Pocitadlo.sk
Nejlepší probiotika pro ženy a děti - TEST (2024) - Výživový-doplněk.cz

Nejlepší probiotika pro ženy a děti – TEST

Obsah

Probiotika. Říká vám to něco? V dnešním článku se podíváme na účinky těchto dobrých bakterií. Přesně tak, dobrých bakterií!

Bakterie nemusí být vždy jen špatné. Dokáží napravit rovnováhu v trávicím traktu, podpořit imunitu a vyřešit další zdravotní potíže.

Vybrat si ten správný produkt nemusí být vždy snadné, a proto jsme si pro vás připravili přehled těch nejlepších probiotik na našem trhu.

Náš výběr TOP 5 probiotik

Co jsou to probiotika?


Začneme pěkně od začátku, ne každý totiž ví co jsou to probiotika. Probiotika jsou živé bakterie a kvasinky, které jsou prospěšné pro naše zdraví, zejména pro trávicí systém.

Bakterie a kvasinky?

Přesně tak! Obvykle máme bakterie zafixované jako původců chorob. Naše tělo je však plné bakterií, jak dobrých, tak i špatných.

 Probiotika se často nazývají „dobré“ nebo „užitečné“ bakterie, protože pomáhají udržovat náš trávicí trakt zdravý a funkční.

Probiotika můžeme najít například ve výživových doplňcích nebo v potravinách, jako například jogurt.

Může se stát, že vám při trávicích potížích lékař doporučit zařadit do jídelníčku jogurty s živými kulturami. Přesně to jsou probiotika.

Touto cestou je sice můžete přijmout, avšak nikoli dostatek. Proto jsou vhodnější výživové doplňky, ke kterým se dostaneme později.

Typy probiotik


Velké množství druhů bakterií je klasifikováno jako probiotika. Každý z nich má různé výhody, ale většina pochází ze dvou skupin. Ideální je zajít za lékařem a zjistit, to, která skupina nebo typ probiotik je pro vás nejvhodnější.

Lactobacillus – Laktobacily

Jde pravděpodobně o nejčastější probiotikum. Můžete ho najít například v jogurtech a jiných fermentovaných potravinách. Pomáhá například při průjmu a také pomáhá lidem, kteří nedokážou trávit laktózu.

Bifidobacterium – Bifidobakterie

Nachází se v některých mléčných výrobcích. Může pomoci zmírnit příznaky syndromu dráždivého tračníku (IBS) a některých dalších stavů.

Jak fungují a co v našem těle dělají?

Vědci a výzkumníci se ještě v dnešní době snaží zjistit to, jak přesně fungují probiotika. Není to na 100% jasné. Avšak s určitostí víme, že existuje několik způsobů, kterými vás probiotika dostanou zpět do formy.

Může to být například:

 • Když přijdete o „dobré“ bakterie ve vašem těle, například po léčbě antibiotiky, probiotika mohou pomoci nahradit a doplnit dobré bakterie.
 • Pomohou vyvážit vaše „dobré“ a „špatné“ bakterie, aby vaše tělo pracovalo tak, jak má.
 • Dokáží podpořit produkce vitaminu B12, butyrát a vitaminu K2
 • Podporují tvorbu enzymů, které ničí škodlivé bakterie
 • Stimulují sekreci IgA a regulačních T-buněk, které podporují imunitu
 • Odborníci na trávení souhlasí, že rovnováha střevní flóry by měla být přibližně 85% dobrých bakterií a 15% špatných bakterií.

Probiotika a jejich účinky


Jak jsme již výše zmínili, dobré bakterie nebo probiotika mají velké množství příznivých účinků na náš organismus.

Využívají se zejména na průjem, zácpu, syndrom dráždivého tračníku, podporu imunity a jiné obtíže spojené s trávicím ústrojím.

Pojďme se podívat na ty nejlepší účinky probiotik:

 • Podporují zdraví trávicího traktu
 • Snižují odolnost vůči antibiotikům
 • Mohou podpořit léčbu mentálních onemocnění
 • Podporují imunitní systém a potlačují zánět
 • Udržují zdravou a pěknou pokožku
 • Potlačují alergii na jídlo (u malých dětí)
 • Potlačují vážné choroby u novorozenců
 • Snižují krevní tlak
 • Podporují léčbu cukrovky
 • Příznivě ovlivňují zdravotní stav jater

Slušný seznam účinků, nemyslíte?

A to zdaleka není všechno.

Probiotika jsou prostě velmi zdraví prospěšné. Nejnovější studie prokázaly, že jsou vhodné k léčení následujících nemocí a potíží:

 • Průjmy, které se vyskytují převážně v dětství
 • Syndrom dráždivého tračníku
 • Záněty tlustého střeva
 • Crohnova choroba
 • Oslabenost imunitního systému
 • Atopický ekzém
 • Bakteriální vaginální infekce
 • Ztučnění jater
probiotika biopron cena recenze hodnocení  Náš TIP

Chcete kvalitní probiotika? Vyzkoušejte Biopron Forte. Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu jako například Dr.Max.sk. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Více info

Jak se užívají?


Pokud užíváte probiotické přípravky pouze preventivně, to znamená, aniž jste se léčili antibiotiky nebo vám to nařídil lékař je dobré užívat jejich nalačno a ideálně 30 minut před jídlem.

Pokud užíváte probiotické přípravky spolu s antibiotiky (po dohodě s lékařem) je třeba dodržovat odstup minimálně několik hodin (2 hodiny). Při kratším odstupu mohou antibiotika zničit bakterie nacházející se v probiotikách.

Následně, po skončení léčby je dobré probiotika užívat dlouhodoběji.

 Dlouhodobější užívání probiotik může Posílený imunitní systém a zajistit další zdravotní benefity.

Probiotika je třeba užívat dlouhodoběji iz toho důvodu, že se v organismu nedokáží udržet na trvalo. Proto je důležité vydržet určitou dobu.

Nesmíme však zapomínat na dodržování doporučení lékaře a výrobce! Předejdete tak nežádoucím účinkem.

Probiotika pro ženy


probiotika biopron cena recenze hodnoceníŽeny mají mnohem více nepříjemných problémů než muži. V každém věku může ženu překvapit velmi nepříjemné onemocnění jako například vaginóza nebo vaginální mykóza.

Nepříjemné příznaky jako například svědění, pálení, zápach a nepříjemné výtoky jsou nepříjemnou součástí těchto onemocnění.

Tato onemocnění vznikají i tehdy, když se bakteriální rovnováha přikloní na tu negativní stranu. V zdravé vagíně se nachází okolo 50 druhů bakterií.

Pokud je žena zdravá, převažují u ní hlavně laktobacily. V případě onemocnění se rovnováha naruší a začnou převažovat choroboplodné bakterie. Správně zvolené probiotika mohou pomoci zbavit se těchto onemocnění.

Pro ženy doporučujeme například přípravek Biopron Forte. Obsahuje vysoké množství živých kultur.

Konkrétně v denní dávce, čili v 2 kapslích se nachází až 9 kmenů bakterií: Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactococcus lactis ssp. Lactis, Streptococcus thermophilus.

Probiotika pro děti


Probiotiká pro děti se užívají také při trávicích potížích. Existuje několik kmenů, které jsou pro dětský organismus prospěšné.

Pomáhají například při trávicích potížích nebo při ekzému, dokáží také podpořit imunitu, potlačit zánět a průjem. Některé redukují dětskou koliku, průjem nebo jiné infekce.

Výzkumníci provedli studii během, jejíž zkoumali to, jaký má vliv kojení na novorozence. Mateřské mléko je totiž velmi významným zdrojem probiotik.

U velké části dětí, které byly kojeny, a tím pádem měly vysoký obsah probiotik v organismu, byl zjištěn snížený výskyt dětské (kojenecké) průjmu.

V pozdějším věku přichází dítě do kontaktu stále s větším množstvím nebezpečných bakterií. Je proto velmi důležité aby mělo dostatečné zastoupení dobrých bakterií. Ty je možné dostat do organismu dítěte prostřednictvím vhodných probiotických přípravků.

Mezi kvalitní probiotické přípravky pro děti a miminka patří například Probio-fix Baby.

Obsahuje Lactobacilus rhamnosus a Bifidobacterium animalis subsp. lactis. Užívá se 6 kapek denně.

Je vhodný pro kojence od narození do přibližně 3 let. Před používáním lahvičku důkladně protřepejte.

Jak vybrat ten správný probiotický přípravek?


Kvalitní probiotika by měli hlavně obsahovat dostatek živých kultur. Jde minimálně o 1010 bakterií na hmotnost 1 gramu přípravku.

Důležité je také aby obsahovaly správnou kombinaci jednotlivých kmenů bakterií. Nejvhodnější je v přípravcích kombinovat laktobacily a bifidobakterie, které spolu dokáží fungovat a nezpůsobují žádné vedlejší účinky.

V neposlední řadě je třeba říci abyste si dávali pozor na neověřené výživové doplňky. Mohou být zdraví nebezpečné. Vždy proto kupujte přípravky pouze od ověřených prodejců a lekárnií.

Které probiotika jsou nejlepší?


Dostali jste se až sem a stále nevíte, které probiotika jsou nejlepší na trhu? Připravili jsme si pro vás přehlednou tabulku, ve které naleznete kvalitní výživové doplňky.

Stačí si vybrat. Ať se líbí.

4.1/5 - (15 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď