Pocitadlo.sk
Piracetam - Zkušenosti a recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz
2

Piracetam – Zkušenosti a recenze

Obsah

Všímáte si, že vaše paměť už neslouží tak dobře jako kdysi? Máte náročné zaměstnání, které vyžaduje 100 % pozornost?

Nebo jste student a čekají vás hodiny studia před závěrečnou zkouškou?

Váš mozek je jako výkonný počítač pro zpracování a ukládání informací. No i to nejdokonalejší zařízení má své kapacity.

Stává se, že začne zpomaleně reagovat, nestíhá zaznamenávat informace a pokud dojde k nějaké poruše, jeho výkon je značně omezen. Počítač zanesete do servisu, ale co s mozkem?

Odpovědí na tuto otázku je Piracetam, lék na podporu funkce mozku.

Piracetam AL 800 je jeden z těch léků, které vám pomohou s pamětí, zlepší soustředění a v případě onemocnění udělají váš život kvalitnějším. Jak je to možné?

Vše vám objasní naše recenze. Dozvíte se složení léku, princip účinku a doporučenou cenu. Upozorníme vás na vedlejší účinky a nezapomněli jsme ani na reálné zkušenosti s jeho užíváním.

Kde nejvýhodněji koupit Piracetam?

Co to je?


Piracetam AL 800 je lék ve formě potahovaných tablet, který je určen na podporu funkce mozku u zdravých lidí, ale i pro ty, kteří trpí určitými poruchami mozku.

Účinná látka, která se nese v názvu léku, působí na mozkové buňky.

Zlepšuje paměť, podporuje soustředění a bdělost.

Běžně nevyvolává útlum a je doporučován pro děti i dospělé, kteří potřebují podpořit funkci mozku během náročného období nebo z dlouhodobého hlediska.

Kdo je výrobce?


Tablety lékové řady Piracetam jsou produktem německého výrobce Aliud Pharma GmbH & Co. KG.

Farmaceutická společnost je na trhu již několik desetiletí. Od roku 1986 se stala silným partnerem lékáren, lékařů i samotných pacientů.

Nezaměřuje se pouze na výrobu a prodej léčiv, ale důraz klade také na vzdělávání a poradenství v oblasti zdraví.

Distribuci na náš trh zajišťuje mezinárodní společnost STADA Pharma CZ s.r.o. Ta se zaměřuje již na existující produkty za dostupné ceny. Z portfolia distributora můžete znát například Ambroxol, Clotrimazol či Heparin gel a mast.

Jaký je princip účinku léku?


Určitě jste se setkali s tvrzením, že inteligence člověka je dána velikostí mozku. Ta však nemá na výkon mozku žádný vliv. Vždyť i takový Einstein měl mozek normální velikosti.

Lidský mozek tvoří miliardy neuronů propleten tisícem propojení. Právě neutrony tvoří výkonnou část mozku a ovlivňují jeho funkci. Průměrný člověk má v mozkové kůře 15 až 33 miliard těchto miniaturních buněk.

Piracetam je nootropní látka, která působí na funkci buněk v mozku. Proniká do všech typů tkání, s výjimkou adipóznych, prochází placentou i membránami izolovaných červených krvinek.

Zvyšuje průtok krve, čímž se zvyšuje přívod kyslíku a glukózy do mozku.

Užívání Piracetamu přináší zostření smyslového vnímání, člověk dokáže zpracovávat větší množství informací a zlepší se jeho celková funkce mozku.

Účinky


Piracetam AL 800 podporuje růst neuronů, vytváření nových propojení v mozku, zlepšuje kognitivní funkce, zvyšuje deformabilitu erytrocytů, eliminuje viskozitu krve a zamezuje tvorbě shluků při anémii.

Díky těmto vlastnostem se doporučuje k léčbě:

 • symptomů organického psychosyndromu, kterými jsou ztráta paměti, porucha pozornosti a nedostatek motivace
 • samotné kortikální myoklonie způsobující mimovolní záškuby jednotlivých svalů nebo v kombinaci svalů
 • vertiga a s ním spojených poruch rovnováhy s výjimkou závratí vazomotorického nebo psychického původu
 • prevenci a léčbu srpkovité anémie u dětí a dospělých známé jako chudokrevnost
 • dyslexie u dětí v kombinaci s logopedii nebo jinými příslušnými opatřeními

Složení


Piracetam 800 mg v jedné tabletě

 • jde o cyklický derivát označen jako GABA čili neurotransmiter s tlumivým účinkem. Snadno vniká do centrální nervové soustavy, přičemž neovlivňuje hladinu GABA v mozku. V organismu se nevstřebává a neváže se na bílkoviny plazmy. Z plazmy se vytratí přibližně do 5 hodin po perorálním podání a prostřednictvím moči se vyloučí 80 až 100 % látky. Maximální koncentrace v plazmě je dosaženo asi 1 hodinu po podání léku na lačný žaludek. Jídlo nemá přímý vliv na jeho působení, ale prodlouží čas maximální koncentrace Piracetamu na 1,5 hodiny.

Pomocné látky:

 • povidon 25, oxid křemičitý, koloidní bezvodý, stearan hořečnatý, kroskarmelóza, sodná sůl, makrogol 5000, mastek, oxid titaničitý E 171, hypromelosa 2910, žlutý oxid železitý E 172, dimetikonová emulze SE 2, polyakrylátová disperze 30 %.

Užívání a dávkování


Užívání přípravku je podmíněno povahou zdravotního problému a věkem pacienta. Pokud lékař neurčí jinak, postupujte při léčbě podle dávkovacího schématu uvedeného v příbalovém letáku.

 • při symptomatické léčbě se užívá 3 až 6 tablet rozdělených do 2 až 3 dílčích dávek
 • lék se užívá perorálně s jídlem nebo bez něj, přičemž tablety se polykají celé nebo rozdělené podle půlící rýhy bez kousání a zapíjejí se tekutinou
 • léčba, která neprobíhá pod lékařským dohledem nemá trvat více než 8 týdnů. Pokud se stav do 4 týdnů nezlepší nebo dojde ke zhoršení příznaků či výskytu vedlejších účinků, vyhledejte lékaře.

Piracetam AL 800 má velmi dobrou dostupnost v kterékoli lékárně i na internetu. Vybrat si můžete balení obsahující 30, 60 nebo 100 kusů tablet.

Všechny léky, doplňky stravy i zdravotní pomůcky nakupujte pouze u ověřeného prodejce, zvláště opatrní buďte při objednávání přípravků z internetu.

Bezpečný nákup s rychlým dodáním k vám domů zaručuje stránka známé sítě lékáren dr.max.cz.

V nabídce najdete Piracetam AL 800 mg 30 potahovaných tablet za 75 Kč. Balení s 60 tabletami vás vyjde na 119 Kč a Piracetam AL 800 mg 100 ks potahovaných tablet koupíte za 175 Kč.

Piracetam

30 potahovaných tablet
75 Kč
(platí ke dni 7.1.2020)

Upozornění


 • Neužívejte v případě alergie na kteroukoli z obsažených látek, pokud jste v konečném stádiu onemocnění ledvin nebo trpíte Huntingtonovou choreou (dědičná neurodegenerativní porucha, která vede k odumírání mozkových buněk).
 • Těhotné a kojící ženy se mají o užívání přípravku poradit s lékařem. Porada s lékařem se doporučuje také v případě poruchy srážlivosti krve, žaludečních a dvanáctníkových vředech, jakož i po překonání mozkové příhody. Dále při užívání antikoagulanciatík, antiagregancitík, léků s kyselinou acetylsalicylovou, při plánovaném operačním zákroku nebo rozsáhlém zubním zákroku.
 • Jako všechny léky, tak i Piracetam AL 800 může vyvolat vedlejší účinky. Často se objevuje nervozita, nárůst na váze a hyperkineze (zvýšená pohyblivost končetin nebo celého těla). Podrobnější informace o vedlejších účincích a dalších upozorněních spojených s užíváním léku naleznete v příbalovém letáku.
 • Skladujte mimo dosah dětí při teplotě do 25 °C.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • zlepšení paměti, zostření pozornosti, zvýšení výkonu
 • pomoc při více onemocněních spojených s funkcí mozku
 • lék mohou užívat i děti
 • není vázán na lékařský předpis

NEVÝHODY

 • vedlejší účinky
 • cena

Závěrečné zhodnocení


Piracetam AL 800 má své zastánce, ale i odpůrce. Kritika se nejčastěji týká vedlejších účinků v podobě nevolnosti, ceny a objevila se i stížnost na hořkou chuť tablet.

Oproti kritickým ohlasem však stojí zástup uživatele, kteří jsou s ním maximálně spokojeni a doporučují jej na zlepšení paměti a soustředění.

Z recenzí a diskusí je zřejmé, že po něm sahají hlavně studenti. Což není až tak velkým překvapením, protože je známo, že studenti během zkouškového období velmi rádi využívají všechny možné podpůrné prostředky.

Podle mého názoru vám Piracetam AL 800 může zlepšit kvalitu života, ale užívat by se měl jen ve výjimečných případech.

Samozřejmě, pokud si to nevyžaduje váš zdravotní stav a nemáte ho předepsaný lékařem. Vedlejší účinky představují riziko, se kterým musíte počítat při každém přípravku s podobnými účinky.

Zda se u vás projeví nebo vám Piracetam AL 800 pomůže, zjistíte pouze tak, že ho sami vyzkoušíte.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na paměť.

Balení

Různé velikosti balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Zostřuje pozornost

 • Kvalitní složení
 • Účinný na zlepšení paměti a soustředení

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 2 reakcí
Daniela Sorel - 8. srpna 2022

Prosím informácie o doplnkoch výživy na mozog.
Trpím na závraty.

Ďakujem

Odpovědět
David - 3. října 2023

Dobrý den,
Piracetam jsem užíval nejen jako student a z hlediska paměti a soustředění je to vynikající prostředek a lepší neznám. Jedinou nevýhodou po užívání delším než dva až tři týdny byla poměrně značná večerní nespavost a zvýšená nervozita vůči okolí. Pak je vhodné piracetam vysadit alespoň na několik týdnů až měsíc, než se tento stav srovná.

Odpovědět

Napsat odpověď