Pocitadlo.sk
Rakytník řešetlákový - Účinky čaje a oleje | Výživovej-doplněk.cz

Rakytník řešetlákový – Účinky a hodnocení čaje a oleje

Obsah

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) se řadí mezi trnitý drobný strom nebo keř, vyskytující se zejména v zemích jako je Čína, Nepál, Mongolsko, Indie, Sibiř.

Pro své jedinečné vlastnosti a blahodárné účinky se v současnosti rozšiřuje do celé Evropy. Může dosahovat výšku 2,5 až 6 metrů a snadno ho poznat podle výrazných bobulí, které mohou být žluté, oranžové až červené barvy.

Chuť rakytníku je velmi specifická a aromatická. Nejčastěji připomíná sladkokyselou až nahořklou chuť. Pokud i nejste zastáncem takových chutí a rozmanité aroma, není se čeho bát.

V současnosti rakytník můžeme najít ve formě kapslí, sirupu, prášku či sypaného čaje, kde je chuť méně patrná.

HISTORIE RAKYTNÍKU


RAKYTNÍK-ŘEŠETLÁKOVÝ-účinky-cena-čaj-olej

Historie rakytníku sahá až do starověkého Řecka, kde se používal zejména při různých trávicích potížích a zachovával pokožku zdravou a hebkou.

Tato léčivá bylina se často označuje také jako  rostlina budoucnosti   nebo citroník severu. Je neuvěřitelné, že jen jedna bobulka rakytníku pokryje denní příjem vitamínu C! Jedinečnost rakytníku spočívá i v tom, že se dají využít všechny jeho části.

Od plodů, přes stonek až po samý kořen.

Takovým skvělým způsobem zužitkovat celou rostlinku bez jediného zbytku.

Plody se nejčastěji suší a později se z nich vyrábí vynikající rakytníkový čaj. Rovněž jsou z nich velmi chutné šťávy, džemy, kompoty a velmi kvalitní olej.

ÚČINNÉ A LÉČIVÉ LÁTKY


Kromě vysokého podílu vitamínu C obsahuje vitamin A, který je důležitý pro správné fungování celého lidského organismu.   Stimuluje a posiluje imunitní systém, proto je velmi účinný v boji proti rýmě, chřipce a různým virózám.  

Podporuje tvorbu trávicích enzymů, čímž je velmi účinný při léčbě trávicích obtíží a žaludečních vředech. Reguluje krevní oběh a pomáhá při zvýšení pružnosti cév.

Také se s oblibou používá jako analgetikum, tlumí bolest a slouží jako obrana proti civilizačnímu stresu.

Rakytník je efektivní při odvádění toxických zplodin z organismu, a proto je skvělou volbou při detoxikačních kúrách.

VĚDĚLI STE, ŽE?
Velkým benefitem je, že jeho užívání není návykové a je vhodné ho užívat i dlouhodobě. VÍCE INFO

Pro svůj vysoký obsah léčivých látek, je rakytník řešetlákový možné použít při nejrozličnějších zdravotních problémech.

LÉČIVÉ A VÝŽIVOVÉ LÁTKY

  • Vitamin C, A, E, provitamin D
  • Kyselina listová, karotenoidy
  • Minerální soli (bór, železo, mangan)
  • Omega 3,6 mastné kyseliny
RAKYTNÍK-ŘEŠETLÁKOVÝ-účinky-cena-čaj-olej

 

ZPŮSOBY POUŽITÍ


Rakytník se v současnosti nachází ve formě tablet, kapslí, sirupů ale i jako sypaný čaj a již zmíněný rakytníkový olej.

Pokud jste se rozhodli užívat rakytník v tabletách nebo jako sirup, dodržujte prosím konkrétní doporučené dávkování.

VNĚJŠÍ POUŽITÍ Rakytníkový olej


RAKYTNÍK-ŘEŠETLÁKOVÝ-účinky-cena-čaj-olej

Rakytníkový olej lze použít orálně, při akutních a chronických zánětech se požívá 3x denně jedna čajová lžička, při prevenci stačí jedna čajová lžička denně.

Olej je velmi vhodný i pro venkovní použití při ošetření pokožky, a to velmi jednoduchou formou vmasírování na postižené místo.

Olej léčí poškozenou kůži, hemoroidy, ekzémy a popáleniny.   Pokožku zanechává zdravou, omezuje tvorbu vrásek a podporuje růst a kvalitu vlasů.  

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ A JEHO LÉČIVÉ ÚČINKY


Bobulky rakytníku obsahují hodně vitamínu C, a proto se řadí na první místo v boji proti virům.   Celkově posilují imunitní systém a jejich účinky na lidský organismus jsou přímo zázračné.   Zlepšuje celkový zdravotní stav , stimuluje funkci jater, tlumí bolesti kloubů a různé záněty, léčí revma a urychluje hojení.

Odvádí z těla nebezpečné toxiny a redukuje počet volných radikálů v těle, čímž se stává účinnou prevencí proti vzniku nádorových onemocnění.

RAKYTNÍK-ŘEŠETLÁKOVÝ-účinky-cena-čaj-olejListy rakytníku se považují za nejlepší lék deprese!

Obsahují alkaloidy, které se podílejí na vzniku a na následném uvolňování serotoninu.

Nazývá se také jako hormon štěstí, který přispívá k pocitu pohody, štěstí a léčí depresi.   Rakytník celkově přispívá k lepšímu zdravotnímu stavu  , zvyšuje odolnost organismu a snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi.

4.3/5 - (3 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď