedie).

Pomocné látky

 • ethanol 96 %, glycerol, methylparaben, sacharin, hydrogenuhličitan sodný, polysorbát 20, chinolinová žluť patentní modř, mentolová příchuť, čištěná voda.

Užívání a dávkování


 • užívejte tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • roztok je určen ke kloktání nebo výplach ústní dutiny v neředěném stavu
 • doporučené podávání přípravku je 2 až 6x denně každých 1,5 až 3 hodiny
 • 15 ml roztoku použijte na výplach nebo kloktání po dobu alespoň 30 sekund, nejlépe po jídle
 • u dětí od 4 let, které neumí kloktat se aplikuje pomocí tamponu, namočeného v roztoku, kterým vytřete dutinu úst dítěte

Cena


Tantum verde roztok koupíte bez lékařského předpisu v lékárně i na internetu. Na výběr máte dvě velikosti balení po 120 nebo 240 ml.

Zákazníky ověřená síť lékáren Dr.Max má v nabídce lék ve všech jeho dostupných formách.

Doporučujeme využít pohodlný nákup na oficiální stránce dr.max.cz s rychlým doručením až k vám domů. Uvádíme vám přehled nabízených produktů, velikosti jejich balení i cenové relace:

 • Tantum verde roztok 120 ml/240 ml koupíte za 135/199 Kč
 • Tantum verde Sprej 0,15 % ústní sprej 30 ml za 149 Kč
 • Tantum verde Sprej Forte 0,30 % ústní sprej 15 ml za 159 Kč
 • Tantum verde pastilky 20 ks s příchutí máta, eukalyptus, citron nebo pomeranč s medem za jednotnou cenu 135 Kč
 • Tantum verde Lemon 3 mg 40 pastilek za cenu 225 Kč

Tantum Verde

tantum verde

240 ml
199 Kč
(platí ke dni 11.8.2019)

Upozornění


 • Přípravek není určen pro děti mladší 4 let, lidi alergické na některou z obsažených látek a kojící ženy (možný průnik do mateřského mléka).
 • Těhotné ženy nebo ženy plánující těhotenství užívají roztok na doporučení lékaře.
 • V případě, že užíváte, nedávno jste užívali nebo budete užívat jiné léky, poraďte se s lékařem.
 • Přípravek je dobře snášen lidským tělem a vedlejší účinky se vyskytují ojediněle. Těsně po použití se může objevit strnulý pocit v ústech a v hrdle, můžete pocítit jemné pálení a výjimečně dochází k nevolnosti a nutkání na zvracení.
 • Roztok obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 ml v jedné dávce. Nemá vliv na řízení vozidel a obsluhu strojů.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí, v původním obalu, nespotřebované balení po uplynutí doby použitelnosti vraťte do lékárny.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • trojitý účinek
 • pomoc při bolesti v krku a zánětech ústní dutiny různého původu
 • vhodný pro děti od 4 let
 • minimální riziko vedlejších reakcí

NEVÝHODY

 • neměl by se používat v období kojení
 • někomu se může zdát cenově dražší

Závěrečné zhodnocení


Tantum Verde je prezentován jako jediný lék proti bolesti, zánětu, bakteriím i kvasinkám s prokazatelnými účinky, který u nás dostanete bez lékařského předpisu.

Myslím, že už tato informace zákazníka zaujme a motivuje ho, aby lék sám vyzkoušel. Tak tomu bylo i v mém případě, když jsem pátrala po pastilkách na bolest v krku.

Nezklamali, bolest rychle ustoupila a po několika dnech se ztratil i zánět. Velmi mi vyhovovala i jejich mátová příchuť.

Tantum Verde přesvědčil i ostatní. Podle recenzí se setkává s téměř 100 % spokojeností, ať už jde o pastilky, sprej nebo roztok.

Lidé, kteří mají zkušenosti s formu roztoku, potvrzují jeho rychlý účinek proti bolesti, pomoc při aftech, zánětech úst a pomáhá i při léčbě ran po vytrženém zubu.

Dozvěděla jsem se, že ho často používá celá rodina a je doporučován i na udržování ústní hygieny.

Tantum verde chválí iv následující diskusi.

Chuť je příjemná a rodiče oceňují dětskou pojistku na uzávěru.

Musím však upozornit i na některé negativní zkušenosti, kdy uživatelé nezaznamenali očekávaný efekt a lék jim nepomohl.

Také se objevilo několik připomínek na cenu přípravku. Proto jen zdůrazňuji, že bolest v krku nemusí nutně znamenat zánět, ale může indikovat jiné onemocnění, které vyžaduje návštěvu lékaře.

Tantum Verde rozhodně doporučuji. Podle kladných hodnocení uživatelů je spolehlivým lékem na rychlou pomoc při bolesti a zánětech, což potvrzuji i na základě vlastních zkušeností.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na bolest hrdla.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy uživatelů
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky při zánětech ústní dutiny

tantum verde

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď