Pocitadlo.sk
Vyzrajte nad bolestí hlavy způsobenou voňavkami. Máme pro vás užitečné tipy (2023) - Výživový-doplněk.cz

Vyzrajte nad bolestí hlavy způsobenou voňavkami. Máme pro vás užitečné tipy

Každý problém má svou příčinu a to platí i u zdánlivě nevysvětlitelných bolestí hlavy a migrén. Spouštěčem totiž mohou být silné vůně a parfémy. Zkuste se proto při začínající bolesti hlavy zaměřit na to, zda jste se zrovna neocitli v provoněné místnosti nebo v blízkosti někoho se silným parfémem, který by za nepříjemný pocit mohl.

Parfémy a parfémové vody mohou být svým složením velmi intenzivní a bolesti hlavy mohou způsobovat nejen vůně, ale také chemické látky jako benzylalkohol nebo anisylalkohol. Říkáte si ale, že si život bez parfému snad ani neumíte představit? Nebojte, existuje řešení, které vám pomůže s bolestí hlavy i s tělesnou vůní. Tím jsou toaletní vody, lehčí a méně agresivní vůně, které obsahují až o 15 % méně vonných olejů než parfémové vody.

Okouzlující vůně bez nežádoucích vedlejších účinků

Toaletní voda vás asi na 3 až 5 hodin zahalí do závoje lehké vůně, která vám jen tak nezevšední. Nemusíte se bát, že byste mezi toaletkami nenašli svou oblíbenou vůni. Patří mezi nejrozšířenější typy voňavek a téměř každý výrobce parfémů nabízí své vůně také ve variantě toaletní vody.

Zásadní roli v prevenci bolesti hlavy hraje také samotná aplikace voňavky. Pokud jste na vonné látky přecitlivělí, vyhněte se oblasti krku a vůni nanášejte pouze na zápěstí a případně na zátylek. Tím oddálíte voňavku od nosu a nebude vás dráždit.

Podmanivé tóny inspirované přírodou

Bohužel se nedá snadno určit, které vůně bolesti hlavy způsobují, protože každý lidský organismus je nastaven jinak. Někoho vůně nedráždí vůbec, pro jiné jsou nesnesitelné kořenité vůně a někomu zase nesedí květinové tóny. V tomto ohledu platí, že bez vyzkoušení nebudete znát odpověď. Druh vůně si ale můžete vybrat alespoň podle základních charakteristik:

  • Květinové vůně: Je to jako přivonět k čerstvému pugetu. Svěží vůně často skrývají tóny růží, pivoněk či exotického jasmínu, které doprovází jemná vanilka nebo šťavnaté ovoce.
  • Ovocné vůně: Hravé tóny ovoce působí svěže a skvěle se hodí do letních měsíců. Podmanivé tóny vám připomenou plodící sad u babičky nebo v exotických krajinách.
  • Citrusové vůně: Další letní exploze dobré nálady, která vás přenese na italskou Riviéru plnou šťavnatých grapefruitů, pomerančů a citronů.
  • Kořenité vůně: Tóny ambry, kardamomu, bergamotu a kůže tvoří esenci svůdných vůní pro muže i ženy, které působí odvážně a smyslně.
  • Orientální vůně: Kořenité vůně orientu vás okouzlí svým šarmem aromatického pepře, vanilky a skořice. Častou složkou je také cedrové dřevo, kadidlo nebo bylinné směsi.
  • Dřevité vůně: Těžší zemité tóny santalového a cedrového dřeva nebo například ebenu se obvykle snoubí s kořenitými a ovocnými vůněmi, které připomínají les po dešti. Patří mezi unisexové vůně, které stojí za vyzkoušení.
  • Pižmové vůně: Pižmo neboli mošus je vonná látka s blahodárnými účinky. Kromě dobré nálady člověku dodá také psychickou pohodu. Krom toho se považuje za velmi silné afrodiziakum.
Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď