Pocitadlo.sk
Revalid - Šampon a tobolky - recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Revalid – Šampon a tobolky – recenze

revalid

Obsah

Vlasy jsou od nepaměti korunou krásy každého člověka. Ať už jste muž nebo žena, vlasy tvoří vaši osobnost a jsou vaší vizitkou. Řekněme si na rovinu, kolikrát jste si vytvořili první dojem při seznamování se s neznámou osobou právě na základě účesu. Vlasy milujeme, ale stejně je můžeme i nenávidět. Každý den přirozeně ztratíme 80 až 100 vlasů a nacházíme jejich doslova všude.

Na oblečení, v odtoku umyvadla nebo v talíři při nedělním obědě. Vypadávání vlasů je součástí růstového procesu.

Starý vlas musí vypadnout, aby udělal místo novému. Jiná situace však nastává, když si na polštáři pravidelně nacházíte celé chomáče vypadaných vlasů a kartáč, kterou se češete raději vyhodíte, jako byste ji měli čistit. Tehdy třeba zbystřit pozornost. Nadměrné vypadávání vlasů má mnoho příčin a trápí jak ženy, tak i muže.

I když nejde o život ohrožující stav, tvořící se pleše výrazně ovlivňují naše sebevědomí a jsou důvodem vzniku komplexů. Trh je plný přípravků a kúr na zastavení nadměrného vypadávání vlasů. Stačí si pouze vybrat takový, který opravdu funguje a zároveň vás finančně nezruinuje. Vyzkoušejte tabletky Revalid s ověřenými účinky a přijatelnou cenou.

Co to je?


Revalid tobolky jsou produktem známé švýcarské firmy Revalid, která již dlouhá léta vyvíjí kvalitní přípravky a kosmetiku na péči o vlasy.

Volno prodejný registrovaný lék je určen na pomoc při nadměrném vypadávání vlasů, zlepšení struktury křehkých a poškozených vlasů a obnovení jejich lesku.

Složení tvoří pečlivě vybraný komplex aktivních látek, vitamínů a minerálů podstatných pro zdravé vlasy a nehty. Složky podporují tvorbu keratinu, který je základním biologickým stavebním prvokem pro lidské vlasy.

Tobolky Revalid jsou určeny ženám, mužům i dětem od 12 let k zajištění výživy, podporu růstu a zlepšení kvality vlasů.

Proč nám vlasy vypadávají?


Vypadávání vlasů je zcela přirozené a je součástí růstu a obnovy vlasu. Vlas od začátku růstu až po jeho vypadnutí prochází třemi fázemi.

Přibližně 85% vlasů na hlavě se nachází v růstové fázi anagen. Trvá 3 až 6 let. Po ní následuje krátká přechodná fáze nazývaná katagén, která trvá jen několik týdnů a předchází poslednímu stádiu, kdy vlas odumírá a nakonec vypadne.

Tato fáze se nazývá telogen. Trvá několik měsíců a nachází se v ní přibližně 10% z celkového počtu vlasů. Vypadlý vlas nahradí jeho nástupce a celý cyklus se opakuje několikrát, dokud vlasový folikul zcela nezanikne.

Takovým způsobem ztratíme denně 80 až 100 vlasů. Během roku se střídají období, kdy můžeme zaznamenat zvýšené vypadávání vlasů. Jde o takzvané sezónní vypadávání, které je zcela přirozené.

Co je nadměrné vypadávání vlasů?

Jak jsme již zmínili, růst a vypadávání vlasů má svůj pravidelný cyklus.

V případě, že dojde k jeho porušení, vlas sice vypadne, ale nenahradí ho nový. Narušení může být způsobeno několika příčinami, ale všechny směřují ke stejnému výsledku – k řídkým křehkým vlasům až k tvorbě pleš.

Nadměrné vypadávání vlasů můžete zpozorovat, pokud pravidelně nacházíte vlasy na polštáři, pokud se vám při česání uvolňují celé chomáče a zůstávají vám i mezi prsty při jejich úpravě.

Indikátorem, že něco není v pořádku, je i zhoršená kvalita vlasů a podrážděná pokožka hlavy. Pokud tento stav přetrvává déle než půl roku a objevují se již viditelné prázdná místa na hlavě, je třeba vyhledat dermatologa.

Jaké jsou příčiny nadměrného vypadávání vlasů?


V některých případech může jít pouze o přechodný stav vyvolaný používáním nevhodné kosmetiky nebo přílišným mechanickým namáháním vlasů.

Agresivní a časté česání, nadměrná péče, jakož i nošení čepic a jiných pokrývek hlavy, může mít za následek zvýšené vypadávání vlasů.

Při dlouhotrvajících problémech však jedná o závažnější příčiny chorobného nebo nechorobného charakteru.

Nechorobné příčiny:

 • Stres – pokud je lidské tělo vystaveno dlouhodobému stresu, reaguje změnou fyziologických procesů, což může být i vypadávání vlasů. Více informací o stresu …
 • Hubnutí – drastické diety a výrazný pokles na váze vede ke ztrátě a zhoršení kvality vlasů. U některých dietách tělu chybí bílkoviny a některé minerály, a tehdy vlasy vypadávají více než je běžné.
 • Léky – některé léky mají vliv na vypadávání vlasů a po jejich vysazení se stav ve většině případů znormalizuje. Týká se to například léků na dnu, artritidu, vysoký krevní tlak, léky na kardiovaskulární onemocnění nebo depresi.
 • Strava – špatná životospráva ovlivňuje celou řadu procesů v našem těle. Nedostatek vitamínů a minerálů se může podepsat i na kondici vlasů. Potřebují dostatečnou výživu i zevnitř, a tu jim poskytuje hlavně selen, zinek, vitaminy A, B6, C, D a E.

Chorobné příčiny

 • Štítná žláza – je jednou z častých příčin. Nadměrné vypadávání vlasů může způsobit buď příliš aktivní štítná žláza, nebo naopak, štítná žláza, jejíž funkce je snížena.
 • Hormonální změny – zejména u žen hrozí ztrácení vlasů při narušení hormonální rovnováhy. Během těhotenství, po porodu nebo v období menopauzy často trpí právě vlasy. Zhorší se jejich kvalita a mají vyšší sklon k vypadávání.
 • Alopecie – závažné autoimunitní onemocnění způsobuje vypadávání vlasů na základě špatné reakce vlastního imunitního systému. Vlasový folikul organismus pokládá za cizí těleso a sám ho vytlačí z podkožní vrstvy. Vlasy vypadávají nárazově ve shlucích a zpět už nenarostou.

Co vlasy potřebují?


Nejste spokojeni se svými vlasy i přesto, že se o ně příkladně staráte?

Je třeba si uvědomit, jaké zátěži jsou denně vystaveny.

Fénování, žehlení, používání stylingových přípravků, ale i časté mytí a používání nadměrného množství kosmetiky, to vše se podepisuje na jejich zdraví.

Základem je vyživit vlas zevnitř a dát mu vše, co potřebuje.

 • Vitamíny – pro přirozený růst vlasů jsou nezbytné vitaminy A, C, E a vitaminy skupiny B, zejména vitamin B7.
 • Minerály – vypadávání vlasů je často způsobeno nedostatkem železa, zinku a mědi. Tyto stopové prvky jsou nezbytné pro zachování cyklu růstu vlasů, silné a zdravé vlasy.
 • Tuky – nenasycené mastné kyseliny obsažené v rybách, semenech a ořeších jsou pro vlasy velmi důležité. Pokud držíte dietu, nebo je váš jídelníček chudý na prospěšné tuky, nedivte se, že všude nacházíte vypadané vlasy.

Stejně důležitá je i tvorba keratinu. Keratin tvoří 90% struktury vlasů. Vláknitý protein zajišťuje sílu a elasticitu vlasu. Skládá se ze dvou peptidových řetězců, které tvoří pevné vlákna. Složení těchto řetězců určuje strukturu jednotlivých vláken, a tím i kvalitu vlasů.

Revalid obsahuje látky, které podporují lepší tvorbu keratinu, a tím přispívá k pevnosti, zdraví a kráse vašich vlasů.

Účinky


Revalid se používá při řešení následujících problémů:

 • vypadávání vlasů zapříčiněné těhotenstvím, hormonálními změnami, disfúznou alopecií, seboroickou alopecií nebo alopecií po nemoci
 • vypadávání vlasů při užívání léků nebo poruchy růstu neznámého původu
 • narušení struktury vlasů jako roztřepené konečky, suché nebo mastné vlasy
 • při plešatosti u mužů účinkuje jako podpůrný prostředek pro zbývající vlasy
 • onemocnění vlasů a nehtů způsobené nedostatkem aminokyselin a vitamínů

Složení


Revalid obsahuje látky, které jsou přirozenou součástí stravy.

Jedna kapsle obsahuje:

 • D, L methionin 100 mg – aminokyselina, která je nezbytnou součástí bílkovin. Podporuje růst vlasů a zabraňuje problémům s pokožkou.
 • L-cystin 50 mg – aminokyselina nacházející se v nehtech, vlasech a kůži
 • Pantothenan vápenatý 50 mg – prospěšný pro metabolismus a jako zdroj energie
 • Aneurinhydrochloridu 1,5 mg – vitamin B1 důležitý pro činnost některých enzymů
 • Pyridoxíniumchlorid 10 mg – vitamin B6, který vyrovnává hladinu hormonů
 • Kyselina paraaminobenzoová 20 mg – esenciální živina přítomna v organismu
 • Extrakt semen z prosa 50 mg – běžná složka šamponů a přípravků na vlasy
 • Extrakt z pšeničných klíčků 50 mg – zdroj vitamínu A, B, D a E
 • Léčivé kvasnice 50 mg – mají zklidňující účinky na pokožku
 • Železo 2 mg – minerál důležitý pro zdraví vlasů a nehtů
 • Zinek 2 mg – minerál důležitý pro fungování organismu, zdravou kůži a vlasy
 • Měď 0,5 mg – minerál krásy, který zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů
 • Pomocné látky – koloidní bezvodý oxid křemičitý, želatina, chinolinová žluť (E 104), indigokarmín (E 132)

Užívání a dávkování


 • doporučené užívání je 1 kapsle 3x denně během jídla nebo po něm
 • pro viditelné výsledky se doporučuje kúra trvající nejméně 3 měsíce

Cena


Revalid – lék na podporu růstu vlasů je volně dostupný v lékárně nebo na internetu.

Doporučujeme navštívit stránku benu.cz, kde tabletky Revalid 120 cps koupíte za akční cenu 519 Kč.

Revalidrevalid

120 tablet
 519 Kč
(platí ke dni 22.3.2019)

Upozornění


 • lék neužívejte v případě alergie na některou z obsažených látek
 • užívání přípravku nalačno může způsobit zažívací problémy
 • v případě těhotných a kojících žen se doporučuje konzultace s lékařem

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • podporuje růst vlasů, zlepšuje jejich kvalitu, může snížit vypadávání vlasů
 • zlepšuje kvalitu nehtů
 • dobrá dostupnost, příjemná cena a jednoduché užívání

NEVÝHODY

 • možné vedlejší účinky vyvolané nesprávným užíváním

Závěrečné zhodnocení


Vypadávání vlasů je častý jev a trápí stejně ženy i muže. V první řadě je důležité, zjistit příčinu nadměrné ztráty vlasů, a následně učinit vhodná protiopatření.

Vlasy potřebují dostatečnou výživu zevnitř a šetrnou péči zvenčí. Osobně jsem dosud nemusela řešit tento problém a s užíváním přípravků na zlepšení stavu vlasů nemám zkušenosti.

Proto mohu o účincích Revalid vycházet pouze se zkušeností jiných uživatelů. Najít recenze něj, nebylo vůbec těžké. Po krátkém hledání na internetu na mě vyskočilo množství pozitivních ohlasů.

Viz několik z nich.

I to je důkaz, že Revalid je opravdu populární a lidé si ho cení pro jeho účinky při nadměrném vypadávání vlasů.

Zkušenosti s ním mají ženy po porodu, i muži s řídnoucími vlasy a všichni se shodují v tom, že jde o kvalitní přípravek na obnovu hustoty vlasů, zlepšení jejich kvality a lesku.

Zdraví

Skvělé účinky na vlasy.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt
 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky na vlasy

revalid

3.6/5 - (14 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď