Pocitadlo.sk
Panadol Novum - Na co je a co obsahuje? (2024) - Výživový-doplněk.cz

Panadol Novum – Na co je a co obsahuje?

Obsah

Bolest je určitě nejnepříjemnější pocit, který nás může zasáhnout kdykoliv. Na bolest prevence nezabírá a rozhodne se před ní neskryjeme pod přikrývku. Je pro nás stejně přirozená jako dýchání a vnímání.

Ozve se, když není něco s naším tělem v pořádku. Kdyby však bolest neexistovala buď by neexistovaly ani zdravotní problémy, nebo bychom o nich vůbec nevěděli.

Díky bolesti můžeme odhalit skryté onemocnění nebo oslabenou část těla, a následně je řešit.

Kde nejvýhodněji koupit Panadol?

Z tohoto pohledu můžeme bolest vnímat v pozitivním slova smyslu. To ale neznamená, že ji musíme akceptovat a čekat, dokud odejde sama. Dobře víte, že když vám „třeští“ v hlavě nebo vás chytí migréna, nedokážete normálně fungovat. Nebo takové menstruační bolesti. Ženy, které s nimi mají zkušenosti, zažívají několik dní trápení každý měsíc. Bolest není jen špatný pocit, ale „vetřelec“, který nám nabourá denní plán a ukradne úsměv z tváře.

Naštěstí, farmaceutický průmysl rozpoutal boj proti bolesti a vytváří účinné léky v podobě analgetik.

Dobře známým a často doporučeným analgetikem je i Panadol.

Nás zajímal konkrétně Panadol Novum, proto jsme prozkoumali jeho účinky, podívali jsme se, co všechno obsahuje, zda jeho užívání způsobuje vedlejší účinky a co o něm říkají recenze.

Pokud vás zajímají naše zjištění, stačí, když posunete obrazovku o řádek níže a pustíte se do čtení.

Co to je?


Panadol Novum je lék zařazen do skupiny analgetik s antipyretickým účinkem.

Tabletky obsahují technologii, která spolu s účinnou látkou zajišťuje rychlý nástup účinku. Přípravek se doporučuje na mírně až středně silné bolesti a bojuje také proti horečce.

Pomůže vám překonat chřipku a nedráždí žaludek. To znamená, že je vhodný i pro lidi, kteří mají problémy se žaludečními vředy nebo jsou citliví na kyselinu acetylsalicylovou.

Panadol je na našem trhu k dispozici také v dalších variantách jako Panadol Migréna se zesíleným účinkem či Panadol Ultra Rapide ve formě šumivých tablet.

Speciálně pro ženy byl navržen Panadol Femina se dvěma účinnými látkami k odstranění menstruačních bolestí.

Panadol Novum má tu výhodu, že ho mohou užívat též děti od 6 let, dospělí a při dodržení doporučeného dávkování neškodí ani těhotným ženám.

Jaká bolest nás postihuje nejčastěji?


Člověk během svého života trpí různými zdravotními problémy a nemocemi nebo utrží jiná zranění. Od toho se odvíjí, jak často se setkává s bolestí.

Stejně i intenzita bolesti je vnímána individuálně, a to na základě takzvaného „prahu bolesti“.

Jsou ale stavy, které okusí každý. Bolest se objeví pouze občas nebo se ozývá pravidelně.

Některou z následujících bolestí jste určitě zažili už i vy.

Typy bolesti

 • Bolest hlavy – projevuje se tupou pulsující nebo ostrou centrální bolestí. Existují různé typy bolesti hlavy a každá má svá specifika i příčinu. Nejčastěji se objevuje tenzní bolest, která vyvolává pocit, že vaše hlava je jako ve „svěráku“. Spouštěčem může být stres, ostré světlo i špatné držení těla. Migréna zasahuje pouze jednu stranu hlavy a často u ní dochází k nevolnosti, zvracení a citlivosti na světlo. Bolest je natolik intenzivní, že vás vyřadí z běžných činností. Přesná příčina není známa, ale odborníci se domnívají, že má souvislost s cirkulací krve do hlavy. Clusterová bolest hlavy přichází nárazově. Většinou ji cítíte za pravým okem nebo na jedné straně hlavy. Možnou příčinou může být podlůžko v mozku a vyvolat ji může též alkohol. Pokud cítíte pulzující bolest v oblasti obličeje a čela, jde o bolest hlavy způsobenou nosními dutinami. Mohou za ně alergie nebo rýma.
 • Bolest zad – je často spojována s vyšším věkem, ale postihuje i mladší ročníky. Jde o zcela běžné onemocnění, které má na svědomí i snížení pracovní schopnosti. Bolest může být akutní a trvá pouze několik dní, ale také chronická, kterou cítíte i pár měsíců. Převážná část lidí řeší bolest zad léky proti bolesti a cvičením. Při dlouhotrvajících problémech se však doporučuje lékařské vyšetření.
 • Chřipka – nepopulární, ale běžné onemocnění, které se nevyhnutelně pojí s bolestí hlavy, svalů, hrdla a horečkou. Virus napadne dýchací cesty, hrdlo i dutiny. Nebezpečí spočívá ve vysoké nakažlivosti. Infekce se šíří vzduchem a při kontaktu s nakaženou osobou se můžete připravit na několik nepříjemných dní v posteli.
 • Menstruační bolesti – menstruace je výsadou žen. No v případě, že je spojována s velkými bolestmi, nejedna žena by se této „pocty“ ze strany přírody okamžitě vzdala. Obvykle se objeví v teenagerském věku a trvá několik let. Největší bolesti ženy pociťují při nástupu menstruace a obvykle vymizí po 2. až 3. dnů. Míra bolesti je vysoce individuální, ale čím je intenzivnější, tím větší problémy způsobuje. Pokud trpíte menstruačními bolestmi, pravděpodobně máte v těle vyšší hladinu prostaglandinů. Tyto chemické látky vyvolávají křeče svalů v děloze, které vnímáte jako křečovitá bolest v podbřišku.

Jak si s bolestí poradí Panadol?


Panadol nevděčí za své účinky pouze paracetamolu, ale také patentované technologii Optizorb.

Jde o kombinaci vybraných složek, které urychlují rozpouštění tabletky, a tím začne lék rychleji působit.

Výrobce uvádí, že obsažené léčivo se takovýmto způsobem uvolňuje již do 6 minut od užití.

Účinky


Panadol Novum díky obsahu paracetamolu a technologie Optizorb vykazuje následující účinky:

 • rychle ulevuje od bolesti hlavy a migrény
 • potlačuje bolesti způsobené chřipkou
 • pomáhá při bolesti zad, kloubů a svalů
 • na doporučení lékaře může pomoci i při revmatických bolestech
 • tlumí bolest zubů a bolest při zánětu trojklaného nervu
 • odstraňuje menstruační bolesti
 • snižuje horečku

Složení


 • Paracetamol 500 mg – patří do skupiny analgetik s antipyretickým účinkem. Vyznačuje se velmi dobrou snášenlivostí a díky tomu je jeho užívání vhodné i pro lidi, kteří mohou mít jistá omezení v užívání podobných léčiv. Neovlivňuje glykémii, hladinu kyseliny močové a v doporučených dávkách neovlivňuje srážení krve. Jako analgetikum se používá také v pediatrii a dosud nebylo prokázáno, že by škodil těhotným ženám. Účinek proti bolesti trvá 3 až 6 hodin a antipyretický účinek 3 až 4 hodiny.
 • Kyselina alginová – je přirozená látka, která dává pilulce schopnost nasát vodu, následně se roztáhne a rozpadne v žaludku.
 • Uhličitan vápenatý – je běžnou součástí složení tablet. Působením žaludečních kyselin uvolňuje malé množství oxidu uhličitého, který urychluje rozpad tablety.
 • Krospovidon typ A – další látka, která tabletku ještě více roztáhne, a tím podpoří její rozpad a rychlejší vstřebávání.

Pomocné látky – předželatinovaný kukuřičný škrob, povidon 25, stearan hořečnatý, oxid křemičitý, koloidní bezvodý, směs sodných solí parabenů, karnaubský vosk, oxid titaničitý E171, hypromelosu, makrogol, polysorbát 80, čištěná voda.

Užívání a dávkování


 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • lék je určen k vnitřnímu užívání pro dospělé a děti od 6 let
 • tabletky se užívají celé nebo rozdělené na dvě dávky a zapíjejí se tekutinou, nejsou vázány na jídlo
 • užívání je podmíněno věkem a hmotností. Podrobné informace o doporučeném dávkování naleznete v příbalovém letáku.
 • při samoléčbě lze přípravek užívat maximálně 3 dny u dětí a 7 dní u dospělých. Pokud horečka neustoupí do 3 dnů a bolesti do 5 dnů, je třeba vyhledat lékaře.

Cena


Panadol Novum má velmi dobrou dostupnost a nízkou cenu. Je na vás, zda zajedete do nejbližší lékárny nebo využijete pohodlný nákup na internetu.

Na doporučení spokojených zákazníků uvádíme jako tip na prodejce stránku drmax.cz. Lékárna nabízí dvě velikosti balení.

Panadol Novum 500 mg 24 tablet koupíte za akčních 35 Kč. V akci je nyní také Panadol Extra Novum 500 mg/65 mg 30 tablet za 89 Kč.

Na stránce naleznete i další varianty Panadolu za doporučené ceny.

Panadol

panadol novum

24 tbl
35 Kč
(platí ke dni 1.9.2019)

Upozornění


 • Lék není vhodný pro děti do 6 let, lidí alergických na některou z obsažených látek, lidí se žloutenkou, těžkým selháním jater nebo hemolytickou anémií.
 • Při dlouhodobém užívání vyšších dávek léku je nutná pravidelná lékařská kontrola.
 • Během léčby je zakázána konzumace alkoholických nápojů.
 • Nejsou prokázány žádné nežádoucí účinky při užívání v období těhotenství a kojení. Doporučuje se však porada s lékařem.
 • Při současném užívání s jinými léky může dojít k jejich vzájemnému ovlivňování. Neužívejte s dalšími léky obsahujícími paracetamol. Podrobné informace o interakcích s jinými léky naleznete v příbalovém letáku.
 • Jako všechny léky také Panadol může vyvolat vedlejší účinky. Podrobné informace o vedlejších účincích, zdravotních omezeních a rizicích spojených s předávkováním naleznete v příbalovém letáku.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí v původním obalu, nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti nespotřebované balení vraťte do lékárny.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • pomoc při různých typech bolesti
 • snižuje horečku, pomáhá při chřipce
 • rychlý nástup účinku, nedráždí žaludek
 • dobrá snášenlivost, lék mohou užívat i diabetici, těhotné a kojící ženy
 • dobrá dostupnost, výběr ze dvou velikostí balení
 • spokojenost uživatelů a nízká cena

NEVÝHODY

 • obsahuje sodné soli parabenů, které mohou vyvolat alergické reakce

Závěrečné zhodnocení


Osobně nejsem velkým fanouškem léků a své zdravotní problémy se snažím řešit v rámci možností alternativními cestami. Když se však nedá bolest vydržet a nedokážu normálně fungovat, odložím všechny předsudky a sáhnu po lécích proti bolesti.

Naštěstí, moje máma má vždy poruce Panadol. Celé roky trpí migrénou a tento lék jí pomáhá překonat těžký stav. Otec ho zvykne brát při bolesti zad a mě mnohdy zbavil bolestí zubů.

Výhodou Panadolu je jeho dobrá snášenlivost, a proto je vhodný pro široký okruh lidí. A ti s ním mají opravdu bohaté zkušenosti.

Na internetu se roztrhl pytel s vynikajícími recenzemi k Panadolu Novum.

Uživatelé ho mají odzkoušený při běžné bolesti hlavy, menstruačních bolestech, ale doporučují ho i během chřipky.

Účinkuje opravdu rychle a zatím se na něj nikdo nestěžoval.

Lidé nezmiňují žádné vedlejší účinky a setkává se u nich s téměř 100 % spokojeností.

Na margo našich zjištění, vlastních zkušeností, jakož i doporučení od uživatelů je Panadol Novum opravdu dobrý lék proti nejběžnějším bolestem.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na bolest různého druhu.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky při chřipce a horečce 

panadol novum

4/5 - (7 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď