Pocitadlo.sk
Vilcacora - Účinky a zkušenosti (2022) - Výživový-doplněk.cz

Vilcacora – Účinky a zkušenosti

Cítíte, že ztrácíte energii, máte problémy s trávením a nastydnete okamžitě, jak na vás někdo kýchne? Pravděpodobně za to může oslabená imunita. Vaše tělo je příliš slabé, aby dokázalo bojovat proti útočícím bakteriím a virům, což se projeví na zdravotním stavu.

V poslední době lidé stále častěji vyhledávají pomoc v přírodě a upřednostňují alternativní medicínu před tou klasickou.

Pokud hledáte prostředek na přirozenou podporu imunity, určitě si přečtěte naši recenzi na doplněk výživy Vilcacora.

Obsahuje extrakt z rostliny vilcacora, která známá také pod názvem „kočičí dráp“.

Odhalte její účinky na organismus.

Poradíme vám, kde přípravek koupíte nejlevněji i to, jaké jsou zkušenosti s jeho užíváním.

Kde nejvýhodněji koupit Vilcacoru?

Co to je?


Vilcacora je doplněk stravy ve formě tablet s vysokým obsahem extraktu z vilcacory.

Tato bylina je pokládána za jeden z nejúčinnějších prostředků na posílení imunity a účinkuje také v boji proti infekcím.

Kromě toho má i další významné účinky, které mohou pomoci zlepšit stav při různých druzích onemocnění.

Tablety nebo čaj s obsahem této starodávné byliny jsou vhodné pro muže, ženy i děti od tří let na posílení imunity, zlepšení zdraví nebo jako pomoc při různých onemocněních.

Neobyčejně všestranná bylinka a vědecké studie


 • Artritida – různé studie potvrzují pozitivní účinky „kočičího drápu“ na zlepšení symptomů osteoartritidy a revmatoidní artritidy. Například studie z roku 2001, kdy 45 pacientů trpících osteoartritidou kolene užívalo denně po dobu 4 týdnů 100 miligramů mrazem sušené vilcacory. Výsledky ukázaly, že bolest spojená s výkonem byla snížena již v průběhu prvního týdne léčby. Tato zjištění dovedli výzkumníky k tomu, že rostlina je účinným prostředkem při léčbě osteoartritidy bez vedlejších účinků.
 • Rakovina – studie také naznačují, že vilcacora může pomoci ničit nádorové a rakovinné buňky ve zkumavce. Studie in vivo z roku 2001 potvrdila, že kůra rostliny zabraňuje růstu buněčné linie MCF7 rakoviny prsu. Je to způsobeno tím, že vilcacora má antimutagenní a antiproliferační účinky na rakovinné buňky. (studie)

A co dál?

Další studie z roku 2015 prokázala, že vilcacora může mít pozitivní vliv na pacienty s pokročilou rakovinou tím, že zlepší jejich kvalitu života a sníží únavu.

 • Oprava DNA – studie in vivo prokázaly, že ve vodě rozpustné extrakty vilcacory mohou zlepšit obnovu DNA, mitogenní odezvu a zotavení leukocytů po poškození DNA chemoterapií, která ničí buňky. Zároveň chrání kožní buňky před ultrafialovým zářením a doporučuje se jako přirozená ochrana před sluncem.
 • Snížení vysokého tlaku – bylina může snižovat krevní tlak díky alkaloidu, který se nazývá hirsutine. Ukázalo se, že tento alkaloid působí na kalciové kanály srdce a cév jako blokátor. Kalciové kanály jsou maličké „kanály“, kterými vápník proniká do buněk srdečního svalu. Tento minerál srdce potřebuje, aby mohlo provádět kontrakce. V tradiční čínské medicíně už dávno znají účinky vilcacory využívané na snížení krevního tlaku a ke zlepšení různých neurologických příznaků. Zjistilo se také, že blokuje seskupování krevních destiček a tvorbu krevních sraženin. To znamená, že by mohla být užitečná při prevenci infarktu a mrtvice tím, že snižuje krevní tlak, zrychluje krevní oběh a také zabraňuje tvorbě plaku a krevních sraženin v tepnách, srdci a mozku.
 • Imunitaposílení obranyschopnosti je potvrzeno řadou studií, které dokázaly imunitní vlastnosti „kočičího drápu“. Při pokusech na zvířatech byl zaznamenán i nárůst bílých krvinek po podávání vodního extraktu z této rostliny.
 • Crohnova chorobazánětlivé onemocnění střev může být také řešitelné pomocí vilcacory. Její pravidelným užíváním se mohou zlepšit doprovodné příznaky, jako jsou bolest břicha, průjem, pokles hmotnosti, podvýživa a únava.

Proč je vilcacora taková účinná?


Nejde o žádný zázrak, ale o přirozené vlastnosti obsažených látek, které dělají tuto bylinu takovou výjimečnou.

Bohatě jsou v ní zastoupeny alkaloidy, které nabudí organismus, posílí ho v boji proti infekcím a celkově povzbudí imunitní systém.

Dále se v ní nacházejí různé typy kyselin, látky s biologickou aktivitou a rostlinné steroidy. Za zmínku stojí také flavonoidy a různé vitamíny a minerály.

Rostlina je známá i pro svůj protizánětlivý efekt. Dokáže udržet organismus ve skvělé kondici a zničit volné radikály pomocí silných antioxidantů.

Účinky


 • protizánětlivé, antioxidační a antimutagenní vlastnosti
 • pomoc při civilizačních chorobách a nachlazení
 • urychluje proces regenerace těla po nemoci nebo operaci
 • pomáhá starším lidem se sklonem k zapomínání
 • upravuje menstruační cyklus

Složení


Vilcacora, výživový doplněk, obsahuje v 1 tabletě 333 mg Vilcacora – Uncaria tomentosa

Vilcacora – je dřevitá bylina, která pochází z Amazonského deštného pralesa.

Může pomoci při mnoha vážných zdravotních problémech tím, že pomáhá tělu při odstraňování volných radikálů, které způsobují poškození buněk. Volné radikály přispívají k řadě vážných i méně vážných zdravotních problémů, jako jsou srdeční onemocnění a rakovina.

Studie dokazují, že bylina díky obsahu aktivních látek může stimulovat imunitní systém a rozšiřovat cévy. Také má močopudné a relaxační účinky na hladké svaly.

Aktivní látky:

 • alkaloidy: izomitrafylín, izopteropodin, mitrafylín, pteropodín, speciofylín, unkarín F, izorhynchofylín, rhynchofylín, 5alfa-karboxystriktodizín, akuammigín, hirzuteín, hirzutín, korynantheín, dihydrokorynantheín, angustín, angustolín
 • deriváty: kyseliny chinovikovej, kyseliny ursolovej a kyseliny oleandrové
 • steroly: beta-sitosterol, kampesterol, stigmasterol
 • flavanové deriváty: epikatechin, procyanidíny A1, B1, B2, B4

Užívání a dávkování


 • vždy užívejte tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • doporučené dávkování pro dospělé a děti od 3 let jsou 3 tablety denně
 • tablety se polykají celé a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny

Tip na přípravu čaje z vilcacory


 • 10 až 15 g bylinek nechte 1 až 2 hodiny macerovat v 1 litru studené vody
 • následně vařte na mírném ohni asi 20 minut
 • uvařený čaj pijte v průběhu dne, maximálně však 3 šálky
 • očistná čajová kúra trvá 2 měsíce, pak následuje týdenní přestávka

Cena


Doplněk stravy Vilcacora ve formě tablet je dostupný v lékárně, specializovaných prodejnách i na internetu.

Doporučujeme nakupovat pouze u ověřených prodejců, například v oblíbené lékárně Dr.Max, kde Naturvita Vilcacora – Kočičí dráp 90 tablet stojí 139 Kč.

Jedna tableta vás tak vyjde na 2 Kč. Pokud si chcete vařit čaj, kupte si kůru z Vilcacory, která není cenově vůbec náročná.

Vilcacora

90 tbl
139 Kč
(platí ke dni 17.8.2019)

Upozornění


 • přípravek není lék a neslouží jako náhrada plnohodnotné stravy
 • není určen pro děti mladší 3 let, osoby po transplantaci, těhotné a kojící ženy
 • zvažte užívání Vilcacory při nízkém tlaku, srdeční nedostatečnosti, užívání imunosupresiv, hemofilie, cukrovce nebo hormonální léčbě. Pokud trpíte některým ze zmíněných problémů, poraďte se o užívání se svým lékařem.
 • výrobce neuvádí žádné informace o vedlejších účincích. Externí zdroje uvádějí, že bylina vilcacora může vyvolat průjem, závratě nebo nevolnost, a to jak počáteční reakci organismu, která se po čase užívání ztratí.
 • skladujte mimo dosah dětí na suchém tmavém místě při teplotě do 25 °C

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • čistě přírodní složení
 • vysoký obsah účinných látek
 • podpora imunity vede k celkovému zlepšení zdraví a kvality života
 • jednoduché dávkování formou tablet bez vázanosti na jídlo

NEVÝHODY

 • není vhodný pro těhotné a kojící ženy
 • při určitých onemocněních se mohou objevit kontraindikace

Závěrečné zhodnocení


Jsem velkým fanouškem alternativní medicíny a vnímám velmi pozitivně vše, co je přírodního charakteru. Osobně bych upřednostnila bylinky ve formě čaje. No tabletky mají také své výhody, zejména co se týče dávkování. Jsou vhodnou alternativou pro každého, kdo nemá čas nebo se mu prostě nechce připravovat si čaj, ale zároveň chce udělat něco pro své zdraví.

Na internetu najdete mnoho recenzí a diskusí k přípravku Vilcacora, jakož i k samotné rostlině.

Mnoho kladných hodnocení potvrzuje dobré účinky rostliny. Uživatelé s ní mají zkušenosti při zotavování se po operaci, posílení imunity i při zánětech.

Na výsledky si však třeba počkat a doplněk výživy užívat pravidelně.

Převážná většina doporučuje užívat Vilcacoru každému, kdo chce zlepšit svůj zdravotní stav a předcházet nemocem.

Důkazem, že bylinka je opravdu nápomocná při různých onemocněních, nejsou pouze studie, ale i fakt, že po celá staletí ji používají například Indiáni. Tito lidé žijí v izolaci od civilizace a neznají moderní formy medicíny. Využívají pouze to, co jim nabízí příroda.

Proto nevidím důvod, proč bychom neměli vilcacoru zařadit i do našich životů.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na imunitu.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy uživatelů
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky v boji proti infekcím

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď