Bepanthen – Co obsahuje? + Recenze
Obsah
Máte ekzém? Toto nelichotivé onemocnění kůže může narušit jako váš komfort, tak socializaci ve společnosti.
Postižená místa jsou zarudlé, často poseté puchýři a tvoří se i na místech, která oblečení nezakryje.
Mnoho lidí ho spojuje se zanedbaností a životem na ulici. Pravda je však taková, že toto onemocnění může postihnout kohokoliv. Od malých dětí, kterým znepříjemňuje dětství, až po starší lidi, kterým brání užít si klidný důchod.
Asi nejnepříjemnějším projevem ekzému je svědění pokožky. Pokud podlehnete chuti škrábat si zasaženou kůži, váš stav se pouze zhoršuje. Zkuste to však vysvětlit malému dítěti, když se sami často nedokážete ovládnout a škrábání zvítězí.
Pomoc přichází v podobě přípravků Bepanthen. Pod značkou známého výrobce najdete několik druhů mastí a krémů.
Bepanthen Plus zamezuje šíření infekcí a Bepanthen Care chrání před opruzeninami.
My jsme si podrobněji prověřili účinky přípravku Bepanthen Sensiderm, krému, který je určen k ošetřování zarudlé pokožky postižené ekzémem a přinášejícím úlevu od svědění.
Podívejte se, co všechno obsahuje, jak se používá a co o něm říkají lidé na základě vlastních zkušeností.
Kde nejvýhodněji koupit Bepanthen?
Co to je?
Bepanthen Sensiderm je krém určený k ošetřování pokožky postižené ekzémem.
Obsahuje LLT lipidy, které vytvářejí podobnou strukturu, jakou má pokožka.
Bepanthen Sensiderm je řešením pro celou rodinu. Mohou ho dlouhodobě používat malé děti, těhotné i kojící ženy.
Co je ekzém?
Ekzém je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které je v dnešní době velmi rozšířené.
Čím více si postižené místo škrabete, tím je větší riziko, že viry, bakterie a škodlivé látky se z vnějšího prostředí dostanou do rozškrabanej pokožky a ekzém se bude zhoršovat. Může být dokonce i bolestivý, protože pokožka praská a je náchylná na tvorbu puchýřů.
Atopický ekzém často postihuje ty nejmenší a představuje nejčastější chronické a zánětlivé kožní onemocnění u dětí v rozvinutých zemích.
Ve střední Evropě postihuje 15 – 20 % batolat a 12 % dětí v předškolním a školním věku.
Jak ekzém vzniká?
Svědění a zanícená kůže vznikají při porušení bariérové funkce kůže.
Dochází k ní na podnět suché pokožky způsobené nedostatečnou funkcí mazových žláz, nedostatečnou činností potních žláz a sníženou schopností vázat v kůži vodu.
Nadměrná suchost kůže vede ke svědění, následně škrábání a rozvoji typických příznaků.
Narušení bariérové funkce kůže dává prostor bakteriím, virům a houbám, aby snáze pronikly do porušených míst a způsobily infekci.
Ekzém se objevuje i v důsledku vrozené imunity. Kůže je pokryta různými mikoorganizmami aniž by ji infikovali.
Jsou to antimikrobiální peptidy, které fungují podobně jako antibiotika. Produkují je keratinocyty a jejich počet je věcí vrozené imunity. U pacientů s ekzémem je výrazně snížené množství těchto peptidů.
Co může podnítit rozvoj onemocnění?
- alergeny, pyl, prach, chlupy z domácích zvířat a plísně
- častý pobyt v přetopených nebo klimatizovaných prostorách
- nošení oblečení ze syntetických tkanin, které se otírá o pokožku
- agresivní čisticí prostředky
- riziko roste s cukrovkou typu A, jakož i s výskytem ekzému u rodičů
Jak se projevuje?
Příznaky ekzému se přihlédnutím na věk postižené osoby mohou lišit a mohou se objevit již v prvních týdnech života dítěte.
- Ekzém u kojenců – vyskytuje se přibližně v prvních 2 až 6 měsících života. Projeví se tak, že se objeví puchýře, mokvající pokožka na tváři a bradě. Později se mohou rozšířit na celou hlavu a ostatní části těla.
- Ekzém u dětí – postihuje děti ve věku od 3 do 10 let. Je viditelný nejprve na obličeji, postupně se šíří do loketních a kolenních jamek. Kůže na zápěstí může být zhrubělá a popraskaná. Děti mají největší tendenci k škrábání postižených míst, čímž se stav zhoršuje.
- Ekzém u dospělých – nejvíce zasahuje oblasti krku, obličeje, ramen a hrudníku. Příznaky jsou stejné jako u dětí. V dospělosti postihne ekzém až 10% pacientů.
- Ekzém u seniorů – má stejné příznaky jako u dospělých, ale mohou se projevit i ve zhoršené formě. Věkem se totiž kůže ztenčuje, je citlivější, a proto jsou starší lidé náchylnější k rozšíření ekzému.
Jak vám pomůže Bepanthen?
Bepanthen Sensiderm krém regeneruje poškozenou kožní bariéru.
Využívá při tom lamelární technologii. LLT lipidy s lamelární strukturou nabývají podobnou strukturu jako pokožka. Do přirozené lamelární struktury pokožky se tak dodávají chybějící lipidy.
Díky struktuře, která je pokožce vlastní, zapadnou lipidy přesně do poškozených částí kožní bariéry, a tak „opraví“ poškozená místa ochranné stěny.
Proces je podpořen provitaminem B5, který je známý svým pozitivním vlivem na kůži.
Účinky
- přináší rychlou úlevu od svědění do 30 minut
- přirozeně obnovuje kožní bariéru a zmírňuje zánět
- zajišťuje potřebnou hydrataci a regeneraci pokožky
- pomáhá při suché pokožce a alergických reakcích
Složení
Bepanthen Sensiderm krém obsahuje následující aktivní látky:
- Přirozené lipidy – látky rostlinného nebo živočišného původu, málo rozpustné nebo nerozpustné ve vodě. Jde v podstatě o tuky. Jsou nejdůležitější energetickou rezervou organismu a mají až 50% podíl na získávání energie v biologických oxidacích. Jsou významnou součástí buněk, najdeme je zejména v buněčných membránách a nervových tkáních. Lipoproteiny jsou důležitou stavební složkou buňky, pomocí nich se uskutečňuje transport všech lipidů v organismu.
- LLT lipidy – mají strukturu jako ceramidy, které jsou pokožce vlastní, a tím dokáží obnovovat narušenou kožní bariéru přirozeným způsobem.
- 3,5% dexpanthenol – velmi dobře tolerována přírodní látka odvozená od kyseliny pantothenové, která je známá jako vitamín B5. Pomáhá udržovat kůži zdravou a je v našem těle zapojena do více metabolických procesů. Podporuje dělení buněk, růst tkání, tvorbu olejů v kůži, bojuje proti zánětu, udržuje přirozenou vlhkost pokožky.
- Glycerin – přírodní produkt, který má na pokožku zvláčňující a hydratační účinky. Pomáhá pleti pohlcovat vlhkost ze vzduchu a udržet hydrataci. Na pokožce vytvoří neviditelnou ochrannou bariéru, která zabraňuje ztrátě vlhkosti. Glycerin se používá také k léčbě dermatitidy a jiných kožních problémů.
Užívání a dávkování
- krém mohou používat nejmenší děti, dospělí, starší lidé i těhotné a kojící ženy
- je určen pouze pro venkovní použití, nanášejte jej pouze na neporaněnou pokožku
- krém aplikujte na postižená místa na kůži v tenké vrstvě několikrát denně
- krém můžete použít i na ošetření prasklin a oděrek na prsních bradavkách, nikoliv však na velké plochy
- ošetřování pokožky krémem je bezpečné i při dlouhodobém používání
Cena
Bepanthen Sensiderm krém je k dispozici v každé lékárně i na internetu, a to ve dvou velikostech balení po 20 nebo 50 gramů.
Doporučujeme využít výhodnou koupi na stránce dr.max.cz, kde za Bepanthen Sensiderm krém 50 g momentálně zaplatíte 289 Kč a Bepanthen Sensiderm krém 20 g stránka nabízí za 129 Kč. Mezi sortimentem internetové lékárny naleznete i další varianty ošetřujících krémů Bepanthen.
Upozornění
- před zahájením užívání si podrobně přečtěte příbalový leták
- krém slouží pouze pro vnější použití, neaplikujte na poraněnou kůži, hluboké rány nebo silně kontaminované rány
- nepoužívejte v případě alergie na některou z obsažených složek
- výrobce neuvádí žádné informace o vedlejších účincích, v případě, že se u vás objeví alergická reakce, přestaňte s jeho užíváním
- uchovávejte mimo dosah dětí v původním balení a nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti
Výhody a nevýhody
VÝHODY
- rychlá pomoc od svědění a zarudlé pokožky
- vhodný pro každého, včetně malých dětí, těhotných a kojících žen
- doporučován i k dlouhodobému užívání
- nápomocný při léčbě ekzému a při alergických reakcích pokožky
NEVÝHODY
- může vyvolat alergické reakce u přecitlivělé pokožky
Závěrečné zhodnocení
Ekzémem jsem trpěla ještě jako malé dítě. Máma mi často vzpomíná, jak se závistivě dívala na novorozence s růžovými tvářičkami a typicky hebkou dětskou pokožkou. Jak říká, moje tvářička spíše připomínala „suchou fazoli“ a svým soustavným pláčem jsem dávala najevo svůj nekomfort. Ekzém se mi na obličeji už naštěstí netvoří, ale objeví se mi pravidelně v zimě na rukou. Jelikož se u mě jedná o dlouhodobý problém, vyzkoušela jsem už mnoho krémů i přírodních přípravků, které by mě „osvobodili“ od svědění.
Bepanthen mi doporučila moje známá. Vyzkoušela jsem ho a opravdu mi velmi pomáhá. Pokožka nesvědí a netrápí mě už ani popraskané klouby na rukou.
Podobné zkušenosti s krémem mají i jiní lidé. Z recenzí cítit jejich maximální spokojenost a krém od nich získal téměř 100% hodnocení. Doporučují ho i maminky, které s ním mají zkušenosti při léčbě ekzému u svých dětí.
Přehled