Pocitadlo.sk
Iberogast kapky - Složení a cena (2024) - Výživový-doplněk.cz

Iberogast kapky – Složení a cena

Obsah

Způsobují vám křeče v žaludku vrásky na čele? Vypadáte jako ve druhém stadiu těhotenství nebo vás nadměrná plynatost dostává do choulostivých situací?

Je to tak, trávicí potíže nejsou nic příjemného. Narušují vaši pohodu a často vás omezují.

Trávicí soustava je jako továrna s nepřetržitým provozem. Rozkládá potravu, vybírá z ní ty nejlepší složky a přeměňuje je na energii a živiny.

Když se něco pokazí, pocítíte to v podobě symptomů poruch trávení. Jak se ukazuje, zkušenosti s nimi má každý.

Někdy jde o přechodný stav, jindy signalizují onemocnění, například takový syndrom dráždivého střeva. Často se objeví současně a zmatou vás natolik, že nemáte šanci zjistit přesnou příčinu jejich vzniku.

Na pomoc přichází Iberogast. Alespoň tak to slibuje výrobce léku, který řeší několik trávících potíží zapříčiněných různými příčinami. Rozhýbe líné střeva a „odlehčí“ váš život.

Zda je to opravdu tak, vám ukáže naše recenze. Podívali jsme se na složení léku, účinky, cenu a nejvíce vám o něm řeknou recenze a zkušenosti s užíváním.

Kde nejvýhodněji koupit Iberogast?

NáhledNázevKde koupit?Cena
Iberogast
Iberogast
Iberogast

Co to je?


Iberogast je rostlinný lék ve formě roztoku určený k symptomatické léčbě funkčních poruch trávení.

Ve složení najdete až 9 druhů bylin, které díky svým účinkům působí komplexně na různé části trávicí soustavy.

Pomáhá při běžných trávicích potížích, zároveň také zvyšuje hybnost střev při syndromu dráždivého žaludku nebo střeva a zmírňuje potíže při gastritidě.

Iberogast je tu pro dospělé, lidi ve vyšším věku i pro děti od 6 let, kteří hledají pomoc s různými projevy a příčinami trávicích obtíží.

Kdo je výrobce?


Iberogast je produkt globální společnosti Bayer, která působí v oblasti farmaceutického průmyslu a zemědělství.

Německá firma má obchodní zastoupení v zemích po celém světě a specializuje se na zlepšení zdraví.

Všechny produkty, včetně Iberogastu, jsou vyráběny za pomoci patentovaných technologií, které jsou v souladu se standardy Good Manufacturing Practise.

Obzvláště při zpracování rostlinných složek výrobce používá vytříbené metody pro zachování jejich léčivých vlastností.

Jak Iberogast účinkuje?


Iberogast je výjimečný tím, že řeší několik příznaků poruch trávení současně. Má duální účinek, a to na stimulovány i nestimulované části trávicí soustavy.

Díky extraktem z rostlin zvyšuje napětí hladkého svalstva, což se projeví při pocitu plnosti a meteorismu.

U silně stimulovaných částí dochází k uvolnění křečí.

Přípravek zvyšuje koncentraci látek chránících sliznici žaludku a snižuje produkci žaludečních kyselin, čímž působí proti problémům s nadměrnou tvorbou kyseliny v žaludku. Všechny mechanismy jsou spuštěny současně a Iberogast tak splňuje kritéria pro přípravek s mnohonásobným účinkem.

Jaké problémy s trávením vyřešíte díky Iberogastu?


Iberogast byl podroben různým studiím, do nichž byli zapojeni pacienti různých věkových kategorií, včetně dětí starších než 6 let. Je klinicky prokázáno, že je účinný při následujících potížích s trávením:

 • Křeče a nafukování – křeče vznikají při nadměrném stažení svalů na žaludku. Nastává problém plynulého průchodu přijaté potravy přes žaludek. Ta se nesměšuje se se žaludečními kyselinami dostatečně na to, aby ji mohl začít trávit. Výsledkem jsou bolestivé křeče a nafouknuté břicho.
 • Pocit plnosti a plynatost – tíha na žaludku bývá často způsobena zpomaleným pohybem trávicí soustavy. Natrávená potrava zůstává stát v žaludku, zvyšuje se tvorba plynů a dostaví se pocit plnosti.
 • Pálení žáhy – celkem běžný projev nesprávné funkce trávení způsobený zpětným chodem žaludečních kyselin do jícnu. Zatímco sliznice žaludku je před agresivními látkami chráněna vrstvou hlenu, jícen je nechráněný. Proto pociťujete pálení v oblasti hrudi a krku spolu s nakyslou chutí v ústech. Většinou za to může jícnový svěrač nebo nadměrná tvorba žaludečních kyselin.
 • Syndrom dráždivého tračníku – funkční porucha trávicího systému. Postihuje 10 až 20 % populace. Diagnostika tohoto onemocnění může být složitá, protože komplikace nemají jasnou příčinu a nejdříve se musí vyloučit všechny ostatní možnosti. Syndrom dráždivého tračníku je v podstatě soubor symptomů způsobených nesprávnou pohyblivostí tlustého střeva. Pacienty dlouhodobě trápí pocit plnosti, křeče, bolesti břicha, nadýmání a úleva po stolici.
 • Gastritida – zánět sliznice žaludku vzniká při průniku žaludečních šťáv ochrannou vrstvou žaludku. Sliznice je podrážděná a následuje zánět. Onemocnění je doprovázeno nevolností, bolestí žaludku, pálením žáhy, pocitem plnosti, černou stolicí nebo krví ve stolici, či zvracením. V některých případech jde o asymptomatický zánět. Gastritida může být akutní i chronická. Příčiny jsou různé. Můžeme zmínit například příliš kořeněná jídla, léky (aspirin, ibuprofen, kotikoidy), alkohol, selhání ledvin či Helicobakter pyroli. Zánět sliznice může být i autoimunitní reakcí organismu nebo důsledek úrazu.

Účinky


 • reguluje činnost svalstva trávicích orgánů
 • uvolňuje křeče v tlustém střevě a nevolnost
 • odstraňuje pocit plného žaludku a nadýmání
 • snižuje tvorbu žaludečních šťáv
 • má protizánětlivé a antibakteriální účinky
 • doporučuje se na zlepšení funkcí trávení při syndromu dráždivého tračníku
 • slouží jako podpůrná léčba při zánětu sliznice žaludku

Složení


Iberogast kapky obsahují extrakty z 9 bylin, které jsou jedinečné svými účinky na trávicí systém.

 • Iberka hořká – rostlina rostoucí v rodné zemi samotného léku je hodnotným zdrojem flavonoidů a glukozinátov. Dává kapkám schopnost uvolnit a aktivovat svalstvo trávicích orgánů. Jejich pohyb se zrychlí a strava se posouvá správným směrem. Má protizánětlivé účinky, působí na bolest a absorbuje volné radikály.
 • Andělika lékařská – původně tato rostlina rostla na Islandu, ale rozšířila se i do zemí severní a východní Evropy. Obsahuje esenciální oleje, kumariny, taniny, flavonoidy a amaroidy. Extrakt z kořene podporuje zpracování potravy, potlačuje křeče působí protizánětlivě a antioxidačně.
 • Kmín – pochází z Asie, ale dnes je zcela běžnou rostlinou také v Evropě, Africe a dalších zemích. Esenciální oleje, kumariny, flavonoidy a flavony glykosidy pomáhají trávení, ulevují od bolesti, nadýmání a křečí. Díky antibakteriálním účinkem kmín zastavuje růst škodlivých bakterií.
 • Heřmánek – roste po celé Evropě. Obsahuje esenciální oleje, organické kyseliny, kumariny a flavonoidy. Působí protizánětlivě, antibakteriálně, regeneračně a podporuje pohyb trávicí soustavy.
 • Ostropestřec mariánský – bylinka Středozemního moře, Asie a Afriky dnes roste také v Evropě. Vyznačuje se svým uvolňujícím účinkem, zastavuje křeče a nadýmání. Obsahuje účinné látky jako flavolignany, neolignany a flavonoidy.
 • Meduňka lékařská – běžně roste i v našich zeměpisných šířkách. Je známá svými zklidňujícími účinky. Pomáhá při podrážděném žaludku, křečích a podporuje trávení. V meduňce najdete esenciální oleje, hluchavkovité třísloviny, triterpenových kyseliny, amaroidy a flavonoidy.
 • Vlaštovičník – typická evropská bylinka obsahuje esenciální oleje, hluchavkovité třísloviny, triterpenových kyseliny, amaroidy a flavonoidy. Stimuluje žaludeční svalstvo a zlepšuje trávení. Působí protizánětlivě a antibakteriálně.
 • Máta peprná – pěstuje se v Evropě, Asii i Africe. Esenciální oleje a hluchavkovité třísloviny dávají mátě schopnost uvolnit křeče, snížit nadýmání a pocit nafouknutí.
 • Lékořice – najdete ji v Asii i v Evropě. Kořen obsahuje kyselinu glycyrrhizovú, která působí protizánětlivě a chrání sliznici žaludku.

Užívání a dávkování


 • lék je určen k vnitřnímu užívání podle doporučení uvedených v příbalovém letáku nebo instrukcí lékaře
 • užívá se nejlépe před jídlem nebo během něj rozmíchaný v troše vody
 • dospělí užívají 20 kapek 3x denně
 • děti od 6 do 12 let užívají 15 kapek 3x denně

Cena


Iberogast kapky je možné dostat bez lékařského předpisu v každé dobré lékárně i na internetu.

Vždy nakupujte pouze u spolehlivého prodejce, který je zárukou, že dostanete kvalitní produkt. Cena kapek je různá, závisí na místě nákupu a velikosti balení.

Můžete využít například výhodnou nabídku stránky dr.max.cz, kde Iberogast 50 ml nyní stojí 339 Kč a Iberogast 20 ml koupíte za 169 Kč.

Iberogast

50 ml
429 Kč
(platí ke dni 6.1.2020)

Upozornění


 • není vhodný pro děti do 3 let a osoby s alergií na některou ze složek, poruchou jater nebo epilepsií. Dětem od 3 do 6 let podávejte pouze se souhlasem lékaře.
 • těhotné a kojící ženy užívají lék pouze se souhlasem lékaře
 • přípravek obsahuje 31 % ethanolu, není vhodný pro lidi trpící alkoholismem
 • Iberogast je velmi dobře snášen, ale jako lék může vyvolat nežádoucí účinky. Velmi vzácně se objevuje alergická reakce, vyrážky, svědění a problémy s dýcháním.
 • veškeré další podrobné informace o léku naleznete v příbalovém letáku

Výhody a nevýhody


VÝHODY

 • spojuje účinky 9 léčivých bylin
 • široký záběr účinku
 • dobrá snášenlivost
 • klinicky ověřené účinky

NEVÝHODY

 • není vhodný pro malé děti
 • cena

Závěrečné zhodnocení


Iberogast prý patří k nejčastěji doporučovaným lékem na trávicí potíže. Tuto informaci jsem se rozhodla ověřit v nejbližší lékárně. Na lékárníka jsem se obrátila s žádostí o přípravek na uvolnění žaludečních křečí. Odpovědí byla bílo-zelená krabička s označením Iberogast.

Pojďme se ale podívat, co o přípravku říkají samotní uživatelé. Zatímco na slovenských  stránkách je pouze několik komentářů k tomuto přípravku, ty české se „hemží“ spokojenými příspěvky.

Doporučují ho při pálení žáhy, nadýmání, křečích, na bolest břicha, jednoduše na všechny běžné potíže s trávením.

Iberogast získal od slovenských i českých zákazníků téměř 100 % hodnocení. Lidem však nevyhovuje jeho cena a pravděpodobně i to je důvod, proč „našinci“ sahají po jiných, levnějších lécích.

Takže malé shrnutí na závěr.

Ukázalo se, že Iberogast je kvalitní lék, který zabírá na různé problémy s trávením.

Má dobré složení, je velmi dobře snášen, účinek se dostaví rychle, délka užívání není omezena a lidé jsou s ním nadmíru spokojeni.

Iberogast tedy doporučuji každému, kdo je ochoten přihodit pár korun navíc, výměnou za úlevu od trávicích obtíží.

PřehledZdraví

Skvělé účinky na trávení.

Balení

Různé velikosti balení.

Složení

Kvalitní přírodní složení.

Zaměření

Úzce zaměřený výživový doplněk.

Hlavní výhody

 • Široký záběr účinku
 • Účinný při nadýmání a křečích

 • Spojuje účinky 9 léčivých bylin
 • Příznivé účinky na různé problémy s trávením

Rate this post
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 0 reakcí

Napsat odpověď