Pocitadlo.sk
Wobenzym - Cena, dávkování a zkušenosti (recenze) (2024) - Výživový-doplněk.cz
2

Wobenzym – Cena, dávkování a zkušenosti (recenze)

Obsah

V současné dynamické době je dobré vědět, že proti více chorobným stavem existuje přírodní doplněk stravy, kteří tvoří účinné enzymy.

V recenzi podrobněji analyzovat poměrně známý výživový přípravek Wobenzym.

Prezentuje se jako lék proti více nemocem, zejména však proti nepříjemným zánětům, otokům a rovněž proti potížím s obranyschopností organismu.

Co to je?


Wobenzym je unikátní výživový přípravek s obsahem aktivních enzymů od výrobce MUCOS Pharma, vedoucího světového producenta kombinovaných enzymových preparátů pro systémovou enzymoterapii.

Přípravek se doporučuje konzumovat  v případě více problémů nebo nemocí, především proti zánětům, otokům a potížím s obranyschopností organismu.

Proč stojí za pozornost věnovat se tomuto volně dostupnému přípravku?

Snad i proto, že jde o poměrně oblíbený přípravek na uváděné problémy, ale kromě nich zaujme i dokonalé a účinné složení, které tvoří enzymy s rostlinným a živočišným původem  proti šíření a tvorbě zánětů v lidském organismu. Stejně dobře podporují i ​​rovnováhu a zlepšují i ​​obranyschopnost.

Více detailnějších informací o přírodním přípravku přinášíme v následujících řádcích Wobenzym recenze.

  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet Wobenzym? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Účinky


 • Přípravek svým „enzymovým“ složením eliminuje záněty (akutní a chronické), otoky a problémy s obranyschopností organismu
 • Utišuje celkové poruchy zdraví v těle
 • Posiluje imunitu (obranyschopnost) organismu
 • Zlepšuje rozpouštění krevních sraženin (trombů)
 • Urychluje poúrazovou rekonvalescenci
 • Vhodný ik léčbě po operaci nosu, krku, uší, kloubů a také v stomatochirurgii
 • Velmi účinný je i při léčbě revmatismu, artrózy a dalších potíží dolních končetin

Složení


Výživový přípravek Wobenzym v tabletách má co nabídnout díky svému unikátnímu složení.

Právě samotné složení přípravku činí z něj „silného“ přírodního pomocníka k podpoře zdraví.

Podle výrobce jde o přípravek systémové enzymoterapie, to znamená, že celkové složení přípravku je tvořeno účinnými enzymy, které dobře rozkládají bílkoviny.

Tyto mají rostlinný a živočišný původ a jejich účinky  snižují tvorbu zánětů v těle a zároveň podporují celkovou obranyschopnost organismu. Konkrétní složení přípravku Wobenzym je tvořeno
5-ti hlavními a účinnými enzymovými složkami.

Bromelain

Prvním z nich je enzym Bromelain, který patří k takzvaným proteolytickým druhům enzymů. Tyto se získávají ze stopek ananasu (bromelain je původně rostlinný enzym, který se nachází v čerstvém ananasu, ale v přírodních produktech se využívá bromelain produkovaný ze stopky zmíněného exotického ovoce, protože má jiné vlastnosti než čerstvý enzym z ovoce).

Kromě množství prospěšných látek Bromelain obsahuje zejména vysoký obsah Calcia (vápníku), který podporuje bezproblémové fungování a složení kostí v lidském těle. Bromelain je také velmi účinnou látkou proti zánětům a současně jde io snadno rozložitelný druh bílkoviny ve stravě.

Tato fakta způsobují, že bromelain velmi efektně pomáhá tišit bolest a otoky (především bolest způsobovanou ve svalech a kloubech).  Eliminuje i vznik krevních sraženin a zároveň tento druh enzymu zlepšuje hojení ran. V neposlední řadě zmírňuje potíže se srdcem a močovým ústrojím.

Pankreatin

Druhým účinným enzymem ve složení přípravku Wobenzym je Pankreatin. Jde konkrétně o směs několika enzymů, které vznikají činností slinivky v lidském těle.

Hlavním úkolem tohoto typu enzymu je rozkládat tuky, cukry a zároveň i bílkoviny. Patří sem zejména amyláza, proteáza a lipáza. Význam tohoto druhu enzymů spočívá především v dobrém fungování obranyschopnosti lidského organismu a celého trávicího ústrojí.

Papain

Třetím prospěšným enzymem ve složení přípravku je takzvaný Papain.

Jde o proteolytický enzym, který se získává z papajovníka. Má příznivé účinky  především na trávení v organismu. Kromě toho eliminuje tvorbu krevních sraženin a zlepšuje proces léčení zánětlivých onemocnění. Příznivé účinky tohoto druhu enzymu byly zaznamenány i při léčbě účinků chemoterapie a rovněž při léčbě vředů a ekzémových stavů.

Trihydrát rutosidu

Trihydrát rutosidu je další působivou látkou v přípravku.

Vyznačuje se silným antioxidačním účinkem (jde o látku, která eliminuje škodlivé vlivy volně se šířících radikálů v těle). Kromě toho tato látka snižuje otoky a zlepšuje činnost cév.

Trypsin

Pátým aktivním enzymem je takzvaný enzym Trypsin (Chymotripsín) hovorově trávicí enzym, který pomáhá rozkládat bílkoviny nacházející se v běžné stravě (pomáhá tedy i s celkovým trávením potravy).

Má také antioxidační a navíc i protirakovinný účinek.  Snižuje záněty a v neposlední řadě podporuje obranyschopnost organismu.

Všechny výše uváděné a prezentovány látky jsou seskupeny v každé tabletě výživového přípravku Wobenzym v takovém poměru, aby působily účinně a příznivě na lidský organismus. Samotné tablety přípravku jsou odolné proti žaludeční šťávě (zdroj).

Wobenzym dávkování a užívání


 • Doporučené dávkování výrobce je 3krát 5 tablet denně respektive 3krát 10 tablet denně (po zlepšení stavu nemoci a obtíží se dávka průběžně snižuje na udržovací dávku 3krát 3 tablety za den)
 • Doporučené dávkování výrobce v případě poúrazových otoků (zlomeniny, vykloubení, podvrtnutí, naražení) – prvotní fáze 3krát 10 tablet denně – po 7 až 10 dnech snížení dávky na 3krát 3 tablety denně
 • Doporučené dávkování výrobce u některých pooperačních stavů v chirurgii – prvotní dávka 3krát 10 tablet denně, po 7 až 10 dnech dávka 3krát 5 až 3krát 3 tablety denně
 • Doporučené dávkování výrobce v případě lymfedému – prvotní startovací dávka 2krát 10 až 3krát 7 tablet denně po dobu 4 až 5 týdnů, po tomto období se dávka sníží na 3krát 5 tablet respektive 3krát 3 tablety denně po dobu minimálně 2 měsíců
 • Doporučené dávkování výrobce v případě fibrocystické mastopatie – po dobu 6 týdnů je třeba užívat 2krát 10 tablet denně
 • Doporučené dávkování v případě Potrombotický syndromu – 3krát 10 až 3krát 5 tablet denně v intervalu 5 až 6 týdnů
 • Doporučené dávkování výrobce v případě zánětu povrchových žil – 3krát 7 až 3krát 5 tablet v intervalu 2 až 3 týdny
 • Podle doporučení výrobce je třeba u dětí určit velikost užívací dávky podle aktuální tělesné hmotnosti – 1 tableta na 6 kilogramů tělesné hmotnosti.

Tablety se doporučují nekousat, užít minimálně 30 minut před jídlem a zapít dostatečným množstvím vody / jiné tekutiny (optimální množství tekutiny je minimálně čtvrt litru). Přípravek je vhodný na pravidelné a dlouhodobé užívání.

Další doporučené dávkování:

 • Doporučené dávkování výrobce v případě revmatoidní artritidy – léčba v délce 5 až 6 měsíců v množství 3-krát 5 tablet denně
 • Doporučené dávkování výrobce v případě revmatismu měkkých tkání – 3krát 5 tablet denně minimálně 1 měsíc
 • Doporučené dávkování výrobce v případě artrózy – 3krát 6 tablet denně v intervalu 5 až 6 týdnů
 • Doporučené dávkování výrobce v případě vícečetného mozkomíšní sklerózy – až 14. den 3krát 10 tablet denně, později se zvolí udržovací dávka v množství 3-krát 3 tablety denně – dlouhodobě
 • Doporučené dávkování v případě chronických a recidivujících zánětů v nosní, krční, ušní části těla, v dýchacích cestách, v močovém ústrojí a podobně – při akutních zánětech – 3krát 10 tablet denně po dobu 2 týdnů, při chronických a opakujících se zánětech 3- krát 5 tablet denně po dobu 1 měsíce

Wobenzym cena


Cena výživového přípravku Wobenzym v době psaní této recenze (26.6.2018) se pohybovala podle internetového obchodu drmax.sk při 800 kusovém balení tablet na úrovni 2469 Kč. Cena 1 tablety při této aktuální ceně výživového přípravku vychází na přijatelných 3,08 Kč za 1 kus tablety.

Nákupem výživového přípravku prostřednictvím ověřeného, ​​dobře známého a zákazníky doporučeného internetového obchodu www.pilulka.cz lze ušetřit koupí výživového přípravku Wobenzym 800 tablet až částku 485 Kč ve srovnání s původní cenou přípravku, která se pohybuje na úrovni 2954 Kč s dph.

Výhodou je také okamžité expandování ze skladu, protože tento výživový přípravek má zmíněný internetový obchod skladem.

Wobenzym 200wobenzym 200 cena recenze hodnocení

200 tobolek
 779 Kč (11.7.18)

Wobenzym 800wobenzym 800 cena recenze hodnocení

800 tobolek
2469 Kč (11.7.18)

Wobenzym 40wobenzym 40 cena recenze hodnocení

40 tobolek
189 Kč (11.7.18)

Upozornění


 Užívání výživového přípravku během kojení a těhotenství je třeba pečlivě zvážit a konzultovat s lékařem (gynekologem).

 Přípravek obsahuje laktózu, takže je třeba pečlivě zvážit i jeho užívání při alergických reakcích na laktózu a další látky obsažené v přípravku.

 Podle doporučení výrobce se přípravek nedoporučuje v případech, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštěním krevních sraženin).

 U dětí určuje dávkování a velikost denní dávky lékař, konkrétně podle aktuální tělesné hmotnosti dítěte. Samotný lék není náhradou za antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, podporuje však její účinky.

 Výrobce nedoporučuje překračovat doporučenou denní dávku. Je třeba dbát na vyváženou stravu a zdravý životní styl. Před začátkem užívání přípravku je třeba se poradit o možných rizicích se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek je třeba skladovat mimo dosah dětí, v suchu a temnu při pokojové teplotě do 25 ° C.

Hodnocení


Zde naleznete další recenze a hodnocení na výživový přípravek Wobenzym od dalších lidí, kteří ho reálně vyzkoušeli. Jak můžete vidět, většinou je záporem pouze cena.

Výhody a nevýhody


Popravdě jsem velmi mile překvapen, při čem všem může pomoci právě výživový přípravek Wobenzym. Pravda je taková, že dosud jsem tento prírpavok reálné nevyzkoušel. Dnes už však vím, že pokud si nebudu vědět rady s nějakou zdravotní těžkostí, především s narušenou imunitou v přechodném období (především po zimě na jaře), nebo s otoky a záněty v jakékoli části těla, mám se na koho obrátit.

  Náš TIP

Rozhodli jste se vyzkoušet Wobenzym? Doporučujeme jej zakoupit z ověřeného obchodu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím s různými napodobeninami. Zobrazit v obchodě

Wobenzym je unikátní výživový přípravek, ke koupi jehož nepotřebujete lékařský předpis. Je to TOP 1 produkt doporučen v českém a slovenském internetovém „srovnávači“ cen „Heureka“. Asi k tomu netřeba komentář, pokud je to přípravek tak vysoko ve vyhledávači na internetu. Navíc několik stovek ba až tisíců převážně pozitivních hodnocení hovoří jasnou řečí.

Co se týče ceny, při 800 kusech tablet se zdá cena 2469 Kč vyšší, to ano, ale pokud si přepočítat cenu 1 tablety při takovém množství a ceně, vyjde nám skvělých 12 centů za 1 kus tabletky.

A to už nepotřebuje komentář.

VÝHODY

 • Pomáhá při více chorobách a problémech
 • Zlepšuje imunitu a zmírňuje otoky
 • Výborný po operacích a při rehabilitaci
 • Velké balení
 • 1 balení vydrží více měsíců
 • Ověřený výrobce
 • Nemá vedlejší účinky

NEVÝHODY

 • Cena
 • Je třeba užívat více tablet
 • Může vyvolávat projímavé účinky

Moje hodnocení


Nebojím se tedy říci na konci této recenze, že Wobenzym je a bude skutečným pomocníkem na několik zdravotní problémy a potíže a rozhodně si zaslouží šanci v případě, že stále váháte, zda si ho koupit nebo ne, pokud vás trápí i jen jedna záležitost, o které jsme dnes chápali. Není třeba se bát, že uděláte chybu, pokud vsadíte právě na tento produkt.

Právě naopak.

Můžete získat mnohem více, než na se na první pohled může zdát.

A to se málokdy stává u běžných lécích na předpis, jejichž den co den přibývá, ale spíše na jeden zdravotní problém a ne na několik, jako je tomu u tohoto výživovém produktu.

Do svého zdraví se vyplatí investovat a pokud se něco vyskytne, nějaká ta bolest, otok, zánět či porucha obranyschopnosti organismu, je zde Wobenzym a vše může být po pár týdnech jako dříve, ne-li ještě lepší.

Zdraví

Skvělé účinky po operaci.

Cena

Cena se může zdát vysoká, ale po přepočtu vychází jedna tableta výhodně.

Kvalita

Kvalitní a účinné složení přípravku.

Zaměření

Široce zaměřený na různé problémy.

Hlavní výhody Wobeznym

 • Skvělé a kvalitní složení
 • Prokazatelné účinky
 • Přijatelná cena za jednu tabletu
 • Různé balení na výběr

wobenzym 800 cena recenze hodnocení

4.2/5 - (11 votes)
Tomáš
 

Dobrý den, jmenuji se Tomáš a jsem autorem tohoto magazínu. Už 20 let se věnuji zdravému životnímu stylu. Zajímám se o alternativní způsoby léčby. V mých článcích vám nabídnu můj názor a hodnocení různých výživových doplňků.

Zanechat komentář 2 reakcí
Marie - 1. února 2019

Dobrý den, Wobenzym jsem kdysi brala na gynekologické potíže a mám s ním díky účinnosti skvělé výsledky. MS

Odpovědět
Antonín Šedý - 16. ledna 2023

Wobenzym Koenzym Proenzym Který je lepší

Odpovědět

Napsat odpověď