Pocitadlo.sk
Strepfen - Na bolest v krku - recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Strepfen – Na bolest v krku – recenze

Obsah

Bolest krku sice nepatří mezi život ohrožující stavy, ale umí pěkně narušit váš komfort. Někdy postačí, když vás ofoukne vítr nebo vypijete příliš studený nápoj a je to tady. Škrábání v krku, otok, problémy s polykáním, to vše vás obtěžuje a vy se nemůžete soustředit na pracovní či jiné běžné povinnosti.

Samotná bolest krku však není diagnóza, ale doprovodný příznak onemocnění. Může jít o virovou, ale také o bakteriální infekci.

Pravdou je, že bolest v krku se většinou do několika dnů ztratí samovolně. Proč byste se jí však nemohli zbavit dříve? V lékárně najdete nespočet léků v různých formách.

Strepfen pastilky nebo sprej je ideální volba v případě, že netušíte, zda je vaše bolest v krku způsobená virem nebo bakteriemi.

Účinný je v obou případech.

Podívejte se na v naší recenzi na jeho účinky, složení a cenu.

Kde nejvýhodněji koupit Strepfen?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Strepfen
Strepfen
Strepfen

Co to je?


Strepfen je přípravek s obsahem flurbiprofenu, který se zařadí do skupiny léků známých jako nesteroidní protizánětlivé léky.

Doporučuje se k tlumení bolesti krku, zánětu a při problémech s polykáním způsobených otokem.

Také je vhodný při bolesti krku vyvolané angínou, která může doprovázet zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích.

Strepfen je účinný při infekcích virového i bakteriálního původu.

K dispozici je ve formě pastilek nebo spreje. Přináší úlevu od bolesti a škrábání v krku mužům, ženám i dětem starším 12 let.

Co je bolest v krku?


Bolest v krku většinou nepředstavuje příznak závažného onemocnění. Do týdne samovolně ustoupí.

Projevuje se nepříjemným škrabavým pocitem, který může být doprovázen suchostí nebo otokem.

Bolest hrdla je v podstatě symptomem a existuje více příčin, proč k ní dochází.

Někdy se však stává, že může být signálem závažnějšího stavu. Například zánětu obličejového nervu, kdy cítíte bolest při polykání pouze na jedné straně.

Kdy se objevuje nejčastěji?


 • Faryngitida – nebo zánět hltanu se vyskytuje u lidí velmi často, a to hlavně v podzimním a zimním období. Většinou je virového, ne bakteriálního původu a šíří se kapénkovou infekcí. Antibiotika v tomto případě nezabírají, ba dokonce mohou váš stav zhoršit.
 • Tonzilitida – je známější pod názvem angína a představuje akutní zánět mandlí. Může být bakteriálního, virového ale i mykotického původu. Často se objevuje při onemocněních jako chřipka, spála, spalničky a záškrt.
 • Laryngitida – je zánět postihující hrtan a hlasivky. Objevuje se spolu se zánětem horních a dolních cest dýchacích. Vznik onemocnění může podpořit infekce, hlasové přetížení a dráždivé vnější vlivy jako kouření nebo různé chemikálie.
 • Ostatní příčiny – kromě virových a bakteriálních infekcí může být bolest v krku vyvolána alergií, suchým vzduchem, kouřením, refluxem, mechanickým poškozením nebo uváznutím jídla v hrdle nebo rakovinou.

Co zabírá na bolest v krku?


Bolest hrdla se jako doprovodný příznak většinou vytratí do sedmi dnů. To však neznamená, že po celou tuto dobu musíte trpět problémy s polykáním a soustavným škrábáním v krku.

Lékárny jsou plné léků proti těmto bolestivým příznakům, a to hned ve více formách. Stačí si jen vybrat.

Pastilky nebo sprej Strepfen je jednou z možností, jak se rychleji zbavíte zánětu a bolesti krku.

Poradí si s virovou i bakteriální infekcí, proto je vždy tou správnou volbou.

Účinky


 • zmírňuje bolest a otok hrdla, příznaky, které doprovázejí infekce dýchacích cest
 • přináší úlevu při problémech s polykáním při nachlazení
 • účinkuje jako podpůrná léčba při tonzilitidě (angína) a faryngitidě (zánět hltanu)

Složení


Strepfen pastilky mají příjemnou medovo-citrónovou chuť a světle žlutou barvu. Každá pastilka obsahuje aktivní látku:

 • Flurbiprofen 8,75 mg – specifikován je jako předoperační antimiotikum podávané v oftalmickém roztoku nebo orálně při artritidě či bolesti zubů. Patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto léky dokáží měnit reakce organismu na bolest, otok a vysokou teplotu.
 • Další látky – sacharóza, glukózový sirup, uhličitan vápenatý, povidon, koloidní oxid křemičitý, isopropylalkohol, třešňová příchuť.

Užívání a dávkování


 • vždy užívejte tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku
 • doporučené dávkování pro dospělé a děti od 12 let je 1 pastilka každých 3 – 6 hodin
 • pastilku nechte volně rozplynout v ústech, nekousejte ani nepolykejte vcelku
 • maximální denní dávku je 5 pastilek
 • přípravek není vhodný pro dlouhodobé užívání, užívejte nejvýše 3 dny
 • případné vedlejší účinky je možné eliminovat snížením dávky na minimum
 • v případě, že překročíte denní dávku nebo lék užije dítě mladší 12 let, vyhledejte lékaře. Při vynechání pravidelné dávky neužívejte dvojitou dávku.

Cena


Strepfen je k dispozici bez lékařského předpisu v každé lékárně nebo na internetu. Doporučujeme nakupovat pouze u spolehlivého prodejce. Například v lékárně Dr.Max, kde na internetové stránce dr.max.cz najdete Strepfen 24 pastilek za doporučenou cenu 179 Kč.

Balení Strepfen 16 pastilek stojí 145 Kč.  Pomerančem ochucenou verzi Strepfen Pomeranč bez cukru 8,75 mg 24 pastilek vám prodají za 179 Kč. Na stejném místě můžete zakoupit i Strepfen Sprej 8,75 mg orální sprej, roztok 15 ml za 199 Kč.

Strepfen

24 pastilek
165 Kč
(platí ke dni 30.8.2019)

Upozornění


 • Poraďte se s lékárníkem v případech, pokud máte nebo jste prodělali astma, trpíte častou bolestí hlavy, máte kožní onemocnění nebo závažné kožní reakce, chronické zánětlivé střevní onemocnění, cukrovku, trávicí potíže, onemocnění ledvin, srdce nebo jater, kardiovaskulární problémy či problémy se srážlivostí krve.
 • Starší pacienti, těhotné ženy v prvních dvou trimestrů těhotenství nebo kojící ženy se mají o užívání poradit s lékařem nebo lékárníkem.
 • Není určen pro děti mladší 12 let a těhotné ženy v posledním trimestru těhotenství.
 • Neužívejte v případě, že používáte jiný lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků nebo jiné léky proti bolesti. Při současném užívání s jinými léky mohou nastat kontraindikace. Seznam těchto přípravků je uveden v příbalovém letáku. Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
 • Přípravek může narušit plodnost u žen. Možné narušení plodnosti skončí po vysazení léku.
 • Vedlejší účinky: zánět sliznice dutiny ústní, nevolnost, bolesti břicha, závratě, bolesti hlavy, drobné ranky nebo vřídky v ústech, podráždění kůže a ústní dutiny. Ojediněle se vyskytují zažívací potíže, horečka, problémy se spánkem, kopřivka.
 • V případě, že se u vás objeví příznaky alergické reakce, dušnost nebo potíže s dýcháním, prudká bolest břicha nebo jakékoliv příznaky krvácení do žaludku nebo střev okamžitě přerušte užívání a vyhledejte lékaře.
 • Skladujte mimo dosah dětí při teplotě do 25 °C, nepoužívejte po expiraci.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • urychluje ústup bolesti krku jako doprovodného příznaku onemocnění
 • účinkuje při virové i bakteriální infekci hrdla
 • má příjemnou citronově-medovou chuť

NEVÝHODY

 • možné kontraindikace s léky a vznik vedlejších účinků
 • užívání je omezeno pro lidi se specifickými onemocněními
 • není vhodný pro malé děti a ženy ve vyšším stadiu těhotenství

Závěrečné zhodnocení


Strepfen je jedním z mnoha přípravků na potlačení bolesti hrdla.

Jeho výjimečnost, kterou se odlišuje od jiných přípravků, spočívá v tom, že účinkuje jako při virových, tak i při bakteriálních infekcích.

Doporučení na jeho použití můžete dostat od lékárníka, ale i od lidí, kteří si ho chválí zejména pro jeho rychlý a spolehlivý účinek.

Recenze jsou sice stručné, ale je z nich zřejmé, že Strepfen ještě nikoho nezklamal. Pastilky mají dobrou chuť, nejsou příliš pálivé, což může být u někoho problém.

Pokud vás začne bolet hrdlo, netrapte se a nečekejte, dokud bolest odejde sama. Zaběhněte do nejbližší lékárny nebo zůstaňte v teple domova a nechte si Strepfen doručit až ke vašim dveřím. Vystavit se špatnému počasí, když jste nemocní, přece jen není nejlepší nápad.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na bolest hrdla.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky při nachlazení

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď