Pocitadlo.sk
Epsomská sůl - Kde ji koupit + Výhody (2024) - Výživový-doplněk.cz

Epsomská sůl – Kde ji koupit + Výhody

Obsah

Vana plná teplé vody, ze které stoupá horká pára. Toto je představa téměř každého z nás po namáhavém tréninku, absolvování túry ve špatném počasí nebo po hektickém dni v práci.

Určitě si i vy do koupele rádi přidáte vonné esence, pěnu nebo sůl.

Odpočinek v teplé vodě přece není pouze balzámem pro namáhanou mysl, ale přidáním těch správných přísad může ozdravit vaši pokožku, uvolnit svaly a detoxikovat organismus. Mořská nebo himalájská sůl jsou obecně známé, ale nejsou jediným produktem přírody s fantastickými účinky na lidské tělo.

Slyšeli jste už někdy o epsomskej soli? V případě, že ne, určitě nejste jediní.

Tato přírodní látka, i přes svou dlouhou historii, není v současné době velmi prezentována.

Nás tedy rozhodně zaujala, a to zejména svými účinky. Naše zjištění si však nenecháme jen pro sebe a s radostí se s vámi o ně podělíme. Prozradíme vám, proč stojí za vyzkoušení, kde ji koupíte a kolik za ni, v případě zájmu, zaplatíte.

Kde nejvýhodněji koupit Epsomskou sůl?

Co to je?


Epsomská sůl je přírodní formou soli hořčíku. Z chemického hlediska jde o sloučeninu nazývanou síran hořečnatý.

Nejčastěji se používá jako přísada do koupele. V této formě se nejlépe vstřebává přes pokožku a doplňuje tělu důležité látky, převážně hořčík. Tento minerál je pro náš organismus velmi důležitý a prospěšný.

Pomáhá regulovat aktivitu enzymů, snižuje zánět a podporuje funkci svalů a nervů.

Díky tomu může být epsomská sůl nápomocná při různých onemocněních, zdravotních problémech a prospívá i kráse. Má také silné detoxikační účinky. Vyniká tedy svým přínosem v péči o krásu, jakož i při zlepšování zdravotního stavu.

Kousek z historie…


Pokud jste o epsomskej soli nikdy neslyšeli, řekneme vám nejprve něco z její historie.

Původně pochází z města Epsom, které se nachází v anglickém hrabství Surrey. Právě zde se získává z pramene, který vyvěrá z vrstev porézní křídy a neporézní hlíny v regionu známém jako Epsom Downs.

V roce 1618 ji náhodně objevil místní hospodář, který si všiml, že jeho krávy nechtějí pít vodu ze studny. Důvodem byla její hořká chuť, která prozradila světu její léčivé účinky soli, kterou obsahovala.

Později se zjistilo, že je velmi nápomocná při kožních onemocněních a Epsom se stal jedním z prvních lázeňských měst.

Jak prospívá epsomská sůl naší pokožce?


 • Odumřelá kůže – během roku ztratíme přibližně 3 kg odumřelé kůže. Většinu prachu u vás doma dokonce tvoří vaše vlastní odumřelá pokožka a slouží jako krmivo pro roztoče. Možná vám to přijde absurdní, ale je přirozené že naše tělo „vyrábí“ neustále nové buňky. Ty staré jim pak zákonitě musí udělat místo, takže odumírají a odlupují se. Takovým způsobem se naše vnější vrstva kůže neustále obnovuje. Abyste se zbavili mrtvých buněk a částečky kůže putovaly do odtoku ve vaně a ne na koberec, použijte peeling z epsomskej soli.
 • Akné – epsomská sůl je díky antimikrobiálním účinkem výborná při problémech s akné. Zbaví kůži odumřelých částí, vyhubí škodlivé bakterie a hloubkově vyčistí póry.
 • Pokožka hlavy – sůl pomáhá odstraňovat z těla toxiny, čistí vlasovou pokožku a vlasům dodává větší objem. Zároveň pohlcuje přebytečnou mastnotu a může být řešením vašich problémů s mastnými vlasy.
 • Záněty a podrážděná pokožka – díky obsahu síranu hořečnatého může pomoci léčit rány a zmenšit otoky spojené s výrony a modřinami. Obklad ze soli zmírňuje reakce pokožky při bodnutí komárem, stejně působí i při spálené kůži, ba dokonce je schopná udržovat jednotný tón pleti.

A co zdravotní benefity?


 • Bolest hlavy – během koupele s epsomskou solí se uvolňují svaly krku, ramen a páteře, čímž se sníží nebo zcela odstraní bolest hlavy.
 • Srdce a krevní oběh – hořčík udržuje zdravé srdce a působí jako prevence srdečních onemocnění a mrtvice. Zlepšuje krevní oběh a udržuje optimální pružnost tepen.
 • Svalové křeče – epsomská sůl může pomoci při svalových křečích a ulevit od bolesti svalů při jejich přetížení. Hořčík podporuje uvolnění svalů a hojení tím, že eliminuje bolest a snižuje zánět.
 • Hladina cukru v krvi – pravidelný příjem soli s obsahem hořčíku a síranu může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi. Tak snižuje riziko vzniku cukrovky a zlepšuje celkové denní energetické hladiny.
 • Zácpa – vnitřní užívání epsomskej soli může fungovat také jako pomoc při zácpě nebo jiných trávicích potížích. Hořčík je obecně pokládán za jednu z nejlepších přírodních látek ke zmírnění zácpy. Změkčuje totiž stolici, a tím přispívá k průchodnosti střev.
 • Oteklé nohy – koupel s epsomskou solí je jako balzám pro unavené a oteklé nohy. Nejenže zjemňuje pokožku, je dokonce schopen odstranit i zápach chodidel.

Účinky


Epsomská sůl může mít díky vysokému obsahu síranu hořečnatého následující účinky:

 • předchází kornatění tepen a tvorbě krevních sraženin
 • pomáhá utišit bolesti kloubů a svalů
 • zmírňuje bolesti z vymknutí kotníku a zlepšuje integritu kostí
 • snižuje riziko vzniku cukrovky
 • má protizánětlivé účinky
 • uvolňuje stres a napětí
 • přispívá ke klidnému spánku
 • pomáhá detoxikovat organismus

Složení


Síran hořečnatý

Je silně hygroskopický a po spojení s krystalickou vodou získává formu heptahydrátu (MgSO4 7H2O) nazývaného epsomská sůl.

Vnitřně se používá jako projímadlo s cílem čištění organismu.

Jeho venkovní použití ve formě lázeňské soli přináší našemu tělu přínos v podobě uklidnění organismu, zmírnění migrény, bolesti kloubů, a také zamezuje zadržování vody v těle.

Vzhledem k poklesu hladiny hořčíku v lidském organismu jako reakce na stres, je epsomská sůl někdy považována za prostředek k odbourání stresu a podporu dobré nálady.

Zajímavostí je, že v Česku je součástí některých minerálních vod, konkrétně Šaratice a Zaječické hořké.

 • Hořčík – je druhým nejdůležitějším minerálem v našem těle a jeho přítomnost je nutná pro každou buňku. Jako součást mnohých metabolických procesů je někdy nazýván také jako „minerál vnitřního klidu“. Tato minerální látka je důležitá pro udržení zdraví a správné funkce organismu a pomáhá při nadměrné fyzické a psychické zátěži. Magnézium se z těla vyplavuje, proto je třeba jeho doplňování z přírodních zdrojů nebo doplňků stravy. Hypomagnezémie (nedostatek hořčíku) způsobuje různé zdravotní komplikace a je nejčastější nediagnostikovanou poruchou elektrolytů v těle. Víte co způsobuje nedostatek hořčíku?
 • Síran – je bílá nebo bezbarvá krystalická látka odvozená od kyseliny sírové. Vykazuje dobrou rozpustnost ve vodě. V přírodě se vyskytuje v nerostech. Jako podvojná látka kysliny sírové, například síran amonno-železitý, vytváří kamenec. Sírany mají všestranné využití zejména v průmyslu, kde se využívají jako hnojivo, dezinfekční prostředek, projímadlo nebo produkt na výrobu lázeňských solí.

Užívání a dávkování


 • Sůl je určena pro venkovní i vnitřní užívání. Na vnitřní užívání používejte pouze takovou sůl, která má na obalu informaci o možnosti vnitřního užívání. Rovněž se doporučuje konzultovat tuto formu užívání s ošetřujícím lékařem.
 • Obecné doporučené používání soli je 2 až 3x týdně, pokud příbalová informace neurčuje jinak.
 • Několik typů na využití epsomskej soli při řešení konkrétních problémů:
 • Zdraví nohou – přidejte 1/2 šálku soli do nádoby s teplou vodou a namočte si do ní nohy. Zmírníte tak bolesti nohou, zmizí nepříjemný zápach a pokožka bude jemná na dotek.
 • Léčba zácpy – ve sklenici s čistou vodou rozmíchejte 1 čajovou lžičku soli a obsah sklenice vypijte. Síran hořečnatý má schopnost přitáhnout vodu do střeva, která tak zvlhčí stolici a usnadní její přechod střevy.
 • Léčba zánětu kůže a štípnutí – v 1/2 sklenice horké vodou rozpusťte 1 lžíci soli, udělejte si obklad a přiložte na postižené místo. Před aplikací na kůži nechte vychladnout.

Cena


Epsomská sůl je na našem trhu k dispozici na vnější i vnitřní užívání.

Při koupi soli na užívání zevnitř buďte obezřetní a nakupujte pouze produkt s jasným označením způsobu použití. Sůl koupíte v lékárně, drogerii, v obchodech se zdravými potravinami a také na internetu. Rozpětí cen je velmi široké. Cena závisí od značky, velikosti balení, ale i od prodejního místa. Může vás vyjít na pár korun nebo zaplatíte trojnásobek.

My doporučujeme nákup na stránce dr.max.cz, kde momentálně přípravek Allnature Epsomská sůl 500 g koupíte ve slevě 40 %  za 89 Kč. Původní cena je 149 Kč, ušetříte tedy 60 Kč. Cena za 1 kg je 178 Kč. Allnature Epsomská sůl 1000 g se zde prodává za cenu189 Kč. Pro milovníky vůní jsou na stránce k dispozici také balení soli s vůní levandule (Allnature Epsomská sůl Levandule 1000 g za 189 Kč), máty (Allnature Epsomská sůl Máta 1000 g za 219 Kč) nebo mateřídoušky (Allnature Epsomská sůl Mateřídouška 1000 g za 225 Kč)..

Epsomská sůl

epsomská sůl

1000 g
199 Kč
(platí ke dni 2.8.2019)

Upozornění


 • dodržujte doporučené pokyny o užívání soli uvedené v příbalovém letáku nebo na obalu produktu
 • na vnitřní užívání používejte pouze produkt v potravinářské kvalitě
 • nejsou dostupné žádné informace o vedlejších účincích
 • skladujte v původním obalu nebo dobře uzavřené nádobě na suchém místě

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • čistě přírodní produkt s vysokým obsahem hořčíku
 • může mít mnoho pozitivních přínosů pro zdraví
 • prospívá i kráse, bývá součástí kosmetických výrobků
 • umocní pocit uvolnění a relaxace u teplého koupeli

NEVÝHODY

 • široké rozpětí cen

Závěrečné zhodnocení


Zatímco kosmetický průmysl tlačí na trh přípravky s obsahem chemie, ty přírodní se často nedostanou do povědomí společnosti. A to je škoda!

Soli mají obecně na organismus velmi pozitivní účinky a mohou nám pomoci s různymi „neduhy“.

Epsomská sůl možná není příliš  známa, ale určitě drží krok se svými populárnějšími soukmenovci. Pozoruhodné jsou její účinky v různých oblastech.

Může vám pomoci se záněty, uvolní bolest ze ztuhlých svalů a ještě i vyčistí pleť. A to vše během toho, jak ležíte ve vaně!

Spokojeni jsou i lidé, kteří ji vyzkoušeli. Recenze ukazují 100 % spokojenost. A ještě něco navíc. Je prý dobrá i na hubení plevele. Tím se jen rozšiřuje pole její působnosti a způsob využití.

Pokud chcete vyzkoušet něco z přírody, Epsomská sůl by určitě měla být na vašem seznamu možností.

PřehledZdraví

Skvělé účinky.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce spektrální výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé detoxikační účinky

epsomská sůl

4/5 - (1 vote)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď