Pocitadlo.sk
Nurofen - Tablety - Recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Nurofen – Tablety – Recenze

Obsah

O bolesti se toho už napsalo hodně. Nikdy však není na škodu, přečíst si něco více o tomto nepříjemném pocitu, který nám komplikuje život, jakož i o doporučeních, jak se ho zbavit.

Existuje množství rad, léků a přírodních prostředků, které nám v případě bolesti pomáhají.

Nikdy s jistotou nevíte, co vám opravdu pomůže, proto je vždy lepší znát co nejvíce řešení. Ať vás už bolí hlava, zuby, nebo celé tělo, výsledek je vždy stejný. Nedokážete se soustředit, práce jde stranou a na aktivity s rodinou a přáteli nemáte ani pomyšlení. Když se do toho všeho zamíchá horečka a chřipka klepe na dveře už víte, že vás čeká pár nepříjemných dní v posteli.

S bolestí a horečkou bojuje i Nurofen. Přípravek patří na našem trhu mezi přední analgetika a neustále rozšiřuje nabídku produktů, aby mohl pomoci každému.

Výsledkem tohoto úsilí je například Nurofen Rapid na rychlou úlevu od bolesti a zánětu nebo Nurofen sirup pro děti.

Nás zajímal Nurofen 400 mg s trojitým účinkem. Přečtěte si něco více o tomto přípravku a možná bude správným řešením na odstranění bolesti a zvýšené teploty právě pro vás.

Kde nejvýhodněji koupit Nurofen?

Co to je?


Nurofen 400 mg je lék ve formě tablet na tlumení bolesti, zvýšené teploty a zánětu.

Obsahuje léčivou látku ibuprofen, díky kterému má hned tři účinky – analgetický, antipyretický a antirevmatický.

Ibuprofen má vlastnost zastavit tvorbu prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti, horečky a zánětu.

Přípravek tlumí mírné až střední bolesti různého charakteru.

Doporučuje se i při pooperačních bolestech, nachlazení a chřipce. Nurofen 400 mg je tu pro každého ve věku nad 12 let, kdo se chce zbavit bolesti, zvýšené teploty nebo zánětu.

Několik faktů o bolesti


Každý odborník vám řekne, že bolest je přirozená a nápomocná.

Tělo je velmi důmyslný stroj a bolest používá jako obranný mechanismus a informační prostředek, kterým dává najevo, že něco není v pořádku. Přesto působí rušivě a chceme se jí zbavit. Nejdříve jí však musíme porozumět.

 • Práh bolesti není mýtus – každý člověk vnímá bolest jinak. To, co někomu způsobuje „muka“, je pro jiného snesitelné. Je to proto, že geny a hormony určují, jak mozek zpracovává signály bolesti vysílané z těla. Pokud někomu při bolesti hlavy pomáhá káva s citronem, nemusí zabrat i ve vašem případě. Proto jsou nejspolehlivějším řešením analgetika s cíleným zaměřením na zdroj bolesti.
 • Síla mysli – vnímání a intenzita bolesti podléhá i emocím. Bolest narůstá s pocity úzkosti či depresí. Funguje to i opačně. Silné vzrušení nebo strach snižují vnímání bolesti a na určitou dobu nás od ní odpoutají. Přívrženci alternativní medicíny již od nepaměti využívají k uvolnění mysli meditaci a soustředění myšlenek, čímž může dojít ke snížení pocitu bolesti.
 • Bolest nemá jeden zdroj – k odstranění bolesti je nezbytné znát její zdroj. Tkaninová bolest je způsobena poškozením tkáně, kdy dochází k uvolnění prostaglandinů. Ty spustí řetězovou reakci, zvýší citlivost nervových zakončení, a tak vzniká bolest a zánět. Nervová bolest znamená poškození nervů, které zabezpečují komunikaci mezi tělem a mozkem. V důsledku onemocnění nebo poranění se vysílání signálů naruší a dostaví se intenzivní bolest nervů, pocit mravenčení nebo znecitlivění.

Jak je to s horečkou?


Normální tělesná teplota se pohybuje kolem 37 °C.

Tělesná teplota je regulována částí mozku (hypotalamus), která funguje jako termostat. Při dobrém zdravotním stavu nastaví hypotalamus tělo na optimální teplotu.

Když však teplota stoupne, mluvíme o horečce:

 • horečka je obranná reakce organismu při infekci viry a bakteriemi
 • může mít tři úrovně: 38 – 39 °C je středně vysoká horečka, 40 °C nebo více je vysoká horečka a 42,4 °C nebo více je nebezpečně vysoká horečka
 • zvýšení teploty těla vytváří nevyhovující prostředí pro bakterie a viry, které způsobují infekci. Když uhynou, tělesná teplota se opět stabilizuje na optimální hodnotu.
 • infekce není vždy příčinou vzniku horečky. Zvýšenou teplotu mohou vyvolat i reakce na léky nebo očkovací vakcíny a dlouhodobé zdravotní problémy spojené se záněty.
 • při horečce se doporučuje přísun tekutin, odpočinek, studené obklady, lehká strava a léky s antipyretickým účinkem. Při teplotě vyšší než 40° C je třeba vyhledat lékaře.

Jak funguje Nurofen?


Při perorálním podání se tableta dostává do žaludku. Začne se rozpouštět a dochází k uvolnění ibuprofenu, který je absorbován přes zeď žaludku do krevního řečiště. Tam aktivuje blokování tvorby prostaglandinů.

Účinky


 • tlumí mírnou až středně silnou bolest hlavy, pomáhá při migrenózních stavech
 • zmírňuje bolesti páteře, kloubů, svalů a zubů
 • pomáhá při menstruačních a pooperačních bolestech
 • snižuje horečku, zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky

Složení


Obsah látek v jedné tabletě:

 • Ibuprofen 400 mg – je odvozen od kyseliny propionové a patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. Používá k léčbě bolesti, horečky a zánětu. Podává se ústní nebo injekční formou. Snižuje tvorbu prostaglandinů, které se podílejí na vzniku bolesti, zánětu a otoku. Přípravek se používá i na snižování tělesné teploty. Působí na hypothalamus, čímž dochází z zvýšení průtoku krve a odvádění tepla z těla. Ibuprofen může vyvolat vedlejší účinky a interakce s některými léky.
 • Pomocné látky – kroskarmelóza sodná sůl, laurylsíran sodný, citronan trisodný, kyselina stearová, oxid křemičitý koloidní bezvodý, karmelóza sodná sůl, mastek, disperzně sušená arabská guma, sacharóza, oxid titaničitý (E171), makrogol 6000, červený inkoust.

Užívání a dávkování


 • užívejte přesně tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • dospělí a děti starší 12 let užívají 1 tabletu podle potřeby pokračují v užívání 1 tablety s časovým odstupem 4 – 6 hodin
 • maximální denní dávka jsou 3 tablety denně. Pokud příznaky neustoupí do 10 dnů, vyhledejte lékaře. Pokud lék podáváte dětem déle než 3 dny a stav se nezlepší, vyhledejte lékaře.
 • tablety se užívají nezávisle na jídle, nesmí se drtit, užívají se v celku a zapíjejí tekutinou. V případě citlivého žaludku se přípravek užívá spolu s jídlem.

Zdroj: 1

Cena


Nurofen 400 mg koupíte v každé lékárně nebo pohodlně na internetu. Na výběr máte dvě velikosti balení po 12 nebo 24 tablet.

Všechny léky, doplňky výživy i zdravotní pomůcky nakupujte pouze u ověřeného prodejce. Zákazníky ověřená lékárna Dr.Max nabízí na své stránce všechny farmaceutické přípravky z řady Nurofen.

Výhodné balení Nurofen 400 mg 24 tablet koupíte nyní za akční cenu 64 Kč. Pro děti má lékárna v nabídce Nurofen 100 mg Active 12 tablet za cenu 125 Kč.

Nurofen

24 tbl
64 Kč
(platí ke dni 20.8.2019)

Upozornění


 • lék není vhodný pro děti mladší 12 let, pacienty se závažnou poruchou činnosti ledvin, jater nebo srdce a pro ženy ve třetím trimestru těhotenství. Během prvních dvou trimestrů se přípravek podává pouze v nezbytných případech. Během krátkodobého užívání přípravku proti bolesti a horečce se v období laktace doporučuje přerušit kojení. Bezpečnost při opakovaném používání není potvrzena.
 • inhibitory COX mohou působit na ovulaci a snížit reprodukční schopnosti žen během užívání. Po ukončení léčby účinky odezní.
 • zvýšená opatrnost při užívání se doporučuje pacientům s astmatem, alergií a starším lidem
 • během užívání se nedoporučuje konzumace alkoholu ani kouření. Přípravek obsahuje sacharózu a sodík.
 • užívání Nurofenu může způsobit interakce s jinými léky. Podrobné informace o kontraindikacích s jinými léky a dalších zdravotních omezeních spojených s užíváním naleznete v příbalovém letáku.
 • tak jako všechny léky, i tento může mít nežádoucí účinky, ačkoli se neprojeví u každého. Může se objevit nevolnost, poruchy trávení, bolesti hlavy nebo alergické reakce. Další informace o vedlejších účincích jsou uvedeny v příbalovém letáku.
 • uchovávejte mimo dosah dětí na suchém místě při teplotě do 25 °C

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • pomoc při různých zdrojích bolesti
 • tlumí příznaky chřipky a nachlazení
 • jednoduše se užívá, není vázán na jídlo
 • nízká cena a celková spokojenost zákazníků

NEVÝHODY

 • existují omezení v užívání spojené s těhotenstvím a zdravotním stavem
 • možné vedlejší účinky

Závěrečné zhodnocení


Jak bylo zmíněno na začátku, bolest má velmi individuální charakter a každý ji vnímá jinak. Někoho častěji bolí hlava, další má problém s klouby a mnoho žen zase trpí každý měsíc při menstruaci. Nemůžete se však spoléhat, že vás nepřekvapí i bolest jiných částí těla. Proto je fajn, pokud máte po ruce něco, co zabírá na většinu běžných bolestí.

Nurofen 400 mg se může pochlubit svým širokým záběrem účinku.

Netlumí pouze bolest samotnou, ale pomůže vám „přežít“ i chřipku.

Recenzí sice není mnoho, ale všechny jsou pozitivní. Lidé ho chválí a doporučují jako spolehlivý prostředek k tlumení bolestí a pomoc při nachlazení.

Léku „nahrává“ i jeho nízká cena, dobrá dostupnost a jednoduché dávkování, které není vázáno na jídlo. Takže ho můžete užít hned, jak se bolest objeví.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje Nurofen 400 mg, můžete vyzkoušet některou další variantu z této řady – je jich totiž více než dost.

PřehledZdraví

Skvělé účinky při tlumení bolesti.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce spektrální výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky při chřipce a nachlazení

3.7/5 - (12 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď