Pocitadlo.sk
Oscillococcinum - Na co je? + ✅ recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Oscillococcinum – Na co je? + ✅ recenze

oscilloccocinum

Obsah

Není snad nic nepříjemnější, než když pozorujete, že přichází chřipkové období a každým dnem je ve vašem okolí stále více churavějících lidí.

Chřipkové stavy nám totiž dokážou nejednou pořádně oslabit organizmus.

Člověk postižený chřipkou by měl být izolován, aby nenakazil i dalších lidí ve svém blízkém okolí. Ne všichni však toto pravidlo dodržují, a tak se často stává, že ani nevíme jak, a chřipka položí i nás. Proto je velmi důležité učinit všechna opatření, abychom se jí vyhnuli nebo ji včas podchytili. Nejednou se projevuje jako obyčejné nachlazení, proto mnozí tento stav podcení.

Jako prevenci doporučujeme kvalitní produkt Oscillococcinum od farmaceutické společnosti Boiron. Pokud se o něm chcete dozvědět více, přečtěte si naši recenzi.

Kde nejvýhodněji koupit Oscillococcinum?

Co je Oscillococcinum?


✅ Oscillococcinum je poměrně známé, a také nejpoužívanější homeopatikum, které se používá zejména jako prevence před chřipkovými stavy jako jsou horečka a nachlazení.

Tento homeopatický lék posiluje imunitní systém, zlepšuje zdravotní stav pacienta, je dostupný bez lékařského předpisu a jeho užívání je velmi nenáročné.

O výrobci


Farmaceutická společnost Boiron je považována za největšího světového výrobce homeopatických léků. Zabývá se výrobou, výzkumem a vývojem nejen homeopatických léků, ale i řady dalších léčiv, jako jsou například fytofarmaka či dermatoskopické přípravky.

První výrobní podnik společnosti Boiron vznikl v Toulouse ve Francii již v roce 1969. Společnost tedy již přes 70 let nabízí homeopatické léky vyrobeny pomocí nejmodernějších technologií. Mezinárodní síť Boiron tvoří přibližně 4000 zaměstnanců, kteří dohlížejí na kvalitu vyráběných produktů.

V Čechách zastupuje laboratoře Boiron obchodní společnost Boiron CZ s.r.o., která zajišťuje dovoz, distribuci a propagaci homeopatických léků.

Účinky


Oscillococcinum je známý homeopatický lék a užívá se zejména pro tyto účinky:

 • posiluje imunitní systém
 • slouží jako prevence před příznaky chřipky
 • pomáhá nastartovat vyčerpaný organismus
 • je účinný i při léčbě chřipky a nachlazení

Co je homeopatie a jak působí?


Homeopatie je účinná metoda alternativní medicíny, kterou přibližně před 200 lety objevil německý lékař Samuel Hahnemann.

Název vznikl z řeckých slov homeo což znamená podobný a pathos, tedy trpící. Tento lékař čelil zpočátku kritice ze strany mnoha odborníků. Nevzdal se, ačkoli v té době ani netušil, jaký dopad bude mít homeopatie později. Stal se slavným a považujeme ho za jediného lékaře v historii, který sám vybudoval nový léčebný systém a do detailů propracoval hlavní principy této léčebné metody.

V současnosti je homeopatie velmi známá a považujeme ji za druhou nejrozšířenější metodu léčby ve světě. Její základní princip by se dal shrnout větou: ,, Similia similibus curantur,“ což v překladu znamená ,,podobné se léčí podobným“. Znamená to, že určitá látka, která vyvolává příznaky u zdravého člověka, dokáže u nemocného člověka dané příznaky vyléčit.

Homeopatické léky se vyrábějí ze surovin, které jsou z přírodních zdrojů. Tyto látky mohou být rostlinného, ​​živočišného a minerálního původu.

Rozdělit bychom je mohli do dvou kategorií:

 • jednosložkové homeopatika (monokomponentní)
 • vícesložkové homeopatika (polykomponentné)

Při jednosložkových je třeba, aby vám produkt doporučil odborník, jakým je homeopat, lékař či lékárník. Vícesložkové jsou dostupné i bez lékařského předpisu a zakoupit si je můžete ve všech lékárnách.

Složení


Homeopatický lék Oscillococcinum obsahuje léčivou látku s názvem anas barbariae hepatis et cordis.

Jde o extrakt z jater a srdce kachny.

Dalšími složkami v přípravku jsou sacharóza a laktóza, proto by neměly tento homeopatický lék užívat lidé s intolerancí laktózy.

Dávkování a užívání


 • Oscillococcinum se doporučuje užívat zejména v období zvýšeného výskytu chřipkových onemocnění. Tehdy je vhodné používat 1 dávku za týden.
 • V případě, že se u vás již objevují první příznaky onemocnění, užijte 1 dávku, jakmile to je možné a opakujte to 2 – 3-krát.
 • Mezi jednotlivými dávkami by měl být časový odstup alespoň 6 hodin.
 • Při léčbě chřipky se doporučuje užívat Oscillococcinum ne více než 3 dny.
 • Užívání tohoto homeopatického přípravku je poměrně jednoduché a většina homeopatických léků se užívá právě tímto způsobem.
 • Otevřete 1 tubičku, která představuje 1 dávku a nechte obsah volně rozpustit pod jazykem.
 • Produkt užívejte nalačno s odstupem alespoň čtvrt hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.
 • U malých dětí je vhodnější dávku homeopatického přípravku rozpustit v malém množství vody a podat dítěti v kojenecké lahvi.

Dávkování se nemění podle věkových kategorií a produkt je vhodný i pro děti a těhotné ženy.

Cena


Přípravek je dostupný ve všech lékárnách Dr.Max. Momentálně je Oscillococcinum perorální granule 30×1 g dostupné za cenu 599 Kč.

Boiron Oscillococcinum perorální granule 6×1 g koupíte za pouhých 169 Kč.

Oscilloccocinum

oscilloccocinum

30 x 1
585 Kč
(platí ke dni 2.9.2019)

Upozornění


 • produkt se nedoporučuje lidem alergickým na některou z přítomných složek ani lidem s intolerancí laktózy
 • jak při každém léku, tak i při tomto se mohou objevit nežádoucí účinky. Zatím však žádné vedlejší účinky nebyly potvrzeny.
 • je vhodný i pro těhotné ženy, ale doporučuje se jeho užívání nejprve zkonzultovat s lékařem. Pokud momentálně užíváte jiné léky nebo jiné homeopatika, také se poraďte se svým lékařem.
 • dodržujte doporučené dávkování a odstup mezi jednotlivými dávkami
 • nikdy neužívejte dvojnásobnou dávku

Co bychom měli vědět o homeopatických lécích?


Užívání homeopatických léků se spojuje s obecně platnými zásadami, které by měl před jejich užíváním každý znát.

Homeopatické léky se zásadně užívají před jídlem nebo po jídle. Nikdy ne současně s jídlem. Časový odstup by měl být minimálně 15 až 20 minut.

Dávka homeopatického přípravku se vloží do úst a nechá se rozpustit pod jazykem.

Homeopatické léky se vstřebávají přes sliznici v ústech, proto byste si měli dát pozor zejména na aromatické látky.

Při užívání se vyhněte kávě, mentolu nebo nikotinu, protože tyto mohou ovlivnit vstřebávání a výsledkem bude neúčinnost produktu.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • produkt vysoké kvality
 • jeden z nejvíce doporučovaných homeopatických léků
 • prevence před chřipkovými stavy
 • vhodný i při léčbě chřipkových stavů
 • žádné potvrzené nežádoucí účinky

NEVÝHODY

 • vyšší cena

Naše hodnocení


Oscillococcinum patří k nejčastěji doporučovaným homeopatickým lékům. Tento produkt má ověřeného výrobce, který vyrábí množství kvalitních produktů.

Názory na tento produkt se však výrazně odlišují. Zatímco si ho mnozí uživatelé pochvalují, odborníci mají na homeopatika jiný názor.

Léčba homeopatiky funguje tak, že pacientovi se podává látka, která by u zdravého člověka vyvolala podobné příznaky jako u nemocného.

Mnozí odborníci tvrdí, že léčba homeopatiky je neúčinná a při vážnějších onemocněních nemá žádný přínos.

Uživatelé však s tímto názorem nesouhlasí a potvrzují příznivé účinky homeopatik na lidský organismus.

Velkou výhodou je zejména to, že při užívání homeopatik nebyly potvrzeny žádné nežádoucí účinky.

Nejčastěji si tento produkt zákazníci kupují jako prevenci před chřipkovými stavy pro celou rodinu a nevědí si ho vynachválit.

Za nevýhodu považují trochu vyšší cenu, ale vzhledem k tomu, že se běžná doporučená dávka užívá jednou za týden, produkt by měl vydržet několik měsíců.

Pokud vás Oscillococcinum zaujal, určitě ho neváhejte vyzkoušet. Nic neztratíte, posílíte si imunitu a budete mít novou zkušenost.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na lidský organismus.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Homeopatický výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinné a ověřené homeopatikum

 • Kvalitní složení
 • Prevence před chřipkovými stavy

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď