Pocitadlo.sk
Buscopan - Cena a recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Buscopan – Cena a recenze

buscopan

Obsah

Myslíte si, že kontrakce vznikají pouze při porodu? A co jsou tedy křeče ve vašem břiše? Bolest, kterou vyvolávají je hodně krát tak intenzivní, že opravdu připomíná porodní bolesti. Příčin je mnoho a stejně hodně je i případů, kdy způsobují opravdové problémy. Například ženy s bolestivou menstruací prožívají pár dní v bolestech každý měsíc.

Pokud máte špatné trávení, postačí sníst něco nevhodné a bolest žaludku nebo žlučníku je na světě. Stahy nejsou vzácností ani v močových cestách.

Na úlevu od bolesti břicha pravděpodobně sáhnete po analgetikách. My vám ale představíme lék ze skupiny spasmolytik, speciálně navržených na uvolnění křečí v břiše.

Je jím Buscopan. Podle slov výrobce je tento lék velmi účinnou pomocí při bolestech různého původu.

V naší recenzi máte možnost zjistit, zda reálné zkušenosti potvrzují toto tvrzení. Řekneme si na co je Buscopan určen, jaké je doporučené dávkování a dostanete i tip na nákup za dobrou cenu.

Co to je?


Buscopan je lék ve formě tablet, který patří do skupiny spasmolytik.

Obsahuje účinnou látku butylskopolamín, díky které má schopnost uvolňovat křeče v břiše, a tím zmírňuje i bolest.

Působí na křeče v žaludečně-střevních, žlučníkových, močových i pohlavních orgánech. Doporučuje se i při bolestech způsobených kolikou, syndromem dráždivého střeva nebo menstruací.

Buscopan je na zmíněné problémy jeden z nejčastěji doporučených léků. Mohou jej užívat dospělí a po doporučení lékaře je vhodný i pro děti starší 6 let.

Kdo je výrobce?


Buscopan patří do sortimentu farmaceutických produktů společnosti Boehringer Ingelheim, založené v roce 1885 v Německu. Malý podnik s 28 zaměstnanci se rychle stal celosvětově působící společností.

Zaměřuje se na vývoj, výrobu a prodej inovativních léků pro lidi s kardiovaskulárními, onkologickými, metabolickými, virovými onemocněními a poruchami centrálního nervového systému.

Sortiment produktů společnosti Boehringer Ingelheim zahrnuje i veterinární léčiva a biofarmaceutika.

Jak Buscopan funguje?


Mechanismus účinku je založen na řešení problému v centru bolesti, tedy v břiše. Toto je zásadní rozdíl, který Buscopan odlišuje od analgetik. Většina analgetik bolest maskuje, tedy zastavuje signály bolesti. Působí prakticky v celém těle, dostávají se do krevního oběhu, a tím se zvyšuje i riziko vedlejších účinků.

Buscopan působí přímo na hladké svalstvo střevního traktu, čímž dochází k uvolnění křečí. Problém tedy nepřekrývá, ale ho řeší.

Zároveň nezatěžuje organismus a je používán i při zvýšené citlivosti žaludku při prvních náznacích bolesti břicha.

Křeče a bolesti břicha


Bolest břicha může mít různé podoby. Tato část těla je tvořena množstvím orgánů, které reagují na různé faktory. Vznikají tak problémy, které jsou většinou doprovázeny křečemi.

Křeče jsou definovány jako náhlá a neovládané kontrakce svalu, která může být souvislá nebo se projevuje střídáním kontrakcí a relaxace svalu.

Intenzivní stahy svalstva v břišní dutině způsobují bodavou ostrou bolest. Ta vám nedovolí chodit vzpřímeně a nabourá váš denní režim.

Běžné bolesti v podobě křečí jsou nejčastěji způsobeny těmito faktory:

 • Citlivost na potraviny – žaludek může být citlivý na některé druhy potravin a po jejich konzumaci reaguje v podobě křečí, plynatosti, pocitem tíhy a podobně. Nejčastěji se žaludek ozve při konzumaci těžkých mastných či kořeněných jídel, citrusových plodů, kofeinu a alkoholu.
 • Stres – v dnešní době je stres spojován s téměř každým zdravotním problémem, ty žaludeční nevyjímaje. Život pod tlakem, vynechávání jídel, příliš rychlá konzumace jídel a podobně často vedou k žaludeční nervozitě doprovázené křečemi.
 • Změna prostředí – žaludek může špatně snášet změnu prostředí nebo běžné denní rutiny. Často se komplikace objeví na dovolené v cizí zemi, kde vás může ovlivňovat jiná strava a podnebí, které je jiné než to, na které je vaše tělo zvyklé.

Pokud bolest a křeče přetrvávají dlouhodobě, neustupují nebo se objevují pravidelně je třeba vyhledat odborníka, který určí příčinu jejich vzniku.

 • Menštručné bolesti – mnoho žen prožívá první dny menstruace ve velkých bolestech. Míra bolesti je individuální a může mít souvislost s výškou hladiny prostaglandinů v těle. Prostaglandiny vyvolávají křeče svalů v děloze, které se projevují jako křečovitá bolest v podbřišku.
 • Syndrom dráždivého tračníku (IBS) – jako funkční porucha trávicího systému je doprovázen pocitem plnosti, křečemi, bolestí břicha a nafukováním. Komplikace nemají jasnou příčinu a lékař může tuto diagnózu určit pouze po vyloučení všech ostatních možnosti.

Účinky


 • uvolňuje hladké svalstvo orgánů trávicí soustavy, močových cest a pohlavních orgánů
 • odstraňuje křeče při ledvinové nebo žlučníkové kolice
 • pomáhá při bolestivé menstruaci a syndromu dráždivého tračníku

Složení


Buscopan má formu bílých, vypouklých, potahovaných tablet, přičemž každá obsahuje 10 mg účinné látky butylskopolamín (bromidu butylskopolaminia)

 • Butylskopolamín – léčivo patří do skupiny spasmolytik, které se dále dělí na parasympatolytika a spasmolytika s muskulotropnými účinky. Butylskopolamín je jedním z nejdéle používaných parasympatolytik v gastroenterologii. Jako účinná látka léků na odstranění křečí působí přímo v centru bolesti. Díky tomu má rychlý nástup účinku a velmi malé riziko vedlejších účinků. Je dostupný ve formě volně prodejných léků ale i léků na předpis.

Pomocné látky

 • Jádro tablety: dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, kukuřičný škrob, rozpustný škrob, koloidní oxid křemičitý, kyselina vinná, kyselina stearová / kyselina palmitová
 • Obal tablety: povidon, sacharóza, mastek, arabská guma, oxid titaničitý (E171), makrogol 6 000, karnaubský vosk, bílý vosk.

Užívání a dávkování


 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku pokud lékař nebo lékárník nedoporučí jiný postup
 • doporučená dávka pro dospělé a děti od 6 let je 1 až 2 tablety 3 až 5x denně
 • tablety se užívají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny
 • účinek pocítíte do 15 minut od užití
 • pokud se do 3 dnů váš stav nezlepší nebo dojde dokonce ke zhoršení v průběhu 24 hodin od vzniku bolestí, kontaktujte lékaře
 • pokud užijete vyšší dávku, může se u vás objevit sucho v ústech, zarudnutí kůže, obtíže při močení, zrychlený puls a poruchy vidění. Neváhejte kontaktovat lékaře nebo lékárníka.

Cena


Buscopan lze na českém trhu zakoupit pouze na lékařský předpis.

Upozornění


 • neužívejte v případě alergie na některou ze složek, onemocnění s výraznou svalovou slabostí, závažného onemocnění tlustého střeva a při nesnášenlivosti sacharózy
 • lék nepodávejte dětem do 6 let. Děti nad 6 let mohou Buscopan užívat pouze se souhlasem lékaře.
 • užívání během těhotenství a kojení nedoporučuje. Poraďte se s vaším lékařem.
 • buďte zvlášť opatrní pokud trpíte onemocněním srdce, glaukomem, pokud jste někdy prodělali neprůchodnost trávicí nebo močové soustavy a pokud máte komplikace s prostatou. Další upozornění, spojené se zdravotním stavem naleznete v příbalovém letáku.
 • pokud užíváte, nedávno jste užívali nebo víte, že budete užívat jiné léky, řekněte o nich lékaři. Pro bližší informace čtěte příbalový leták.
 • Buscopan je obecně velmi dobře snášen a vedlejší účinky se vyskytují velmi vzácně. Méně často se dostavuje sucho v ústech, kožní reakce, porucha vylučování potu nebo zrychlený puls. Zmíněné komplikace postihují 1 pacienta ze 100.
 • Buskopan nevyžaduje žádná zvláštní opatření při skladování. Uchovávejte mimo dosah dětí a nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • odstraňuje křeče v oblasti břicha způsobené různými příčinami
 • působí pouze v místě bolesti
 • rychlý nástup účinku
 • nízké riziko vedlejších účinků

NEVÝHODY

 • nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám
 • obsahuje sacharózu

Závěrečné zhodnocení


Křeče a bolesti břicha nejsou nic výjimečného. Někdo jejich protrpí se počká dokud odezní samy a jiní zase znají ověřené prostředky k jejich odstranění. Samozřejmě, vše závisí na tom jak často se objevují a v jaké intenzitě.

Pokud se objeví výjimečně, obvykle když to přeženete s jídlem, nemusíte hned běžet k lékaři. No v případě, že pro vás představují častější problém, v podobě bolestivé menstruace, citlivého žlučníku či koliky, ptejte si Buscopan.

Ačkoliv o léku na internetu nekolují stovky diskusí, nikde nejsou zmíněny žádné negativa.

Recenze jsou pozitivní, lidé potvrzují rychlý nástup účinku a zatím každému pomohl.

Pokud tedy hledáte pomoc na odstranění křečí, nevidíme důvod, proč nevyzkoušet právě Buscopan.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na bolest.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky na bolest

buscopan

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď