Pocitadlo.sk
Varumin - Jaká je jeho cena? + recenze (2024) - Výživový-doplněk.cz

Varumin – Jaká je jeho cena? + recenze

Obsah

Co to je?


Varumin je přírodní doplněk výživy ve formě perorálního roztoku.

Tvoří ho 2 balení, Varumin 1 a Varumin 2, které se kombinují. Je to jedinečný produkt složený z léčivých rostlin, které nebyly vystaveny žádným toxickým látkám.

Pomáhá při oslabeném imunitním systému a regeneruje vyčerpaný organismus v důsledku různých akutních či chronických chorob.

Pokud vás tento produkt zaujal, přečtěte si naši recenzi, ve které se dozvíte více o jeho dostupnosti, účincích, složení, jakož i o zkušenostech uživatelů s tímto produktem.

Kde nejvýhodněji koupit Varumin?

NáhledNázevKde koupit?Cena
 Varumin

O výrobci


Inter-Evrogeneks je farmaceutická společnost, která sídlí v Makedonii ve městě Novo Selo. Je výrobcem a majitelem originální receptury produktu Varumin. Společnost je známá více než třicetiletými zkušenostmi ve výrobě léků.

Výrobce se od jiných společností odlišuje tím, že jako jeden z mála má všechny produkty vyrobené podle vlastních a originálních receptur. Zabývá se také pěstováním léčivých rostlin, které využívá ve své výrobě.

Účinky


Produkt Varumin je znám zejména díky svým jedinečným účinkům. Pomáhá zejména při:

 • zesláblém a vyčerpaném organismu
 • oslabeném imunitním systému
 • léčbě zhoubných onemocnění
 • kožních chorobách
 • hypertenzi
 • skleróze multiplex
 • anémii
 • HPV infekci
 • dalších akutních a chronických onemocněních

Jak působí?


Varumin se nejčastěji užívá při oslabené imunitě a celkově špatném zdravotním stavu, kdy je náš organismus vyčerpaný.

Nejčastěji se využívá jako doplňková léčba v tradiční, v homeopatické, ale i v odborné medicíně. Má rychlý regenerační účinek, kterým působí na poškozené tkáně.

Ačkoliv jeho účinnost při nádorových onemocněních není potvrzena, v současnosti probíhá velký výzkum v Klinickém centru ve městě Skopje.

Složení


Varumin 1 a Varumin 2 mají odlišné složení, ale užívají se současně.

Varumin 1 obsahuje extrakt z propolisu a suchý extrakt z aloe.

Extrakt z propolisu

Jde o vodný roztok propolisu připravený rozpuštěním 0,8 g nejméně 3 % suchého extraktu propolisu v 100 ml vody.

50 ml roztoku Varumin 1 obsahuje 49,80 g extraktu z propolisu.

Propolis se objevil již v období starého Egypta, kde ho používali při mumifikaci. Pro léčebné účely ho používal také Hippokrates v období 460 – 377 let před n. l.

Propolis je tradiční včelí produkt, který se získává ze pryskyřic na stromech a keřích. Je to směs bioaktivních látek, pryskyřice, éterických olejů a pylu. Obsahuje vitamíny (B1, B2, B3, B6, E), kyselinu listovou, minerální látky (železo, vápník, mangan, křemík, chrom, kobalt, zinek, stroncium, nikl), enzymy, bioflavonoidy a esenciální aminokyseliny.

Nazývá se také ,,přírodní antibiotikum“, protože má podobné účinky jako ty z lékárny. Účinně působí při hojení ran a má protizánětlivé účinky. Má také imunostimulační účinky a používá se i jako prevence proti chřipce a nachlazení.

Na propolis by si měli dát pozor zejména lidé s alergií, protože je to velmi silný alergen. V případě, že se u vás v minulosti objevila alergie na propolis, produkt Varumin neužívejte.

Suchý extrakt z aloe

50 ml produktu Varumin 1 obsahuje 0,150 g suchého extraktu z aloe.

Aloe vera je další složka produktu Varumin, která se stala oblíbeným léčivem už ve starověkém Egyptě. Léčivé účinky si uvědomoval i Alexandr Veliký, který používal aloe na hojení ran své vojáky.

Aloe vera zklidňuje pokožku po popáleninách či poraněních a podporuje hojení ran. Má skvělé detoxikační účinky, protože dokáže vázat škodlivé látky. Stimuluje imunitní systém a podporuje rychlou regeneraci buněk.

Tyto účinky má zejména díky obsahu vitamínů (A, B1, B2, B6, B12, C, E), kyseliny listové, kyseliny nikotinové, minerálů (vápník, fosfor, sodík, draslík, chlor, mangan, zinek) a 22 aminokyselin a enzymů , které podporují správnou činnost látkové přeměny.

I v současnosti si lidé uvědomují blahodárné účinky aloe vera, protože máme dostupných množství kvalitních produktů obsahujících tuto složku. Někteří si aloe vera dokáží vypěstovat i doma.

Varumin 2 obsahuje oman pravý kořen, prstnatec obyčejný, květ měsíčku, suchý extrakt z aloe, dřín obecný a nať žebříčku.

Oman pravý

200 ml Varumin 2 obsahuje 0,634 g kořene omanu pravého.

Oman pravý je léčivá rostlina, která roste zejména v teplém a slunečném období. Pochází z Asie, tradičně se pěstuje v zahradách a kvete od července do srpna. Na léčivé účely ji využívali již staří Řekové. Tato rostlina se zmiňuje i v mnohých dílech slavných antických lékařů, jak byly Hippokrates či Galén.

Obsahuje inulin, éterický olej, fruktozidy, hořčiny a další látky. Inulin obsahuje několik léčivých přípravků a využívá se nejen ve farmacii, ale i v cukrářství. Také je vhodný jako náhradní sladidlo místo cukru.

Pomáhá při dráždivém kašli, protože působí na sliznici dýchacích cest a uvolňuje hleny. Užívá se také při léčbě chronického onemocnění průdušek, tuberkulózy a černého kašle. Podporuje trávení, tvorbu žluči, správné fungování metabolismu, tvorbu žaludečních šťáv a celkovou obranyschopnost organismu (má antiparazitický účinek).

Prstnatec obyčejný

200 ml Varumin 2 obsahuje 0,595 g této složky.

Květ měsíčku

Varumin 2 obsahuje 0,396 g květu měsíčku.

Květ měsíčku se získává konkrétně z měsíčku lékařského. Patří k nejléčivější rostlinám a znali ji už staří Egypťané, kteří ji využívali při přírodní léčbě. Měsíček lékařský je známý i díky svému bohatému složení.

Obsahuje flavonoidy, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem, mají protizánětlivý účinek a působí proti volným radikálům v těle.

Měsíček lékařský dále obsahuje: třísloviny, pryskyřici, éterické oleje, vlákninu, vitaminy A, E, D, C, vápník, hořčík, antioxidanty, karotenoidy, xantofyly, polysacharidy, saponiny a další složky. Díky nim má tento květ množství vnějších i vnitřních léčivých účinků.

Pomáhá zejména při léčbě rakoviny. Podle studií snižuje šíření rakovinných buněk a také snižuje jejich růst. Kromě toho podporuje trávení, odstraňuje zánět z těla, snižuje vysoký krevní tlak, pročišťuje játra a zlepšuje kvalitu spánku.

Dřín obecný

Varumin 2 obsahuje 0,238 g dřínu obecného.

Dřín obecný je keř, který roste většinou v nížinách, světlých lesích a na skalnatých podložích. Sklízejí se z něj zejména plody, které jsou vejčitého tvaru a tmavě červené barvy. Mají sladkokyselou chuť a jsou bohatým zdrojem vitaminu C. Plody dřínu triež obsahují třísloviny, minerály a provitamin A.

V mnoha zemích se z plodů dřínu obyčejného vyrábějí džemy a sirupy. Mnohem více se však využívá pro své léčivé účinky. Podporuje imunitní systém, pomáhá zbavovat se škodlivých látek v těle, zmírňuje plynatost, průjmy, bolesti břicha a díky močopudným účinkům pročišťuje i močové cesty, ledviny a játra.

Nať žebříčku

Varumin 2 obsahuje 0,159 g této složky.

Varumin 1 a Varumin 2 obsahují konzervační látku benzoát sodný.

Dávkování a užívání


Varumin 1 a Varumin 2 je k užívání určen především pro dospělé.

V individuálních případech ho mohou užívat i děti od 10 let, ale až po konzultaci s lékařem.

 • Dospělí: Varumin 1 se užívá v dávce 50 ml hodinu před jídlem. S odstupem 6 hodin pokračujte v dávkování s produktem Varumin 2, který se užívá čtyřikrát denně, a to jednu polévkovou lžíci o objemu 10 ml hodinu před jídlem.

V případě, že pacient trpí metastatickými nádory na pevných tkáních, dávkování se zvyšuje. Varumin 2 se užívá pětkrát denně jednu polévkovou lžíci hodinu před jídlem.

 • Děti starší 10 let: Varumin 1 se užívá dvakrát během 6 hodin hodinu před jídlem, pak se pokračuje s produktem Varumin 2, který se užívá třikrát denně jednu polévkovou lžíci.

Produkt Varumin je nutné užívat alespoň 4 týdny a později v terapii pokračovat v závislosti na stavu pacienta.

Dostupnost a cena


Produkt Varumin byl vyroben v roce 1985 v Makedonii, ale jeho prodej se začal až v roce 2001. V současnosti je dostupný ve více než deseti zemích a seženete ho také v České republice.

Varumin 1 – 50 ml + Varumin 2 – 200 ml je tedy přírodní bylinný výrobek s protinádorovým účinkem v podobě perorálního roztoku a jeho cena se pohybuje kolem 2650 Kč.

! Uvedená cena se může měnit. To znamená, že v době, kdy tento článek čtete, už produkt nemusí být dostupný za námi uvedenou cenu!

Upozornění


 • Produkt není vhodný pro děti do 10 let.
 • Dodržujte doporučenou denní dávku a nepřekračujte ji.
 • Je to výživový doplněk, a tudíž není náhradou pestré stravy.
 • Produkt byste měli užívat až po konzultaci s lékařem a pečlivém zhodnocení vašeho zdravotního stavu. V případě, že máte alergii na některou z uvedených složek, tento produkt neužívejte.
 • Produkt není vhodný pro pacienty se střevními onemocněními, zánětem střev a slepého střeva. V těchto případech je nutná konzultace s lékařem.
 • Skladujte mimo dosah dětí.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • bylinné složení
 • neobsahuje chemicky přidané látky
 • obnovuje oslabený imunitní systém
 • pomáhá při mnoha akutních a chronických stavech

NEVÝHODY

 • vysoká cena
 • v mnoha případech je před užíváním produktu nutná konzultace s lékařem

Naše hodnocení


Produkt Varumin je předmětem různých internetových diskusí, kde je hlavním tématem zejména jeho účinnost.

Mnozí tvrdí, že jde jen o marketingový tah a cena absolutně neodpovídá účinkem, např. při onkologických onemocněních.

Výrobce však uvádí, že výzkum účinnosti produktu na rakovinné buňky stále probíhá a v případech onkologických onemocnění neuvádí jeho 100 % účinnost.

Přesto si myslíme, že produkt může být účinný při mnoha jiných onemocněních, jakož i při oslabeném imunitním systému, protože složení produktu je plné léčivých bylin, které jsou známé svými vynikajícími léčivými účinky.

Produkt hodnotíme jako bezpečný a při dodrženém užívání a upozorněních, by na náš organismus neměl mít žádný negativní vliv.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na imunitu.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky na oslabený organismus

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď