Pocitadlo.sk
Zázvorový čaj - Účinky na kašel + příprava (2024) - Výživový-doplněk.cz

Zázvorový čaj – Účinky na kašel + příprava

Obsah

Zázvorový čaj má zázračný účinek na lidské tělo. Tento fakt je znám již od nepaměti.

Zázvor ve spojení s mátou zesiluje své příznivé účinky ještě více.

Zejména v přechodném období každý ocení takovou účinnou prevenci před chřipkou, nachlazením a zvýšeným zahleněním.

Nejlepší zázvorové čaje – Náš výběr

Co to je?


Zázvorový čaj s mátou je velmi účinný bylinný čaj se silou léčivých rostlin a bylinek v jednom (konkrétně zázvor (zázvor) a Máta peprná).

Jde o potravinu a výživový doplněk v jednom ve formě čaje. Sílu a příznivé účinky zázvoru na lidské tělo velmi dobře znali naši předkové.

Dokonce i staří Indiáni využívali zázvor na to, aby jim dodával sílu, moc a energii a to nejen na bojišti, ale i v posteli (iv současné době je stále zázvor pokládán za silné a účinné „přírodní“ afrodisiakum).

Zázvorový čaj je vyhledáván stále častěji také u nás jako náhrada za klasický čaj.

No pije se často nejen v přechodném období, kdy je naše tělo vystaveno různým nemocem, únavě či vyčerpanosti, ale stále častěji ho popíjíme všichni v rámci denního pitného režimu během všedních dní.

  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet Zázvorový čaj? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami.

Zobrazit v obchodě

Má tedy co říci i do oblasti přírodních doplňků stravy, nejen díky svým účinkům, ale především kvůli svému účinnému složení.

Účinky


 • Proti chřipce, nachlazení, rýmě a kašli (běžnému i alergickému)
 • Svým složením zlepšuje imunitu a trávení
 • Působí jako prevence před vznikem rakoviny
 • Upravuje krevní tlak a časté pocení
 • Dokonale zahřeje a snižuje třes (eliminuje i horečnaté stavy)
 • Zmírňuje kyselost v žaludku
 • Snižuje cholesterol v krvi (zabraňuje ucpávání tepen a tím vzniku mrtvice) a podporuje hubnutí
 • Podporuje celkovou očistu organismu (detoxikaci)
 • Omezuje výskyt křečí
 • Účinně odbourává stres a napětí

Zloženie prípravku


Zázvorový čaj s mátou je čistě přírodní čaj, který tvoří bylinná rostlinka zázvor (odb. Zázvorník lékařský; Zingiber officinale) a bylinka Máta peprná (Mentha piperita).

Kromě těchto dvou účinných bylinek v čaji najdeme další aktivní látku – citronovou kůru (Cymbopogon citratus).

Zázvor je už odpradávna známý kvůli svým více příznivým účinkem na lidské zdraví. Jeho původ je v daleké Asii (především jižní část Číny).

Typickými znaky zázvoru je kořeněná (pálivá) chuť, kterou způsobuje látka kapsaicin a gingerol (látky nacházející se iv pálivých papričkách).

Zázvor je zázračnou a léčivou rostlinkou, která se využívá jako v kuchyni, tak i pro své skvělé účinky v lékařství.

Obsahuje zázračné látky a to konkrétně bílkoviny, vlákninu, antibiotika, vitamíny (především vitamín C a E, B9) a kromě toho také minerální látky (především železo , vápník, zinek a draslík). Je to nízkokalorická rostlinka a potravina zároveň, takže se není třeba obávat, že při pravidelné konzumaci se vám zvýší celková hmotnost (právě naopak).

Máta peprná je známá léčivá bylinka, která se nachází běžně iv našich končinách. Je možné ji běžně vypěstovat na zahrádce doma.

Svým složením má máta protizánětlivé a antiseptické účinky. Pomáhá zlepšovat činnost trávicího ústrojí, snižuje kyselost v žaludku a pálení žáhy. Eliminuje záněty a účinně dezinfikuje tělo.

Podporuje tvorbu žluči, snižuje zvýšenou plynatost ve střevech a tlumí Škytavku. Kromě toho účinně tlumí bolest hlavy a zabraňuje jejímu opětovnému výskytu (zároveň účinně zlepšuje i často se opakující nepříjemnou migrénu).

Způsob použití a dávkování


Zázvorový čaj s mátou se připravuje buď z nálevových sáčků nebo si ho připravíte s čerstvého zázvoru a čerstvé bylinky máty. Pokud připravujete čaj z nálevových sáčků, vždy použijte nový sáček. 1 nálevový sáček rovná se 1/4 vody, které se ponechá louhovat 10 až 15 minut.

Pokud si zázvorový čaj připravujete z čerstvého zázvoru, budete potřebovat na 3 až 5 gramů (doporučená denní dávka zázvoru). Více receptů na zázvorový čaj …

Přidejte k tomu pár lístků máty. Takové množství zázvoru a máty zalijte dostatečným množstvím vařící vody v závislosti na množství zázvoru v šálku (1 gram nebo pár větších nakrájených kousků do půllitrové šálku).

Nechá se vyluhovat a následně je možné takto připravený čaj dochutit medem nebo cukrem respektive citrónem.

Kolik stojí zázvorový čaj?


Asi se ptáte i vy, kolik asi bude stát tento druh čaje? Můžeme vás ujistit, že [wp-svg-ikony icon = „checkmark-circle“ wrap = „i“] zázvorový čaj s mátou je dostupný pro každého.

Na internetu jsme našli konkrétní bylinný zázvorový čaj s mátou od FYTO Pharma, který koupíte v ceně již od 65 Kč za balení.

Pokud si však budete kupovat na přípravu čaje čerstvý zázvor, 1 kg zázvoru se běžně v potravinách prodává od 90 kg (v akci ještě levnější).

Při množství cca. 10 dkg (dávka potřebná k cca. 2-3 týdny) je cena zázvorového čaje s mátou stejně přijatelná a dostupná, co říkáte?

Zkušenosti se zázvorovým čajem


Vybíráme některé recenze a zkušenosti se zázvorovým čajem od dalších lidí, kteří na internetu hodnotili tento druh čaje (pravdou je, že recenzí na zázvorový čaj je možné najít na internetu velmi mnoho).

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • Přírodní produkt
 • Účinná podpora imunity
 • Účinkuje proti chřipce a nachlazení
 • Prevence před rakovinou, chřipkou, cholesterolem
 • Podporuje hubnutí
 • Výborné afrodisiakum

NEVÝHODY

 • Dávat pozor na překročení dávky za den

Zázvorový čaj má opravdu co nabídnout a to každému, kdo má rád čaj, ale i pro toho, kdo ho pije, jen když je nemocný.

Čistě přírodní podpora zdraví, dostupná všem, co chtějí být zdraví a silní každý den během roku (nejen během období, kdy máte ten špatný pocit, že na vás něco leze nebo jen v době přechodného období). Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že zázvorový čaj skutečně pomáhá.

Pomohl mi ne jednou zahřát celé tělo, když jsem přišel promrzlý zvenčí. Do pár minut po vypití šálku čaje jsem cítil příjemné teplo zevnitř i zvenku. Také ho piji preventivně v zimním období, ale rovněž i během celého roku (nejen když cítím příznaky chřipky nebo nachlazení). Výborně mě povzbudí a nakopne na začátku nového dne.

I já ho mám rád s mátou, ale ještě raději ho mám s medem nebo s třtinovým cukrem. Také ho vypiju i neochucený bez ochucovadla, vždy když chci dát tělu ten nejsilnější čistě přírodní účinek.

Co se týče dalších účinků, mohu potvrdit jako chlap, že mě dokáže povzbudit iv jiných silových činnostech (intimních nevyjímaje). O dalších preventivních vlivech nemohu zatím říct ne, ale je to dobrý pocit, když děláte více pro své tělo.

Naše hodnocení


Uvědomuji si, že jsme každý jiný a může být, že na jiného bude působit síla zázvoru a máty úplně jinak. Já však na zázvor s mátou či bez ní nedám dopustit a rozhodně ho doporučuji zařadit do svého jídelníčku a v rámci pitného režimu.

Při ceně jakou má, je to skutečně výborný produkt a přírodní potravina skoro na všechno.

Škoda jen, že se nedá vypěstovat i doma tak jako například zmiňovaná máta, kterou mám vždy připravenou pod oknem v zahrádce v každém ročním období.

Závěrečné hodnocení


Účinky

Velký počet skvělých účinků na zdraví.

Cena

Příprava čaje je levná. Hotový čaj stojí přibližně 90 Kč.

Kvalita

Vysoká kvalita.

Příprava

Jednoduchá příprava.

Hlavní výhody Zázvorového čaje

 • Skvělý proti nachlazení a chřipce
 • Super cena
 • Podporuje imunitní systém
 • Mnoho dalších skvělých účinků
 • Podporuje hubnutí
 • Skvělý proti vysokému cholesterolu

 

5/5 - (1 vote)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď