Pocitadlo.sk
EXCIPIAL mastný krém - Cena a recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

EXCIPIAL mastný krém – Cena a recenze

Obsah

Kůže je největší orgán lidského těla a je jeho přirozeným ochranným štítem. Chrání naše tělo.

Co však chrání ji?

Denně je vystavena přímým vlivům vnějšího prostředí. V zimě je „bičovaná“ mrazivým větrem, v létě ji zase spalují sluneční paprsky. Mezi tím ji dráždíme čistícími prostředky, často přichází do kontaktu s nebezpečnými chemikáliemi a obešla by se i bez parfémů. A to tu máme ještě nekonečný zástup onemocnění, které zasahují pokožku.

Přestože má kůže schopnost rychlé regenerace, není možné, aby se tyto vlivy na ní nějakým způsobem nepodepsaly.

Pokud vnímáte pocit napnuté pokožky, pálení nebo svědění, kůže nemá dostatek vlhkosti a je suchá. „Suchost“ můžete doslova vidět. Pokožka může na některých místech vypadat jako „hroší“ kůže, loupe se a praská.

Obyčejné pleťové krémy a tělová mléka si s velmi suchou kůží už neporadí. Potřebuje pořádnou dávku péče, a to v podobě speciálních přípravků, které vám doporučí v lékárně.

Při problémech se suchou kůží se používá i krém EXCIPIAL. Na kůži vytvoří mastný film, který zamezí ztrátě vlhkosti.

Kde nejvýhodněji koupit EXCIPIAL?

Co to je?


EXCIPIAL mastný krém je lék určený na vtírání do kůže s promašťujícím účinkem.

Účinek je založen na bázi oleje a vody. Doporučuje se na suchou a mírně suchou kůži. Působí okulzívne a hydratačně. To znamená, že brání ztrátě vlhkosti a tepla z pokožky.

Krém se používá i jako masťový základ při míchání individuálních přípravků v lékárně. Neobsahuje žádné léčivo a není smývatelný vodou.

EXCIPIAL mastný krém je vhodný pro všechny, kteří mají problém se suchou pokožkou a kožními onemocněními. Je bezpečný pro děti, těhotné i kojící ženy.

Kromě základního krému můžete vyzkoušet i léčivou emulzi EXCIPIAL U LIPOLOTIO s ureou nebo antiperspirantní krém EXCIPIAL DeoForte.

Když pokožka volá o pomoc


Pokud patříte do skupiny lidí, kteří tvoří 20 – 50 % populace, jsou vám velmi dobře známé problémy se suchou pokožkou.

Zdravá a mladá kůže obsahuje přibližně 20 % vody, je vláčná a hebká. Pokud je však obsah vody nižší než 10 %, je suchá a ztrácí přirozené vlastnosti.

Kůže je potažena ochranným filmem. Tato vrstva je tvořena z lipidů mazu, potu a odumřelých buněk.

Dále obsahuje přirozené hydrofilní látky, tukové vrstvy ceramidů, cholesterolu, mastných kyselin a hyaluronanu sodného. Poklesem ceramidů dochází k oslabení tukového pláště, sníží se ochranná funkce kůže, následkem čehož dochází k dehydrataci a pokožka přichází o svou přirozenou vlhkost.

Největší skupinu pacientů tvoří děti a starší lidé, ale může postihnout kohokoliv. Například i  ženy v domácnosti, které používají agresivní čistící prostředky nebo lidé, kteří často přicházejí do kontaktu s chemickými látkami.

Jaké faktory způsobují suchou kůži?


 • Genetika – jako jeden ze základních typů pokožky (suchá, mastná, smíšená, normální)
 • Věk – stárnutím pokožky dochází k poklesu elasticity a přirozených funkcí. V dětském věku kůže ještě není dostatečně vyvinutá a neváže vodu tak, jak by měla.
 • Důsledek onemocnění – porucha imunity, lupénka, ekzém, plísňová onemocnění, nadbytek hormonů, snížená funkce ledvin, poruchy žil a mnohé další.
 • Nesprávná životospráva – kouření, strava chudá na vitamíny a minerály.
 • Dehydratace – nedostatečný pitný režim nebo dehydrované tělo jako důsledek onemocnění. Suchá kůže se často objevuje při anorexii a bulimii.
 • Vliv prostředí – silný vítr, prudké slunce, vysoké nebo naopak nízké teploty.
 • Kosmetika – například časté použití mýdla nebo sprchových gelů.
 • Agresivní látky – čisticí prostředky, chemické látky, ale stejně tak tvrdá voda.

Jak se suchá kůže projevuje?


 • pocitem pálení, svědění a štípání
 • praskáním kůže a tvorbou trhlin
 • ztluštění a olupování kůží
 • při zánětu se objeví zarudnutí a mokvající pokožka

Jak pomoci suché pokožce?


Pokožka vyžaduje péči nejen zvenčí, ale také zevnitř. Dodržujte pitný režim, do stravy zahrňte dostatek zeleniny a ovoce a cigarety hoďte do koše. Snažte se zkrátit váš pobyt ve vaně plné horké vody. Teplota vody při koupání či sprchování by neměla přesahovat 37 °C.

Na vnější ošetřování suché kůže jsou určeny speciální přípravky, které mají dvě hlavní složky – hydrofilní látku a mastnou složku. Vlastnosti kožních přípravků závisí na jejich poměru a druhu. Hydrofilní látka může být například voda, ethanol či glycerol. Mastnou složku představují lipidy čili tuky. Přípravky jsou dostupné v různých formách a každá má svá specifika.

 • Mast – jestliže se nanáší v tenké vrstvě, je průsvitná. Má výrazný promašťující účinek, ale hůře se roztírá. Může být nosičem různých léčiv a doporučuje se při chronických onemocněních kůže.
 • Emulze – má tekutou formu vody rozmíchané v oleji, proto je vhodná k ošetřování větších ploch.
 • Krém – je neprůhledný a roztírá se jednodušeji jako mast. Vždycky obsahuje hydrofilní i mastnou složku. Při krémech platí, že čím je poměr promašťující složky vůči hydrofilní látce vyšší, tím intenzivnější je promaštění samotné kůže. Krém, stejně jako mast, může být nosičem léčiv. EXCIPIAL mastný krém obsahuje obě základní složky v optimálním poměru na dostatečné promaštení kůže.

Účinky


 • zamezuje unikání vody z pokožky
 • má výrazné promašťující účinky
 • podporuje léčbu kožních onemocnění
 • pomáhá při doléčování chorobných stavů kůže
 • udržuje dobrý stav pokožky

Složení


EXCIPIAL je bílý homogenní mastný krém bez obsahu léčiva s 54 % obsahem tuku. Jako krém obsahuje hydrofilní a mastné složky.

Obsažené látky – tekutý parafín, tuhý parafín, bílá vazelína, glycerosorbitanstearát, hydrogenricinomakrogol 1250, sorbitanlaurát, polysorbát 20, triclosan, chlórhexidíniumdichlorid, heptahydrát síranu hořečnatého, parfém, čištěná voda.

 • Parafín – speciální vosk se získává z ropy a je obohacen o vitamin E. Základní vlastností parafínu je schopnost udržet teplo. Využívá se pro lékařské i kosmetické účely. Používá se při onemocněních pohybového aparátu a na suchou a popraskanou pokožku rukou a nohou.

Užívání a dávkování


 • krém je určen k ošetřování menších ploch kůže, není smývatelný vodou
 • doporučené užívání pro děti i dospělé je 2 až 3x denně
 • krém se aplikuje v tenké vrstvě na postiženou pokožku
 • při používání krému na podpůrnou léčbu v kombinaci se silnými kožními léky určí vhodný léčebný postup lékař

Cena


EXCIPIAL mastný krém najdete v každé dobré lékárně nebo si ho jednoduše objednáte na internetu. Všechny léky, zdravotní pomůcky i doplňky stravy nakupujte pouze u spolehlivých prodejců.

Náš tip pro vás je stránka dr.max.cz, kde EXCIPIAL mastný krém 100 g stojí 175 Kč. Lékárna nabízí i další přípravky značky Excipial. Například Excipial U LIPOLOTIO 200 ml dermální kožní emulzi za 149 Kč nebo Excipial U HYDROLOTIO emulze 200 ml za 99 Kč.

EXCIPIAL

excipial

100 g
169 Kč
(platí ke dni 15.7.2019)

Upozornění


 • Před zahájením užívání si podrobně přečtěte příbalový leták, dodržujte doporučené dávkování, pokud lékař neurčí jinak.
 • Nepoužívejte v případě alergie na některou z obsažených složek.
 • Používání krému je vhodné i pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Krém může ovlivňovat účinek a vstřebávání jiných kožních léků, proto je vhodné mezi jednotlivými léky dodržet časový odstup. O vhodnosti užívání jiných léků se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.
 • Vedlejší účinky: zřídka se objevuje přecitlivělost pokožky, zarudnutí, pálení nebo svědění v místě aplikace. V případě projevu některé ze zmíněných reakcí přerušte používání.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí v původním obalu při teplotě do 25 ° C. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti a nespotřebované balení vraťte do lékárny.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • pomoc při problémech se suchou kůží zapříčiněných různými faktory
 • vhodná doplňková léčba kožních onemocnění
 • používání není omezeno věkem
 • minimální riziko vzniku vedlejších účinků
 • vodou nesmývatelný přípravek

NEVÝHODY

 • mastné složení s pomalým vstřebáváním
 • může zanechat skvrny na oblečení

Závěrečné zhodnocení


Suchou kůži jsem zdědila po své matce. Jako mnoho dalších lidí i mě otravuje pocit stažené pokožky, svědění a „hroší paty“.

Dlouhá léta jsem pracovala jako servírka, což znamenalo, že ruce jsem měla neustále namočené ve vodě. Jelikož jsem velice čistotná, velmi ráda uklízím. Bohužel, jsem žena, která při úklidu nezná ochranné rukavice. Takže, upřímně se přiznám, vlastním přičiněním své pokožce pouze přítěžuji a kdybych nepoužívala krém na suchou pokožku, byla bych v mnohem horším stavu. Aplikuji ho pravidelně před spaním na obličej, ruce, lokty, kolena a paty, které jsou mými kritickými zónami.

V případě nouze krém použiji i během dne, většinou na klouby na rukou, které někdy zčervenají a nepříjemně štípou. Používám sice jinou značku krému, jako je EXCIPIAL, ale je založen na stejné bázi hydrofilní látky a lipidů.

EXCIPIAL mastný krém však používá mnoho jiných lidí a podle počtu recenzí usuzuji, že patří mezi oblíbené přípravky na suchou kůži.

Krém pomáhá se suchou, citlivou i zarudlou pokožkou, je ověřen při lupénce, alergické a problematické pleti a doporučují ho i na ekzém.

Dalšími plusy v očích uživatelů je jeho neutrální vůně a možnost dlouhodobého používání. Ve většině případů byl krém doporučován i samotnými lékaři.

Co se týče negativ, objevila se zmínka o jeho vyšší ceně. Mně se však cena krému zdá přiměřená, zejména ve srovnání s drahou kosmetikou na hydrataci pleti, která na suchou kůži velmi nezabírá.

EXCIPIAL mastný krém mohu na základě zjištěných informací a doporučení ze strany uživatelů zhodnotit jako kvalitní přípravek na problémy se suchou kůží, které jsou způsobeny genetikou, působením vnějších vlivů nebo kožním onemocněním.

A přiznám se, že po přečtení recenzí uvažuji nad změnou svého krému.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na suchou pokožku.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky na suchou pokožku

excipial

4/5 - (7 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď