Pocitadlo.sk
Uroval manosa - Recenze (2023) - Výživový-doplněk.cz

Uroval manosa – Recenze

Obsah

Každý z nás na vlastní kůži již určitě alespoň jednou v životě zažil ten pocit nepříjemného pálení, svědění a neustálého nutkání na toaletu s minimálním výsledkem.

Řeč je o problémech s močovými cestami. Zatímco u mužů se tyto stavy nevyskytují až tak často, ženy jimi trpí permanentně. Infekce způsobené bakteriemi jsou poměrně běžné a jejich léčba vůbec není náročná.

Neléčený zánět však může v našem organismu nadělat pořádnou neplechu. Může zaútočit na naše ledviny, močovou trubici nebo měchýř a léčba těchto orgánů si už pak vyžaduje více pozornosti. První příznaky infekce proto netřeba zanedbat. Problémy se jako u mužů, tak i u žen mohou objevit prakticky v každém věku. Největší pozor by si měli dát ženy během těhotenství.

Akutní problémy se zánětem močových cest velmi jednoduše vyřešíte s přípravkem Uroval manosa. Obsahuje totiž látky obnovující zdraví močového ústrojí a k dispozici je i jeho alternativa obohacena o enzymy.

Pokud chcete vědět více o jeho složení, dávkování a zkušenostech s jeho užíváním, čtete ten správný článek.

Kde nejvýhodněji koupit Uroval manosa?

Co to je?


Uroval manosa je doplněk stravy s obsahem přírodních látek od českého výrobce Valosun.

Společnost má již tradiční zastoupení na trhu s výživovými doplňky a přípravek nabízí v několika variantách. Uroval manosa + enzym, Uroval manosa Akut plus a Uroval manosa Akut, který je dostupný i pro ženy během těhotenství.

Ve složení dominuje brusinka velkoplodá a D-manosa (přírodní monosacharid). Tyto látky jsou jednak prospěšné pro udržení zdravých močových cest, ale také nápomocné při již vzniklých problémech.

Citlivé močové cesty


Močové cesty jsou velmi citlivé na nachlazení a infekce. Zatímco u mužů tvoří samostatnou kategorii, u žen se často spojují s gynekologickými problémy. Nejčastěji se setkáváme se zánětem močových cest, který se může rozšířit až do ledvin či měchýře.

Podnětem pro vznik zánětu mohou být bakterie, oslabená imunita, chlad, diabetes, pohlavní styk, ale i nedostatečný pitný režim a zadržování moči.

U těhotných žen vzniká především kvůli nadměrné zátěži, která je vyvíjena na ledviny během růstu plodu.

Onemocnění močových cest


 • Zánět močových cest – je bakteriální infekce, která je nejčastěji způsobena bakterií E-coli. Přenáší se z konečníku, kde se tato bakterie vyskytuje. Typickými příznaky jsou bolest v podbřišku, pálení, nutkání na toaletu a snížená produkce moči. V pokročilém stádiu se může objevit i horečka a zanedbaná léčba může přejít do závažnějších stavů.
 • Zánět měchýře – příčinou vzniku může být bakterie E-coli, stafylokoky nebo kvasinky. Zatímco u mužů se vyskytuje ojediněle, u žen může být spojen se zánětem zevního genitálu. Prvním příznakem je nezvykle časté nucení na močení a později se dostaví i bolest během něj. Zánět se léčí antibiotiky a jako podpora se používají bylinky a rostliny prospěšné pro močové cesty.
 • Zánět ledvin – ve většině případů k němu dochází při neléčeném zánětu močových cest. Bakterie se množí a rozšiřující se zánět zasáhne ledviny. Nebezpečí spočívá v opakovaných zánětech. Pokud jste již někdy prodělali zánět ledvin, existuje vysoké riziko, že se objeví znovu. Proto je důležitá prevence a podpora zdraví močových cest.
 • Zánět močové trubice – na rozdíl od výše zmíněných onemocnění, může být zánět způsobený i pohlavním stykem. Druhou možností je již dobře známá bakteriální infekce. Projevuje se řezavý bolestí během močení, svěděním, a v případě chlamydií se objevuje i hnisavý výtok. V takovém případě je nutné, aby léčbu podstoupili oba partneři.

Léčba zánětů močových cest a orgánů vyžaduje klid a dostatek tekutin.

Při léčbě závažnějších stavů se nasazují antibiotika, které mají za úkol zlikvidovat přítomné bakterie. Jejich účinek lze podpořit různými doplňky stravy s rostlinnými a bylinnými výtažky, které jsou prospěšné pro zdraví močových cest.

Uroval manosa Akut obsahuje přírodní monosacharid D-mannosu a brusinku velkoplodou, které jsou známé svými pozitivními účinky na močové ústrojí.

Účinky


 • podpora komplexní léčby na urychlení ozdravení močových cest
 • zamezuje přilnavosti bakterií v močové soustavě
 • pomoc při infekcích způsobených bakteriemi
 • přispívá ke správné funkci močového ústrojí

Složení


 • D-manosa (750 mg) – patří mezi 100 % přírodní cukry, které jsou obsaženy v ovoci a zelenině. Jde o monosacharid, čili jednoduchý cukr, který v těle nemetabolizuje a je vhodný i pro diabetiky. Působí protizánětlivě a bakteriostaticky, váže na sebe bakterie a brání jejich usazování v močových cestách. Je účinnou složkou přípravků na problémy s močovými cestami.
 • Extrakt z brusinek (250 mg) – získávaný z brusinky velkoplodé, který je všeobecně znám jako účinný prostředek na eliminaci symptomů spojených se záněty močových cest. Močové cesty pročišťuje a díky močopudným účinkem se bakterie rychleji vyplavují ven z těla.

Přídavné látky: mastek, mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý

Užívání a dávkování


 • doporučená denní dávka jsou 2 tablety denně, nepřekračujte doporučené dávkování
 • pilulky nejsou vázány na jídlo a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny
 • během užívání se doporučuje zvýšit celkový denní příjem tekutin

Cena


Uroval manosa Akut je dostupný v každé lékárně, jakož i na internetu. Mezi jednotlivými prodejními místy nejsou příliš velké cenové rozdíly.

Nejvýhodněji momentálně nakoupíte na ověřené a spolehlié internetové stránce dr.max.cz, kde balení Uroval Manosa AKUT 10 tablet dostanete koupit za 199 Kč.

Uroval manosa

uroval manosa

15 sáčků
219 Kč
(platí ke dni 14.8.2019)

Upozornění


 • vždy užívejte tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku
 • přípravek není vhodný pro děti do 3 let a osoby alergické na některou z uvedených složek
 • výrobce při doporučeném dávkování neuvádí žádné vedlejší účinky

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • obsah látek prospěšných pro zdraví močových cest
 • vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy
 • dobré zkušenosti ze strany zákazníků

NEVÝHODY

 • při hledání informací o produktu jsme nenašli nic, co by se dalo přípravku vyčíst a považovat za nevýhodu

Závěrečné zhodnocení


Nebude pro vás určitě žádným překvapením, pokud v závěrečném hodnocení uvedu, že zkušenosti s užíváním tohoto přípravku mají v první řadě ženy.

Právě ty aktivně přidávají recenze k doplňku stravy Uroval manosa Akut a doporučují jej jako velkou pomoc při potížích s „měchýřem“.

Nespornou výhodou přípravku je, že ho mohou bez obav užívat i těhotné ženy, které jsou často zatěžovány problémy s močovými cestami.

Nespokojené reakce nepokládám za negativum, nakolik se týkají délky nastupujícího účinku. Každý organismus je jiný a reaguje různě.

Osobně vidím velké plus v přírodním složení tohoto přípravku. Brusinky jsou již tradičně spojovány se zdravými močovými cestami, a proto by měly tvořit základ každého podobného doplňku.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na močové cesty.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní přírodní složení
 • Příznivé účinky na močové ústrojí

uroval manosa

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď