Pocitadlo.sk
Křemelina - Co to je? + cena (2024) - Výživový-doplněk.cz

Křemelina – Co to je? + cena

Obsah

Jak často děláte doma velký úklid? Dvakrát, třikrát do roka? A jak často detoxikujete své tělo? Ani jednou?

Zatímco všechny kouty ve vaší domácnosti září čistotou, váš organismus je zanesen toxiny. Máte málo energie, oslabenou imunitu, problémy s pokožkou a vlasy.

To vše představuje jen malou část důvodů, proč byste měli podstoupit očistnou kúru minimálně jednou ročně.

Nevíte jak začít? Vyzkoušejte to s minerály. Stopové prvky jsou stavebním kamenem lidského těla. Potřebujeme je po fyzické i psychické stránce.

Odborníci po celém světě zvedají varovný prst a upozorňují, že dnešní populace trpí vážným nedostatkem minerálních látek.

Křemelina je „nabitá“ minerály, z nichž dominuje křemík. Detoxikuje tělo a zbaví vás i parazitů.

Nestojí mnoho, užívání nevyžaduje žádné speciální postupy a účinky na tělo jsou opravdu zajímavé. Možná jste o peruánské křemelině ještě neslyšeli.

V takovém případě si určitě přečtěte naši recenzi. Dozvíte se všechny potřebné informace, včetně ceny a zkušeností s jejím užíváním.

Kde nejvýhodněji koupit Křemelinu?

Co to je?


Křemelina je sypká jílovitá usazenina pocházející z prehistorických dob, která je známá také jako diatomická hornina. Tvoří ji opálové schránky rozsivek.

Rozsivky jsou miniaturní jednobuněčné řasy, které během tisíců let vytvářely křemičité schránky.

Tyto schránky se usazovaly na dně vodních ploch, zkameněli a čekali, pokud lidé odhalí jejich prospěšné vlastnosti.

Rozsivka představuje důležitou součást světového ekosystému a hmota, kterou tvoří zkameněliny její schránek, je významná pro všechny formy života na zemi.

Nejvýznamnější ložiska se vytvořily v třetihorách během období jury, ale tvoří se i dnes. A to v sladkých i mořských vodách, kde není velká koncentrace uhličitanu vápenatého.

Křemelina je zajímavá zejména díky vysokému obsahu oxidu křemičitého a má více než 1500 způsobů využití pro člověka, zvířata, zahradu i domácnost.

Čistá křemelina má bílou nebo žlutou barvu a je vhodná pro každého, kdo chce detoxikovat svůj organismus a doplnit si chybějící minerály, a to včetně dětí od 3 let.

Co je detox a jak nám prospěje?


Co si představujete pod slovem „detox“? Mnoho lidí si ho spojuje s hubnutím, kdy celý den pijí pouze čaj, zeleninové a ovocné šťávy nebo přežijí několik dní pouze o vodě.

Takovým způsobem možná ztratíte pár kilogramů, ale primárním účelem detoxikace je zbavení se toxinů a škodlivých látek.

To docílíte i méně drastickým způsobem. Stačí, když budete přijímat látky, které mají detoxikační účinky.

Vzduch, voda a potraviny jsou plné škodlivých látek a denně procházejí naším tělem. Organismus má sice samočisticí schopnosti, ale ty mohou selhat nebo si nedokáží poradit s obrovským množstvím odpadu, který se následně začne usazovat. Například pouze takové tlusté střevo může být zaneseno až 5 kilogramy zbytků nestrávené potravy.

Dochází k oslabení imunity a zdravotní problémy jsou na světě. Proto je více než důležité, podpořit v našem těle samočisticí mechanismy a pomoci mu odbourat toxiny.

Jak správně detoxikovat?


Ideální čas na detoxikační kúru je období, kdy se střídají roční období. Organismus je tehdy více oslabený a potřebuje pomoc.

Doporučuje se zvýšený příjem vlákniny a antioxidantů v podobě vitamínů E, A, C, B-komplexu.

Samozřejmě, nemohou chybět minerály jako vápník, hořčík, zinek a křemík. Na jistý čas byste se měli vzdát smažených a těžkých jídel, červeného masa, mléka, vajíček a cukru.

Celkovou detoxikaci podporuje aktivní pohyb střídán s dostatečným odpočinkem a pravidelný pitný režim.

Kdy potřebujete detox?


Poslouchejte své tělo. Samo vám napoví, kdy už nezvládá odbourávat toxiny z těla a potřebuje podpořit samočisticí funkce.

 • poruchy funkce trávicího traktu doprovázené zažívacími potížemi
 • bolest hlavy neznámého původu, bolest v dolní části páteře, játrech, žlučníku nebo migrující bolest těla
 • u žen se častěji objevují vaginální infekce, zánět prsou a premenstruační syndrom
 • časté nachlazení, chřipka nebo jiná infekční onemocnění způsobené oslabenou imunitou
 • problematická pleť (akné, vyrážky, záněty)
 • málo energie, pocit vyčerpání, ztráta vitality, špatný spánek

Křemelina a detoxikace organismu


Křemelina je významná zejména díky vysokému obsahu oxidu křemičitého. Tento minerál se v dnešních potravinách nenachází v potřebném množství.

Z přijaté stravy dostaneme do těla pouze 1/3 dávky potřebné pro jeho správné fungování.

Křemík působí v těle protizánětlivě, dezinfikuje žaludeční a střevní sliznici a snižuje zánět střevního traktu.

Pravidelným detoxem těla s křemelinou si udržíte správnou funkci trávení, očistíte tělo od toxinů a zbavíte se i parazitů.

Účinky


 • podporuje obranyschopnost organismu
 • má antioxidační účinky, doporučuje se při detoxikaci těla a odčervení lidí i zvířat
 • dokáže absorbovat patogeny, jako jsou viry, bakterie, toxické látky, chemické látky, pesticidy a následně je odplavuje z těla
 • upravuje trávení a pomáhá při trávicích potížích
 • zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky (pomoc s problematickou pletí)
 • postará se o zdravější zuby a dásně
 • působí jako prevence před vznikem osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění, tlumí bolest kloubů, svalů a má pozitivní účinek na srdce a krevní oběh
 • urychluje hojení ran a jizev, působí protizánětlivě
 • dodává tělu energii, potlačuje únavu a ospalost
 • omezuje chuť k jídlu

Složení


Křemelina je hodnotným zdrojem minerálů, z nichž nejvýznamnější pro lidské tělo jsou:

 • Křemík – tvoří až 90 % křemeliny. Je nezbytnou součástí enzymů v těle. Podporuje vstřebávání vápníku a vitamínu B1. Je důležitý pro pevné kosti a přispívá k vytváření pojivových tkání. Dostatek minerálu prospívá i kráse. Kůže, vlasy i nehty jsou pružné a pevné. S chybějícím křemíkem roste riziko onemocnění, zlomenin a deformací kostí, vznik osteoporózy, zánětů, špatné hojení ran a zhoršená kvalita vlasů, nehtů, pokožky, zubů i dásní.
 • Vápník – je nezbytný pro zdravé kosti, klouby a zuby a jejich správný růst. Podporuje vstřebávání hořčíku.
 • Draslík – potřebný je pro celkové fungování organismu. Je přítomen v každé buňce těla a potřebuje ho srdce, svaly i nervová soustava. Potřeba draslíku stoupá při nadměrné konzumaci sodíku ve formě soli a při nedostatku tekutin.
 • Hořčík – důležitý je pro zdravé zuby, správný chod organismu, zlepšuje prokrvení a tlumí bolest hlavy i křeče. Nedostatek hořčíku se projevuje zvýšenou tvorbou zubního kazu, oslabením svalů a nervů.
 • Zinek – pomáhá udržovat optimální hladinu cukru v krvi, ovlivňuje správný vývoj v období růstu, potřebují ho kosti, zuby, vlasy i nehty a je zapojen do procesů regenerace.
 • Mangan – podobně jako zinek snižuje množství cukru v krvi, předchází tvorbě zubního kazu, podporuje prokrvení, snižuje křeče svalů a pozitivně působí i na chování u dětí s autismem.
 • Železo – primární funkcí minerálu je okysličování krve. Váže na sebe kyslík a ten je spolu s červenými krvinkami dopravován do buněk. Neokysličené buňky umírají. Známým příznakem nedostatku železa je chudokrevnost.
 • Měď – ovlivňuje vytváření kolagenu, pružnost cév a podporuje imunitu. Měď je důležitá pro tvorbu enzymu superoxid dismutáza, který je jedním z nejvýznamnějších antioxidantů v organismu.
 • Sodík – působí na metabolismus sacharidů a bílkovin, reguluje tělní tekutiny, podporuje trávení, chrání kůži před volnými radikály a je potřebný i pro mozek.
 • Fosfor – ovlivňuje funkci ledvin, srážlivost krve, tělesný růst, pomáhá přeměňovat tuky, bílkoviny a uhlohydráty. Udržuje rovnováhu zásad a kyselin v těle.

Užívání a dávkování


Křemelina vykazuje nejlepší účinky při vnitřním užívání, ale může se používat i jako příměs do pleťových masek, zubních past nebo do koupele.

 • na vnitřní užívání se doporučuje rozmíchat 1 – 2 lžičky prášku ve vodě a ihned vypít. Křemelina se ve vodě nerozpouští.
 • děti od 3 do 12 let užívají 1 lžičku denně
 • během detoxikační kúry je důležitý dostatečný příjem tekutin
 • doporučená délka užívání: 2 měsíce, pak je nutná 2 týdenní přestávka nebo kúra trvající 4 týdny s týdenní přestávkou, po níž pokračujete v užívání.

Cena


Křemelinu seženete v lékárně, v obchodě se zdravou výživou a nabízejí ji i různé internetové stránky.

Doplněk stravy nevyniká pouze pozitivními účinky, ale i cenou, která je opravdu symbolická.

Na internetové stránce dr.max.cz najdete produkt Allnature Křemelina prášek 300 g za akčních 269 Kč. Takové balení vám vydrží na více než 2 měsíce pravidelného užívání.

Křemelina

200 g
269 Kč
(platí ke dni 7.1.2020)

Upozornění


 • křemelina není vhodná pro děti do 3 let, těhotné ani kojící ženy a lidi s vážnou poruchou ledvin nebo přecitlivělostí na křemík
 • vyhněte se kontaktu s očima. Podráždění se může objevit i při dlouhodobém vdechování prachu, proto se doporučuje zvýšená pozornost při manipulaci, a to zejména u astmatiků.
 • prášek se nemá míchat s teplou vodou, vysoká teplota může účinky křemeliny snížit

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • ideální prostředek na detoxikaci organismu
 • doplnění potřebných minerálů
 • čistě přírodní produkt
 • nízká cena

NEVÝHODY

 • nevhodný pro těhotné a kojící ženy
 • zvláštní chuť

Závěrečné zhodnocení


Detoxikace těla není žádný výstřelek moderní doby, je to nutnost. Naše těla prostě nezvládají odbourávat škodlivé látky. Ty se usazují, zanášejí organismus a mají na svědomí mnohé zdravotní problémy. Odborníci přicházejí stále s novými doporučeními na potraviny sloužící k očistě těla. Známe je jako superpotraviny. Určitě jste už několik z nich vyzkoušeli i vy. Buď vás zklamaly, nebo jste pocítili opravdové odlehčení těla.

Jak je na tom křemelina, to jsme zjišťovali od lidí, kteří s ní mají zkušenosti. Recenze a diskusní fóra ukazují, že křemelina opravdu plní očekávání. Jako doplněk stravy má široké využití v různých oblastech.

Lidé ji užívají v rámci detoxikační kúry, používají ji na ošetřování problematické pokožky a někomu pomohla zbavit se mravenců v domácnosti. V příspěvcích k přípravku se konkrétně zmiňuje odstranění ekzému a akné, zmírnění vypadávání vlasů a zlepšení jejich kvality, upravení trávení, lepší spánek, příliv energie a efektivně odčervení domácích zvířat.

A negativa? Kromě jednoho komentáře, který se týkal zvláštní chuti křemeliny, nikdo další negativa nezmínil.

Z naší strany přidáváme dobrý bod za obsah důležitých minerálů, dostupnost a slušnou cenu. Možná vás křemelina zaujala a vyzkoušíte ji. A možná ne. V každém případě však nezapomeňte na podstatnou věc, a to na jarní detox.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na organismus.

Cena

Nízká cena.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Tradiční receptura
 • Antiseptické a dezinfekční účinky

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď