Pocitadlo.sk
Imodium - Co to je? + recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Imodium – Co to je? + recenze

Obsah

Průjem se objeví kdy se mu zachce. Často to bývá právě v těch nejnevhodnějších chvílích. Například, když vás čeká důležité pracovní setkání nebo jste na návštěvě.

Lidé, kteří podstoupili operaci, při níž jim byla odstraněna část střeva, také velmi dobře vědí, o čem mluvíme.

Akutní průjem je nejčastěji vyvolána jídlem, stresem nebo střevní virózou.

Přejde po pár dnech a vy můžete dále fungovat.

V horším případě jde o dlouhodobý problém, který je spjat s nějakým onemocněním.

Kromě řídké stolice se u vás může objevit zvracení, nevolnost, křeče v žaludku nebo horečka. Podle lékařů je běžný průjem pro tělo prospěšný. Zbavuje ho bakterií a škodlivých látek. Když vás však vyřadí z běžného života a máte strach vzdálit se od toalety, namísto pozitiv hledáte způsob, jak se ho co nejrychleji zbavit.

Naštěstí, v každé lékárně jsou k dispozici léky a přípravky na odstranění průjmu.

Abyste v kritické situaci zbytečně neztráceli čas, v našem článku vám nabízíme kompletní informace o často doporučeném přípravku k léčbě průjmu s názvem Imodium. Tento lék zahušťuje stolici, a tím snižuje potřebu časté návštěvy toalety. Dozvíte se vše od jeho složení, přes účinky, až po doporučenou cenu.

Kde nejvýhodněji koupit Imodium?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Imodium
Imodium
Imodium

Co je to?


Imodium je lék ve formě kapslí na zastavení průjmu bez vázanosti na lékařský předpis s obsahem léčiva loperamid hydrochlorid.

Díky této účinné látce má schopnost zahušťovat stolici a eliminovat potřebu častého vyprazdňování.

Přípravek se používá jako účinná pomoc při akutním průjmu. Na doporučení lékaře ho lze užívat i při chronickém průjmu nebo průjmu, ke kterému dochází následkem odstranění části střeva.

Na našem trhu je k dispozici také Imodium Instant ve formě dispergovatelných tablet, které se rozpouštějí v ústech.

Další variantou je přípravek Imodium Rapid. Imodium je vhodná cesta jak se zbavit nepříjemného průjmu pro ženy muže i děti od 6 let.

Akutní nebo chronický průjem?


Průjem přestavuje stav, při kterém dochází k častému vyprazdňování, tedy více než 3-krát denně.

Projevuje se výrazně řídkou stolicí a křečemi, doprovázen bývá i nevolností, zvracením nebo horečkou. Může jít o reakci organismu na jídlo, stres, léky a známá je i takzvaný cestovatelský průjem.

Největší komplikací, kterou průjem může způsobit je dehydratace a následná elektrolytová dysbalance. Dochází při ní k porušení vstřebávání sodíku, který reguluje hladinu vody v těle.

Také může jít o dlouhodobý problém způsobený onemocněním. Pokud vás průjem zastihne nečekaně a má krátké trvání, jde o akutní průjem. Běžně ustoupí do několika dní, nejdéle trvá 4 týdny.

Abyste se co nejdříve zbavili nepříjemného stavu, doporučuje se dietní režim podpořen vhodnými prostředky na zahuštění stolice. Akutní průjem se může objevovat pravidelně. Pokud se objevuje častěji než šestkrát do roka, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Dlouhodobé problémy trvající více než 4 týdny jsou již považovány za chronický průjem.

Jaké jsou nejčastější příčiny akutního průjmu?


 • Bakterie a viry – patří mezi nejčastější příčiny, způsobují střevní virózy.
 • Strava – potraviny a tekutiny, které přijímáme mají značný vliv na naše trávení. Stejně jako i způsob, jakým je konzumujeme. Střeva mohou na množství, druh nebo kombinaci jídel a nápojů reagovat podrážděně a výsledkem je průjem. Ten se může objevit i při otravě jídlem či alergii nebo intoleranci na některé druhy potravin.
 • Stres – na podnět stresu se v organismu tvoří adrenalin, který zrychluje činnost nervové soustavy. Ta aktivuje svaly ve střevech, a tím dochází k jejich nepřirozeně rychlému pohybu.
 • Léky – průjem může být vedlejším příznakem užívání některých léků, jako jsou antibiotika.

Co nejčastěji způsobuje chronický průjem?


 • Odstranění části střeva – provádí se u pacientů s rakovinou tlustého střeva nebo konečníku. Při operačním zákroku se odebere postižená část střeva spolu s lymfatickými uzlinami. Pacienti mívají po takovém zákroku dlouhodobé problémy s průjmem.
 • Syndrom dráždivého tračníku – onemocnění, při kterém se střídá průjem se zácpou. Příčina vzniku dosud není známa, ale předpokládá se, že je spojena s citlivostí střev. Onemocnění se nedá úplně vyléčit a léčba je zaměřena spíše na odstranění symptomů.
 • Další onemocnění – onemocnění jater, žlučníku, ledvin, tlustého nebo tenkého střeva, dlouhodobě poškozena střevní mikroflóra, zvýšená činnost štítné žlázy.

Jak vám pomůže Imodium?


Správně fungující trávicí systém umožňuje plynulý přechod potravy a tekutin ze žaludku do tenkého střeva.

Ve střevě se rozkládá a tělo vstřebává látky, které potřebuje. Nevyužitý odpad směřuje do tlustého střeva spolu s tekutinami. Po vstřebání těchto tekutin odchází odpad v podobě stolice ven z těla.

Podrážděním střev dochází ke zrychlení jejich činnosti a organizmus jednoduše nestihne vstřebat tekutiny.

Stolice nabude vodnatou formu a průjem je na světě.

Imodium optimalizuje činnost střev, tekutiny jsou opět vstřebávány a stolice nabývá normální podobu.

Účinky


 • pomáhá při akutním i chronickém průjmu
 • obnovuje normální činnost střev
 • zahušťuje stolici a zastavuje častou potřebu vyprazdňování

Složení


Imodium, lék na symptomatickou léčbu průjmu, obsahuje v jedné tabletě následující látky:

Loperamid hydrochloridum 2 mg

 • Loperamid je léčivo používané ke snížení průjmu při akutních i chronických stavech, jakými jsou například gastroetneritída, syndrom krátkého střeva nebo zánětlivé střevní onemocnění. Tato onemocnění jsou často doprovázeny průjmem z dlouhodobého hlediska. Pro lékařské účely se používá již od roku 1976 a vykazuje dobré účinky při léčbě průjmu způsobeném různými příčinami. Užívání se však nedoporučuje u lidí, kteří mají ve stolici krev. Pokud se užívá v optimálních dávkách, není vstřebáván do organismu a výskyt vedlejších účinků je velmi vzácný.

Pomocné látky

 • monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mastek a stearát, žlutý oxid železitý, černý oxid železitý, indigokarmín, sodná sůl erythrosinu, oxid titaničitý a želatina

Užívání a dávkování


 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • tobolky se užívají celé bez vázanosti na jídlo a zapíjejí se tekutinou
 • při akutní průjmu lék běžně odstraní příznaky do 48 hodin. V případě, že stav přetrvává, přestaňte s užíváním a vyhledejte lékaře.
 • Doporučené užívání u dětí do 6 let:
 • při akutní průjmu se užívá nejdříve 1 kapsle a následně 1 kapsle po každé vodnaté stolici
 • dávkování při chronickém průjmu určí lékař. Obvykle se užívá 1 kapsle denně. Udržovací dávka se určuje na základě hmotnosti dítěte. Tabulku s hmotnostmi a doporučenými dávkami naleznete v příbalovém letáku.
 • Doporučené užívání u dospělých:
 • při akutním průjmu se užívají nejdříve 2 tobolky a následně 1 kapsle po každé vodnaté stolici
 • při chronickém průjmu se užívají nejdříve 2 tobolky denně a následně 1 až 6 kapslí pokud se znormalizuje vyprazdňování na 1 až 2 stolice denně

Cena


Imodium tobolky jsou dostupné bez vázanosti na lékařský předpis v lékárně i na internetu.

Všechny léky, zdravotní pomůcky i doplňky stravy doporučujeme nakupovat pouze u ověřeného prodejce.

Na stránce Benu.cz máte na výběr ze dvou velikostí balení. Imodium 8 tvrdých tobolek za 89 Kč nebo Imodium 20 tvrdých tobolek za akční cenu 139 Kč. V nabídce lékárny najdete také Imodium Rapid 2 mg 6 tablet ve slevě za 89 Kč.

Imodium

20 tbl
139 Kč
(platí ke dni 25.8.2019)

Upozornění


 • Přípravek není určen pro: osoby alergické na některou složku, děti mladší 6 let, při zánětu tlustého střeva, přítomnosti krve ve stolici nebo pro pacienty, kterým lékař užívání neodporučí.
 • Pokud užíváte léky, které zpomalují činnost žaludku a střev, informujte o tom lékaře.
 • Pokud jste těhotná doporučuje se konzultace s lékařem, který rozhodne o užívání. Přípravek se nedoporučuje v období kojení, protože látka se může dostat do mateřského mléka.
 • Užívání přípravku může vyvolat pocit únavy, závratě nebo ospalost, proto buďte opatrní při řízení vozidel a obsluze strojů.
 • Přípravek je ve většině případů dobře snášen a při dodržení doporučeného užívání je riziko vedlejších účinků nízké. Podrobný popis možných vedlejších účinků, jakož i komplikací při překročení doporučené dávky, najdete v příbalové informaci.
 • Skladujte mimo dosah dětí při teplotě do 25 °C, nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti a nespotřebované balení vraťte do lékárny.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • pomoc při různých formách průjmu
 • vhodný pro děti od 6 let
 • jednoduché užívání kdykoliv během dne
 • neovlivňuje přirozenou mikroflóru ve střevech
 • účinek se často dostaví již po užití jedné tobolky

NEVÝHODY

 • v některých případech lze užívat pouze na doporučení lékaře
 • nedoporučuje se v období kojení

Závěrečné zhodnocení


O průjmu víme své. Buď nás překvapí a utíkáme na toaletu pouze občas, nebo nás trápí tak často, že máme strach jít třeba i na nákup.

Držet se provizorního opatření, jakým je například dietní režim, to někdy prostě nestačí. S průjmem nám nejefektivněji pomohou přípravky na uklidnění podrážděných střev a mohou nás zachránit také v krizových situacích.

Imodium představuje lék na průjem, který splňuje všechna kritéria, jakými by měl takový přípravek disponovat.

Rychle optimalizuje činnost střev, mění řídkou konzistenci stolice na normální, účinkuje při akutním i chronickém průjmu, riziko vedlejších účinků je nízké a k tomu všemu není drahý.

Recenzí na našich stránkách je mnoho, lidé se doslova  předhánějí ve zveřejňování svých zkušeností s tímto přípravkem.

Potěšujíci je, že všechny recenze jsou pozitivní s 95 % spokojeností. Mezi stovkou komentářů se našlo pouze několik červených vět, které ale převálcovali spokojeni uživatelé. Přípravek pomáhá při běžném průjmu, ale i při specifických onemocněních. Někomu se dokonce osvědčil i v kombinaci s černým uhlím.

Imodium je tedy rychlou, účinnou a spolehlivou pomocí při průjmu různé povahy pro celou rodinu. A protože se blíží čas dovolených, nezapomeňte si ho přibalit i do cestovního kufru.

PřehledZdraví

Skvělé účinky při průjmu.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky při průjmu

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď