Pocitadlo.sk
Valetol na bolest - Recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Valetol na bolest – Recenze

Obsah

Co vás občas zvykne potrápit?

Jsou to zuby, které vám nedají spát?

Nebo vás pravidelně od okolního světa odřízne migréna?

Nebo je to revma, kvůli které si dáváte snídani až na oběd, pokud se dostanete z postele? Každý má nějaký ten zdravotní problém. Nezávisle na tom zda je akutní nebo dlouhodobý, je doprovázen bolestí.

Bolest nevnímáme všichni stejně, ale každý se jí chce zbavit co nejdříve. Nebudete přece čekat, dokud se bolesti uráčí opustit vaši hlavu a s bolavým zubem nepoběžíte hned k zubaři.

Takže, co uděláte jako první? Vezmete si přece tabletku proti bolesti.

Možná jste očekávali nějakou radu „starých matek“, no realita je taková, že na běžnou bolest nic nezabírá tak rychle a spolehlivě jako léky s analgetickým účinkem.

Který si ale z toho množství vybrat? Nabídka volně prodejných léků na bolest je rozmanitá. Liší se složením, způsobem užívání, účinky, samozřejmě, že i těmi vedlejšími. Všechny tyto informace naleznete v příbalovém letáku. Pro laika ve farmaceutické oblasti však mohou být někdy nesrozumitelné.

Proto vám zjednodušeně popíšeme lék proti bolesti s názvem Valetol. Vybrali jsme ho proto, že kromě klasických léčiv obsahuje i kofein. Zda právě kofein nějakým způsobem zlepšuje účinek tohoto přípravku, se dozvíte v naší recenzi.

Kde nejvýhodněji koupit Valetol?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Valetol
Valetol
Valetol

Co je to?


Valetol je lék ve formě tablet bez vázanosti na lékařský předpis. Označuje se také jako vícesložkový, protože obsahuje až tři účinné látky.

Paracetamol bojuje proti bolesti a snižuje horečku, propyfenazon má podobné vlastnosti, ale navíc tlumí i zánět a kofein má za úkol zesílit jejich účinek a probrat nás k životu.

Přípravek se doporučuje zejména při bolesti hlavy, zubů, migréně, revmatických bolestech, jakož i při dalších bolestech krátkodobého charakteru.

Valetol není určen pro dlouhodobou léčbu a užívat jej mohou dospělí a mládež od 15 let.

Jaká bolest trápí vás?


 • Bolest hlavy – okusil už určitě každý od dětí, přes dospělé až po starší ročníky. Podle statistik je bolest hlavy jednou z nejčastějších stížností u lékaře. U někoho se vyskytuje občas a jiní ji zažívají každý den. Hlava vás může začít bolet na základě různých podnětů. Podle příčiny vzniku se rozlišují primární a sekundární bolesti hlavy. Primární bolesti nemají jasný původ a tvoří převážnou část případů. Můžete je znát i jako migrénu či tenzní bolesti, při kterých máte pocit, jako by vás někdo udeřil do hlavy. Sekundární bolesti hlavy mají na svědomí různé typy onemocnění. Můžeme je pokládat za doprovodný příznak onemocnění. K odstranění akutních bolestí hlavy většinou postačí analgetika. Účinek podpoří odpočinek a vyhýbání se stresu.
 • Bolest zubů – nepříjemný stav, který vás vyřadí z běžných činností. Může se objevit náhle a její intenzita umí být tak vysoká, že se opravdu nedá vydržet. Zuby vás bolí když máte zubní kaz, krvácejí vám dásně, máte odlomenou část zubu nebo odhalené krčky zubů, které reagují citlivě na teplo, chlad i dotek. Nepopulární je bolest při růstu zubů moudrosti a jen málokdo projde tímto stavem bez bolestí a komplikací. První pomocí při bolesti zubů jsou léky proti bolesti. Představují však pouze dočasné řešení, pokud dostanete termín u zubaře.

A dál…

 • Revmatické bolesti – jsou vyvolávány revmatoidní artritídou, která je definována jako autoimunitní onemocnění. To znamená, že imunita nebojuje proti bakteriím a virům, ale svou sílu obrátí proti vlastním buňkám. Důsledkem je zánět kloubů provázen otokem, sníženou pohyblivostí a bolestí. Ve vyšších stádiích může bolest dokonce zasáhnout i vnitřní orgány a kůži. Léčba je zaměřena na odstranění doprovodných příznaků a zabránění destrukci kloubů. Na otok a bolest se používají nesteroidní antirevmatika a analgetika.
 • Ischias (zánet sedacího nervu) – toto onemocnění vám může být známé jako prudká bolest, která vystřeluje z křížů směrem do sedáku a dostane se až do lýtka. Nejčastěji vzniká při vyhřezlé ploténce, ale může souviset také s jinými onemocněními páteře. Bolesti se hlásí při rychlých pohybech a zvedání těžkých předmětů. Dlouhé hodiny za počítačem, špatný matrace, náročná fyzická práce nebo průvan, to jsou běžné spouštěče ostré bolesti, která přechází až do pálení. Stav se zmírňuje za pomoci klidového režimu, speciálních cviků, infuzí i léků proti bolesti.
 • Neuralgie – náhlá prudká bolest, která nemá dlouhé trvání, ale dokáže vás doslova ochromit. Lidé, kteří zažili zánět trojklaného nervu často tvrdí, že takovou bolest by nepřáli ani svému největšímu nepříteli. Ostrá bolest se šíří jednou stranou obličeje od sáňky, přes ucho až po oko. Záchvat bolesti však lze pocítit také v jiných částech těla. Může se objevit po operaci, zranění, vážnějším onemocnění nebo stlačení nervu. V některých případech může přejít bolest až do chronického stavu.
 • Menstruační bolesti – pokud jste žena a pociťujete bolesti během každé menstruace, poděkovat za ně můžete zvýšené hladině prostaglandinů. Tyto způsobují křeče svalů v děloze, které jsou nejvíce intenzivně na začátku cyklu. Odezní většinou do 3. dne, ale zbavíte se jich i dříve, a to prostřednictvím léků proti bolesti.

Proč právě Valetol?


Zatímco je účinek většiny léků proti bolesti postavený na jedné aktivní látce, Valetol obsahuje takové látky hned tři. I proto je označován jako „vícesložkový“.

Paracetamol a propyfenazon se postarají o bolest, horečku a zánět, a to za pomoci kofeinu.

Účinek se dostaví do 30 minut od užití a přetrvává několik hodin. Navíc paracetamol je jeden z nejběžnějších léků proti bolesti, který je velmi dobře snášen a nedráždí žaludek.

Účinky


Valetol má výrazné analgetické a mírné protizánětlivé účinky a používá se při:

 • bolestech hlavy a migréně
 • bolesti zubů
 • bolesti při nachlazení
 • při revmatických a pooperačních bolestech
 • menstruačních bolestech
 • neuralgii a ischiasu
 • kofein má povzbuzující účinky a zmírňuje únavu

Složení


Každá tabletka Valetolu obsahuje 3 aktivní složky:

 • Propyfenazon 300 mg – jako derivát fenazonu má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky
 • Paracetamol 150 mg – je analgetikum s antipyretickým účinkem, čili tlumí bolest a snižuje horečku. Jako jeden z nejčastěji používaných léků proti bolesti je velmi dobře snášen. Neovlivňuje glykémii, hladinu kyseliny močové a v doporučených dávkách neovlivňuje srážení krve. Díky tomu je jeho užívání bezpečné pro diabetiky, pacienty s dnou i při současném užívání léků na srážení krve. Paracetamol se běžně používá v pediatrii a užívat jej mohou i ženy v období těhotenství.
 • Kofein 50 mg – kdo by ho neznal. Nejznámější „životabudič“ na světě najdete v kávě, v některých druzích čaje, přidává se do energetických nápojů a jeho účinky využívá dokonce i farmaceutický průmysl. Jako složka léků určených k léčbě bolestivých stavů podporuje účinek léčivých látek a pomáhá odstranit pocity vyčerpání a únavy způsobené bolestivými stavy. Působí tak, že blokuje působení adenosinu. Adenosin produkuje mozek, když jsme unavení. Váže se na mozkové buňky a zpomaluje nervovou aktivitu. Kofein také podporuje činnost mozku. Ten vyšle signál do nadledvinek a žláz, které produkují adrenalin. A ten už všichni velmi dobře známe.

Pomocné látky – kukuřičný škrob předbobtnalý, povidon, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, kyselina stearová, magnesium, alumíniumstearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, mikrokrystalická celulóza.

Užívání a dávkování


 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař nedoporučí jinak
 • doporučené dávkování pro osoby starší 15 let je 1 až 2 tablety, dále se užívá dle potřeby 1 tableta s časovým odstupem minimálně 4 hodiny
 • maximální denní dávka je 5 tabletek, maximální délka užívání bez souhlasu lékaře je 7 dní
 • tabletky se užívají celé nebo rozdělené podle půlící rýhy a zapíjejí se tekutinou

Zdroj: https://mediately.co/cz/drugs/5jFURnofCNfNldDbqNWrbGLpudx/valetol-300mg-150mg-50mg-tableta

Cena


Valetol, lék proti bolesti, koupíte bez lékařského předpisu v lékárně nebo na internetu.

K dispozici jsou dvě velikosti balení po 12 nebo 24 tabletek. Léky a doplňky stravy vždy nakupujte u ověřených prodejců.

Lékárna Dr.Max s věrnostním programem pro zákazníky má v nabídce Valetol 24 tablet za zvýhodněnou cenu 75 Kč a Valetol 12 tablet za akční cenu 49 Kč.

Valetol

24 tbl
75 Kč
(platí ke dni 13.8.2019)

Upozornění


 • Lék není určen pro osoby mladší 15 let a lidi s alergií na některou ze složek.
 • Pokud jste užívali, užíváte nebo v brzké době budete užívat jiné léky, informujte o tom lékaře nebo lékárníka. Současné užívání jiných léků může ovlivnit účinek Valetolu.
 • Těhotné a kojící ženy by se měli o užívání poradit se svým lékařem. Valetol se nesmí užívat během těhotenství a kojení. Dosud nebyly potvrzeny nežádoucí účinky paracetamolu na plod nebo kojené dítě.
 • Lék může vyvolat nežádoucí účinky. Velmi vzácně se objevují závažné kožní reakce. Výskyt dalších nežádoucích účinků nelze odhadnout z dostupných údajů. Může jít o zažívací potíže, bušení srdce, nespavost, poruchy krvetvorby, nechutenství, dušnost, kožní vyrážky.
 • Podrobné informace o omezeních a kontraindikacích spojených s užíváním léku naleznete v příbalovém letáku.
 • Obsah kofeinu v 1 tabletě se rovná 1 šálku kávy. Přípravek nemá vliv na řízení vozidel a obsluhu strojů. Během užívání přípravku je alkohol zakázán.
 • Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Předávkování může mít za následek závažné poškození jater a ledvin.
 • Pokud se do 3 dnů (při horečce) nebo do 5 dnů (při bolesti) nebudete cítit lépe nebo se stav zhorší, obraťte se na svého lékaře.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • kombinace 3 účinných látek
 • pomoc při různých druzích bolestí
 • český výrobce s dlouholetým působením na trhu (Herbacos Recordati)

NEVÝHODY

 • neslouží k dlouhodobému užívání
 • při zvýšené citlivosti může být těžší na žaludek

Závěrečné zhodnocení


Každý má na bolest své ověřené léky. Když jsem se o Valetolu informovala v lékárně, dozvěděla jsem se, že lidé více upřednostňují klasiku, jako jsou ku příkladu Ibalgin nebo Paralen, protože jsou na ně zvyklí.

Každý však potřebuje změnu, a to platí i při lécích proti bolesti. Pokud užíváte tentýž lék několik let, tělo si na něj zvykne a účinek může ztrácet na síle.

 Podle recenzí je Valetol hodnocen jako dobrý lék proti bolesti hlavy, kloubů, migréně i revmatických bolestech.

Někdo ho doporučuje i jako první pomoc po prohýřené noci a prý zabírá ještě dříve než do 30 minut. Na druhé straně se objevily i zmínky, že je těžší na žaludek.

Pokud tedy nemáte citlivý žaludek a nepatříte ani do kategorie lidí, kteří jsou omezeni užíváním léku, Valetol může být účinnou zbraní proti bolesti i pro vás.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na bolest.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Široce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky na migrénu

1.3/5 - (3 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď