Pocitadlo.sk
Arašídové máslo - Použití, složení a cena (2024) - Výživový-doplněk.cz

Arašídové máslo – Použití, složení a cena

Obsah

Arašídové máslo představuje jedinečné přírodní máslo, které je produkováno z čistých arašídů a proto ho bezpochyby můžeme zahrnout do skupiny výživových přípravků.

Díky tomu je lepší a zdravější pochoutkou ve srovnání s tradičním tukovým máslem, které běžně konzumujeme.

Má lepší složení a nutriční hodnoty celkově, také méně nasycených mastných tuků a více nenasycených mastných tuků, díky čemuž je přijatelnější celkově pro lidské zdraví.

Výborná nasládlá chuť, jemná konzistence v podobě pomazánky nebo křupavé provedení, si dokáže získat ne jednoho milovníka netradičních pochoutek. Je vhodné k okamžité konzumaci ať už  na snídani nebo před tréninkem. V naší recenzi jsme sáhli ne na komerční druh arašídového másla, který nabízejí například Lidl nebo Tesco. Na naši recenzi jsme si vybrali kvalitní 100% -tní arašídové máslo.

Co to je?


Arašídové máslo je čistě přírodní máslo, které se vyrábí z oříšků, konkrétně z arašídů bez přidání jakýchkoliv umělých látek.

Má výbornou chuť, jemné složení s bohatou nutriční hodnotou. Arašídové máslo se může pochlubit  vyšším podílem proteinu (více než 30%), také množstvím zdraví prospěšných tuků, sacharidů a vlákniny.

Kromě těchto důležitých látek obsahuje i dostatečné množství minerálních látek a vitamínů. Výborná potravina, která dobře chutná a navíc je zdravější než klasické máslo v kuchyni. Samotných výhod arašídového másla je mnohem více a řekneme si o nich v dalších řádcích této recenze.

Účinky


 • Složení přípravku snižuje nebezpečí vzniku kardiovaskulárních chorob
 • Prevence před vznikem cukrovky typu II
 • Pomáhá zlepšit činnost trávicího ústrojí, zlepšuje trávení a stolici
 • Dobře zasytí a tím oddaluje pocit potřeby jíst
 • Podporuje zdravé hubnutí a přibírání (možnost konzumace i během diet)
 • Snižuje vysoký krevní tlak a nezdravý cholesterol (zdroj)
 • Pomáhá dokonce i při růstu svalstva

Arašídové máslo složení


I když se na první pohled může zdát, že arašídové máslo nebude disponovat přijatelným a zdraví prospěšným složením, opak je však pravdou. V této části si řekneme více o konkrétním složení  100% přírodního arašídového másla s oříškovou chutí, které je skvělou pochoutkou s cenným složením.

Jde vlastně o neupravovanou potravinu s udržením všech přírodních vlastností arašídů. Máslo se vyrábí rozmixováním arašídů bez dalšího umělého zpracování a mixováním až do stavu, pokud vznikne máslová konzistence.

Arašídové máslo Gym Beam je jedinečné svého druhu, protože zásobuje organismus potřebnými sacharidy, bílkovinami a zdravými tuky.

Přípravek je bez přídavku cukru a soli, který je vyroben z čistých chutných arašídů.

arasidy arasidove maslo

Díky tomu arašídové máslo obsahuje až 30% proteinů respektive 7 gramů bílkovin (je třeba poznamenat, že právě aminokyseliny jsou v organismu využívány na lepší regeneraci unaveného svalstva a těla jako takového a navíc dobře zasytí).

Kromě toho se tento druh másla může pochlubit také zdravějšími tuky v množství přibližně 16 gramů v každé dávce másla (složení tuků je stejné v případě nenasycených i nasycených tuků podobně jako například ve známém olivovém oleji, konkrétně jsou to mononenasycené tuky v množství asi 7,5 gramu a polynenasycené tuky v množství asi okolo 4,5 gramu), vlákninou (denní klasická dávka másla obsahuje přibližně 2 gramy), vitamíny a minerálními látkami bez přídavku umělých látek.

Vitamíny, minerály a mnoho jiného …

V případě vitamínů a minerálních látek je třeba uvést, že přibližně 100 gramů arašídového másla obsahuje především vitamín E (až více než 40% doporučené denní dávky).

Také i velmi ceněné vitaminy skupiny B (vitamin B3 Niacin více než 60% doporučené denní dávky. Vitamin B6 více než 25% doporučené denní dávky), dále také kyselinu listovou v množství více než 15% doporučené denní dávky a stejně i stopový prvek Hořčík ( magnézium v ​​množství více než 35% doporučené denní dávky).

Měď v množství více než 20% doporučené denní dávky a Mangan v množství až více než 70% doporučené denní dávky.

  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet arašídové máslo? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými nekvalitními výrobky. Více info

Kromě těchto vitaminů a prvků v menším množství arašídové máslo obsahuje vitamín B5, selen, zinek, železo a draslík. Toto je záruka zdravého a kvalitního pokrmu na každý den pro každého, kdo vyhledává zvýšení denní dávky zdraví prospěšných tuků. Arašídové máslo, to jsou samozřejmě i přírodní sacharidy.

Přesto je třeba dbát na to, kolik másla sníte během dne a kdy si ho naplánujete dát, protože už při dvou lžičkách denně dostanete pořádku dávku energie. Může být v podobě 2 příchutí a to smooth (jemná pomazánka bez kousků arašídů) a příchuť crunchy (křupavá pomazánka s kousky arašídů).

Dobrou zprávou je, že samotné složení másla neobsahuje žádné nezdravé tuky a proto je právem kvůli svému složení a nutričním hodnotám zařazovány k přírodním výživovým přípravkům k podpoře zdravého životního stylu.

Z tabulky nutričních hodnot v případě příchutě smooth / crunchy vybíráme:

tabulka

Použití a dávkování


 • Podle informací výrobce, výživový přípravek je možné přímo konzumovat (nabrat lžičkou a jíst)
 • Výrobce doporučuje konzumovat 2 lžičky denně
 • Je možné přípravek konzumovat jako pomazánku na chléb nebo použít jako přísadu do mléčných koktejlů
 • Je vhodné při vaření nebo pečení (nebo jako přísada do krémů, ovesných vloček, kaší, k ovoci nebo jako přísada k jiným zdravým pochoutkám)
 • Před konzumací je dobré si přečíst pokyny výrobce na obalu nebo v příbalovém letáku
 • Možné konzumovat pravidelně a dlouhodobě jako přírodní výživový přípravek a jako zdravější alternativu ke klasickému máslu

Arašídové máslo „kde koupit“ a cena


Cena arašídové máslo od výrobce GymBeam byla v době psaní recenze (11.6.2018) podle internetového obchodu výrobce www.gymbeam.sk na úrovni  akciových 79 Kč za 340 gramové balení.

Běžná cena tohoto arašídového másla běžně stojí 109 Kč. Poštovné za internetovou objednávku je na úrovni od 59 Kč, poštovné při objednávce nad 1700 Kč je ZDARMA.

Výhodou internetového obchodu je rychlé expandování zboží (při objednávce dnes, dodání zítra).

Možnost objednání i většího 1 000 gramového balení v ceně již od 169 Kč (běžná cena je 316 Kč).

Při arašídovém másle jsou na výběr dvě příchutě – konkrétně příchuť crunchy (křupavá pomazánka s kousky arašídů) a smooth (jemná pomazánka bez kousků arašídů).

Upozornění

 Přípravek výrobce nedoporučuje lidem, kteří trpí alergií na arašídy. Pokud nevíte, zda můžete nebo nemůžete konzumovat tento druh přípravku, obraťte konzumaci se svým lékařem. Nebo prostě poprvé zkonzumujte menší množství přípravku a čekejte, zda po chvíli přijde alergická reakce. Pokud ne, můžete přípravek konzumovat, pokud ano, vyhledejte rychle lékařskou pomoc. Čtěte předem informace na obalu přípravku nebo v příbalovém letáku.

Zkušenosti


Ptáte se proč propagujeme máslo od značky GymBeam? Ne, není to z důvodu, že bychom jim dělali reklamu.

Je to z velmi jednoduchého důvodu.

Viz výběr hodnocení tohoto másla. Drtivá většina recenzí a hodnocení je kladná.

V našem výběru nejkvalitnějších podzemnice másel můžete také najít máslo od konkurenční značky Nu3tion, které však nemá dostatek dostupných
hodnotení.

Výhody a nevýhody

VÝHODY

 • Velmi dobře chutná a voní
 • Výborná cena a balení
 • 100% přírodní produkt
 • Ověřený a dobře hodnocený výrobce
 • Podporuje trávení
 • Vhodný i při dietách, i na přibírání (více kalorií při větší dávce)

NEVÝHODY

 • netypická chuť

Naše hodnocení


Ano či ne pro arašídové máslo?

Jsme na konci této recenze a já jsem zjistil, že 100% přírodní arašídové máslo GymBeam má co nabídnout – především svým přírodním a bohatým složením, kvalitou, cenou a recenzemi. Někomu může vyhovovat arašídová (oříšková) chuť, jinému zase ne.

Mně osobně tento druh másla nevyhovuje právě kvůli jeho specifické chuti. Ale u vás může být všechno v pořádku a je možné, že pokud jste ho dosud neokusili, po první „koštovku“ vám bude vyhovovat a zamilujete si tento druh potraviny.

Výhodou tohoto přípravku je, že jej lze konzumovat více způsoby.

Jak bylo již zmíněno, přímou konzumací ihned po otevření obalu, nebo jej lze zakomponovat do koláčů, kaší, dezertů či smoothie.

Lze ho využít i jako koření při vaření a podobně. Jednoduše fantazii se meze nekladou při používání arašídového másla. Možná se i vy obáváte toho, že budete z něj přibírat.

Ono přibírat se dá i ze zdravých jídel, důležité je v jakém množství dané jídla sníte a jakou fyzickou námahu míváte během dne (jaký energetický výdej).

Při arašídovém másle GymBeam třeba myslet na to, že je to zdravější varianta tuků, které dokáží lidskému organismu pomoci. I proto, že obsahuje kromě proteinů a bílkovin i vitamíny, minerální látky a vlákninu, které zlepšují růst svalstva a regeneraci unaveného svalstva. Arašídové máslo pomáhá i proti riziku vzniku nemocí, které se týkají srdce a cév, zlepšují trávení a bojují proti cukrovce typu II. .

Díky svému složení je vhodné i při dietních kůrách a na druhé straně pokud potřebujete přibrat, obsahuje i několik sacharidů a cukrů respektive tuků, které podporují přibírání na váze. Pokud jste si mysleli, že arašídové máslo nemá co nabídnout, zajisté jste zůstali „mile“ překvapení. A jistě vás potěší i přijatelná „akciová“ cena necelé 3 Eura za 340 gramové balení (respektive necelých 6 Eur za 1kilogramové balení). Je tedy na vás, jestli investujete do této pochoutky nebo ne.

Ale rozhodně si třeba vybírat kvalitu za rozumnou cenu, protože jak máte možnost vidět, arašídové máslo nemusí být pouze „komerčním“ nezdravým máslem, o jakých denně posloucháme a proto ho netřeba hned odsoudit bez podrobnějšího analyzování.

Závěrečné hodnocení


Zdraví

Obrovské množství svkelých účinků.

Cena

Přijatelná cena.

Kvalita

Složení másla je prvotřídní.

Využití

Široké spektrum způsobů využití.

Hlavní výhody Arašídového másla

 • Obsahuje prospěšné tuky
 • Vhodna náhrada klasického másla
 • Skladem na e-shopu
 • Mnoho kladných recenzí

arašídové máslo jedno balení

4.5/5 - (8 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď