Pocitadlo.sk
ACC Long - Pro děti, dávkování a cena (2024) - Výživový-doplněk.cz
1

ACC Long – Pro děti, dávkování a cena

acc long

Obsah

Není to nic příjemného, ​​když nás trápí hustý hlen, který ucpává všechny dýchací cesty a navíc nedovoluje ani dobrému vykašlávání.

V současnosti existuje další volně dostupný lék, který potlačuje většinu nemocí dýchacích cest spojených s velmi silnou tvorbu hustého hlenu.

Jde především o záněty průdušnice, chřipku, záněty průdušek, průduškového astmatu, cystické fibrózy, zánět hrtanu a podobně.

Přípravek se jmenuje ACC Long, obsahující až 600 mg v 1 dávce. Jste připraveni na porci potřebných informací o tomto výjimečném léku?

Přehled jednotlivých ACC LONG produktů

Co to je?


ACC long 600 mg je lék ve formě bílých plochých kulatých šumivých tablet s vůní ostružin. Přípravek je volně dostupný, dá se tedy zakoupit bez lékařského předpisu v běžné kamenné lékárně a rovněž prostřednictvím internetu.

Obsahuje acetylcystein, díky kterému dokáže účinně rozpouštět všechny sekrety, konkrétně všechny složky hustého hlenu.

Přípravek díky tomuto účinku pomáhá zlepšovat celkové vykašlávání.

 Ničí všechny druhy nemocí dýchacích cest, při kterých vzniká silný hustý hlen, který je třeba úspěšně rozpustit a tak ho jednodušší vykašlat.

Přípravek je účinný na chřipku, záněty průdušnice a průdušek (akutní i chronickou bronchitidu), rozšíření průdušek (bronchiektázie), zánět průdušinek (bronchiolitidu), průduškové astma, mukoviscidóza (cystickou fibrózu, vrozenou poruchu zkapalňování hlenů), zánět hrtanu, přínosných dutin a zánět středního ucha.

Tento lék je možné užívat i při chronických chorobách dýchacích cest a krčních, nosních a ušních chorobách pouze na základě lékařského doporučení.

 • Složení přípravku pomáhá na většinu nemocí dýchacích cest
 • Pomáhá rozpouštět hustý hlen a podporuje vykašlávání
 • Zmírňuje nutkavý / dráždivý / kašel
 • Potlačuje také různé druhy zánětů – především hrtanu, přínosných dutin a středního ucha
 • Přípravek má antioxidační účinek a proto preventivně působí v rámci ochrany organizmu před volnými škodlivými látkami (toxiny)

Účinky


Přípravek ACC Long 600 mg obsahuje léčivou látku, respektive účinnou látku jménem acetylcystein (1 tableta přípravku ACC Long obsahuje až 600 mg této účinné látky).

Tato účinná látka, jak již bylo uvedeno výše, pomáhá účinně rozpouštět všechny druhy hlenů v dýchacích cestách a pomáhá při vykašlávání.

 Kromě toho preventivně chrání před šířením bakterií a pomáhá celkovému čištění plic. Podle zahraničních informací bylo zjištěno, že tento druh látky pomáhá i proti stárnutí buněk kvůli zvýšenému pracovnímu či osobnímu vypětí.

Acetylcystein je tedy dostupný iv našich končinách jako součást několika účinných léčiv na choroby dýchacích cest a nejen ty. Jedním z nich je právě zmíněný lék ACC Long 600mg v podobě šumivých tablet.

Dalšími pomocnými látkami v přípravku ACC Long 600 mg jsou kyselina askorbová, kyselina citronová, laktóza, mannitol, cyklaman sodný, hydrogenuhličitan sodný, dihydrát sodné soli sacharinu, ostružinová aroma, uhličitan sodný a dihydrát citronanu sodného.

Všechny uváděné a obsažené látky v bílých šumivých tabletách přípravku jsou baleny v plastové tubě s plastovým uzávěrem s vysoušecím nebo v hliníkovo-papírových sáčcích v krabičce.

acc long  Náš TIP

Nenechte se oklamat. Na internetu koluje mnoho napodobenin ACC LONG. Doporučujeme ho kupovat pouze z webu oficiálního prodejce. Zobrazit v obchodě

Dávkování a užívání


 • Výrobce doporučuje užívat lék při zánětech dýchacích cest dospělým a mladistvým od 14 let v množství 1/2 šumivé tablety 2krát denně (nebo 1 šumivou tabletu 1 krát denně)
 • Výrobce doporučuje u cystické fibrózy (mukoviscidóza) užívat na začátek v menších dávkách s průběžným zvyšováním dávky; celkovou dávku na den je třeba rozdělit do 3 samostatných dávek; u pacientů s tělesnou váhou nad 30 kg a s cystickou fibrózou výrobce doporučuje celkovou denní dávku navýšit až na množství léku 800 mg
 • V případě užívání přípravku výrobce doporučuje užívat samotný lék nejlepšíaž po jídle
 • V případě aplikace šumivé tablety je třeba ji rozpustit ve sklenici s vodou (množství vody přibližně 1/2 sklenice respektive 1 až 2 dcl) krátce před užitím léku
 • Rozpuštěný lék ve sklenici je třeba užít ihned po rozpuštění tablety (no z důvodu stabilizační látky kyseliny askorbové je dovoleno ho nejpozději zkonzumovat do 2 hodin od rozpuštění ve sklenici)
 • Je dovoleno šumivou tabletu rozpustit ve vlažné respektive iv teplé vodě

Cena


Co se týče samotné ceny léku, ACC Long šumivé tablety 600 mg od slovinského výrobce Sandoz Pharmaceuticals d.d. v době psaní recenze (23.1.2018) je možné podle internetového obchodu pilulka.cz zakoupit v ceně od 179 Kč s DPH (cena je za 20 šumivých tablet).

Kromě balení 10 kusů šumivých tablet přípravku ACC Long 600 mg je možné zakoupit i větší balení 20 kusů šumivých tablet.

Upozornění


 V úvodu léčby kvůli zkapalňování hlenů se může zvýšit jejich objem v dýchacích cestách a proto je nutné tyto hleny vykašlávat. Přípravek je možné během těhotenství a v době kojení užívat výhradně jen po konzultaci s lékařem.

 Dětem do 14 let se přípravek nedoporučuje užívat kvůli vysokému obsahu léčiva. V době užívání přípravku je třeba přijímat vyšší podíl tekutin. V případě zhoršení zdravotního stavu nebo pokud samotné symptomy onemocnění neustoupí do 5 dnů (u dětí do 3 dnů), je třeba konzultovat další průběh léčby s lékařem. Pokud se objeví nežádoucí účinky přípravku, je třeba konzultovat je se svým lékařem.

 Přípravek nelze užívat více než 14 dní bez konzultace s lékařem. Dávkování přípravku a délku léčby při bronchitidě (zánětu průdušek) a mukoviscidóze (cystické fibróze, vrozené poruše zkapalňování hlenů) musí určit jedině lékař. Perorální antibiotika musí být užívány zvláště od acetylcysteinu, a to konkrétně s časovým odstupem minimálně 2 hodiny (netýká se to cefiximu a loracarbefu).

Nežádoucí účinky


Jako většina léků, i ACC Long může vyvolávat nežádoucí účinky, které se nemusí projevit u každého.

Vzhledem k jejich četnost jejich výrobce rozdělil na:

 • velmi časté nežádoucí účinky / projevují se u více než 1 z 10 pacientů;
 • časté / projevují se u méně než 1 z 10 pacientů, ale více než 1 ze 100 pacientů;
 • méně časté, které se projevují u méně než 1 ze 100 ale více než 1 z 1 000 pacientů;
 • vzácné, které se projevují u méně než 1 z 1 000 ale více než 1 z 10 000 pacientů;
 • velmi vzácné, které se projevují u méně než 1 z 10 000 pacientů a neznámé (četnost nelze z dostupných údajů).

Co se týče poruch imunity mohou být poruchy méně časté (reakce z přecitlivělosti) a velmi vzácné (anafylaktický šok či reakce).

V případě poruch nervového systému může jít o méně časté reakce (především bolest hlavy), poruchy ucha a labyrintu, hučení v uších, poruchy srdce a jeho činnosti, zrychlený tep.

O dalších možných nežádoucích účincích se dočtete v příbalovém letáku samotného léku. V případě, že se iu vás objeví jakýkoli nežádoucí účinek při užívání přípravku ACC Long, obraťte se na svého lékaře.

 Třeba být opatrný při užívání léku, pokud jste měli žaludeční či dvanáctníkový vřed nebo trpíte na průduškové astma.

Přípravek je třeba skladovat mimo dosah dětí a na suchém místě při pokojové teplotě, aby se zachovaly původní vlastnosti přípravku a byl chráněn před vlhkostí (zdroj).

Hodnocení


acc long acc long

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • Přípravek se snadněji a lépe aplikuje, protože je ve formě šumivé tablety
 • Zmírňuje dráždivý kašel, usnadňuje vykašlávání
 • Uvolňuje dýchací cesty
 • Ověřený a známý lék
 • Působí antioxidačně

NEVÝHODY

 • Nemusí zaúčinkovat každému
 • Může vyvolávat nežádoucí účinky (poruchy)
 • Malé balení

Naše hodnocení


Jistě jste zaslechli z médií či TV, že tento lék vůbec existuje a že je dostupný i na našem trhu.

Možná jste však nevěděli, že tento druh léku je volně dostupný v lékárnách a na internetu a že je stejně účinný i ve formě šumivých tablet.

Jeví se také jako velké „plus“ samotná příchuť tohoto přípravku na kašel a další nepříjemné choroby týkající se dýchacích cest či zánětů – konkrétně jako příchuť ostružin.

Některým překáží polykání tvrdých větších tablet během nemoci.

Proto možnost rozpuštění tablety ve vodě a jeho následná aplikace ve formě roztoku je velké pozitivum.

 Dalším pozitivem tohoto léku je, že pokud si ho chcete zakoupit, nemusíte ihned běžet za lékařem.

Návštěvu lékaře však vždy při užívání tohoto léku rozhodne doporučuji, protože potlačuje řadu chorob a proto je třeba odborně určit velikost a správnost dávky na každý den.

Rovněž je třeba prodiskutovat také možné nežádoucí účinky, které se mohou ale nemusí objevit u tohoto léku. Chci však vytknout malé balení léku (pouze 10 kusů tablet v balení).

Ale zase kvituji, že jsou k dispozici i větší balení (ale zase za vyšší cenu). Celková cena léku je vyšší, ale stále přijatelná vzhledem k rozsahu působnosti účinku samotného léku.

Závěrečné hodnocení


V celkovém závěru samotný lék doporučuji všem, zejména kvůli dobré dostupnosti léku, širokému spektru účinnosti, lepší aplikaci ve formě šumivých tablet, ověřené značce a kvalitě.

Není nic lepšího, než se spolehnout v době své nemoci na pomocníka ve formě léku, který usnadní a zrychlí regenerační proces onemocnění.

Zdraví

Podporuje zdraví a potlačuje nemoc.

Doprava

Doprava je levná.

Složení

Účinné složení přípravku.

Zaměření

Široce zaměřený na různé problémy.

Hlavní výhody

 • Účinné složení
 • Jednoduché užívání
 • Skvělé účinky
 • Snadno přenosný

acc long

4.3/5 - (10 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 1 reakcí
Markéta - 29. ledna 2019

Mám ho doma v lékárničce vždy po ruce. Super je, že cena je v pohodě takže to neni problém vždy dokoupit. Nejvíce mi vyhovují šumáky.

Odpovědět

Napsat odpověď