Pocitadlo.sk
Enterol - Cena + příbalový leták (2024) - Výživový-doplněk.cz

Enterol – Cena + příbalový leták

Obsah

Máte citlivé střeva, trápí vás průjem nebo vás čeká cesta do zahraničí a už teď víte, že nervozita se projeví na vašem zažívání? Zkuste probiotika.

Živé bakterie a kvasinky se postarají o obnovu rovnováhy střevní mikroflóry a zbaví vás nepříjemných potíží.

Léky s obsahem probiotik jsou rychlým a spolehlivým řešením vašich obtíží. Lékárny jsou plné různých značek, které se však liší složením, lékovou formou i vhodností užívání v závislosti na věku a zdravotního stavu.

Enterol 250 mg může být vhodnou pomocí při vašich trávicích potížích.

V následující části našeho článku si přečtete více o probiotikách a získáte podrobné informace o volně prodejném léků Enterol včetně jeho ceny a reálných zkušeností s užíváním.

Kde nejvýhodněji koupit Enterol?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Enterol
Enterol
Enterol

Co to je?


Enterol 250 mg je lék ve formě kapslí, který je primárně určen na průjem, ale díky svému složení pomáhá i při dalších problémech s trávením.

Je zařazen do indikační skupiny digestiv, adsorbentu a acidík. Účinná látka Saccharomyces boulardii je zdrojem mikroorganismů známých jako probiotika.

Enterol 250 mg je k dispozici také ve formě prášku a jeho prodej není vázán na lékařský předpis. Přípravek je řádně registrován a užívání je bezpečné i pro nejmenší děti.

Kdo je výrobce?


Enterol patří do sortimentu výrobce Biocodex.

Francouzská společnost byla založena v roce 1953 a původně se zaměřovala na terapeutickou oblast gastroenterologie a výrobu probiotik podporujících správnou funkci trávení.

Dnes je Biocodex světová farmaceutická firma a své zaměření rozšířila o doplňky stravy, léky a přípravky k tlumení bolesti a použití v oblasti neurologie, psychiatrie, otolaryngology, revmatologie a pediatrie.

Probiotika a střevní mikroflóra


Střevní mikroflóru si můžete představit jako přirozenou ochrannou bariéru střev. Jejím úkolem je udržovat správnou funkci trávení, pohyb střev, vstřebávání živin a pomáhá organismu chránit se před infekcemi. Neodmyslitelnou součástí tohoto ekosystému jsou dobré a špatné bakterie, které za normálních okolností mohou koexistovat v klidu.

Při narušení rovnováhy však dochází k převaze špatných bakterií a výsledkem jsou zažívací potíže.

V takovém případě nastupují probiotika, tedy dobré bakterie, aby učinily pořádek v rozvráceném prostředí střevní mikroflóry.

Kde najdete probiotika?


Prospěšné bakterie se přirozeně nacházejí ve střevě. Na jejich doplnění můžete využít jiné zdroje.

Mnoho lidí sahá po jogurtech. No ne všechny obsahují probiotika. Vybírejte takové, které mají na etiketě označení „živé a aktivní látky“.

Probiotika také najdete v sójovém mléce, kefíru, kysaném zelí, miso polévce a podobně. Ne každému však tyto potraviny vyhovují. Proto je někdy lepší sáhnout po doplňcích stravy a lécích, které vám spolehlivě pomohou při akutních nebo dlouhodobých problémech s trávením. K tomuto účelu slouží i Enterol 250 mg.

Jak působí Enterol?


Mechanismus účinku není složitý. Kvasinka Saccharomyces boulardii ve střevě vyrábí kyselinu mléčnou a vitamíny patřící do skupiny B. Tyto látky jsou důležité pro obnovu narušené rovnováhy střevní mikroflóry. Podle studií lék nejlépe působí při akutní průjmu, ale účinkuje i při dalších poruchách trávení a doporučuje se i jako prevence nebo doplňková terapie. Velkou výhodou je, že antibiotika nemají žádný vliv na kvasinku, a tím se lék stává ideálním k zamezení vzniku poruch trávení při antibiotické léčbě.

Je však třeba upozornit, že působení kvasinky ve střevě není trvalé a na viditelné zlepšení stavu musí přijímat delší období.

Účinky


Enterol 250 mg díky obsahu probiotik pomáhá odstranit příznaky i samotnou příčinu průjmu. Doporučuje se při následujících stavech:

 • Akutní průjem – vyvolaný různými příčinami (funkční poruchy, užívání antibiotik, kolitida).
 • Specifické druhy průjmových onemocnění – syndrom dráždivého tračníku, cestovatelský průjem, průjem související se syndromem získané imunodeficience nebo jako součást kombinované léčby při onemocnění způsobeném Clostridium difficile.
 • Prevence – proti zhoršení příznaků Crohnovy choroby a průjmu vyvolaném krmením pomocí enterální trubice.

Složení


Saccharomyces boulardii

 • druh kvasinek byl poprvé izolován v roce 1923 z tropického ovoce liči a mangostanu. Nepatogenní mikroorganismus se zavádí do tlustého a tenkého střeva, s cílem zlepšit jejich funkci a odstranit poruchy trávicího traktu, jejichž hlavním příznakem je průjem. Saccharomyces boulardii byla podrobena mnohým studiím, které prokázaly její prospěšnost pro zdraví člověka. Kvasinka má protizánětlivé a protiinfekční účinky.

Pomocné látky

 • monohydrát laktózy, magnesium

Užívání a dávkování


 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • doporučené dávkování u dospělých jsou 2 tobolky 2x denně
 • doporučené dávkování u dětí od 3 let je 1 kapsle 2x denně
 • děti do 3 let užívají 1 kapsli 1x denně
 • tobolky se polykají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny. Pokud podáváte lék dětem nebo pacientům, kteří mají potíže s polykáním, tobolku můžete otevřít a obsah rozmíchat v tekutině nebo stravě.

Cena


Enterol 250 mg je dostupný bez lékařského předpisu v téměř každé lékárně i na internetu. Cena léku závisí od místa nákupu, ale peněžní rozdíly nejsou vysoké. Rozdíl dělá jen pár drobných.

Důležitější než cena je spolehlivost prodejce, proto nakupujte pouze v lékárnách a na ověřených internetových stránkách.

Bezpečný nákup a rychlé dodání nabízí stránka dr.max.cz, kde najdete Enterol 250 mg 10 tobolek za doporučenou cenu 119 Kč.

Větší balení Enterol 250 mg 50 tobolek mají za cenu 589 Kč. Za cenu 159 Kč koupíte i Enterol 10 sáčků ve formě prášku.

Enterol

10 tobolek
119 Kč
(platí ke dni 6.1.2020)

Upozornění


 • Neužívejte: v případě alergie na některou ze složek, pokud trpíte centrálním žilním katétrem nebo oslabenou imunitou.
 • Opatření: pokud nedochází ke zlepšení stavu do 2 dnů, máte horečku, nevolnost, krev nebo hlen ve stolici, konzultujte užívání přípravku s lékařem.
 • Těhotenství a kojení: v případě období těhotenství a kojení se doporučuje konzultace s lékařem.
 • Interakce s léky: pokud momentálně užíváte nebo jste nedávno užívali jiné léky, řekněte o nich lékárníkovi nebo lékaři. Neužívejte současně s perorálními antimykotiky.
 • Vedlejší účinky: zřídka se vyskytuje plynatost. Ojediněle se objevuje anafylaktická reakce nebo alergická reakce provázená svěděním, kopřivkou, vyrážkami, kožní vyrážkou, otokem kůže, sliznic a podkoží a může dojít k proniknutí kvasinek do krve.
 • Jiné upozornění: obsahuje mléčný cukr laktózu, nemá vliv na řízení motorových vozidel a obsluhu strojů.
 • Skladování: mimo dosah dětí na suchém místě při teplotě do 25 °C.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • pomoc při akutním průjmu a průjmu jako příznaku některých onemocnění
 • vhodný pro děti a kojence
 • není vázán na lékařský předpis

NEVÝHODY

 • možné vedlejší účinky
 • malé balení

Závěrečné zhodnocení


Průjem je velmi choulostivý problém. Nejenže vyvolává křeče a nepříjemné pocity, ale omezuje naše normální fungování během dne. Sáhnout po lécích na průjem není žádná ostuda. Je to nejrozumnější cesta, jak se rychle zbavit obtíží.

Na našem trhu je mnoho známých značek, které lidé dobře znají. Enterol si jejich pozornost teprve získává, ale i díky pozitivním recenzím je na dobré cestě, stát se jedním z nejlepších přípravků na trávicí potíže. Lidé si lék pochvalují a pro případ nouze si ho s sebou berou i na dovolenou. Přece jen, nikdy nevíte, jak vám „sedne“ cizí prostředí a místní kuchyně.

Deficitem Enterolu je jeho malé balení. Uživatelé zdůrazňují, že obsah by měl odpovídat doporučenému užívání. Pokud by výrobce zapracoval na tomto problému, léku by se už nedalo nic vyčíst.

Enterol tedy splňuje všechny kritéria dobrého léku na průjem a zažívací potíže.

Obsahuje probiotika, rychle účinkuje, jednoduše se užívá a setkává se se spokojeností ze strany uživatelů.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na trávicí soustavu.

Balení

Různé velikosti balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný při trávicích potížích

 • Kvalitní probiotické složení
 • Příznivé účinky na průjem

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď