Pocitadlo.sk
Kinedryl na zvracení - Recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Kinedryl na zvracení – Recenze

Obsah

Nevíte se dočkat zaslouženého odpočinku na dovolené, ale už teď máte strach z cesty, která jí předchází?

Nevolnost při cestování se objevuje nezávisle na dopravního prostředku. Ať už sedíte v letadle, vlaku, autě, nebo v hromadné dopravě a rytmické kolísání vln také nezvýší váš zážitek z plavby lodí. V případě, že cestujete také s dětmi, počítejte s možností, že cesta autem za babičkou se může změnit na tragikomedii. Špatně bude vám i dětem.

Pokud nebudete mít spolujezdce imúniho vůči nevolnosti, nutkání na zvracení a bolesti hlavy během cesty, daleko se nedostanete.

Než se vydáte na cestu, doporučuje se provést jisté opatření, a sice užít v dostatečném předstihu pilulky proti nevolnosti během cestování.

Kinedryl je snad nejznámější lék, který je určitě znám i vám.

Tabletky jsou vhodné pro děti a dospělí je také již dlouhá léta znají jako prevenci vůči nevolnosti během cestování.

Pokud nechcete nechat svého psa doma, klidně můžete Kinedryl dopřát i jemu. Nepomáhá pouze „přežít“ cestu ve zdraví, ale má i další využití.

Přečtěte si následující řádky a zjistěte více o jeho složení, ceně, dávkování a také to, jak funguje.

Kde nejvýhodněji koupit Kinedryl?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Kinedryl
Kinedryl
Kinedryl

Co to je?


Kinedryl je lék dostupný bez vázanosti na lékařský předpis ve formě snadno polykatelných tabletek. Obsahuje dvě účinné látky – moxastin teoklát a kofein.

Bez doporučení lékaře se používá jako prevence proti nevolnosti při cestování v dopravních prostředcích.

S lékařským doporučením může být užíván i při nevolnostech a závratích způsobených různými příčinami, například při Meniérově nemoci. Také se doporučuje při poruše orgánu vnímání rovnováhy v uchu, tedy vestibulárního aparátu.

Přípravek mohou užívat i děti starší 2 let. Užívání během těhotenství a kojení se nedoporučuje.

Kinedryl představuje účinnou pomoc pro každého, kdo trpí nevolností během cestování. Na doporučení veterináře může být podáván i psům, a to v optimálním množství přiměřeně k váze zvířete.

Co je cestovní nevolnost?


Jinak nazývaná také kinetóza není skutečné onemocnění, ale spíše nepříjemný stav vyvolaný cestováním v dopravním prostředku. Pokud trpíte cestovní nevolností, můžete ji pociťovat i při jízdě na kolotoči, horské dráze a dokonce i v 3D kině.

Nutkání na zvracení, nevolnost, točení a bolest hlavy jsou běžnými příznaky, které umí pěkně znepříjemnit přesun z bodu A do bodu B. Kinetóza je typická spíše u dětí, ale neobchází ani dospělých a starších lidí.

Viníka můžeme hledat v našem uchu v podobě malých kanálků a váčků naplněných tekutinou. Konkrétně jde o vestibulární aparát, který zastává funkci orgánu rovnováhy.

Když hýbeme hlavou, tekutina z kanálků může dráždit nervová zakončení, které posílají informace do mozku.

Pokud jsou tyto informace v rozporu s údaji, které poskytuje zrak, vznikne kinetóza. Například, když se během jízdy díváte do telefonu, zrak to vnímá jako stav klidu bez pohybu. Naopak orgán rovnováhy vysílá informace o pohybu při natřásání nebo kolísání dopravním prostředkem.

Funguje i opačně?

Princip funguje i opačně. Naše tělo je v klidu, ale náš zrak je upřený na pohybující se jev, jako je zmíněné 3D kino nebo dokonce tekoucí řeka.

Cestovní nevolnost se naštěstí neobjevuje při běžné chůzi, běhu nebo zdolávání schodů. Pokud jste zachytili, že míváte pocit „houpajícího se žaludku“ a závratí, i při těchto činnostech může jít o opravdové onemocnění a doporučujeme absolvovat lékařské vyšetření.

 • Vertigo – je porucha rovnováhy, která vyvolává iluzi pohybu a je spojována se ztrátou rovnováhy. Tento stav patří do rukou neurologa a při včasném odhalení příčiny léčba onemocnění dosahuje vysokou úspěšnost. Příčiny mohou mít různorodý charakter. Například vysoký tlak, porucha srdečního rytmu, neurologické a psychiatrické onemocnění, poruchy vnitřního ucha, přičemž velká část spouštěčů je neznámá.
 • Meniérova choroba – vzniká z důvodu poruchy funkce vnitřního ucha. To neznamená, že sluchový orgán je mechanicky poškozen, ale došlo k narušení jeho činnosti. Přesné příčiny dosud nebyly objasněny, ale existuje předpoklad, že nemoc může mít souvislost s genetikou, metabolismem a autoimunitním systémem. Obecně postihuje lidi v produktivním věku, přičemž převážnou část pacientů tvoří ženy. Komplikacemi jsou opakované záchvaty, pocit tlaku a šelest v uších. Gradace symptomů vede ke zhoršování sluchu a ztrátě rovnováhy. Onemocnění bývá doprovázeno i nevolností a nutkáním na zvracení.

Jak funguje Kinedryl?


Tabletky obsahují dvě aktivní látky, na kterých je postavena celá filozofie účinku.

Moxastin teoklát blokuje některé buněčné receptory, a tak potlačuje pocit nevolnosti a nucení na zvracení. Na druhé straně má výrazné sedativní účinky. Proto je v přípravku obsažen kofein, který tyto účinky snižuje.

Účinky


 • předchází vzniku nevolnosti a zvracení při cestování v dopravních prostředcích
 • pomáhá i při nevolnosti různého původu (pouze na doporučení lékaře)
 • při Meniérově nemoci a poruše vestibulárního aparátu

Složení


Kinedryl má formu bílých plochých tabletek se čtvrtícím znakem pro snadnější vytvoření potřebné dávky. Každá tabletka obsahuje dvě účinné látky:

 • moxastíniumteoklát 25 mg – je molekulární komplex moxastinu s antiemetickým a antivertiginózním účinkem. To znamená, že přímo působí na centrum v míše, které vyvolává nutkání na zvracení. Zároveň snižuje vnímání organismu vůči podnětům, které u citlivých lidí vyvolávají vegetativní poruchy a projevy. Látka se rychle vstřebává, dostává se do celého organismu, prochází každou bariérou, metabolizuje v játrech a odchází z těla ven spolu s močí.
 • kofein 30 mg – je nejznámější přírodní látka na odbourání únavy a zvýšení výkonnosti organizmu. Najdete ho v kávě, čaji, energetických nápojích a v syntetizovaného formě se používá i na výrobu léků a doplňků stravy. Kofein má schopnost povzbudit bdělost, zlepšit koncentraci a udržet soustředění. Dále podporuje duševní a fyzickou výkonnost a potlačuje pocit únavy.

Pomocné látky:

 • monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mastek, stearan vápenatý

Užívání a dávkování


 • Doporučené užívání pro dospělé: 1 tableta 1 hodinu před cestou, během dlouhého cestování se dále užívá 1/2 – 1 tableta každé 2 – 3 hodiny. Při náhlé nevolnosti se užívají 2 tablety, pokud se stav nezlepší, pokračujte v užívání 1/2 – 1 tabletky v intervalu 30 minut, maximálně však 4 tabletky.
 • Doporučené užívání u dětí: děti od 2 do 6 let užívají 1/4 tabletky a děti od 6 do 15 let 1/4 – 1/2 tabletky 1 hodinu před cestou. Při dlouhém cestování může být podání 2x opakováno v intervalu 2 – 3 hodiny.
 • Meniérova nemoc a další vestibulární poruchy: dospělí ležící pacienti užívají 2 – 4 tablety 2 – 3x denně. U ostatních se podává až 8 tablet denně.

Cena


Kinedryl bez problémů koupíte v každé lékárně nebo využijte pohodlný nákup na internetu. Ceny se liší podle prodejního místa. Mezi jednotlivými prodejci může být mírný cenový rozdíl.

My doporučujeme stránku dr.max.cz, kde najdete Kinedryl 10 tablet za doporučenou cenu 99 Kč.

Kinedryl

kinedryl

10 tbl
 85 Kč
(platí ke dni 26.7.2019)

Upozornění


 • Před tím, než začnete lék užívat, podrobně si přečtěte příbalový leták, dodržujte doporučené užívání a nepřekračujte předepsané dávkování.
 • Není určen pro děti do 2 let, těhotné a kojící ženy a osoby alergické na některou z obsažených látek. Podrobnější informace o omezeních a varováních spojených s užíváním přípravku jsou uvedeny v příbalové informaci.
 • Kinedryl a jiné léky: pokud jste nedávno užívali, užíváte nebo budete užívat jiné léky, informujte o tom lékaře nebo lékárníka. Současné užívání s některými léky může vést k vzájemnému ovlivňování účinků. Více informací o kontraindikacích s jinými léky naleznete v příbalovém letáku.
 • Schopnost řídit: lék má negativní vliv na pozornost pacienta a jeho schopnost soustředění. Tento přípravek není určen pro řidiče, piloty letadel a lidí obsluhujících stroje.
 • Vedlejší účinky: útlum, spavost, slabost, poruchy koncentrace, poruchy krvetvorby, neklid, zmatenost, podrážděnost, bolest hlavy, epileptický záchvat, svalové křeče, poruchy vidění a srdečního rytmu, snížení krevního tlaku a sekrece hlenu, sucho v ústech, zácpa, průjem, nevolnost, gastroezofageální reflux, kožní reakce, potíže s močením.
 • Skladování: uchovávejte mimo dosah dětí na suchém místě při teplotě do 25 °C, chraňte před přímým světlem a nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • zkušenostmi ověřený lék na cestovní nevolnost
 • dostupnost v každé lékárně
 • dělící mřížka pro snazší rozdělení tabletky

NEVÝHODY

 • možné vedlejší účinky
 • snižuje schopnost řídit

Závěrečné zhodnocení


Kinedryl je stará dobrá klasika. Máma mi ho vždy dala před školním výletem autobusem a měla jsem ho i v povinné výbavě při cestování letadlem. Naštěstí, nevolnost při cestování se věkem vytratila a dnes ho už nepotřebuji.

O spolehlivosti přípravku svědčí i recenze. Setkává se až s 99 % spokojeností zákazníků a mezi hodnoceními nepadla ani jedna negativní zmínka.

Lidé nezmiňuje ani žádné vedlejší účinky.

Zajímalo mě, jak je to s podáváním přípravku Kinedryl našim čtyřnohým kamarádem, proto jsem prošla několik diskusí na toto téma. Majitelé psů podávají tabletky zvířeti před dlouhou cestou nebo na uklidnění v období oslav nového roku.

Podle vyjádření veterinářů se Kinedryl může podávat psům, avšak v přesně stanovených dávkách na základě jejich hmotnosti. Proto před plánovanou cestou navštivte veterináře a poraďte se s ním o vhodné dávce pro vašeho pejska.

PřehledZdraví

Skvělé účinky při nevolnosti.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky při nevolnosti

kinedryl

kinedryl

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď