Pocitadlo.sk
Parusan šampon - Cena + recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Parusan šampon – Cena + recenze

parusan

Obsah

Přestože vypadávání vlasů je běžnou a přirozenou součástí vlasového cyklu, nadměrné vypadávání vlasů ovlivňuje psychiku lidí na celém světě a to bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena. Vlasy hrají v životě člověka důležitou roli a to zejména z hlediska sociální komunikace a jejich vypadávání může mít negativní vliv na sebevědomí člověka.

Na vypadávání vlasů ovlivňují vnější i vnitřní faktory.

Řešení tohoto problému byste však neměli zanedbat. Při léčbě platí pravidlo:,, Čím dříve, tím lépe.

Parusan je jednou z možností, která vám pomůže tento jev utlumit.

V naší recenzi se dozvíte vše, co byste chtěli vědět o šamponu Parusan.

Recenze zahrnuje přesné složení přípravku, jeho účinky, návod k použití, pro dosažení viditelných výsledků a také reálné zkušenosti s jeho používáním.

Co je Parusan?


Šampon Parusan je určen ženám, které trpí nadměrným vypadáváním vlasů. Dodává vlasové pokožce až ke kořínkům koncentrované živiny.

Účinky Parusanu


 • pomáhá zabránit nadměrnému vypadávání vlasů a výraznému řídnutí vlasů
 • urychluje růst vlasů, proto je určen i ženám, kterým rostou vlasy pomalu
 • podporuje prokrvení pokožky hlavy
 • vyživuje pokožku hlavy

Složení


Šampon Parusan obsahuje několik desítek, nejdůležitější je však trojice nejúčinnějších, které pomáhají zabránit vypadávání vlasů. A to jsou:

 • Biotin
 • L-Arginin
 • Vitamin E

Biotin

Biotin je jeden z vitamínů B. Podílí se na metabolismu tuků, bílkovin a sacharidů. Tělo je schopno jej uchovat jen ve velmi malých množstvích a proto je třeba jej doplňovat.

Chrání vlasy před předčasným šedivěním, podporuje růst vlasů a nehtů, chrání pokožku před vznikem ekzémů a je potřebný pro buňky, krvinky, neurony, tkáně i mazové žlázy.

Nedostatek biotinu je velmi vzácný, protože obvykle můžeme pokrýt denní potřebu stravou.

L-Arginin

L-Arginin je důležitou složkou bílkovin, nezbytnou pro lidský organismus. Stimuluje uvolnění růstového hormonu.

Vitamín E

Vitamin E je známý jako antioxidant, který pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály. Výrobci ho zvyknou přidávat i do kosmetických výrobků. V dermatologii se používá již od padesátých let, aby pomáhal chránit pokožku před stárnutím, zánětem a poškozením vlivem slunečního záření. Vitamín E však slouží i ke zlepšení stavu vašich vlasů.

Jak ovlivňuje naše vlasy?

Zabraňuje vypadávání vlasov – vitamín E totiž zlepšuje růst vlasů. Jeho vitamínové antioxidanty přispívají ke snížení oxidačního stresu na pokožce hlavy, což přispívá ke snížení vypadávání vlasů.

Zlepšuje krevní oběh pokožky – vitamin E může zvýšit tok krve, což zlepšuje zdraví vlasů. Zlepšení průtoku krve také podporuje růst vlasů a vlasové folikuly.

Hydratuje pokožku hlavy – tento vitamín je důležitý při vytváření ochranné bariéra na povrchu kůže a tím udržování vlhkosti. Pokud máte problém se suchou a podrážděnou pokožkou hlavy, může to být způsobeno nedostatkem vitamínu E.

Dodává lesk vlasom- pokud bude vaše pokožka dostatečně hydratovaná, budou i vaše vlasy lesklé. Na povrchu pokožky se totiž nachází vrstvy tuku, která vyživuje i vlasy. Při jejím nedostatku mohou vaše vlasy působit sucho, polámané a bez života. Vitamín E tuto vrstvu ochraňuje a brání jejímu mizení.

Parusan je doplnění io speciální extrakt z klíčků hrachu, který pomáhá snižovat vypadávání vlasů a výrazně zrychluje jejich opětovný růst.

Všechny složky přípravku

Aqua PEG-40 hydrogenated castor oil, betainu, Panthenol, Starch hydroxypropyltrimonium chloride, Olea europaea fruit oil, Arginine, niacinamid, Hydrolyzed pšenice protein, Pisum sativum (PEA) Sprout extract, Biotin, Urea, Sodium chloride, Sodium lactate, Tocopherol, Parfum , Phenoxyethanol, Benzyl alcohol, Potassium Sorbate, Sodium benzoate, Benzoic acid, Citric acid, Lactic acid, Linalool, Citronellol, Butyphenyl methylpropional, Hexyl cinnamal, Geraniol, Limonene, Citral Eugenol

parusan  Náš TIP

Nenechte se oklamat. Na internetu koluje mnoho napodobenin Parusan. Doporučujeme ho kupovat pouze z webu oficiálního prodejce. Zobrazit v obchodě

Použití


Pokud jde o šampon, tak je každému asi jasné, že není třeba se obávat komplikovaného použití.

Parusan šampon se používá stejně jako jiné klasické šampony.

Nanáší se na mokré vlasy, se snahou co nejvíce napěnit a vmasírovat stejně jako do vlasů, tak i do vlasové pokožky.

 Důležitá je hlavně důslednost. Doba působení by neměla být delší než 2-3 minuty. Pak je nutné šampon důkladně opláchnout, nejlépe vlažnou vodou.

Není třeba se obávat každodenního použití.

Složky šamponu Parusan nejsou spojeny s žádnými výrazně nežádoucími látkami, které by mohly při každodenním kontaktu s pokožkou způsobovat problémy. Každodenní použití doporučuje dokonce i sám výrobce a to právě z důvodu dosažení co nejlepšího výsledku.
Jakmile se stav vlasů zlepší určitě není vhodné šampon odložit a více ho nepoužívat.

To by mělo zajistit vlasům, že budou mít stále potřebné množství látek a budou moci růst dál.

Cena


Na rozdíl od produktů, které slibují možné i nemožné výsledky a je obtížné je sehnat. Parusan lze zakoupit skoro v každé lékárně, ať už klasické nebo internetové.

My vám doporučujeme zakoupit si Parusan šampon v lékárnách benu a pilulka za skvělou cenu kolem 300 Kč.

Můžeme potvrdit, že produkt je zdravotně nezávadný.

Parusan šampon je produkt, který neslibuje zázraky, ale dokáže pomáhat v případě, pokud se objeví problémy s vlasy.

parusan

 200 ml
 303 Kč
(platí ke dni 20.1.2019)

parusan

 200 ml
 248 Kč
(platí ke dni 20.1.2019)

Upozornění


 • Vzhledem k jeho složení, které neobsahuje pouze zmíněno prospěšné látky, ale i řadu dalších, je nutné podotknout, že Parusan není vhodné používat hlavně v případech pokud pokožka hlavy není úplně zdravá.
 • Pokud trpíte kožními problémy v této oblasti nebo je tam výrazné poškození, použití šamponu byste měli konzultovat dermatologem. Jeho použití může být totiž bolestivé a pokožka může pálit.
 • Také se může stát, že některá látka dané problémy zhorší.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • Po umytí krásně hebké a silné vlasy
 • Velmi účinný a kvalitní šampon
 • Péče o vlasy a vlasovou pokožku
 • Šampon je vhodný pro každodenní použití
 • Podpora růstu a omezení vypadávání vlasů
 • Několik dní po použití se stav vlasů viditelně zlepšuje
 • Je hustý, takže není třeba při umytí velké množství šampónu

NEVÝHODY

 • Vyšší cena oproti běžným šamponem
 • Někomu se mohou zdát zpočátku vlasy mastnější
 • Méně pění oproti běžným šamponem

Moje zkušenost


Šampon Parusan svou aplikací a konzistencí se dá srovnat s běžným šamponem. Velkou výhodou je, že i když cena tohoto šamponu je podstatně vyšší oproti běžným šamponem, je dost hustý a stačí malé množství šamponu při umytí.

I když jsem viděla hodnocení, že méně pění, mně se zdála i při malém množství je pěna dost bohatá a velmi snadno se dal vmasírovat do vlasů.

 Mně osobně po prvním umytí přišli vlasy trochu sušší a viditelné výsledky jsem uviděla až po měsíci a půl. Po rozčesání už nebylo tolik vlasů v umyvadle a na dotek byly hustší a viditelně zdravější.

Po čase jsem k šamponu přidala i vlasové tonikum, které také mým vlasům pomohlo. Nyní používám od Parusan už jen vlasové tonikum a výsledek se stále drží. Za mě velká spokojenost a doporučuji každému koho trápí nadměrné vypadávání vlasů.

Odpovědi na nejčastější otázky


Co způsobuje vypadávání vlasů?

Příčiny vypadávání vlasů jsou opravdu různé a ovlivňují jejich vnější i vnitřní faktory:

 • stres
 • hormonální změny
 • vedlejší účinek použité medicíny
 • genetická predispozice
 • poruchy trávicího traktu- štítná žláza
 • nedostatek B, C, PP, Fe, Mg, Zn
 • autoimunitní onemocnění
 • příliš vysoká nebo nízká teplota
 • endokrinní systém- nerovnováha
 • nešetrné účesy a manipulace s vlasy

Tyto faktory se běžně vyskytují v našich životech a je přímo nemožné se jim vyhnout. Používáním správných přípravků a doplňováním vitamínů se ale dá omezit vypadávání vlasů.

Jak zjistit že vám vlasy vypadávají více než je běžné?

Zdravá pokožka ztrácí denně 30-100 vlasů, i když tento počet je individuální. Pokud při mytí nebo česání padají mnohem více než je obvyklé a to doslova chomáče vlasů, něco není v pořádku. Poškozené vlasy často ztrácejí barvu a strukturu. Dalšími problémy při vypadávání vlasů jsou např. poškozená vlasová pokožka, tvorba strupů, lupů nebo suché a lámavé vlasy, které přestávají růst.

Jak bychom se měli starat o vlasy, aby nám nevypadávaly?

Správná péče vyžaduje více než mytí a česání. Důležité je aby vlasy a pokožka na hlavě měla dostatečný přísun kyslíku a dusíku. Přirozené zacházení prospívá vlasům nejvíce. Šetrné mytí s kvalitním šamponem (bez agresivního chemického složení) a přirozené uschnutí bez použití fénu.

Naše hodnocení šamponu Parusan


Parusan stimulační šampon je výživný koncentrát, který dodává speciální koncentrované živiny vlasové pokožce až ke kořínkům vlasů. Obsahuje mnoho kvalitních látek a speciální extrakt, který snižuje vypadávání vlasů a výrazně zrychluje jejich opětovný růst. Účinnost tohoto šamponu prokázala studie zaměřená na řešení vypadávání vlasů.

 Parusan jsme měli možnost vyzkoušet i my a můžeme potvrdit jeho účinnost. Neočekávejte však, že po prvním umytí budou vaše vlasy jedna krásná, hustá, lesklá hříva jako mávnutím kouzelného proutku. Očekávané výsledky vyžadují pravidelné používání tohoto produktu.

Doporučujeme také kombinovat šampon s tonikem Parusan pro ještě lepší výsledek.

Pokud trpíte nadměrným vypadáváním vlasů, Parusan je tou nejlepší volbou.

Závěrečné hodnocení


Zdraví

Podporuje zdraví vlasů.

Balení

Přijatelná cena šamponu.

Kvalita

Kvalitní a ověřené složení.

Zaměření

Úzce zaměřený na problémy s vlasy.

Hlavní výhody

 • Podporuje růst vlasů
 • Kvalitní složení
 • Výhodné balení
 • Skvělé účinky

parusan

3.7/5 - (49 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď