Pocitadlo.sk
Zodac - Tablety a kapky (recenze) (2023) - Výživový-doplněk.cz

Zodac – Tablety a kapky (recenze)

zodac

Obsah

Alergie zde jsou, byli a stále budou. Sice hlavní sezóna alergií se pomalu koncem října končí, problémy s alergiemi však u většiny z nás přetrvávají během celého roku.

Pokud i vás trápí často alergie a problémy s ní spojené, tato recenze je určena právě pro vás.

Představíme si v ní lék ve formě tablet proti běžným typem alergií, který je určen dospělým a dětem ve věku 6 let a starším.

Tablety Zodac jsou určeny pro všechny alergiky na nepříjemné problémy s alergiemi. Proč jsou tablety Zodac tak účinné, co všechno obsahují, v čem pomáhají a kde je možné si Zodac lék zakoupit?

Toto všechno a ještě mnohem více se dočtete v další recenzi na volně dostupný lék u nás.

Co to je?


Zodac je lék proti alergii ve formě bílých (až bílých) oválných tablet s půlicí rýhou na jedné straně.

Jak již bylo řečeno, tento lék pomáhá léčit a zároveň zmírňovat především různé druhy alergií (konkrétně nosních a očních symptomů sezónní a celoroční alergické rýmy) a zároveň i symptomů dlouhotrvajícího kožního onemocnění (konkrétně kopřivky nejasného původu respektive chronické idiopatické urtikárie).

Účinky


 • Lék proti alergiím
 • Tlumí různé alergické příznaky
 • Složení přípravku zmírňuje symptomy sezónní a celoroční alergické rýmy a dlouhotrvající kožní choroby kopřivky s neznámým původem

  Náš TIPzodac

Rozhodli jste se vyzkoušet Zodac? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Složení


 Zodac je lék, ke koupi kterého není nutný lékařský předpis. V této části recenze se blíže podíváme na samotné složení přípravku. Přípravek obsahuje více účinných látek, které dělají z něj to, čím ve skutečnosti tento lék je. Nejúčinnější látkou v přípravku je látka jménem cetirizin dihydrochlorid.

 K dalším pomocným látkám v přípravku jsou látka kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, povidon, stearát, makrogol, hypromelóza, mastek, oxid titaničitý a simetikonová emulze s označením SE 4.

 Obecně se přípravek řadí mezi antihistaminika, což znamená, že tento lék tlumí alergické příznaky vyplavením histaminu v lidském organismu při běžných alergických onemocněních.

 1 tableta přípravku Zodac obsahuje 10 mg účinné látky cetirizin dihydrochlorid.

Dávkování a užívání


 • Výrobce doporučuje užívat dětem ve věku 6 až 12 let 1/2 tablety (5 mg) dvakrát denně
 • Děti nad 12 let a dospělí užívají 1 tabletu (10 mg) denně
 • Je důležité se při užívání a dávkování přípravku řídit pokyny svého lékaře nebo lékárníka a vždy si před užíváním přečíst příbalový leták (příbalovou informaci)
 • Tablety je třeba spolknout celé a následně zapít menším množstvím vody
 • Tabletu je možné rozpůlit a užít tak nadvakrát
 • Pacientům, kteří mají středně těžkou až těžkou poruchu funkce ledvin, výrobce doporučuje užívat 1/2 tablety (5 mg) jednou denně
 • V případě závažných problémů s ledvinami, je třeba předem kontaktovat svého lékaře nebo lékárníka, s cílem upravit samotné dávkování a užívání tohoto léku na míru dle aktuálních problémů
 • V případě délky léčby platí, že ta bude záviset na trvání, druhu a průběhu nemoci a určuje ji samotný ošetřující lékař
 • Není povoleno překračovat doporučenou denní dávku léku, i když se vynechá (zapomene) jedna dávka
 • Přípravek se užívá krátkodobě, při dlouhodobějším užívání je třeba vyhledat lékaře a konzultovat s ním celkovou délku léčby

Zodac cena


V této recenzi byl použit přípravek Zodac od českého výrobce ZENTIVA, k. s. . Jde o lék, ke koupi a k užívání jehož není zapotřebí lékařský předpis. Tento lék lze jednoduše zakoupit i prostřednictvím internetového obchodu drmax.sk.

Co se týče ceny přípravku Zodac, vychází na 65 Kč za 10 tablet (10 mg) (v den psaní recenze 13.12.2018).

Další výhodou je, že nutriční přípravek je v internetovém obchodě skladem, díky čemuž je možné dosáhnout okamžité vyřízení své objednávky.

Zodac tablety

zodac

10 tablet
Výhodná cena
 65 Kč
(platí ke dňi 13.11.2018)

Zodac kapky

20 ml
Výhodná cena
 175 Kč
(platí ke dňi 13.11.2018)

Upozornění


 Přípravek Zodac je lék určen pro dospělé i děti od 6 let. Těhotné a kojící ženy by měly užívat přípravek se zvýšenou ostražitostí. Doporučuje se konzultovat užívání přípravku s lékařem. Výrobce nedoporučuje užívat lék dětem ve věku méně než 6 let, jakož i pacientům s vážnou poruchou ledvin (případně je nutná předem konzultace s lékařem ohledně vhodnosti užívání přípravku). Zvýšená ostražitost při užívání přípravku se doporučuje iu pacientů s epilepsií. Přípravek negativně ovlivňuje výsledky kožních testů.

 Proto je potřeba neužívat lék minimálně 3 dny před absolvováním takového testu (testů). Pokud po užití tablet pociťujete vyčerpanost či únavu, nedoporučuje se řídit vozidlo a obsluhovat strojní zařízení. Nelze při užívání přípravku popíjet alkohol. Přípravek obsahuje laktózu. Jiné a další upozornění najdete v příbalové informaci od léku v části 4.4 respektive i na volně dostupné webové stránce www.adc.sk.

 V případě skladování přípravku platí, že je třeba jej skladovat mimo dohled a dosah dětí, na tmavém, suchém místě při pokojové teplotě do 25 stupňů Celsia. Dosud nebyly pozorovány a zjištěny žádné nežádoucí účinky v souvislosti s užíváním tohoto léku. Pokud by se objevily nežádoucí účinky přípravku, je třeba přestat užívat samotný lék nebo se o jeho vhodnosti poradit se svým lékařem. Během užívání přípravku je důležité dodržovat doporučené dávkování od svého lékaře.

Zkušenosti


Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • Pomáhá proti alergiím více než ostatní léky
 • Přípravek bez lékařského předpisu
 • Levnější než jiné léky na podobný účel

NEVÝHODY

 • Malé balení, malý počet tablet

Hodnocení


Osobní zkušenosti se Zodac sice nemám ale za to mě přesvědčili doporučení a hodnocení od jiných lidí na internetu, kteří lék zkusili a dali si námahu ho hodnotit.

Lék Zodac proti alergiím je známým a ověřeným lékům u většiny lidí na internetu, které trápí některý druh alergie, o kterých jsme hovořili v této recenzi.

Objevují se na internetu hodnocení typu, že jde o jediný lék, který při alergii úspěšně zaúčinkuje a pomáhá skutečně zmírňovat běžné typy alergií již od užití 1 tablety. Zodac dokonce mnozí užívají po štípnutí hmyzem pro případ nečekané alergické reakce. Je to běžně dostupný lék bez lékařského předpisu, čili ho zakoupíte i klidně a jednoduše iz pohodlí domova. Zodac.

Je možné, že 7 kusů tablet, které obsahuje běžné balení nebude vždy stačit při problémech, ale většinou to stačí. Potřebné je také si uvědomit, že nemusí zaúčinkovat pomoci jak má u všech, protože jde o volně dostupný lék a nejde o běžný a klasický lék.

V případě, že stále nemáte osvědčený lék proti alergiím, je na čase zkusit právě tablety Zodac. U lidí, kteří ho vyzkoušeli, převládají téměř u všech příznivé hodnocení a zkušenosti, což svědčí za všechno (uvedl jsem část z nich v části „Hodnocení“ výše). Pozitivem je i to, že je to lék, který nabízí i ověřený internetový obchod DrMax.cz za 65 Kč.

Na internetu se šíří informace, že je možné najít i větší balení tohoto léku, dokonce i v podobě sirupu a kapek, já osobně jsem se s nimi nesetkal, asi proto že jsou výlučně na lékařský předpis.

Závěrečné hodnocení


Co dodat v samém závěru této recenze?

Já osobně nemohu napsat nic jiného, jen to, že je třeba zkusit tento druh léku, pokud vás trápí některá z alergií a stále nemáte ověřeného pomocníka na tento problém. Já jsem rád, že jsem vám mohl představit další lék a tak pomoci se lépe zorientovat v bohaté nabídce léků bez lékařského předpisu k mnoha druhy alergií.

Snad vám toto mé úsilí skutečně pomůže a budete moci prožívat svůj život lépe a kvalitněji než doposud během celého roku, včetně sezony, když propuknou nepříjemné alergie.

Účinky

Skvělé účinky.

Cena

Levné poštovné.

Kvalita

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený na alergii.

Hlavní výhody Zodacu

 • účinné složení
 • výhodní cena
 • skvělé účinky
 • kvalitné složení

zodac

4.4/5 - (8 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď