Pocitadlo.sk
Tea tree oil - Použití a účinky (recenze) (2023) - Výživový-doplněk.cz
1

Tea tree oil – Použití a účinky (recenze)

Obsah

Slyšeli jste už o tea tree oleji nebo oleji z čajovníku?

Pokud jste vášnivým nadšencům pití čaje, možná jste spíše slyšeli o tomto přírodním přípravku.

Přírodní výživový přípravek Tea Tree Oil respektive Olej z čajovníku je 100% přírodním výživovým přípravkem pro všechny, kteří mají rádi „bio“ výživové doplňky stravy i co se týče  hojení ran, dezinfekce a ničení choroboplodných mikroorganismů na tělních sliznicích a kůži.

Pokud jste o tomto přípravku ještě neslyšeli nebo máte jen částečné informace, čtěte celou recenzi až do konce a jistě se dozvíte vše podstatné, co potřebujete vědět.

Co to je?


Tea Tree Oil (Olej z australského čajovníku, lat. Melaleuca alternifolia, Kajeput striedavolistý) je 100% čistě přírodním extraktem ve formě oleje z čajovníku rostoucího převážně v daleké Austrálii.

Je to čistě přírodní antiseptikum, které nezpůsobuje pálení a stejně ani nepopuzoval tkáň (pokožku).

Řadí se k nejlepším životně důležitým olejem, co se týče antiseptických vlivů na lidský organismus (tento druh oleje nejúčinnější ničí choroboplodné zárodky v těle ze všech esenciálních olejů).

Olej má znamenitou a velmi  příjemnou vůni připomínající vůni dřeva a země. Je to podobná vůně často používané rostlinné esence Eukalyptus.

Je proto stejně účinný při dýchacích potížích, má silné hojivé a antiseptické účinky a díky svým vlastnostem se využívá i na výrobu kosmetických přípravků (léčbu akné, ekzémů či dalších kožních potíží), také při výrobě léků či léčiv a podobně. Více o tomto cenném výživovém přípravku a esenci si řekneme v dalších řádcích.

  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet tea tree olej? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Účinky


 • Svým složením pomáhá při dýchacích potížích
 • Pomáhá jako přírodní dezinfekce, má antiseptický účinek
 • Napomáhá i léčbě kožních poruch – zmírňuje akné, ekzémy, opary, plísně rány po bodnutí hmyzem a podobně
 • Používá se také jako přírodní repelent
 • Zlepšuje hojení drobných povrchových poranění pokožky
 • Pomáhá i při svalové únavě či bolesti kloubů
 • Při inhalaci nebo koupelí nohou je účinný i při nachlazení a rýmě
 • Obsažené látky v oleji se využívají při výrobě léků a kosmetických přípravků
 • Zrychluje také regeneraci pokožky

Složení


Tea Tree Oil, jak již bylo výše uvedeno, tvoří 100% čistý olej čajovníku australského (100% Melaleuca alternifolia – Kajeput striedavolistý).

Přesněji listy z této rostlinky obsahují podle australských studií více než 50 přírodních látek, které jsou zdraví prospěšné.

O léčivé síle rostlinky věděli i původní osadníci Austrálie, australští domorodci.

Už oni samotné listy čajovníku australského pokládali, sušily, mlely a rovněž vdechovali na bolavá místa na těle.

Později se léčivé účinky a samotná rostlinka dostala do celého světa (včetně starého kontinentu) a proto i dnes můžeme i my využívat tuto silnou léčivou sílu přírody (především proti virům, plísním a bakteriím).

Dnešní verze výživového přípravku Tea Tree Oil je ve formě přírodního antiseptika, které se dodnes získává z přírodního stromu čajovníku australského (pokud se bavíme o pravém výživovém přípravku z Austrálie). Přečtěte si, jaké má výhody čajovník australský.

Jde o čistě přírodní výživový přípravek bez chemických přísad v bezbarvém až světle provedení.

Bez ředění je však velmi silný a může vysoušet samotné místo, kde se použije. I když může způsobit nějaké to  podráždění na pokožce, jde o čistě přírodní produkt, který není pro lidské zdraví nebezpečný.

Celkové farmaceutické a čisté složení přípravku je podle přísných australských norem, garantované australskými státními institucemi se složkami, které zajišťují velmi účinné hojivé vlastnosti.

Dnešní trh nabízí množství olejů s označením Tea Tree Oil, ale vždy je třeba vsadit na  originální olej přímo z Austrálie s přesným označením a popisem procentního podílu čajovníku.

Přesně takovým je 100% přírodní výživový přípravek Tea Tree Oil od výrobce Dr. Popov.

Tea Tree Oil použití a dávkování


 • Použít lze přímo bez ředění lokálně na ošetření pokožky
 • Také je možné použít a vytvořit zředěný roztok z oleje a vody na výplachy či kloktání v případě problémů v ústní dutině
 • Použití je všestranné a lze jej užívat dlouhodobě a pravidelně
 • V případě výplachu úst či kloktání (při bolestivých puchýřcích na sliznici dutiny ústní a angíně) se použijí 3 kapky do sklenice vody – roztok se nesmí spolknout
 • Je vhodný i na ošetření pokožky po bodnutí hmyzem, také na ošetření pokožky v místě vybrání klíštěte či po drobných ranách na pokožce
 • Tea Tree Oil je možné použít jako roztok k ošetření nohou nebo jako koupel – 20 kapek použít do celé vany
 • Olej silně vysouší povrch pokožky

Tea tree olej cena


Jak již bylo napsáno, na trhu je dnes možné zakoupit více přípravků s označením Tea Tree Oil nebo Olej z čajovníku australského.

Vždy je však třeba dbát, aby šlo o kvalitní a originální přípravek, který má dokonalé složení, přesně takové, jaké má být s příznivými účinky na zdraví. V recenzi jsme použili jeden z nich a to konkrétně čistě přírodní 100% Tea Tree Oil od výrobce Dr. Popov s obsahem výtažků z čajovníku australského (velikost balení 11 ml).

Právě tento výrobce ve svých přípravcích využívá nejkvalitnější originální australskou surovinu pod dohledem australských institucí. Právě toto je garance toho, že jde o čistě přírodní látku (produkt).

Je možné tento výživový přípravek zakoupit i na internetu prostřednictvím ověřeného internetového obchodu Dr.Max.

V době psaní recenze (10.07.2018) se cena Tea Tree Oil pohybovala na úrovni  180 Kč za 25 ml balení (uváděná cena podle internetového obchodu drmax.sk).

Výhodou koupě tohoto výživového přípravku právě prostřednictvím tohoto internetového obchodu spočívá v tom, že nákupem přípravku získáte navíc 21 bodů na věrnostní kartu Dr. Max.

Rovněž není třeba se obávat o důvěryhodnost internetového obchodu, protože jde o lety ověřený a doporučený obchod s množstvím kamenných prodejen po celé České republice.

Kromě toho nemusíte čekat dlouho na dodání, zboží je běžně skladem, takže bude velmi rychle vyexpedováno a dodán k vám.

Dr.Popov Tea tree olej

25 ml
 180 Kč (10.7.18)

Upozornění


 Při používání přípravku je třeba zamezit kontaktu očí, protože olej způsobuje slzení očí. Přípravek se nedoporučuje používat ani na otevřené rány. Také není vhodné rány na pokožce po použití přípravku přelepovat.

 V případě, že je třeba samotnou ránu mít přelepené, nejlepším řešením je použít vzdušnou sterilní gázu. V případě, že je místo na pokožce citlivější, je třeba přípravek zředit a vytvořit tak slabší roztok s nižší koncentrací.

 Přípravek se používá lokálně (ošetření pokožky), též i jako zředěný roztok k výplachům či kloktání – je zakázáno olej polykat! Neužívá se vnitřně! Dosud nebyly zjištěny žádné nežádoucí (vedlejší) účinky při používání tohoto druhu výživového přípravku.

 Jestliže zaznamenáte jakoukoliv alergickou reakci při používání přípravku, ihned je třeba přestat s užíváním přípravku a poradit se s lékařem o dalším použití. Pokud si nejste jisti, zda můžete přípravek používat, poraďte se se svým lékařem či lékárníkem o vhodnosti používání výživového přípravku. Vždy je třeba se řídit pokyny na obalu produktu nebo v příbalovém letáku. Skladovat podle pokynů výrobce. Přípravek je třeba skladovat mimo dosah dětí, na suchém místě a při pokojové teplotě do 25 stupňů Celsia, aby se co nejdéle zachovaly vlastnosti oleje.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • 100% Čistě přírodní přípravek
 • Nejlepší co se týče desinfekce a antiseptických účinků
 • Všestranné použití
 • Dokonale vysušuje nedokonalosti na pokožce
 • Velmi účinný

NEVÝHODY

 • Menší balení

Moje hodnocení


Co dodat na závěr samotné recenze? J

e to už jednou tak, doba pokročila, stále se vyvíjejí nové produkty a přírodní přípravky a jedním z těch novějších je výživový přípravek, který dříve známe pod anglickým názvem a označením  100% Tea Tree Oil čili Olej z čajovníku australského.

Ano, přesně tak.

Složení tohoto oleje je čistě přírodní a tvoří ho výtažky z rostlinky čajovníku australského, který se pěstuje pouze v daleké Austrálii (pokud mluvíme o kvalitním oleji s takovým označením).

V recenzi jsem použil přípravek 100% Tea Tree Oil od výrobce Dr. Popov, který se pyšní právě tím, že obsahuje originální surovinu čajovníku australského, která je pod přísným dohledem australských institucí.

Takže pokud si zakoupíte právě tento přípravek,  máte garantovanou kvalitu a účinek.

  Alternativa

Rozhodli jste se vyzkoušet tea tree oil? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Jak jsem již v recenzi uvedl, samotný olej má silný účinek a všestranné použití.

Využít se dá především kvůli svým nejsilnějším antiseptickým a dezinfekčním účinkem ze všech esenciálních olejů. Stejně léčí nedostatky na pleti a pokožce, především akné, ekzémy, opary, v ústní dutině afty, poštípání hmyzem či místa, kde byl zabodnutý klíště.

Je možné olej použít lokálně a přímo z lahvičky na místo nebo kvůli svým silným účinkem i jako roztok do koupele či na výplach úst nebo čištění pokožky. Zaujme také cena přípravku, téměř 180 Kč za 25 ml lahvičku.

Řekněte si sami, zda je to hodně nebo málo, ale v každém případě za kvalitu z daleké Austrálie se musí platit.

Podle pozitivních ohlasů na internetu mohu i já tento přípravek doporučit a rozhodně si zaslouží svou šanci.

Zdraví

Mnoho účinků na zdraví.

Cena

Cena za jedno balení je přijatelná.

Kvalita

Většina olejů má 100% -ní složení.

Zaměření

Široce zaměřené účinky.

Hlavní výhody Tea tree oleje

 • Skvělá dezinfekce.
 • Pomáhá při kožních problémech.
 • Přírodní repelent.
 • Pomáhá při dýchacích potížích.

tea tree oil

4.2/5 - (12 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 1 reakcí
Marcela - 7. listopadu 2020

Dobrý den, mohu olej použít na nehtovou plíseň?

Odpovědět

Napsat odpověď