Pocitadlo.sk
Milva ŠAMPON - RECENZE (2024) - Výživový-doplněk.cz

Milva ŠAMPON – RECENZE

Obsah

Trendy týkající se vzhledu se mění rychlostí světla. Stereotyp je nuda a v moderním světě vládne změna. To, co se ale nemění od dob starého Egypta, je ideál krásných vlasů.

Slyšeli jste někdy, že jsou v kurzu řídké  a mastné vlasy bez života? Určitě ne! Bohatá, zdravá hříva je nejen atraktivní, ale je také osobní vizitkou a znakem dobrého zdraví její majitele.

Zda jste muž, nebo žena a právě čtete tyto řádky, pravděpodobně se svými vlasy nebudete velmi spokojeni.

Vypadávají? Jsou řídké, poškozené a lámou se? Právě jsme jmenovali nejčastěji se vyskytující komplikace, které trápí množství lidí.

Vlasům jednoznačně něco chybí a potřebují, abyste podpořili jejich přirozený růst. Ačkoli genetika nepustí, existují přípravky, které dokáží aktivovat vlasové folikuly, eliminovat vypadávání vlasů a celkově zlepšit jejich kondici.

Podobné účinky slibuje i šampon Milva na růst a vypadávání vlasů. Zda jsou reálné, jsme pro vás zjišťovali na základě složení a zkušeností uživatelů.

Kde nejvýhodněji koupit Milva šampon?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Milva Šampon chinin 200ml

Co to je?


Milva ŠAMPON Chinin je speciální kosmetický přípravek vyvinutý na podporu růstu vlasů a zamezení jejich vypadávání.

Základem receptury je chinin, který zajišťuje zvýšený příjem živin pro slabé vlasy bez objemu.

Šampon může být řešením problému s vypadáváním vlasů pro ženy i muže, kterým příroda nedopřála přirozeně husté a zdravé vlasy.

Pár slov o značce


Milva je značka bulharské společnosti Milva Product Ltd. (BGR), která již více než 10 let vyvíjí a vyrábí kosmetické produkty, především se zaměřením na vlasy.

Oficiálním distributorem pro český trh je společnost LANATURIA s.r.o. – MilvaCZ.cz, která sa zabývá prodejem kosmetiky. Přípravky v sobě kombinují aktivní přírodní látky s pomocnými složkami.

Milva představuje řadu kosmetiky, která je speciálně zaměřen na péči o vlasy a dermatologické problémy za dostupné ceny.

Účinky vlasových přípravků jsou postaveny na účinných látkách jako jsou chinin, kofein, česnek, oleje a výtažky z bylin.

Podle informací z oficiální stránky společnosti přípravky nebyly testovány na zvířatech a neobsahují silikony.

Jak rostou vlasy?


Vlasy mají svůj vlastní růstový cyklus, jehož součástí je i jejich vypadávání. Každý jeden z nás denně ztratí 80 až 100 vlasů. Možná se vám to zdá hodně, ale jde o přirozený proces, kdy jsou staré vlasy nahrazovány novými.

Růstový proces má tři fáze:

 1. Anagen – hlavní fáze, kdy je růst nejaktivnější. Představte si vlas jako rostlinu. Růstové buňky v koříncích se rychle množí, čímž se vytváří nový vlas. „Naklíčí“, načerpá keratin a z folikulu si přes póry razí cestu na povrch pokožky hlavy. Rychlost růstu je přibližně 0,44 mm za den a během této fáze může dosáhnout délky 32 až 129 cm. Konečná délka vlasu závisí na délce anagénové fáze, která je u každého individuální. Může trvat 2, ale i 8 let.
 2. Katagén – tato fáze trvá pouze 2 až 4 týdny a dochází při ní k zastavení růstu vlasu. Vlasový folikul se zkrátí asi o 1/6 původní délky, kořínek je oddělen od přívodu krve a vlas je vytlačován z pokožky.
 3. Telogen – v závěrečné fázi se permanentně nachází asi 10 až 15 % všech vlasů. Vlas se konečně dostane na „důchod“, odpočívá, stárne, až nakonec vypadne. Fáze trvá 2 až 4 měsíce a během jejího trvání se vytváří mladý vlas.

Mechanismus účinku šamponu Milva


Za účinky každého přípravku se skrývá aktivní složka.

V případě šamponu Milva jde o chinin. Ten se dostává do vlasové pokožky a má schopnost podpořit její mikrocirkulaci.

To znamená, že zajišťuje zvýšený přísun živin do vlasových folikulů.

Díky tomu jsou kořínky vlasů pevnější a vlasy nevypadávají. Dochází k aktivaci spících vlasových cibulek, z nichž vyrůstají nové vlasy.

Výsledkem je, že vlasy jsou hustší, rostou rychleji a růstová fáze anagen se prodlužuje. Díky tomu mohou vlasy narůst do větší délky i na místech, kde předtím nerostly.

Prodejce doporučuje kombinaci šamponu s chininovou vodičkou.

Účinky


 • vyživuje vlasové folikuly
 • zpevňuje kořínky vlasů, a tak předchází jejich vypadávání
 • aktivuje růst vlasů
 • zlepšuje celkový vzhled vlasů

Složení


Milva ŠAMPON Chinin 200 ml s 99,3 % přírodním složením obsahuje aktivní látku chinin a přírodní SLS.

Chinin

 • Bezbarevný alkaloid s hořkou chutí izolovaný z kůry chinovníku v práškové nebo krystalické formě. Chininovník je strom rostoucí v částech jihovýchodní Ameriky, například v Peru. Chinin se již dlouho používá jako lék proti malárii a užívá se i jako antipyretikum. Není vhodný pro děti do 3 let. Využití našel i v potravinářství jako ochucující a povzbuzující látka. Například takový tonic vděčí za svou specifickou chuť právě chininu. V současnosti se často používá jako aktivní složka v kosmetických přípravcích, a to speciálně ve vlasové kosmetice. Stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy, což má vliv na urychlení růstu vlasů a jejich pevnost. (zdroj)

Co je SLS?

 • Jde o syntetické čisticí látky označované jako sulfáty. Používají se v čistících prostředcích, včetně šamponů na vlasy. SLS vytváří hustou pěnu, která smývá nečistoty a odstraňuje mastnotu. Pro člověka je však nebezpečná. Dráždí a vysušuje vlasovou pokožku, podněcuje tvorbu lupů a může vést až ke vzniku seboroické dermatitidy. Oslabuje strukturu vlasů, čímž může docházet k jejich vypadávání.
 • Syntetické sulfáty se dají nahrazovat přírodními. Speciální přírodní oleje mají podobné čistící vlastnosti, zajišťují pěnivost, no jsou jemné a šetrné k vlasové pokožce, nedráždí ji a nevysušují.

Použití


 • Naneste 5 až 10 ml přípravku na dostatečně mokré vlasy po celé jejich délce. Krouživými pohyby masírujte pokožku hlavy a vytvořte pěnu.
 • Šampon nechte působit alespoň 5 minut a důkladně opláchněte vodou.
 • Pro dosažení lepších výsledků je doporučená kombinace přípravku s chininové vodičkou a kondicionérem pro snadnější rozčesávání vlasů.

Cena


Milva ŠAMPON Chinin 200 ml je dostupný v lékárnách, specializovaných prodejnách s přírodní kosmetikou a vůbec není problém sehnat ho i na internetu.

Cena je v porovnání s podobnými přípravky opravdu symbolická a přibližuje se k ceně běžných šamponů na vlasy.

Produkty Milva si můžete objednat přímo na oficiální stránce milva.cz nebo si je můžete objednat z pohodlí domova na internetu.

Například na stránce pilulka.cz, která má Milva Šampon chinin 200 ml v nabídce za 119 Kč.

Milva ŠAMPON Chinin

milva šampon

200 ml
76 Kč
(platí ke dni 23.11.2019)

Upozornění


 • nepoužívejte v případě alergie na chinin, vyhněte se kontaktu s očima
 • chinin způsobuje vysušování vlasů, proto výrobce doporučuje používání doplňkových přípravků s hydratačními účinky
 • šampon je vhodný na mastné vlasy.
 • po použití přípravků obsahujících chininu dochází k horšímu rozčesávání vlasů, proto je vhodné ošetření vlasů kondicionérem pro snadnější rozčesávání

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • komplexní péče o vlasy
 • přírodní složení bez silikonů
 • nízká cena

NEVÝHODY

 • chinin způsobuje vysušování
 • horší rozčesávání vlasů

Závěrečné zhodnocení


Vlasům a pleti věnujeme největší pozornost, čemuž je přizpůsobena i široká nabídka kosmetických přípravků. Všechny slibují husté a krásné vlasy, ale nikdy nevíte, jestli opravdu splní vaše očekávání. Zjistíte to jedině tak, že jejich otestujete na vlastní kůži. Ale který si máte vybrat z té nekonečné nabídky? Není přece možné vyzkoušet všechny šampony, séra nebo masky.

Pro tento účel slouží recenze. Díky zkušenostem uživatelů získáte nejlepší náhled na reálné účinky přípravků.

Milva ŠAMPON Chinin jich má více než dost a je potěšující, že drtivá většina z nich je pozitivní.

Pomáhá při vypadávání vlasů, zlepšuje jejich strukturu a doporučují ho i ženy, jejichž vlasy byly zničeny kvůli těhotenství.

Po šamponu se nestydí sáhnout ani muži, kteří jsou stejně spokojeni s jeho účinky. Samozřejmě, jsou i případy, kdy nepomohl, ale těch je opravdu málo. Negativa se týkají většinou nižší pěnivosti přípravku. To však pouze potvrzuje, že jde o přírodní produkt bez použití syntetických sulfátů.

Milva ŠAMPON Chinin je důkazem, že kvalita nemusí být nutně vyvážená cenou produktu a hezké vlasy můžete mít i za málo peněz.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na vlasy.

Cena

Nízká cena.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Aktivuje růst vlasů
 • Pozitivní recenze

 • Kvalitní složení bez silikonů
 • Komplexní péče o vlasy

milva šampon

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď