Pocitadlo.sk
Voltaren rapid tablety - Cena a recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Voltaren rapid tablety – Cena a recenze

Obsah

Bolest nás provází po celý život. Je tu s námi, když se zraníme, jsme nemocní, přeženeme to s pohybem nebo jde o permanentní stav. I klouby a svaly mají svou „záruční lhůtu“ a je jen otázkou času, kdy začnou bolet.

Bolestí nám tělo dává najevo, že není v dobré kondici a volá o pomoc. Nejhorší je, že bolest není jen nepříjemný pocit, ale snižuje i kvalitu našeho života. Vezme nám úsměv z tváře, naruší soustředění a omezí nás v provádění běžných i oblíbených činností.

Zbavit se bolesti rychle a efektivně dnes není tak složité. Pomoc najdete v lékárně. Existuje množství léků, gelů a náplastí, které vám vrátí ztracenou kondici. Většinou dáte na doporučení lékárníka nebo vás ovlivní reklama.

Do centra naší pozornosti se dostal lék Voltaren tablety, a to jako jeden z najprezentovanejších prostředků proti bolesti na našem trhu.

Za co vděčí svým účinkem? Jaká je jeho cena? Potvrzují reálné zkušenosti slibované účinky? To jsou otázky, které jistě zajímají i vás. A tady jsou odpovědi…

Kde nejvýhodněji koupit Voltaren rapid?

Co to je?


Voltaren je lék ve formě měkkých kapslí s obsahem léčiva diklofenak. Tato látka patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv známých pod zkratkou NSAID.

Voltaren je určen k potlačení bolesti, zánětu, zmírnění otoku a snížení horečky.

Doporučuje se na úlevu od doprovodných příznaků chřipky a nachlazení, při sportovních úrazech nebo jako pomoc při dlouhodobé bolesti pohybového aparátu.

Jako lék je vhodný pro muže, ženy a děti starší než 14 let, kteří se chtějí zbavit bolesti rychlým a účinným způsobem.

Informace o výrobci


Voltaren Rapid tablety produkuje německá společnost GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (GSK).

Historie GSK se začala psát již v roce 1715 otevřením lékárny v Londýně. Dnes jde o globální společnost s obchodním zastoupením v 150 zemích.

Zaměřuje se na výrobu, vývoj a inovace léků, vakcín a zdravotních pomůcek.

Sortiment GSK zahrnuje také nutriční nápoje, přípravky pro ústní hygienu a péči o chrup. Jako známé produkty můžeme zmínit například Fenistil gel, Corega nebo Cetebe.

Distribuce je u nás zajištěna stejnojmennou pobočkou  GSK.

Jak na bolest?


Lékárny jsou plné různých léků a prostředků proti bolesti. Většina z nich je určena na mírně silné až střední bolesti.

Je třeba si uvědomit, že bolest nemá jen jednu tvář a reaguje na přípravky různým způsobem.

To znamená, že to, co vám může pomoci při bolesti zad, nemusí mít stejný účinek na bolest hlavy.

Stejně důležitá je i forma léku. Někomu více pomáhá gel nebo náplast, jinému zase pomohou tabletky. Proto si nechte poradit od lékárníka.

V případě dlouhodobých problémů je třeba hledat příčinu a vhodnou léčbu stanoví lékař.

Jak funguje Voltaren?


Mechanismus účinku spočívá v blokování syntézy prostaglandinů. Tyto molekuly se uvolňují při ohrožení organismu a jsou příčinou vzniku bolesti, zánětů a otoků.

Měkké tobolky se snadno rozpouštějí a léčivo se rychle uvolňuje.

Výsledkem je rychlý nástup účinku a úleva od mírných až středně silných bolestí různých částí těla.

Výrobce upozorňuje, že Voltaren zmírňuje zánět a horečku, ale neovlivňuje jejich příčinu.

Účinky


Voltaren díky obsahu léčiva diklofenak pomáhá při:

 • bolestech zad, kloubů a svalů
 • menstruačních bolestech a bolesti zubů
 • zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky včetně bolesti a škrábání v krku
 • snižuje horečku a zánět
 • zmírňuje otoky při sportovních zraněních

Složení


Diklofenak 25 mg v 1 kapsli

 • je nesteroidní protizánětlivý derivát kyseliny aminofenyloctovej s analgetickým a antipyretickým účinkem. Má schopnost zadržovat cyklooxygenázy, které jsou zodpovědné za syntézu prostaglandinů v místě zánětu. Diklofenak je velmi účinný na potlačení nebo odstranění akutní i chronické bolesti. Dobré výsledky vykazuje i při léčbě osteoporózy a revmatické artritidy. Rozlišujeme dvě formy systémově podávaného antiflogistika. Sodná sůl se upřednostňuje při léčbě zánětů a draselná sůl se používá při akutní bolesti. Ve přípravku Voltarendiklofenak formu draselné soli.

Pomocné látky

 • makrogol 600, glycerol 85m% (E 422), čištěná voda, želatina, polysorbát (obsahuje sorbitol, sorbitan), chinolinová žluť 70 % (E 104)

Užívání a dávkování


 • Vždy užívejte tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak. Dodržujte doporučené dávkování a nepřekračujte maximální denní dávku.
 • Doporučené užívání pro dospělé a děti nad 14 let je 1 kapsle při nástupu příznaků. Dále se podle potřeby užívá 1 kapsle s časovým odstupem alespoň 4 až 6 hodin.
 • Tobolky se polykají v celku a zapíjejí se tekutinou. Pro větší účinek užívejte před jídlem.
 • Maximální denní dávka jsou 3 tobolky denně.

Cena


Voltaren je dostupný bez lékařského předpisu v každé lékárně i na internetu. Cena se liší v závislosti na prodejního místa a velikosti balení.

Vždy nakupujte pouze u ověřeného a řádně registrovaného prodejce.

My doporučujeme stránku benu.cz. Lékárna má v nabídce všechny přípravky z farmaceutické řady Voltaren.

Voltaren rapid 10 ks nabízí za 99 Kč.

Voltaren

10 tbl
80 Kč
(platí ke dni 6.1.2020)

Upozornění


 • Neužívejte: při alergii na některou ze složek nebo pokud jste někdy zaznamenali alergickou reakci po užití léků proti bolesti (diklofenak, ibuprofen nebo kyselina acetylsalicylová), při onemocněních srdce nebo mozkově-cévních onemocněních, problémech s krevním oběhem, při onemocnění ledvin a jater. Neužívejte ani v případě, že jste měli nebo máte vřed žaludku či tenkého střeva, nebo při krvácení z trávicího traktu. Nepodávejte dětem do 14 let.
 • Těhotenství a kojení: užívání během těhotenství je třeba konzultovat s lékařem, jinak se přípravek nedoporučuje. Neužívejte v posledním trimestru těhotenství ani během kojení.
 • Plodnost: protizánětlivé léky mohou způsobit problémy s početím během trvání léčby. Po vysazení léku se stav opět upraví. Pokud plánujete otěhotnět nebo máte problémy s plodností, poraďte se o užívání s lékařem.
 • Omezení a kontraindikace: užívání přípravku může být omezeno jistými zdravotními problémy a při současném užívání s jinými léky může dojít k jejich vzájemnému ovlivňování. Podrobné informace a upozornění naleznete v příbalovém letáku.
 • Vedlejší účinky: tak jako všechny léky, i Voltaren může vyvolat vedlejší účinky. Jejich výskyt je možné minimalizovat užíváním nejnižší dávky po co nejkratší dobu. Často dochází k trávicím potížím, bolestem hlavy, závratím nebo kožní vyrážce. Další informace o vedlejších účincích jsou uvedeny v příbalové informaci.
 • Skladování: mimo dosah dětí při teplotě do 30 °C, chráňte před světlem.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • trojitý účinek – tlumí bolest, zmírňuje zánět, snižuje horečku
 • rychlý nástup účinku
 • tobolky se snadno polykají

NEVÝHODY

 • možné vedlejší účinky
 • poměrně hodně zdravotních omezení v souvislosti s užíváním

Závěrečné zhodnocení


Voltaren se jeví jako ideální lék proti bolesti, horečce a zánětu. Rychle zabírá, užívání je jednoduché a patří do sortimentu každé lékárny.

Nejobjektivnější pohled nám však dali recenze k přípravku. Získal si převážnou část lidí, kteří ho vyzkoušeli a doporučují ho jako nejlepší pomoc proti bolesti různého charakteru.

Z komentářů vyplývá, že přípravek rychle zabírá a nezatěžuje žaludek.

S užíváním tablet ale souvisí řada omezení. Například pokud máte problémy s vysokým tlakem, játry nebo ledvinami, buďte opatrní. V takovém případě uživatelé zůstávají věrní značce, ale upřednostňují formu gelu. Vždy se však raději poraďte s odborníkem.

Přestože v příbalovém letáku se zmiňuje poměrně častý výskyt vedlejších účinků, nejsou zmíněny v žádném příspěvku od uživatelů.

Voltaren v našem průzkumu prošel. Slibované účinky se rovnají reálným a při dodržení pokynů o užívání, se můžete spolehnout, že vám přinavrátí úsměv na vaši tvář.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na bolest.

Balení

Výhodné balení a dobrá cena.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Trojitý účinek
 • Vynikajíci recenze

 • Účinný při menstruačních bolestech
 • Zmírňuje zánět a znižuje horečku

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď