Pocitadlo.sk
Escapelle - Cena, recenze a zkušenosti (2024) - Výživový-doplněk.cz

Escapelle – Cena, recenze a zkušenosti

Obsah

Pokud nepoužíváte antikoncepci, určitě jste i vy zažili ten pocit nejistoty po nechráněném pohlavním styku, při kterém došlo k „nehodě“.

Abyste předešli stresovému čekání na nejbližší menstruaci a pojistili se proti nechtěnému otěhotnění, byly vyvinuty takzvané „tabletky PO“.

Pilulka je formou postkoitální antikoncepce pro ženy. O užívání antikoncepce a jiných prostředků proti otěhotnění, včetně potratů, existuje mnoho diskusí. Toto téma otevíráme proto, že víme o hodně lidech, kteří mají utkvělou představu a tvrdí, že i tato tabletka je jistou formou potratu. Toto tvrzení je však nepravdivé, protože princip účinku spočívá v zamezení spojení spermie s vajíčkem. Nemyslete si ovšem, že ji můžete užívat pravidelně, doporučuje se použít ji pouze v opravdu kritických situacích. Jinak vám hrozí, že se vaše hormony „zblázní“.

Escapelle je jednou z nejznámějších pilulek po pohlavním styku s vysokou úspěšností proti početí.

Ještě předtím, než ji užijete, byste měli znát její složení, účinky, způsob užívání a možné nežádoucí komplikace. Všechny tyto informace naleznete v naší recenzi. Dostanete i tip na nákup za dobrou cenu a přehled o zkušenostech žen, které ji vyzkoušeli.

Kde nejvýhodněji koupit Escapelle?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Escapelle
Escapelle

Co je to?


Escapelle je nouzová postkoitální antikoncepce ve formě jednorázové tabletky.

Používá se k zamezení otěhotnění těsně po pohlavním styku.
Může být řešením pro ženy, které neužívají antikoncepci nebo v případě, že selžou jiné ochranné prostředky.

Účinná je tehdy, pokud se užije do 72 hodin po pohlavním styku. Čím dříve „tabletku PO“ užijete, tím je větší šance, že nedojde k nežádoucímu oplodnění vajíčka. Přestože její účinek je v podstatě stejný jako u hormonální antikoncepce, v žádném případě ji nenahrazuje.

Tabletka obsahuje syntetickou účinnou látku podobnou hormonu. Ta může mít vliv i na hormonální rovnováhu ženy, proto se nedoporučuje její časté užívání.

Jak dochází k oplodnění?


Je nám jasné, že dnes už i malé děti vědí, jak vzniká nový život. A vědí i to, že jejich rodiče se nezamykají v ložnici proto, aby tam hráli karty. Pro lepší vysvětlení, jak „tabletka PO“ funguje, je třeba oprášit znalosti ze základní školy J.

Předpokladem otěhotnění jsou zdravé reprodukční orgány u ženy i u muže. Žena musí mít pravidelný cyklus, při kterém dozrávají zdravé vajíčka a ovulaci. Mužské spermie zase musí být zdravé a aktivní, aby se k nim dostali.

Ovulace je pravidelný proces, ke kterému dochází jednou za měsíc a vajíčko je při něm uvolněné z vaječníku. Toto vajíčko je schopno oplodnění do 12 hodin po ovulaci, ale období plodnosti může prodloužit životnost spermií. Předpokládá se, že spermie dokáží vajíčko oplodnit do 24 nebo až do 48 hodin po pohlavním styku.

Po ovulaci vajíčko zachytí vejcovod, kde se setká se spermiemi. Spojením vajíčka a spermie vzniká zárodek nového života, zygota. Následujícím dělením a vývojem vznikne embryo. Oplodněné vajíčko putuje vejcovodem a uhnízdí se v děloze, kde má vyhovující podmínky. Cesta embrya vejcovodem do dělohy je poměrně dlouhá. Trvá přibližně týden a dalších pár dní trvá i jeho uhnízdění.

V tomto stádiu už tabletka proti početí není účinná, protože se začíná vývoj plodu a těhotenství.

Jak funguje „pilulka PO“?


Escapelle obsahuje látku levonorgestrel. Tato látka působí v ženském těle dvěma způsoby, přičemž oba mohou zamezit nechtěnému těhotenství. Úspěšnost tabletky Escapelle je 99 % a je podmíněna tím, kdy tabletku užijete. V zásadě platí čím dříve, tím lépe.

Zamezuje uvolnění vajíčka – jak jsme již zmínili, k oplodnění může dojít pouze po uvolnění vajíčka z vaječníků. Na otěhotnění přitom stačí, aby spermie oplodnili jedno vajíčko. Pilulka zamezí uvolnění vajíčka, takže spermie k němu nemají přístup.

Oplodnění vajíčka – druhý způsob můžeme považovat za jakousi „pojistku“ v případě, že se nepodaří zabránit uvolnění vajíčka. Pilulka změní vaginální hlen na hustší, který je odolnější a spermie přes něj jednoduše neprojdou.

Jaká jsou rizika?


Všechno má své plusy i mínusy. V případě hormonálních tabletek to platí dvojnásob. Proto je třeba si uvědomit, že „pilulka PO“ není určena pro časté užívání a může představovat zásah do vašeho organismu. Tím vás však nechceme vyplašit, pouze upozornit.

Nouzová antikoncepce Escapelle byla podrobena mnohým studiím a testem a její účinky byly vícenásobně ověřeny.

O bezpečnosti jejího užívání by vás mělo přesvědčit už jen to, že není vázána na lékařský předpis. Tabletku si můžete zakoupit v kterékoli lékárně.

Nežádoucí účinky se projevují vysoce individuálně a v různé intenzitě:

 • Časté užívání může vyvolat narušení hormonální rovnováhy, co můžete pocítit i změnami v menstruačním cyklu. Ženy, které užili tabletku vícekrát, mají zkušenosti i se změnami nálad a sklonem k depresivním stavům.
 • Zpožděný menstruace o více než 5 dní už může signalizovat těhotenství. V případě, že se objeví i silné bolesti břicha, může jít také o mimoděložní těhotenství.

Účinky


Escapelle má při včasném užití následující účinky:

 • zabraňuje otěhotnění s 99 % úspěšností
 • zamezuje uvolnění vajíčka z vaječníků
 • zamezuje spermiím přístup k vajíčku

Složení


Levonorgestrel 1500 ml

Levonorgestrel je syntetická látka podobná hormonu progesteron, který se účastní na menstruačním cyklu. Levonorgestrel patří do seznamu základních léků WHO označených jako nejúčinnější a nejbezpečnější léky, které jsou potřebné ve zdravotnictví. Pro lékařské účely se používá od roku 1960.

Jako hormonální lék se používá v různých druzích antikoncepce, včetně implantované formy. V kombinaci s estrogenem se využívá k léčbě v období klimakteria.

Levonorgestrel je známou aktivní látkou obsaženou v tabletách na zastavení oplodnění vajíčka těsně po pohlavním styku známých jako nouzová antikoncepce.

S užíváním jsou spojeny možné vedlejší účinky. V případě, že žena užije levonorgestrel a už je těhotná, neexistuje jasný důkaz, že látka může poškodit plod. Také nezvyšuje riziko přenosu pohlavních infekcí (Wikipedia).

Další látky – bramborový a kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium, mastek, monohydrát laktózy.

Užívání a dávkování


 • užívejte vždy tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, pokud lékař neurčí jinak
 • užívá se jedna tabletka, a to co nejdříve po pohlavním styku, ideálně do 12 hodin, nejpozději do 72 hodin
 • tabletka se může užít i během menstruačního cyklu, pokud žena není těhotná nebo existuje předpoklad, že došlo k oplodnění
 • tabletka se nežvýká, nedrtí, užívá se celá a zapíjí dostatečným množstvím vody

Cena


Escapelle je jako nouzová antikoncepce dostupná bez lékařského předpisu téměř v každé kamenné nebo internetové lékárně.

Cena tabletky je zanedbatelná ve srovnání s komplikacemi, které může způsobit neplánované těhotenství. Léky, doplňky stravy a zdravotní pomůcky nakupujte pouze u spolehlivých prodejců. Zákazníky ověřená internetová stránka www.pilulka.cz ponúka Escapelle 1,5 mg 1 tableta za 479 Kč.

Escapelle

escapelle

1 tableta
479 Kč
(platí ke dni 16.3.2019)

Upozornění


 • Postkoitální kontraceptivum je určeno jako příležitostná metoda pro nouzové použití. V žádném případě nenahrazuje klasické antikoncepční metody.
 • Není určeno pro děti a osoby alergické na některou ze složek, obsahuje laktózu.
 • Užívání se nedoporučuje ženám s těžkou jaterní dysfunkcí. Ženy mladší 16 let by se měli o užití tabletky poradit s lékařem.
 • Pilulka se nesmí podávat těhotným ženám. Také existují omezení v případě kojících žen. Levonorgestrel je vylučován do mateřského mléka. Účinek na dítě lze eliminovat, pokud kojící žena užije tabletku ihned po kojení a kojení po podání tabletky přeruší alespoň na 8 hodin.
 • Časté užívání se nedoporučuje. Zvyšuje možnost poruch cyklu, které někdy mohou vést k dřívějšímu nebo pozdějšímu datu ovulace.
 • Pokud již používáte běžnou metodu antikoncepce, jako jsou antikoncepční pilulky, můžete pokračovat v jejich užívání v pravidelných intervalech.
 • Pilulka ztrácí antikoncepční účinek až do následující menstruace. Při opakovaném nechráněném pohlavním styku v rámci jednoho cyklu se po užití tabletky doporučuje použití kondomu nebo jiného druhu antikoncepce.
 • Doporučuje se návštěva lékaře do 3 týdnů od užití tablety, aby se potvrdil její účinek.
 • Nejčastější nežádoucí účinky: nevolnost a nutkání na zvracení, nepravidelné krvácení do nejbližší menstruace, bolesti ve spodní části břicha, únava. Další možné nežádoucí účinky a kontraindikace jsou podrobně popsány v příbalovém letáku.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí v původním obalu, nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • nouzová antikoncepce s 99 % úspěšností
 • nevyvolává potrat, ale zamezuje oplodnění vajíčka
 • bezpečné řešení pro ženy nebo páry, které ještě nejsou připraveny na dítě
 • dostupná téměř v každé lékárně bez vázanosti na lékařský předpis

NEVÝHODY

 • tabletka není vhodná na časté užívání
 • možné vedlejší účinky
 • účinek je podmíněn včasným užitím

Závěrečné zhodnocení


Používání antikoncepčních prostředků nebylo vždy tak samozřejmé a lidé se spíše spoléhali na přírodu. Avšak příroda to většinou zařídila tak, že krátce po svatbě byl dům plný dětí.

Dnes se rodičovství pokládá za velký závazek, na který je třeba se připravit. Tedy alespoň ve většině případů.

Antikoncepční prostředky jsou zodpovědnou cestou, jak se chránit před nechtěným těhotenstvím. Některé ženy však odmítají její užívání buď z přesvědčení, nedbalosti, nebo nemají stálého partnera a nechtějí své tělo zatěžovat hormony.

„Pilulka PO“ je tedy vítaným řešením, jak se pojistit po nechráněném pohlavním styku. Samozřejmě, nemůžete ji používat po každém pohlavním styku. Zaprvé, riskujete porušení hormonální rovnováhy. Zadruhé, opakované užití během jednoho cyklu je zbytečné, protože tabletka nebude účinkovat.

Escapelle nouzová antikoncepce je mezi ženami dobře známa. Z recenzí vyplývá, že pilulku užívají hlavně mladé ženy, které často zpanikaří při představě, že by mohly otěhotnět. Jinak ženy potvrzují informace od výrobce, co se týče účinků, jakož i vedlejších příznaků. Pilulka zabírá téměř vždy, když byla užita těsně po sexu.

Jelikož nic nefunguje na sto procent jsou i případy, kdy selhala, zvláště pokud nebyla užitá včas. Případná bolest hlavy, nevolnost nebo bolest v břiše se podle žen ztratí do několika hodin.

Z našeho pohledu je Escapelle bezpečný způsob jak předejít nechtěnému těhotenství ve výjimečných situacích.

Včasné zastavení procesu oplodnění je stále lepší varianta, jak opravdu otěhotnět a uchýlit se k méně humánním řešením. Stále však platí doporučení, chránit se prostřednictvím klasické antikoncepce a antikoncepčních metod.

PřehledZdraví

Poskoitální antikoncepce.

Balení

Výhodné balení.

Složení

Účinné složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Pozitivní ohlasy
 • Účinný a ověřený produkt

 • Kvalitní složení
 • Příznivé účinky před nechtěným těhotenstvím

escapelle

2.4/5 - (5 votes)
Adriana
 

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď